Forum Auto-Moto Automobil
ZMIEŃ
      kierunkowskazy

kierunkowskazy

(25 wyników)
    • Jak wg Was powinno sygnalizować się wjazd i zjazd itd podczas jazdy po rondzie. Wg instruktora ze szkoły jazdy, rondo to zwykłe skrzyżowanie, tylko po którym jeździ się dookoła, i zgodnie z taką zasadą uczą sygnalizowania, czyli jak jadą na wprost przez rondo, to w ogóle nie używają kierunkowskazu, tylko jak w lewo i w prawo. Tylko ja pamiętam, że jednak powinno się to robić inaczej, czyli sygnalizować zjazd z ronda, bo przecież rondo potrafi mieć więcej jak 4 drogi dojazdowe. Jak rondo '...
    • Jadąc ( a raczej stojąc w korku) do pracy zaobserwowałem ciekawe zjawisko. Wiele samochodów europejskich czy japońskich jest wyposażone w czerwone kierunkowskazy. Nie jest to nic nowego, bo w Kanadzie i w Stanach kierunkowskazy mogą być czerwone lub żółte (pomarańczowe). Co jest ciekawe to to, że dokładnie te same auta w Europie maja żółte kierunkowskazy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, jeśli by tylko szkło było czerwone, ale często (np. poprzedni model Golfa czy Jetty oraz Audi ...
    • Tak się dziwnie złożyło, że w piątek na odcinku 500m wóch różnych kierowców próbowało mi przemodelowac lewy bok auta, włączając kierunkowskaz i jeżdżając na moje auto. Jedn z nich nawet wyskoczył z auta i krzyczał, że przecie włączył kierunkowskaz i mam go puścić! Drugi nie wyskoczył, bo pewno mu się nie chciało, poza tym - jak na japiszona przystało - jechł SUVem i miał komórke przyklejona do ucha. To może już lepiej żeby nieużywac kierunkowskazów? Będzie bezpieczniej...
    • Witam! jak to jest prawidłowo podczas wyprzedzania na drodze jednojezdniowej? bo ostatnio w rozmowie ze znajomym nie mogliśmy się zgodzić. Wersja moja: Włączamy lewy kierunkowskaz, zjazd na lewy pas ("pod prąd"), wyłączamy kierunkowskaz, pod koniec manewru prawy i powrót na swój pas. Wersja znajomego: -jak wyżej - tylko podczas wyprzedzania migamy cały czas lewym, dopiero pod koniec manewru zmieniamy na prawy i wracamy na swój pas. Uzasadniał to tym, że migając ciągle w lewo zwrac...
    • Kolega jeżdżący czymś zdradził mi dzisiaj, że zapragnął przerobić tylne lampy na takie trochę bardziej europejskie. Zdradził mi też, że przekonali go do tego sympatyczni panowie z Cee'da ;) Panowie, którzy powozicie hamerykańskimi wynalazkami, poradźcie jak podejść do tego problemu?
    • zasadniczo zgodnie z literą KD przy wjeździe na skrzyżowanie z ruchem okrężnym manewru kierunkowskazem się nie sygnalizuje (szczerze mówiąc nie wiem jak to jest ujęte, czy NIE WOLNO czy NIE TRZEBA). Jednakowoż bardzo wielu kierowców to robi i przy wjeździe na rondo wrzuca prawy migacz. Wypowiedzcie się proszę jakie jest wasze zdanie na temat tej praktyki: A. i bardzo dobrze. też tak postępuję i jest to słuszne B. ani mnie to grzeje ani ziębi C. łapy bym durniowi poobcinał Pytam ni...
    • Cześć. Zauważyłem że coraz więcej nowych modeli samochodów ma w lusterkach wstecznych zlokalizowane kierunkowskazy.Rozumię że zamiast tych w błotnikach z boku.Tak mi się wydaje,że te kierunkowskazy w lusterkach mogą przy deszczowej pogodzie bardziej się brudzić od tych w błotniku.Mowa tu o warunkach drogowych takich jak u nas (błoto i maź na jezdni podzcas opadów deszczu). Tutaj nasówa mi się takie spostrzeżenie.Czy producenci nie powinni umieszczać w lusterkach też białych świa...
    • Opel Corsa C r. 2001 - przerywacz kiernkowskazów (a raczej jego elektroniczny substytut, bo przeciez teraz juz nie ma "normalnych" przerywaczy) robi sobie jaja. Jakiś czas temu prawe kierunkowskazy mrugały znacznie szybciej niż lewe (tak, jakby jedna żarówka nie świeciła - ale wszystkie 3 działały). Po jakichs 2 tygodniach sie uspokoiło. Obecnie jest odwrotnie - prawe migaja normalnie, lewe znacznie szybciej - i tez wszystkie żarówki sa sprawne. Dodam jeszcze, że awaryjne migają normalnie. ...
    • Nie, tym razem nie bedzie o nieuzywaniu kierunkowskazow. Tym razem chcialem sie przyczepic do malego, ale istotnego szczegolu. Otoz od pewnego czasu wiekszosc samochodow ma zarowki kierunkowskazow barwione na pomaranczowo, a samo szklo jest przezroczyste. Niestety, po paru latach lakier, jakim pokryta jest banka zarowki, zaczyna sie luszczyc i odpada od banki, zanieczyszczajac lampe w srodku, a dodatkowo powodujac, ze zarowka swieci na bialo, nie pomaranczowo. Zauwazylem od niedawna, ze takic...
    • Mój szanowny rodziciel odebrał w piatek ww samochód. I pierwsze kilka spostrzeżeń po krótkiej przejażdżce w sobotnie popołudnie: 1. Mimo że jest to wersja X Gold mam nieodparte wrażenie tandety wykończenia wnętrza. a) Twarda i nieprzyjemna w dotyku kierownica, mało przyjemny z wyglądu plastik deski rozdzielczej. b) Za to dobrze rozplanowane zegary (czytelne i miło wygladające). c) Palacze muszą teraz dopłacać za popielniczkę i zapalniczkę-tu nie mam zastrzeżeń, ale gniazdo elektryczn...
    • No i wreszcie trafila sie jakas porzadniejsza robota. Zalapalem sie do takiej mega pralni i rozwoze przescieradla, reczniki i obrusy po hotelach i restauracjach w okolicy. Jezdzenie po lewej stronie o dziwo nie stanowi najmniejszego problemu, do biegow po lewej stronie przyzwyczauilem sie w pol dnia. Nie mniej pierwszego dnia bylo troche goraca, bo wypuscili mnie najwiekszym mozliwym sprinterem (to znaczy 3.5 tonowym, bo sa i na blizniakach, ale z podwyzszana i przedluzana buda)...
    • Tak pewnie brzmi pierwsze przykazanie PRAWDZIWEGO KIEROWCY. Pewnie każdy z Was widzi co dzień takich, którzy zrobią dosłownie wszystko - jak dziś np. kierowca Kia Pride - chyba mu ta "duma" odbiła, który najpierw zepchnął mnie z mojego pasa (jego sie kończył, a widział mnie doskonale), a następnie gdy nie udało mu się mnie wyprzedzić, wściekle się miotał z tyłu by w końcu mnie wyprzedzić i - co było do przewidzenia - zajechać drogę i gwałtownie zahamować. Już wiem jak powinny brzmieć kolejne...
    • Nie dziwię się, iż jest to samochód tak popularny. Któż nie chciałby mieć samochodu, który potrafi wykonywać sam z siebie, przez nikogo nie proszony, magiczne sztuczki. Szczególnie zaskakujące są te, które wykonuje nocami stojąc na Starym Mokotowie. W repertuarze do tej pory znalazły się: - zaginione pióro wycieraczki od strony pasażera. Zniknęło nagle i bezpowrotnie. Dobrze, że nie padało, bo po jednym machnięciu takim kikutem równie magicznie powstałaby rysa na szybie zwiastująca koni...
    • Nie chodzi o wspomaganie hamulców ani kierownicy - ale gdy komputer "pomaga" kierowcy. Wczoraj jechałem pierwszy raz jednym z nowych samochodów służbowych - Fabią SDi ze wspomaganymi kierunkowskazami - tzn. gdy użyłem funkcji "krótkiego mrugnięcia", kierunkowskaz zamrugał 3 razy - bo tak mu kazał komputer. Tyle, że przy trzecim razie ja już byłem na sąsiednim pasie i mogłem spowodować zagrożenie, bo ktoś z tyłu mógł pomyśleć, że będę gdzieś skręcał. Nie mówiąc już o dziękowaniu innym przez j...
    • i o tym, jak kierowca ścigacza się ze mną zgodził ;-) A było to tak: Dojeżdżałem dwupasmówką do ronda na którym jechałem prosto. Mogłem jechać oboma pasami, ale za rondem one się schodziły do jednego bo się jednokierunkowa dołączała z lewej strony. maps.google.pl/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=washington+uk&sll=52.025459,19.204102&sspn=8.101559,15.996094&ie=UTF8&ll=54.906497,-1.559381&spn=0.000462,0.000976&t=k&z=20&iwloc=A Tu to było, tylko że już się remont skończył i tr...
    • Zagadka(5)

Jade nadrzedna droga A,która lekkim łukiem skręca w prawo.Odchodzi od niej w lewo,równiez lagodnym lukiem podrzedna droga B.(Tworzą mnniej wiecej"y") Gdybym skrecal w droge "B" wlaczylbym lewy kierunek i przepuscil pojazdy przeciwka.Gdy jade droga "A" nie wlaczam zadnego kierunkowskazu tylko bezkolizyjnie jade prost. Pytanie,byc moze dosc latwe,brzmi: W którym momencie popelniam błąd. Pytanie trudniejsze to UZASADNIENIE błedu.Z tym moze byc wiekszy problem. Odpowiedz podam po czasie...
    • wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3560520.html lubie to auto, bo na nim robilem pierwsze kilometry w zyciu, na nim uczylem sie wszelkich napraw a takze zbieralem cenne doswiadczenie za kolkiem, co wazne, poruszajac sie w zakresie zdecydowanie mniejszych predkosci niz te oferowane przez chocby golfa 2 1.6D. Ale nie ma sie co oszukiwac. 126p to mala, niebezpieczna puszka. Nie ma szans w zderzeniu z czymkolwiek poza malym rowerem. Dzis wszystkie auta sa wieksze, ciezsze a przede ...
    • W Katowicach późnym wieczorem około 21.00 dojechałem do czerwonego Cinquecento z wydechem po obu stronach samochodu chyba miał pod maską V8 ???:))))ale to jeszcze nic, dureń miał również kierunkowskazy w kolorze nadwozia czyli czerwone.O ile mi wiadomo to przecież amerykańskie wersje samochodów z czerwonymi kierunkowskazami nie są dopuszczone do ruchu i trzeba je przerabiać na pomarańczowe.Ja osobiście nie mam nic do czerwonych amerykańskich zaznaczam AMERYKAŃSKICH kierunków ale w...
    • Wlasciwie prawdziwy facet nie powinien bac sie nikogo i niczego :PPP Ja jednak na drodze boje sie ludzi, ktorzy boja sie jezdzic :) Takich, ktorzy jada 40km/h po miescie, na autostradzie i na drodze osiedlowej - "bo przeciez szybkosc zabija". Takich, co boja sie wlasnego cienia i na drodze sami nie wiedza co chca zrobic. Takich, ktorzy jada nie majac swiadomosci wlasnych czynow - czyli jezdza totalnie bez wyobrazni. Dwa przyklady - wczoraj cudem uniknalem wypadku - wlasciwie jedynie dzieki ...
    • Dzisiaj widziałem Peugeota 405 z dziwnymi światłami z tyłu. Otóż kiedy podczas migania zapalał się kierunkowskaz do gasło czerwone światło w tej lampie (nie hamulcowe) a kiedy kierunkowskaz gasł to lampa się zapalała. Ma ktoś taki patent w swoim aucie?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się