Forum Auto-Moto Prawo jazdy
ZMIEŃ
      kierunkowskazy

kierunkowskazy

(98 wyników)
    • zgadzacie się z tym co podane jest tutaj: egzaminnaprawko.blogspot.com/2012/12/zasady-poruszania-sie-po-rondach.html
    • Mam problem a kazdy z moich instruktorow tlumaczyl mi to inaczej chodzi o to ze jesli wylosuje do pokazania swiatla kierunkowskazu czy mam wlaczyc no lewy albo prawy kierunkowskaz czy moge wlaczyc poprostu swiatla awaryjne ? Czy awaryjne pokazuje sie osobno a kierunkowskazy osobno?
    • A teraz nowy manewr jest na egzaminie - trzeba rozpędzić się do 50km/h i zatrzymać się jak najbliżej wyznaczonego celu (np.latarnia). Czy przy zatrzymywaniu się należy włączyć prawy kierunkowskaz? I ponownym ruszeniu włączyć lewy? Zatrzymanie następuje bez zjazdu na pobocze.
    • Zawracam na skrzyżowaniu,wiadomo,zjeżdżam zawracając z lewego na prawy pas,na jazdach nigdy nie wymagano żebym dawał kierunkowskaz w momencie kiedy od razu po zawracaniu wjeżdżałem na prawy ale teraz zaczynam fiksować bo mam we wtorek egzamin. Jak jest prawidłowo?Mówię o skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną,nie rondzie(chociaż tu już też nie jestem pewien)Pomocy!!!!!
    • Nie wiem jak to wyćwiczyć,lewa reka prawa reka dziecko w przedszkolu to wie ale na drodze nie wiem co sie dzieje np sytuacja na tym skrzyzowaniu skrecamy w lewo wiec daje kierunkowskaz lewy a jakze po czym zaczynam w prawo.MASAKRA!!! podobno nie tylko mi sie mylą, dziewczynom się własnie mylą,jezdzi mi sie super,dynamicznie, szybko tylko te kierunkowskazy.Jeśli wam to przeszło to podzielcie się jak to zrobić.
    • Jadę, sobie jadę, a właściwie ledwie się kulam bo korek (prędkość jakaś była może 10 km/h bo akurat podjeżdżaliśmy bo jedna partia się przedarła przez światła). I nagle przed maskę ładuje mi się babka z pasa obok (były 3 pasy, dwa zjeżdżały z estakady + jeden dołączał spod estakady - ja jechałam środkowym pasem czyli prawym z estakady). Zero kierunkowskazów. Jedynie rączka lewa podniesiona do góry (nie muszę dodawać, że w sposób ledwie widoczny, gdzie widoczność tej rączki skut...
    • Czy w poniższych sytuacjach trzeba używać kierunkowskazu? 1) Dojeżdżamy do skrzyżowania w kształcie T. Stoi nakaz skrętu w lewo, po prawej zakaz wjazdu (bo np. to droga jednokierunkowa). Sygnalizować skręt lewym migaczem, czy nie? 2) Dojeżdżamy do skrzyżowania w kształcie T. Stoi nakaz skrętu w lewo, po prawej żadnego znaku. Sygnalizować skręt lewym migaczem, czy nie? 3) Jedziemy główną drogą, która skręca w lewo. Od prawej krótka mini-droga, też wyasfaltowana, po 3-7 metrach brama wj...
    • witam, mam pytanko odnośnie poruszania się na rondzie, a konkretnie sytuacji, w której zawracam lub skręcam w lewo. Otóż w obu przypadkach włączam lewy kierunkowskaz, natomiast mam wątpliwość, kiedy włączam prawy kierunkowskaz. Teoretycznie należy włączyć prawy kierunkowskaz zjeżdżając z ronda, w każdym przypadku, ale każdy mówi co innego, stąd poproszę o wyjaśnienie;)
    • Cześć, wiem, że sprawa z kierunkowskazami na rondzie to kwestia właściwie nieregulowana jednoznacznie przez prawo, ale powiedzcie mi, czy na tym rysunku dobrze je zaznaczyłem (żółtymi kropkami, odpowiednio lewy i prawy kierunkowskaz). Czy tak można używać kierunkowskazów na rondzie? Czy może wprowadza to jakieś zamieszanie? Proszę o pomoc, gdyż niedługo mam egzamin ;p Pozdrawiam Tutaj link do rysunku: img13.imageshack.us/img13/8831/dczyz.jpg
    • Mam pytanie szczegolnie do osob z Bydgoszczy. Do tej pory wydawalo mi sie, ze przy zjezdzie z ronda zawsze wlacza sie prawy kierunkowskaz.Natomiast moj instruktor nie kaze mi tego robic, np. na rondzie Jagiellonow. Prosze mi to wyjasnic.
    • Jak wyprzedzam bez zmiany pasu(przekraczania osi) to mam włączać kierunki czy nie bo różnie mówią??
    • Czy zawsze omijając np. parkujące pojazdy powinienem włączać kierunkowskaz sygnalizując ten manewr?Jeden instruktor kazał mi zawsze a drugi krzyczy że niepotrzebnie włączam bo przecież nie najechałbym na linię i zmieściłbym się w swoim pasie. To jak to w końcu jest??pomóżcie
    • Rondo bez sygnalizacji świtlnej, z 2 pasami ruchu ale nie wyznaczonymi. 1) Jadąc w prawo - wjeżdżamy od razu z prawym kierunkowskazem, jedziemy prawym pasem ruchu 1) Jadąc na wprost wjeżdżamy bez kierunkowskazu na prawy pas ruchu - prawy kierunek włączamy dopiero przy zjeździe z ronda 3) Jadąc w lewo/zawracając - od razu wjeżdżamy z lewym kierunkowskazem na lewy pas ruchu, przy zjeździe oczywiście prwy kirunek i prawy pas ruchu Niczego nie poplątałam?Interesują mnie zwłaszca Wa...
    • j.w.
    • Właśnie czekam na pierwszy egzamin. Tragedia ponad DWA miesiące czekania w Krakowie :-/. Ale nie o tym... Mam pytanko : znacie jakieś sposoby żeby pamietać o włanczaniu kierunkowskazów?? :-P na kursie miałam niestety instruktora, który wiecznie mi mówił "włącz kierunkowskaz". Na egzaminie wewnetrznym jechałam z innym gostkiem. Ten stwierdził, że nawet nie najgorzej mi idzie, ale że nagminnie zapominam o kierunkowskazach;-)Instruktor z którym miałam cały kurs po prostu nie wyczuli...
    • Czesc! Chciałam sie was [poradzic co do kwestii zmiany pasa ruchu.Niedługo mam egzamin, i załózmy ze pojade prawym pasem ruchu na 3 lub 2 pasmowej jezdni.Egzaminator kaze skrecic w lewo i wiadomo ze musze zmienic pas na lewy.I pytanie brzmi: czy zaraz po komendzie ehgzmainatora mam włączac lewy kiewrunek czy dopiero jak bede widziała ze mam miejsce zeby zjechac na lewy pas? bo wiadomo ze moze jechac na lewym pasie 20 samochdów i od razu nie zjade. dziekuje za odp.
    • 2 różnych instruktorów i 2 różne wersje na temat włączania kierunkowskazów przy zmianie pasa ruchu. Ruch na drodze dosyć duży. Jeden instruktor uważa że trzeba zasygnalizować wcześniej, zwolnić i jechać do przodu aż będzie możliwość zmiany pasa ruchu, drugi uważa że trzeba utrzymywać prędkość, jechać prosto i nie włączać kierunkowskazu dopóki nie zwolni się miejsce na pasie obok, dopiero jak się zwolni włączyć kierunek i zjechać bo jeśli włączę go wcześniej to Ci obok będą myśle...
    • kiedy omijam samochody stojące na ulicy z boku to nie muszę włączać kierunkowskazu? a jesli wjezdzam na rondo (dwupasmowe) i chcę zjechać na lewy pas (bo chcę np zawrócić) to wtedy włączam czy nie?
    • Jeżdżę od niedawna, dopiero kilka godzin zaliczone i idzie mi nieźle. Ale mój instruktor coś mi źle tłumaczył z kierunkowskazami na rondzie, tj. inaczej tłumaczył na sucho a inaczej było już potem w praktyce. i zupełnie mi sie pokręciło. Czy możecie mi powiedzieć jak prawidłowo włącza sie kierunkowskazy przejeżdżając przez rondo? Oczywiście w prawo, lewo i prosto. Pozdr.
    • Nie pamietam czy wlaczam kierunkowskaz wjezdzajac czy dopiero jak wjade sygnalizuje gdzie chce zjechac?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się