Forum Auto-Moto Bezpieczeństwo na drodze
ZMIEŃ
      kierunkowskazy

kierunkowskazy

(108 wyników)
    • Witam wszystkich. Mam wątpliwości co do używania kierunkowskazów w tym konkretnym przypadku: www.twojezaglebie.pl/rondo-juz-dziala-84318#comment-2044570268 w sytuacji, gdy jazdę z "lewo na prawo" tak jak obserwuje kamera. Teoretycznie, jest to rondo, więc przy opuszczaniu ronda winno się włączać prawy kierunkowskaz, a więc w przypadku przejechania przez to rondo dokładnie na wprost. Obawiam się, że włączanie prawego kierunku przy opuszczaniu ronda jadąc lewym pasem może mylić kogoś, kto t...
    • allegro.pl/modul-komfortu-kierunkowskazow-1x-3x-i3110499503.html Jeszcze się owce nie nauczyły sygnalizować prawidłowo, a już się pojawia nowe ulepszenie: kierunkowskaz, który miga 3 razy. Tak oto owca - producent dała sobie prawo do decydowania, że na drodze w każdej sytuacji 3 razy to jest tyle ile trzeba mignąć. A owce kierowce podchwytują, a jakże. Po co trzymać kierownicę oburącz? Po co zapinać pasy? Po co ustawiać zagłówek? Po co siedzieć prosto, kiedy można półleżeć? Po co włączać ...
    • Czy prawdą jest, że coś się zmieniło i na rondzie trzeba włączać lewy kierunkowskaz wjeżdżając na nie? Przecież na rondzie obowiązuje zawsze ruch w lewo więc chyba właczam tylko prawy kierunek kiedy zjeżdżam z ronda? Taksówkarz twierdzi ze zawsze muszę właczać ten lewy.
    • Dawno nowego filmu nie było... ;-) Dzisiaj oczywista oczywistość - dla niektórych zasady używania kierunkowskazów są zbyt skomplikowane... www.youtube.com/watch?v=GwNDxTbuej8 W pierwszej scence laweta jechała środkowym pasem przez kilka minut z włączonym prawym kierunkowskazem (w YouTube mało widoczne - [b]tutaj[/b] do pobrania plik większej rozdzielczości) siejąc pewne zamieszanie wśród chcących ją wyprzedzić. W drugiej skoda nie tylko przecięła ciągłą rozbiegówki i wskoczyła od ...
    • Wiele pada tu i propozycji poprawy przepustowości skrzyżowań, ja mam bardzo prostą(a jednocześnie wymaganą przez KD), włączajmy kierunkowskaz na tyle wcześnie przed zamiarem dokonania manewru aby nastąpiło co najmniej pięć mrugnięć. Włączanie migacza w ostatniej chwili nie świadczy o doświadczeniu, umiejętnościach czy rutynie kierowcy. Naprawdę nie ma się co wstydzić. Ile cennych sekund zabieramy innym nie informując ich o swoich zamiarach. Np. Skręt w lewo - nadjeżdżający z napr...
    • jadę dziś do domu, trasa to co zawsze. W pewnym momencie robią się dwa pasy (jeden zanika zaraz za skrzyżowaniem, do którego się zbliżam, ten prawy). Jadę lewym, który jest do jazdy prosto i w lewo, no bo skoro kierowca przede mną 5metrów przed skrzyżowaniem nie włącza kierunkowskazu, to chyba jedzie prosto tak? Otóż nie. Zapala się zielone światło, kierowca juz stojąc WŁĄCZA kierunkowskaz, a ja zostaję jak ostatnia du.pa za nim, bo jest piątek wieczór i tym zanikającym pasem jedzie już i wyp...
    • Dzisiaj zrobiłem badanko naukowe, siedząc na sesji rady miastogminy i wyglądając przez okno na lokalne skrzyżowanie. Parapet służył mi jako biurko. :P Krzyżówka X. Ulica jednokierunkowa krzyżuje się z dwukierunkową główną i dwukierunkową podporządkowaną (będącą "azymutowym przedłużeniem" jednokierunkowej). Można z niej skręcić w lewo lub w prawo, albo jechać prosto. Zacząłem sobie odkreślać jadących jednokierunkową, skręcających nie używających / używających kierunkowskazów...
    • Czy jest jakaś wykładnia (np kodeks ruch drog) co do używania kierunkowskazów na rondzie (czy przez 8 lat się coś zmieniło?) Robiąc kilka lat temu prawko uczono mnie, że wjeżdżając na rondo kierunków nie włączamy, gdyż jest to traktowane jako jazda w prostej linii. Jeżeli na rondzie zmieniamy pas ruchu - sygnalizujemy, jeżeli opuszczamy rondo, to przed zjazdem mrygamy w prawo. Tak jeżdżę do tej pory, ale w różnych sytuacjach widzę różne mrygające autka, w tym elki. Czy są jakieś jednoli...
    • Może by tak nasze szanowne społeczeństwo kierowców nauczyło się wyprzedzając rowerzystę (choć sytuacja dotyczy też np. stojącego czegokolwiek na poboczu) używać kierunkowskazów. Tak z obserwacji to 70-80% kierowców w żaden sposób nie sygnalizuje manewru i potem ten z przodu wyprzedza a ja nagle zostaje np. z rowerzystą bliziutko przedemną i jadącym z przeciwka TIRem. I co rozjechać rowerzystę, czy wjechać pod TIRa? No ale przecież najważniejsze, że ja jadę, a po mnie choćby zgli...
    • Witam. Mam do Was takie pytanie. Dlaczego większość kierowców skręcając np. w lewo sprzed świateł (z wyznaczonego pasa) w ostatniej chwili (po zmianie światła na zielone) włączają w ostatniej chwili kirunkowskaz. Czy to jaką maniera, wygoda... ?
    • Wyjeżdzam z bocznej uliczki (skrzyzowanie w kształcie T) czekam grzecznie skręcam w lewo z prawej nic nie jedzie a z lewej sznurek samochodów po kilka co chwile nie ma za bardzo jak sie włączyć i koleś widz ze skrecam w jego strone wie ze bedzie skrecał w moja uliczke z której chcę sie wydostać to nie mrugnie mi migaczem ze bedzie skręcał sto metrów wcześniej zebym mogł spokojnie wykożystać ten moment tylko w momęcie kręcenia kierownicą w celu skręcania zachaczy o migacz i skręc...
    • Czy jadąc drogą z pierwszeństwem (gdzie jest znak pierwszeństwa i na dole gruba linia) np. skręcając w lewo trzeba włączać kierunkowskaz?
    • No właśnie. Czy włączać prawy kierunkowskaz przy zjeździe z osławionego ronda Radosława w Warszawie? Moim zdaniem powinno się tu stosować przepis, że jeśli jedziesz tak, jak prowadzi cię pas ruchu, to nie musisz sygnalizować zmiany kierunku. Ponieważ ilu kierowców, tyle interpretacji, proszę o odpowiedzi tylko osoby, które z jakichś powodów mają prawo uważać, że naprawdę znają odpowiedź.
    • Droga po jednym pasie w każdą stronę, przedemną TIR albo inna ciężarówa którą chcę wyprzedzić - czasami mrugają przez chwilę prawym kierunkowskazem - w zasadzie kiedyś sądziłem, że należy traktować to jako zaproszenie do wyprzedzania, ze niby oni widząc lepiej przekazują mi informację że droga jest wolna ale ja i tak zawsze czekam na czystą sytuację gdy sam widzę że mogę jechać. no i dobrze że czekam bo nieraz się zdarzyło że po tym mrugnięciu z naprzeciwka pojechał samochód w tak...
    • wyjeżdzam z drogi podporządkowanej z nakazem skretu w prawo gdzie muszę szybciutko ustawić sie na lewym pasie do skrętu w lewo i do zawracania. Skrzyzowanie jest ze światlami. Miejsca jest malo więc wyjeżdżając z podporządkowanej muszę to zrobić szybko aby się zmieścić. Problem: 1) samochody w podporządkowanej za mną trabią niemilosiernie bo ja czekam zeby miec na tyle wolną drogę by od razu wskoczyć na lewy pas do zawracania, nie moge wjechac na inny bo juz nie bedę miala miesjca...
    • wyjazd z malego placyku przy Al.Jerolozolimskich nakazuje mi jazdę w prawo, więc powinnam wlączyć prawy kierunkowskaz, ale samochody jadące tymi Alejami z lewej strony nie widzą, że ja próbuję właczyć się do ruchu,bo nie widzą tego prawego kierunkowskazu, więc może powinnam użyć lewego?
    • Doszło do tego, że Palanty nie włączają już kierunkowskazów nawet skręcając na skrzyżowaniach. Durnie są tak wygodni, że nie chce im się ruszyć palcem, bo wg nich gołym okiem widać, że skręcają. Wrzucanie kierunkowskazu przy zmienieniu pasa ruchu to już preszłość. Robią to tylko tacy kierowcy jak ja, frajerzy z 20 letnim stażem. Zachowaniu tych półgłówków się nie dziwię, bo to idioci z urodzenia,ale co robi do cholery Policja? NIC! Dzisiaj jadąc po mieście 30 min. sześciu głup...
    • Czy zastanawialiście się kiedyś nad fenomenem zwyczaju nadzwyczaj powszechnego w priwislańskim kraju - włączania lewego kierunkowskazu przy skręcie w lewo na światłach dopiero gdy auto ruszyło i już jest na środku (wtedy to mrygadło jest mi potrzebne na plaster). Jaki motyw kieruje tymi ludźmi ? Czy to chęć bycia dyrektorskim zatwierdzaczem czy raczej strach przed ujawnieniem swojego zamiaru, gdyż jak wiadomo wówczas inny rodaczek zrobi wszystko by ten manewr utrudnić ?
    • Po ostatnich kilku rozmowach na ten temat postanowiłem zapytać się Was, co o tym myślicie i jakie jest prawidłowe zachowanie w tej sytuacji. Załóżmy, że droga ma kształt litery "T". Poruszam sie od podstawy tej litery skręcając na jej szczycie w prawo. Cały czas mam pierwszeństwo przejazdu. Czy skręcając w prawo, jadąc po drodze z pierwszeństwem przejazdu muszę sygnalizować mój zamiar włączając prawy kierunkowskaz?
    • Może ja mam takiego pecha,ale im droższy i bardziej luksusowy samochód tym większa olewka ze strony jego kierowcy na innych użytkowników drogi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się