Forum Kuchnia Wegetarianizm
ZMIEŃ
      oliwa

oliwa

(21 wyników)
    • h sniadaniowych. Ta kupna jest pyszna, ale kosztuje fortune:)) pozdrawiam wszystkich wege
    • Moja ulubiona to salatka korsykanska (pewnie z korsyka ma tyle wspolnego co ziemniaki po grecku z grecja ;-) : Pomidory w plasterki, rozlozyc na plasko na duuuzym talerzu. Posypac pokruszonym czosnkiem, kaparami (duuzo kaparow!) i marynowanym pieprzem (jak kto lubi jezeli chodzi o ilosc). Polac oliwa, odrobina octu winnego. Ja uwielbiam kapary, wiec skrapiam tez woda z kaparow (ta marynata ze sloiczka). Odstawiamy na pol godziny na bok, żeby sie przegryzło - i gotowe. Z białym pi...
    • No jest to przepis wymagajacy specyficznego smaku, przyznaje ;-) Gotujemy spaghetti /durum - to wazne, bo inne maja tendencje do rozpadania sie/ na o stopien twardsze od al dente. Hartujemy przez przeplukanie zimna woda, przelanie odrobina oliwy. Warto wrzucic pokruszony czosnek (jak wszedzie :-) ) Osobno na rozgrzanej patelni delikatnie poddymiamy (stopien nizej niz przypalone, stopien wyzej niz rozgrzane ;-) ziarna dyni. Dodajemy odrobine oliwy oraz kilka okruchow śmierdzącego ...
    • Ziemniaki to moje ulubione warzywo i moge zywic sie nimi w roznych kombinacjach. przedstawiam moja ostatnia pyszna ziemniaczana kompozycje, i prosze o nadsylanie sposobow na ich przygotowanie... (Chyba jestem glodna, a nie chce mi sie pichcic, to gadam o jedzeniu...) A wiec puree ziemniakowe z avocado. Ziemniaki ugotowac ( z odadatkiem czosnku, soli i oliwy), zgniescs, wygrzebac miazsz avocado, zgniesc z ziemniakami, posypac bazylia suszona, zmieszac, dodac oliwy (ja lubie ...
    • Ziemniaki z jabłkami (to przepis ponoć z Podkarpacia) 3 łyżki cukru, 2 i 1/2 szklanki wody, 3 łyżki masła, 1 posiekana cebula, sól, 6 obranych i pokrajanych w kostkę ziemniaków, 2 łyżki wytrawnego białego wina Jabłka włożyć do garnka, wsypać cukier, wlać wodę, gotować przez 3 min, odstawić. Masło rozgrzać w dużym rondlu dodać cebulę, smażyć na małym ogniu przez 10 min często mieszając Ziemniaki dodać do smażonej cebuli, doprawić solą, wlać wino, jabłka z wodą, zamieszać przykryć. Go...
    • Jestem już jakieś 2 lata weg. i zawsze mam problem na grillu z przyjaciółmi. Macie jakieś pomysły oprócz tostów czy bananów? Z góry dzięks za odp /Damian
    • Szukam jak najwiekszej liczby przepisow z baklazanow. Uwielbiam je, a nie wiem jak przygotowywac. Poradzcie
    • Jak gotujecie zupy???U mnie to najwiekszy problem bo nie lubie wodnistych beztluszczowych zup.Na kostkach?Z lyzka masla?Ze smietana?
    • 3 łyzki oliwy z oliwek i jedna łyżka octu winnego/jablkowego. dodajcie do warzyw sałatek ryżu...wszystko ma lepszy smak .pierwszy raz spróbowałam na wakacjach we Francji teraz używam regularnie.polecam
    • Słuchajcie, czy ktoś może mi polecić jakiś fajowy sklep internetowy z żywnością ekologiczną obsługujący Warszawę? Ja do tej pory namierzyłam jeden - zresztą sympatyczny- www.ekosfera.pl.
    • a oto przepis na smazona biala rzodkiew, co by forum bylo mniej ideologiczne a bardziej kulinarnie, smacznie i zdrowo: bierzemy jedna biala rzodkiew, myjemy, obieramy, kroimy w plasterki, po czym bierzemy patelnie, rozgrzewamy oliwe, na rozgrzanej oliwie smazymy plastry bialej rzodkwi i wpiprzamy ;)
    • Właśnie przeczytałam artykuł www.abee.linart.pl/od%20kuchni/od_kuchni- margaryny.htm i wyłączam margarynę z jadłospisu. Tylko czym smarować chleb? Może słyszeliście albo czytaliście o czymś, co zdecydowanie powinno się wykluczyć z menu? Chociaż zważywszy na postępującą degradację środowiska, nawet brethingowcem nie jest dziś zdrowo zostać :-(
    • dodam, ze nie lubie müsli, a chce jakies przepisy kanapkowe z gory dziekuje
    • bo ja od roku olejów z firmy Oleofarm niezłe. kupuje ten litrowy nieoczyszczony lniany:)))
    • Gotuję soję, ale niewiele mam w domu warzyw , co mozna zrobić mając , papryke, brokuły, kalafior, marchew , cebulę, czosnek,....Coś prostego, ale smacznego da się zrobić?Czekam na propozycje. Pomóżcie:)
    • Ale zero gotowania, bo jestem na delegacji i na razie mam tylko czajnik :( Pomidorow jest zas zatrzesienie i sa b. tanie. I latoś wyjatkowo smaczne...
    • Poszukuję przepisów kulinarnych, w których składnikiem są boczniaki. Czy boczniaki mogą być podstawą dania, czy raczej zawsze są dodatkiem?
    • Kochani! Poproszę przepis na niezbyt drogą i niezbyt czasochłonną (niedużo krojenia) sałatkę lub inną wegetariańską (bez ryb!) potrawę na tzw. szwedzki stół dla dużej ilości gości. Często robię serek homogenizowany z warzywami (ogórki rzodkiewki, pomidory...) albo czerwoną kapustę z jabłkiem i kminkiem. Ale może ktoś ma jeszcze inny pomysł? Będę wdzięczna.
    • witam, chciałabym trochę urozmaicic niedzielne rodzinne grillowanie o jakies potrawy, szaszlyczki wegetarianskie :) gdzie moge znalezc jakies przepisy??
    • Czy przypadkiem ktoś wie gdzie można kupić olej migdałowy? Wszędzie szukałam, ale przeważnie nikt nawet nie wie, że taki istnieje.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się