Dodaj do ulubionych

jak to jest z ta strefą SCHENGEN??????

25.11.07, 21:54
mam takie pytanie jak to bedzie jak ktos jest poszukiwany krajowym
listem gonczym np w polsce i mieszka w niemczech.czy po 21 grudnia
(wtedy wejdziemy do strefy schengen) z ciagna go do kraju czy
dopiero jakby dali za nim list europejski????szukam i nie pisze to
nigdzie,a jestem ciekawa ale takiej 100% odpowiedzi!!!!!!!!!!!!!
Obserwuj wątek
    • jedynybaerenfang nie z ciagna tylko sciagna. 25.11.07, 22:03
    • info-tw Re: jak to jest z ta strefą SCHENGEN?????? 25.11.07, 22:11
      Zostanie zatrzymany w momencie przekroczenia granicy, jesli bedzie
      kiedys wybieral sie do Polski.
      • jedynybaerenfang na jakiej granicy???? 25.11.07, 22:33
        przeciez granice znikna, beda istnialy tylko na papierze.
        • annajustyna Re: na jakiej granicy???? 26.11.07, 10:07
          Ale nie oznacza to, ze zostanie zniesiony obowiazek posiadania
          dokumentu tozsamosci przy jej przekraczaniu. A celnicy -
          teoretycznie - beda mogli kontrolowac nawet i w glebi PL (tak jak
          teraz w strefie Schengen, co zdarza sie jednak rzadko).
    • jessi_a a otym to ty nie slyszalas? 25.11.07, 22:16
      Schengener Informationssystem (SIS) (Datenbank)
      • nana_c Re: a otym to ty nie slyszalas? 26.11.07, 16:25
        Aleczko witaj ;-)
        Zdaje mi sie, ze ten temat juz na forum mojego miasta przedyskutowalismy?!
        Co sie odwlecze, to nie uciecze, niestety.
        Pozdrowienia dla brata, niech sie opamieta wktótce. Albo ubiega o sluzbe
        zastepcza, jesli ma jakies opory co do woja. Po co sobie tak zycie komplikuje?!
        • aleczka26 strefa schengen????? 26.11.07, 16:31
          nie !!!tamten temat nie był mój!mój kolego ma podobny problem ale
          nie chodzi tu o wojsko tylko o wyrok(odsiadke)i on nie wie jak
          bedzie po 21 grudnia.
        • die_pubertierende_jungfrau Amerykanie dezertują do Kandy! 26.11.07, 16:36
          nana_c napisała:


          > Co sie odwlecze, to nie uciecze, niestety.
          > Pozdrowienia dla brata, niech sie opamieta wktótce. Albo ubiega o
          sluzbe
          > zastepcza, jesli ma jakies opory co do woja. Po co sobie tak zycie
          komplikuje?!


          Amerykanie dezertują do Kandy!

          Ale i Kanada nie pewna. W okresie wojny Wietnamskiej udzielali
          azylu.


          • nana_c schengen 26.11.07, 17:03
            No cóz, nawet polskiego senatora przyskrzynili, w Niemczech ;-)
            Nie zdaje mi sie, zeby ze zmiana przepisów wyrok uchylili. Wyjatek: zmiana
            ustroju i likwidacja "wiezniów politycznych".
            Czy ten ktos tez politycznie szukany jest???
            • die_pubertierende_jungfrau 100kłosa? 26.11.07, 17:07
              j
            • aleczka26 Re: schengen 26.11.07, 18:04
              a za tym senatorem to napewno puscili list europejski i to napewno
              bo jak by miał krajowy to by go w niemczech nie złapali!!!!nie mój
              kolega jest poszukiwany za niby pobicie!!którego nie zrobił!!!
              polskie sądy sa do dupy,skazuja na kare wiezienia bez dowodów
              (niewazne kto ale ktos musi to odsiedziec),nie tak jak w niemczech
              tu sad musi miec dowody i wtedy skazuje.polskie popiepszone
              prawo!!!!
              • jessi_a Re: schengen 26.11.07, 18:18

                "System Informacyjny Schengen (SIS) to podstawowe narzędzie ochrony
                bezpieczeństwa krajów UE, w praktyce stanowi ogromną, interaktywną
                bazę danych o osobach poszukiwanych i niepożądanych na terenie
                krajów Unii Europejskiej, bazę danych o wydarzeniach kryminalnych,
                aktualizowaną na bieżąco przez policje i służby graniczne krajów
                należących do strefy. Dzięki dostępowi do SIS policja i służby
                graniczne wiedzą o każdym przestępstwie popełnionym na terenie
                krajów członkowskich. Nikt kto popełnił przestępstwo na terenie w
                Portugalii, nie będzie mógł czuć się bezpieczny w Polsce, Estonii i
                innych krajach Schengen."
                • aleczka26 Re: schengen 26.11.07, 19:06
                  dzieki bardzo za pomoc jessi_a!!!!!!!!!!!!!!!pozdrawiam
          • jessi_a Re: Amerykanie dezertują do Kandy! 26.11.07, 17:39
            a ja bylam do teraz przekonana, ze do Meksyku;9

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka