02.01.20, 14:57
W zestawie zadań eliminacyjnych MP w "Rozrywce" pojawiło się zadanie nr 56-Krzyżówkowa nowomowa. Rozwiązuje się w mig, a służyć ma to czemu? Szaradziarstwo ma uczyć przez zabawę, ale słowa wpisywane do diagramu nigdy nie zagoszczą w słownikach. Niedługo będzie można do diagramów wpisywać byle co. To chyba nie ta droga rozwoju? Co o tym sądzicie?
Obserwuj wątek
  • mazustwo Re: Nowomowa 02.01.20, 15:34
   Skonsultowałam się przed chwilą w tej sprawie ze Staszkiem i mogę powiedzieć, że nam się podoba. Nawet bardzo. Zadanie jest rzeczywiście dosyć proste, ale wynika to również z jego konstrukcji (bardzo gęste wiązania). Od siebie mogę powiedzieć, że lubię zadania, w których dużo dzieje się w określeniach. Na takie nieistniejące słowa wpada się często przy robieniu literówek, przy nieuważnym czytaniu lub wręcz przeciwnie przy bardzo dokładnym słuchaniu. Jednych to bawi, innych nie. Bardzo chętnie wybrałabym się na turniej, na którym byłyby same: małe jasie, pomysłówki, przymrużki, psotki i krzyżówkowe nowomowy, ale znam osoby, które taki turniej omijałyby szerokim łukiem.
   Dla fanów krzyżówkowej nowomowy mam taką zagadkę (może ktoś dopisze następne):
   - łączy krasulę z cielakiem (13 liter, pierwsza:P).
   I pozdrawiamy wszystkich noworocznie.
   • 5ringo Re: Nowomowa 04.01.20, 19:29
    Mnie podoba się każda próba odświeżenia materii krzyżówkowej. Nieistniejące słowa mogą budzić sprzeciw części rozwiązujących, ale chyba nie ma na to rady (ja je akceptuję).
    Podobne obiekcje pojawiają się w odniesieniu do nieistniejących słów używanych w określeniach do przymrużek. Proponuję taką zagadkę przymrużkową:
    nieodmieniec (10 liter, pierwsza P)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka