24.08.11, 20:20
Wzorem poprzednich wyborów od 22 lat już do "koryta" garną się m.inn. i "patentowane" lenie, pozoranci , "przekrętasy" róznej maści, "kameleony" itp..itd .Szczególnie uważać też należy przy kanapowych partyjkach na siłę próbujących zaistnieć w polityce nie jednoczeniem już sprawdzonych podobnych koterii, a publiczną łapanką werbując na listy. JEST TO ZAPROSZENIE I MOŻLIWOŚĆ UWIARYGODNIENIA SIĘ WSZELAKIEJ AGENTURY !!! - Najbardziej niebezpieczna dla Kraju działalność !!! - Jest to albo totalna nieodpowiedzialność, albo celowe działanie mające przykryć, zakamuflować własną tego typu. NA PARLAMENTARZYSTÓW WYBIERAMY LUDZI SPRAWDZONYCH !!!
. Wymienieni wyżej garną się oszukując wyborców i wyłudzając od nich niewyobrażalne dla przecietnego Polaka pobory przez 4 lata bez żadnych możliwości pozbawienia ich w przypadkach jak wyżej, czyli braku zaiteresowania realizacją obietnic przedwyborczych, pozorowaniem jakiejś "działalności", działalnością na własną korzyść z tytułu "parlamentarzysty", czy zmiany opcji politycznej bez zgody wyborców.. Swoją drogą deklaracje ich są tylko pustymi, okrągłosłownymi frazesami, podobnymi u wszystkich "opcji" (w zasadzie klik pasożytujacych na społeczeństwie doprowadzonym do nędzy). Stworzona po roku 1989 namiastka tzw. "demokracji" umożliwia wszelakiej maści hochsztaplerom luksusowa pasożytować na koszt coraz bardziej wynędzniałego społeczeństwa tworząc kolejne kuriozalno-bandyckie prawo, prawo bubli, prawo idiotyzmów. I nie ma instancji która mogłaby położyć kres tej zbrodniczej działalności. W ostatnich tylko dniach najwyższy urzędnik państwa twierdzi " ustawa o nasiennictwie jest bublem ale nie wiem czy ją zawetuję" - To już nie tylko jołopowatość, to jest jakby z wirtualnego świata . Ale to nie tylko problem JNiTAJ udającej "prezydenta, to jest problem z twórcami tysięcy takich bubli, czy bandyckich wręcz "przepisów prawnych", jeszcze większy bo przecież to "prawo' było procedowane w komisjach, wreszcie w sejmie zatwierdzane i dodatkowo rozpatrywał je senat, a jednak przechodzi. Żaden z parlamentarzystów nie zaprotestuje kategorycznie, nie odwoła się do swoich wyborców by go wsparli w proteście przeciwko jawnej zbrodniczej działalności reszty. Zachodzi więc pytanie KOGO ONI REPREZENTUJĄ, KTO IM PŁACI ? - A przecież to my im płacimy, to my jesteśmy pracodawcami !!! POSTĘPUJMY WIĘC JAK PRACODAWCY I TO TAK JAK DZISIEJSI "KAPITALISTYCZNI PRACODAWCY !!! "- Nie zrealizowałeś jednej obietnicy w określonym terminie - po wynagrodzeniu ! - Nie zrealizowałeś następnej - won na zbity pysk z parlamentu, na twoje miejsce są miliony ! I to lepszych od ciebie !
DLATEGO :
1. Zanim oddamy na kandydatów głos, ŻĄDAJMY od nich spotkań przedwyborczych i deklaracji o konkretnych zamierzeniach, terminach które chcą zrealizować dla swojego Okręgu w trakcie kadencji z priorytetem rozwoju gospodarczego (nie dać się otumanić jakimiś budowami "orlików", hal sportowych, targowych, remontami ulic. dróg, szkół itp. - to nie świadczy o rozwoju gospodarczym, a jest tylko kosmetyką zaplecza. O rozwoju Gospodarczym stanowi przyrost STAŁYCH MIEJSC PRACY W SEKTORZE PRODUKCJI I WYTWÓRSTWA. ŻADNA INNA "DZIAŁALNOŚĆ" NIE STANOWI O ROZWOJU GOSPODARCZYM.

2. Rozliczmy starych parlamentarzystów kandydujących ponownie z realizacji poprzednich zobowiązań i deklaracji

3. NA SPOTKANIACH PRZEDWYBORCZYCH MUSI BYĆ ZAREZERWOWANY CZAS NA ZADAWANIE PYTAŃ I NA DYSKUSJĘ, a nie tylko ich okrągłomowy szybko kończone by nie dać możliwości wyborcom na repliki czy pytania, jak też na stawianie postulatów do zrealizowania przez parlamentarzystów w czasie kadencji. MUSI BYĆ NA TO CZAS PODCZAS SPOTKAŃ PRZEDWYBORCZYCH - INACZEJ NIE GŁOSUJMY NA KANDYDATA !!!


STAWIAM TEŻ WNIOSEK O ZOBOWIĄZANIE WSZYSTKICH KANDYDATÓW Z WSZYSTKICH OPCJI DO - WNIESIENIA PROJEKTU USTAWY UMOZLIWIAJĄCEJ WYBORCOM ODWOŁANIA PARLAMENTARZYSTY W TRAKCIE PEŁNIENIA MANDATU W PRZYPADKACH pozorowanej "działalności" tak w parlamencie jaki w Okręgu Wyborczym, braku zaangażowania w spełnianiu przedwyborczych obietnic, zmianę priorytetów bez zgody wyborców czy też zmianę opcji politycznej, itd..itp..

Oczywiście tak obecni jak i przyszli parlamentarzyści będą odwoływali ten projekt "od czci i wiary" pod przeróżnymi pretekstami. jak. np. że przeciwnicy polityczni będą nawzajem się odwoływali. Jest na to bardzo prosty i niezbyt kosztowny -koszty miałby ponieść odwoływany parlamentarzysta - sposób. Każdy formularz do głosowania jest numerowany i wystarczy tylko jeden róg wyperforować wpisując tam numer formularza i przy wydawaniu formularza oderwać ten nr wręczając wyborcy z prośbą o przechowywanie go do ewentualnego odwoływania parlamentarzysty. W głosowaniu mogliby brać udział tylko głosujący na danego parlamentarzystę i kontrolę nad tym sprawować można właśnie przy pomocy tych numerków.

PROJEKT TEN POWSTAŁ Z KONIECZNOŚCI ! NA CO DZIEŃ WIDZIMY JAK PARLAMENTARZYŚCI BEZ ŻADNYCH SKRUPUŁÓW, BEZ NAJMNIEJSZEJ ŻENADY, JAKBY TO BYŁA ZWYKŁA NORMALNOŚĆ, OSZUKUJĄ NAS PO WYBORACH. I DOPÓKI NIE NAUCZĄ SIĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SWOJE SŁOWA I CZYNY MUSI BYĆ NAD NIMI BAT W POSTACI MOŻLIWOŚCI ODWOŁANIA.
Wniosek o odwołanie powinien być uzasadniony konkretnymi zarzutami i podpisany przez co najmniej tylu głosami z numerkami głosujacymi na niego ile było potrzebne do zarejestrowanie go na kandydata parlamentarnego.

Na zebraniach przedwyborczych wręcz żądajmy od kandydatów zobowiązania o wdrożeniu procedowania tego projektu po dopracowaniu, pod rygorem braku głosu na odmawiających !

Marek Chrapan
Obserwuj wątek
  • trocheobiektywny Re: Wyborki ! 20.10.11, 12:50
   Od wyborów minęło kilka dni, a na stronce cicho w tym temacie Nie ma czym się chwalić ,naszemu kandydatowi udało się ledwie uzbierać w całym powiecie 1644 głosy , to bardzo cieniutko zważajac na fakt ze jest on osoba znaną we wszystkich gminach tego powiatu W wypowiedzi przedwyborczej do gazety powiedział<wybory do Sejmu traktuję jako sprawdzian , jak mnie oceniają mieszkańcy powiatu> Ocenka niestety wypadła kepściutko. W niektórych gminach zaledwie po 50 głosów. Do Sejmu kandydował tez vice starosta Meller z opcji PiS, ale on tez miał podobny wynik. Razem ukulali zaledwie ko. 2800 głosów, z listy PO trzeba było zebrać ok. 8 tys. żeby ostatecznie załapać się. Teraz w kontaktach gabinetowych wieje między panami chłodem. Zastanawiający tez jest słaby wynik w samej gminie Czernikowo. Może słowa wypowiedziane do redaktora gazety pomorskiej tuz przed wyborami < Nie wdaję się niepotrzebne konflikty , jestem człowiekiem kompromisu i spokoju> nie pokrywają się wcale z rzeczywistością ( ostatnie wybory? utrata wiarygodności? może nie załatwione problemy spółki wodnej ?, może zbyt częsta zmiana opcji partyjnych?, może,,,)
   A może całe to PO które nie wiadomo czemu wygrywa wybory? Wydaje mi się że przez to że większość ludzi bez pracy i perspektyw na lepsze zycie wcale nie poszło do wyborów Jak mogła wygrać partia która wyrwała pieniądze najbiedniejszym. Jednym pociągnięciem rząd i posłowie PO zabrali 2/3 budżetu dla ludzi bez pracy nie dając żadnego innego rozwiązania. Ci niestety rozproszeni, bez środków nie są w stanie zebrać się na protest i walkę o swoje- stara prawda rządzi nimi –z biednego zawsze można zrobić głupiego. Partia w wyborach stawia na młodych, a co im daje w zamian? Nawet nie maja możliwości odbycia staży bo pieniądze potrzebne na co innego, gdzie oni mają nabyć doświadczenie, kiedy pracodawcy przyjmują tylko z doświadczeniem. Może Pan starosta cos wymyśli żeby dla Powiatowego Urzędu Pracy zdobyć dodatkowe środki Kiedyś w różnych urzędach roiło się od stażystów, dzisiaj pustki. Gdyby nie tabuny wyjeżdżających do Norwegii, Anglii, Szwecji, Niemiec itp. panowałaby ogromna bieda i bezrobocie. PO zapomniało zupełnie o emerytach, ale i tak powinni się cieszyć bo ci przyszli mogą jej nie mieć wcale. Za rządów PO nie wiem czy każdy emeryt dostał co najmniej 30 zł podwyżki przy tak szalejącej inflacji. A to nikt inny jak oni dźwigali Polskę z biedy i zniszczeń wojennych. Dzisiaj jak bezrobotni nie są w stanie podjąć walki o swoje, za to nie starcza im na leki a nawet jedzenie. Gdzie nie spojrzeć żadne poważne problemy kraju nie zostały rozwiązane, dług kraju osiągnął niebotyczne rozmiary, a gdyby nie unijne środki w gminach nic by się nie działo, bo państwo na nic nie ma. Powstają piękne galerie, gdzie przeciętny zjadacz chleba może jedynie popatrzeć i to mu ma wystarczyć. Powstają prywatne gabinety, w których ceny jak z kosmosu, gdzie już trzeba wysupłać często ostatnią złotówkę żeby leczyć rodzinę bo nie ze wszystkim można czekać w kolejce pół roku. Dla kogo więc ta Polska PO ? Jak to się ma do obietnic z kampanii? Będziemy obserwować reformy tego rządu przez następne 4 lata
   • muzykamoja Re: Wyborki ! 21.10.11, 15:03
    Jeśli dla ciebie uzyskanie blisko 40% poparcia w naszej gminie dla Starosty jest " cieniutkie.." to na pewno powinieneś coś z sobą zrobić, najlepiej uzupełnić podstawówke klasy 1-4. Denerwuje cie że PIS nie wygrał i nie dziwie się, twoja teoria o powstaniu pięknych galerii handlowych czy dobrze wyposażonych gabinetach lekarskich, niskich zasiłkach dla nierobów jest wypisz wymaluj teorią głoszoną przez tych, którzy chcieliby ten nasz kraj doprowadzić na dno. Jeśli jest ci tak żle proponuje azyl na białoruś, tam nie ma galerii i jak w komunizmie każdemu się należy czy pracuje czy nie. I co najważniejsze denaturacik jest bardzo tani.
    • potok33 Re: Wyborki ! 21.10.11, 15:56
     muzykamoja napisał:

     > Jeśli dla ciebie uzyskanie blisko 40% poparcia w naszej gminie dla Starosty jes
     > t " cieniutkie.." to na pewno powinieneś coś z sobą zrobić, najlepiej uzupełnić
     > podstawówke klasy 1-4. Denerwuje cie że PIS nie wygrał i nie dziwie się, twoja
     > teoria o powstaniu pięknych galerii handlowych czy dobrze wyposażonych gab
     > inetach lekarskich, niskich zasiłkach dla nierobów jest wypisz wymaluj teorią
     > głoszoną przez tych, którzy chcieliby ten nasz kraj doprowadzić na dno. Jeśli j
     > est ci tak żle proponuje azyl na białoruś, tam nie ma galerii i jak w komunizmi
     > e każdemu się należy czy pracuje czy nie. I co najważniejsze denaturacik jest
     > bardzo tani.

     Obrzydliwe.Wstyd mi za twój tekst i za to że mieszkamy w jednej Gminie.
     • ciekawja Re: Wyborki ! 21.10.11, 17:20
      Skąd potok33 tyle w Tobie wrażliwości. Przecież ten populista trocheobiektywny ewidentnie zajeżdża tęsknotą do socjalizmu. Bo skąd państwo może mieć na socjale dla potrzebujących, skoro wybrzydza tak przedsiębiorców. Oni przecież płacą podatki i otrzymują całą armię właśnie bezrobotnych o emerytach nie wspomnę.
      • potok33 Re: Wyborki ! 21.10.11, 19:08
       ciekawja napisała:

       > Skąd potok33 tyle w Tobie wrażliwości. Przecież ten populista trocheobiektywny
       > ewidentnie zajeżdża tęsknotą do socjalizmu. Bo skąd państwo może mieć na socj
       > ale dla potrzebujących, skoro wybrzydza tak przedsiębiorców. Oni przecież płacą
       > podatki i otrzymują całą armię właśnie bezrobotnych o emerytach nie wspomnę.

       Idea socjalizmu sama w sobie nie jest zła.Natomiast budowniczowie społeczeństwa opartej na tej idei byli do d..py. Zresztą to ci sami co teraz krzyczą o wyższości kapitalizmu.Rozwalili "klocki" co ładniejsze ukradli a resztę zostawili nam do budowania nowej Polski.Mówisz skąd państwo ma brać na socjal dla tylu potrzebujących? A kto ich tylu "wyprodukował",czy oni są "potrzebujący" bo to lubią.Jak dzisiejsze elity sikały w majtki,chodziły do szkoły to kto na nich pracował "dzisiejsi potrzebujący-emeryci."Jaka to łaska płacić emeryturę? Prawdziwych biznesmenów-przedsiębiorców na ma u nas żadnych.Są to przypadkowi ludzie bez predyspozycji do kierowania ludźmi.Dla większości pracownik to leń i złodziej,który śmie coś przebąkiwać o wypłacie,urlopie,czy nadmiernej ilości godzin pracy.Trzeba przepływu kilku pokoleń aby demokracja była u nas demokracją, a system wolnorynkowy był faktycznie wolnym rynkiem.Co do "wyborków" to znam bardzo dobrze "onego"kandydata.Niech siedzi na d. i zajmie się tym czym powinien,I nie śni o tym co go przerasta.
       • ciekawja Re: Wyborki ! 21.10.11, 21:24
        Jestem zwolennikiem wolnego rynku na każdym etapie jego funkcjonowania. Takie populistyczne argumenty jak rozkradanie i wyprzedawanie Polski przez złe moce i dlatego żyje mi się źle jakoś nie bardzo do mnie przemawiają. Były lata 90-te, gdy wolny rynek powstawał i wtedy właśnie budził się duch przedsiębiorczości w społeczeństwie. Powstała giełda- pierwsi milionerzy no i bankruci. Taka kolej rzeczy. Już od tego czasu wyrosło pierwsze pokolenie. Jednym się udało, drugim nie. Kiedyś mi utkwiło takie hasło:” kto chce pracować to szuka sposobów, a kto nie chce to szuka przyczyny”. Coś w tym jest. Ci mają sposoby pracują na tych szukają przyczyny. Jeśli mamy czekać na demokrację, że sama do nas przyjdzie, to w końcu nie będziemy wiedzieli co to jest.
        Jeśli obywatele się bogacą to i kraj również. Nie będzie lepiej, wypłacając tylko socjale. Potrzebni są przedsiębiorcy. To odważni ludzie. Zamiast siedzieć i narzekać lub pracować na spokojnej państwowej posadce, to biorą sprawy w swoje ręce. Aktualnie sprzedaż krajowa wzrasta. Rynek wewnętrzny jest stabilny. Kryzys za bardzo nas nie dotknął. To jest właśnie zasługa przedsiębiorców. Każdy może nim zostać, tylko trzeba zacząć. Można rozpocząć też działalność polityczną. Ale na pewno różowo też nie będzie. Może się udać albo i nie. To właśnie jest demokracja. Jest to możliwość podejmowania decyzji.
       • muzykamoja Re: Wyborki ! 21.10.11, 22:23
        potok33 napisał:


        >
        > > Skąd potok33 tyle w Tobie wrażliwości. Przecież ten populista trocheobiek
        > tywny
        > > ewidentnie zajeżdża tęsknotą do socjalizmu. Bo skąd państwo może mieć n

        Natomiast budowniczowie społeczeństwa opartej na tej idei byli do d..py. Zresztą to ci
        > .Jak dzisiejsze elity sikały w majtk.Co do "wyborków" to znam bardzo dobrze
        > "onego"kandydata.Niech siedzi na d.
        BRAWO POTOK 33, PIĘKNE SŁOWNICTWO, RZECZYWIŚCIE MOŻE CI BYĆ WSTYD MIESZKAĆ W NASZEJ GMINIE. POTWIERDZAM ŻE BIAŁORUŚ CZEKA NA CIEBIE.
        • potok33 Re: Wyborki ! 21.10.11, 23:19
         POTWIERDZAM ŻE BIAŁORUŚ CZEKA NA CIEBIE.........

         Na Białorusi nigdy nie byłem więc na ten temat się nie wypowiadam,a wiadomości z brukowej prasy nie są dla mnie wiarygodne,ale: Poczytaj sobie Raport "Doing Business 2010" -Łatwiej prowadzić biznes na Białorusi niż w Polsce.Wyprzedza nas nawet Ruanda.Poza tym od 1985 roku prowadzę firmę co prawda niewielką, kilkuosobową, więc te "cudowne" przemiany ustrojowe znam z własnego doświadczenia.
         • ciekawja Re: Wyborki ! 22.10.11, 15:09
          Rzeczywiście w Raporcie Banku Światowego "Doing Business 2010" na 183 klasyfikujące się kraje Polska zajmuje 72 pozycję i od roku ta pozycja nie zmieniła się. Czytając dalej, że brano pod uwagę do raportu szereg czynników, m.in. zakładanie i zamykanie firmy, łatwość w otrzymaniu kredytu, zatrudnianie pracowników czy płacenie podatków. Smutne jest to, że tak marnie wypadamy, chociaż liczę na reformy w tym zakresie. Dla mnie wszystkie sprawy związane z prowadzeniem firmy powinno się załatwiać przez net, bez chodzenia po urzędach. Bo wiele krajów dokonuje już postępy, wspominając nawet tę Białoruś ( w rankingu 58 pozycja). Ale za żadne skarby nie chciałbym mentalnie z tym krajem się identyfikować.
          Mówisz potok33, że od 26 lat jesteś przedsiębiorcą. Czyli to o sobie pewnie mówiłem, w jednym ze swoich postów, o niekompetencji biznesmena, czy tak tylko ogólnie i do nich nie należysz. Tak tylko żartowałem wink
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka