14.03.07, 18:11
wraz z kolezanka wybieramy sie na przelomie wrzesnia i pazdziernika na
wyprawe do chin.Szukamy jakis cennych wskazowek i informacji, od kogos kto
mial sczescie juz tam bycsmile
Obserwuj wątek
    • bluette Re: chiny 14.03.07, 20:40
      Chcialabym jeszcze raz pojechac.. Ogolnie nie potrzeba brac nic - w Chinach
      mozna dostac wszystko i tanio, wiec jadac jeszcze raz wzielabym absolutne
      minimum (szczegolnie jezeli chodzi o ubrania, zeby miec wymowke na kupowanie
      nowych). To oczywiscie troche zalezy od tego gdzie jedziecie.. My wloczylismy
      sie przez miasiac po Chinach, spiac w hotelach dla Chinczykow i jedzac na ulicy
      i bylo bardzo przyjemnie i bez nieprzyjemnych niespodzianek.

PS. Moj chlopak cieszyl sie ze wzielam wegiel i pochlonal dwa opakowania. Ale to
      troche z wlasnej winy, bo rzucil sie od razu na wszystko i nawet jak sie zle
      czul to nie przestawal ani na chwile jesc wszystkich dziwnych rzeczy.

Milej podrozy
    • wloczykij.ania Re: chiny 18.04.07, 17:50
      moge Wam udzielic informacji, ale co konretnie Was interesuje? Ja szczegolnie
      polecam Zhongdian w Pd.-Zach i Hangzhou oraz miasteczka wodne-
      Tongli, Xitang na Wschodzie.
      mam dużo zdjęć dla poparcia rekomendacjismile W Tongli jest tez bardzo niezwykle
      jak na Chiny muzeum starozytnego seksu
      www2.hu-berlin.de/sexology/CSM/tongli.htm
      mozecie pisac do mnie na: wloczykij.ania@gazeta.pl

• hirondelle Re: chiny 08.05.07, 12:14
      Spędziłam w Chinach 3 miesiące w zeszłym roku, pracując przez 2 miesiące i
      podróżując 5 tygodni. Chętnie udzielę wskazówek, tylko poproszę o konkretne
      pytania. Powodzenia!!!
      • podrozniczka15 Re: chiny 06.07.07, 10:23
        Witam Was!
        Wybieramy się we dwójkę do Chin na trzy tygodnie na przełomie września i
        października. Nie mamy jeszcze ustalonej trasy, wiemy, że chcemy przejechać od
        Pekinu na południe. Mamy też w planach Lhasę. Wiem, że to mało czasu na taka
        trasę, ale może się uda zobaczyc co ciekawsze... Mam pytanie organizacyjne -
        jak jest z szukaniem noclegów? najlepiej rezerować z Polski (co byłoby
        problemem, bo do końca nie będziemy wiedzieć kiedy gdzie sie zjawimy), czy nie
        ma problemów i da się szybko znaleść jakieś spanie (zarówno w dużych jaki
        małych miejscowościach)? A przemieszczanie się między miejscowościami? Czy
        trudno jest kupić bilety, bo np. nie ma miejsc, albo jest mało kursów? Czy
        możecie przybliżyć mi nieco jak wyglądają te kwestie? A może wiecie czy koszt
        przelotów wewnątrz Chin jest duży? Będę wdzięczna za pomoc!!!!
        • pawel_zet Re: chiny 09.07.07, 13:56
          Noclegi zawsze można znaleźć na miejscu, więc szkoda sobie zawracać głowę.
          A co do przejazdów, różnie bywa. Czasem i tak, że faktycznie nie ma biletów.
          Zdarza się to zwłaszcza na dłuższych odcinkach, gdy zależy Ci na miejscach
          leżących.
          • dulce_mariposa1 Re: chiny 28.07.07, 22:57
            Witam
            W październiku planuję podróż do Tybetu. Może ktoś był tam ostatnio i może
            udzielić cennych wskazówek. Interesuje mnie, czy szybciej można tam dotrzeć z
            Pekinu, czy od strony Nepalu? Z tego co się orientowałam, na owiany legenda
            pociąg Pekin-Lhasa w sezonie jest problem z biletami, można nawet czekać tydzień.
            Będę wdzięczna za jakiekolwiek info.
            Pozdrawiam
        • czajnik75 Re: chiny 19.01.09, 12:42
          czajnik75 napisał:

> blog.czajka.art.pl/search/label/Chiny-2007

Mam prośbę do wszystkich. Taka niewinna prywata.

Zgłosiłem swojego bloga (blog.czajka.art.pl) do konkursu Blog Roku
          (www.blogroku.pl). W tej chwili trwa drugi etap czyli głosowanie za
          pomocą sms-ów. Mam prośbę o oddanie głosu poprzez wysłanie sms o treści D00091
          na numer telefonu 7144. Koszt sms-a to 1,22 zł przeznaczony jest na cele
          charytatywne. Dzięki!!!

Głosowanie trwa tylko do 22 stycznia, do godz. 12:00!
    • kornel-1 Re: chiny 18.02.08, 11:26
      Podróżowanie po Chinach jest proste i w miarę tanie, zwłaszcza jeśli
      przewidujesz po 2-3 dni w większych miastach. Trudności z kupieniem biletu na
      pociąg zdarzyły mi się tylko raz, w Kunmingu. Transport autobusowy - bezproblemowy.
      O noclegi w małych miejscowościach bardzo łatwo, hotel jest przy każdym dworcu
      kolejowym, autobusowym.
      Ceny '2005 na mojej stronie: kornel-1.webpark.pl

Kornel
      • kamalasundari Re: chiny 19.02.08, 11:41
        wybieram się do Chin pod koniec kwietnia i będę tam do 10 maja. Może
        ktoś z Was był w tym terminie i wie czy faktycznie jest strasznie
        duży problem z transportem i noclegami przez cały tydzień od 1
        maja??

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się