Dodaj do ulubionych

asymetria czoła

27.02.13, 17:56
Witam
Mój 4,5 m-czny synek ma niesymetryczne czoło. Z lewej strony ma od góry bardziej wypukłe - jakby guz tzn. powyżej linii brwi jest spłaszczone a powyżej tego spłaszczenia wybrzuszenie. Z boku wygląda tak jakby miał czoło kanciaste. Z prawej strony jest "normalnie". Patrząc od dołu widać, że ma lewą stronę wyższą.
Czy jest szansa że to mu się wyrówna?
Obserwuj wątek
    • aniamamalenki Re: asymetria czoła 01.03.13, 09:38
      Mówi się, iż takie "defekty" powinny wyrównać się do kilku tygodni po porodzie. Kiedy czaszka dziecka jest nierówna może, ale nie musi, świadczyć to o przedwczesnym zarośnięciu jakiegoś szwu czaszkowego. Najlepiej niech dziecko zobaczy pediatra lub neurolog. Pamiętaj również, iż nikt z nas nie jest doskonale symetryczny, ale może warto kontrolować to czoło, jeśli wada jest coraz bardziej widoczna!
    • pawel.zawitkowski Re: asymetria czoła 01.03.13, 11:26
      Dzień dobry,
      główka systematycznie rośnie. Zazwyczaj nierówności się wyrównują i to nie w czasie kilku tygodni, tylko o wiele dłużej. Jak jest u Pani dziecka najlepiej oceni pediatra.
      Pozdrawiam
      Paweł Z.
    • mobogacka Re: asymetria czoła 05.02.14, 17:37
      Witam!
      wiem, że minęło trochę czasu od Pani postu. Mamy podobny problem - asymetryczne czółko. Jak się u Pani rozwinęła ta sprawa? Nie wiem, czy mam się martwić tą asymetrią, czy nie.
      Pozdrawiam serdecznie, Monika
      • ashraf Re: asymetria czoła 05.02.14, 21:57
        Pytanie nie do mnie, ale mój synek też miał zniekształconą w wyniku asymetrii główkę (w stopniu średniociężkim), pomogły systematyczne ćwiczenia z fizjoterapeutką i spanie na specjalnej poduszce blokującej dziecko w pozycji bocznej (żeby zmniejszyć ucisk na spłaszczoną stronę głowy). W ciągu kilku miesięcy główka wyrównała się w 100 %, ale bez ćwiczeń nie było na to szans. Kask jest ostatecznym wyjściem przy bardzo zaawansowanych deformacjach, ale że to dobry interes, często poleca się go przerażonym wyglądem dziecka rodzicom.
        • mobogacka Re: asymetria czoła 05.02.14, 22:48
          Dziękuję za odpowiedź; zwróciłam uwagę na te poduszki i chyba dobrym pomysłem jest niezależnie od porad lekarskich skonsultować się z fizjoterapeutą. U naszego synka nie stwierdzono asymetrii, chociaż zawsze układa główkę na lewym uszku - ciałko pozostaje w pozycji prostej, nie wygina się w lit.c, jak przy asymetrii.
      • edytka2k13 Re: asymetria czoła 06.02.14, 16:47
        Niestety mało co się zmieniło, główka urosła ale z lewej strony czółko wygląda inaczej niż z prawej. Jak spokojnie po czasie oglądałam zdjęcia synka po urodzinach to zobaczyłam, że taki kształt czółko przybrało jeszcze w życiu łonowym (miałam małowodzie a bąbel wciskał się główką w kanał rodny).
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka