Dodaj do ulubionych

Fotoblog - trochę prywaty :)

09.05.11, 15:48
Się pochwalę, założyłem sobie fotobloga:
lukasz78.fotolog.pl

Jestem typowym pstrykaczem, więc rewelacyjnej fotografii se nie spodziewajcie, ale bedzie sporo ujęc z Warszawy, a szczególnie z Bielan, więc zapraszam do odwiedzin :)
Obserwuj wątek
    • m3rkury Re: Fotoblog - trochę prywaty :) 09.05.11, 17:45
      dodałem sobie do google readera - zobaczymy. ale zacząłeś niebielańsko ;) są fastfoody i u nas ;)
      • lukasz.1978 Re: Fotoblog - trochę prywaty :) 09.05.11, 19:36
        > dodałem sobie do google readera - zobaczymy. ale zacząłeś niebielańsko ;) są fa
        > stfoody i u nas ;)

        Bo to nie ma byc fotoblog o Bielanach ani nawet o Warszawie, nie ograniczam się terytorialnie. Aczkolwiek fotek z Bielan będzie pewnie najwięcej.

        Sciśle bielańską fotogalerię uskuteczniam na fejsbuku w profilu Bielany Nasza Dzielnica.
    • strasznabryndza Re: Fotoblog - trochę prywaty :) 09.05.11, 21:13
      W stu procentach popieram, najpierw zacznii od grafiti na blokach w stylu p-e-rdo-e Polonie Legia to hu-j ewentualnie jak kto woli c-h--u-j ,żydzi do g-az-u i wtedy napiszesz nam jak to jest w tej demokracji że chuliganerii nie można karać bo to są patrioci według słów Pana Hoffmana z PIS-U i Twojej sugesti .A koszta usuwania tych bazgrołów ponoszą ich mieszkańcy, czy to nie jest odpowiedzialność zbiorowa tylko w drugą strone
      • lukasz.1978 Re: Fotoblog - trochę prywaty :) 09.05.11, 22:17
        Ale o co chodzi???
    • beata_z_rudy Re: Fotoblog - trochę prywaty :) 09.05.11, 21:44
      Zdanie "lubię pstrykać i cykać" przeczytałam na szybko jako "lubię cyckać" ;)
      • lukasz.1978 Re: Fotoblog - trochę prywaty :) 09.05.11, 22:19
        > Zdanie "lubię pstrykać i cykać" przeczytałam na szybko jako "lubię cyckać" ;)

        No ładnie :))
        • arturwrzeciono Re: Fotoblog - trochę prywaty :) 10.05.11, 08:18
          a co oznacza słowo "cyckać"?
          • beata_z_rudy Re: Fotoblog - trochę prywaty :) 10.05.11, 08:54
            arturwrzeciono napisał:

            > a co oznacza słowo "cyckać"?

            skojarzenia mogą być różne.
            Wycyckać oznacza oszukać kogoś, jak też ssać (np. cukierki).
    • slonce_bielan Re: Fotoblog - trochę prywaty :) 09.05.11, 22:07
      zajrzałam, zapisałam w ulubionych :)
      • lukasz.1978 Re: Fotoblog - trochę prywaty :) 09.05.11, 22:20
        Polecam się na przyszłość :)
        • edyta95 Re: Fotoblog - trochę prywaty :) 09.05.11, 22:45
          czy tam jest tylko jedno zdjęcie, czy ja czegoś nie widzę?
          • lukasz.1978 Re: Fotoblog - trochę prywaty :) 09.05.11, 23:00
            > czy tam jest tylko jedno zdjęcie, czy ja czegoś nie widzę?

            Jest jedno, bo dopiero zacząłem. Jutro będzie drugie, po jutrze będzie trzecie i tak dalej :) Codziennie dodawać będę jedno nowe.
            • edyta95 Re: Fotoblog - trochę prywaty :) 09.05.11, 23:05
              aha
    • lukasz.1978 Drugie zdjęcie 10.05.11, 10:10
      Dorzuciłem drugie zdjęcie:
      lukasz78.fotolog.pl
      I to z Bielan, zeby nei było skarg, ze z Bielan nie ma nic :)
      • arturwrzeciono Re: Drugie zdjęcie 10.05.11, 10:15
        "Za moimi plecami stoi przykościelny budynek, gdzie kiedyś chodziłem na religię. Czy wyobrażacie sobie dziś religię poza szkołą?"

        Rodzice mi o tym opowiadali, dla mnie to jak film SF.
        • noold Re: Drugie zdjęcie 10.05.11, 22:10
          arturwrzeciono napisał:

          > "Za moimi plecami stoi przykościelny budynek, gdzie kiedyś chodziłem na religię
          > . Czy wyobrażacie sobie dziś religię poza szkołą?"
          >
          > Rodzice mi o tym opowiadali, dla mnie to jak film SF.

          To wyobraź sobie ,że ja całą pierwszą klasę przechodziłem z Wrzeciona przez lasek bielański na religię do kościółka na Dewajtis.Jeszcze nie było tam tego całego seminarium tylko stały ruiny.Później mnie starzy przepisali na Wawrzyszew, gdzie nie było jeszcze tych nowych budynków przykościelnych.(dopiero je zaczynali budować.)To było dopiero SF(Horror) szczególnie w zimie.
          • arturwrzeciono Re: Drugie zdjęcie 11.05.11, 09:41
            Teść mi opowiadał że też tak śmigał

            Ja na szczęście za młody jestem by to pamiętać, choć widząc niektóre 8-12 letnie dzieci zapasione jak świnie to może by nie byłby to głupi pomysł by to przywrócić (pod warunkiem iż rodzice nie zawozili by ich autami).
        • beata_z_rudy Re: religia poza szkołą 11.05.11, 09:37
          "Czy wyobrażacie sobie dziś religię poza szkołą?"

          Uczyłam się w ten sposób religii u św. Agustyna i mam bardzo dobre wspomnienia. Ciekawa siostra zakonna, atmosfera przykościelnej kaplicy na pewno lepiej się nadawała do nauki niż klasy szkolne.
          Gdy patrzę, jak to teraz przebiega u starszych dzieci w szkole, jest mi ich żal, bo to najlepsza droga do znielubienia religii.

          • lukasz.1978 Re: religia poza szkołą 11.05.11, 09:48
            Ja pamiętam, że religia poza szkoła miała w sobie jakąś taką magię. Od czasu, gdy zaczęła się religia w szkole, cała magia prysła, zamaist tego zaczęłśmy sie coraz częściej z religii urywać.
            • beata_z_rudy Re: religia poza szkołą 11.05.11, 09:54
              uważam tak samo. Co istotne, myśmy na tę religię chodzili jakby specjalnie, w swoim wolnym w sumie czasie. Miałam kilka przystanków autobusem. A jednak chodziłam i koledzy z klasy też.
              Dziś religia w szkole to dla większości uczniów obciach, z którego powinno się urwać.
              • noold Re: Nie powinno być religii w szkole. 11.05.11, 12:48
                Nie powinno być religii w szkole,to dyskryminuje uczniów innej wiary.
    • beata_z_rudy Re: Fotoblog - trochę prywaty :) 10.05.11, 10:31
      dwa zdjęcia i szesnaście postów, nieźle ;)
      To trochę jakbyś nam zapowiedział: oto historia mojego małżeństwa, a tam: wybór pierścionka zaręczynowego lub nawet kandydatki na żonę.
      No ale skoro mamy być świadkami powstawania fotobloga od podstaw, bądźmy. Powodzenia!
      • lukasz.1978 Re: Fotoblog - trochę prywaty :) 10.05.11, 10:34
        > dwa zdjęcia i szesnaście postów, nieźle ;)
        > To trochę jakbyś nam zapowiedział: oto historia mojego małżeństwa, a tam: wybór
        > pierścionka zaręczynowego lub nawet kandydatki na żonę.

        Ja bym wzbogacił historię i zaczął narrację od pierwszej randki :)
        • beata_z_rudy Re: Fotoblog - trochę prywaty :) 10.05.11, 10:40
          lukasz.1978 napisał:

          > Ja bym wzbogacił historię i zaczął narrację od pierwszej randki :)
          pracowałam z facetami kilka lat w pokoju i wiem, że są niezłymi plociuchami (oczywiście mówię o moich kolegam, nie uogólniam :D ).
          • lukasz.1978 Re: Fotoblog - trochę prywaty :) 10.05.11, 10:41
            > pracowałam z facetami kilka lat w pokoju i wiem, że są niezłymi plociuchami (oc
            > zywiście mówię o moich kolegam, nie uogólniam :D ).

            Są, są :) A kobiety to nie są, co? :))
            • beata_z_rudy Re: Fotoblog - trochę prywaty :) 10.05.11, 10:44
              niektóre oczywiście tak, nikt nie jest idealny ;)
              • slonce_bielan Re: Fotoblog - trochę prywaty :) 10.05.11, 15:54


                a ja uogólnię, bo znam dużo ludzi obu płci i stwierdzam, że facecie są większymi plotkarzami, niż kobiety :)
                • arturwrzeciono Re: Fotoblog - trochę prywaty :) 10.05.11, 16:00
                  faceci nie plotkują a dyskutują (jak my na forum)

                  plotą to babki na ławce pod blokiem tyle pleść :)
                  • slonce_bielan Re: Fotoblog - trochę prywaty :) 10.05.11, 16:05
                    Artur, plotkują, plotkują :)

                    zawsze mam szczęście pracować z facetami i uwierz mi, to są najwięksi plotkarze :D

                    tylko u nas po prostu króluje stereotyp
    • lukasz.1978 Może rozpoznacie siebie na zdjęciu? :) 11.05.11, 12:15
      lukasz78.fotolog.pl/konsumenci,2208591,link.html
      :)
    • lukasz.1978 Bielany w cukierkowych barwach 12.05.11, 10:38
      lukasz78.fotolog.pl/cukierkowe-barwy,2208835,link.html
      Oj, podkoloryzowałem trochę.
    • slonce_bielan Re: Fotoblog - trochę prywaty :) 12.05.11, 11:21


      Łukasz, a dlaczego na blogu przy wpisach pojawiają się numery IP piszących?
      • lukasz.1978 Re: Fotoblog - trochę prywaty :) 12.05.11, 11:28
        > Łukasz, a dlaczego na blogu przy wpisach pojawiają się numery IP piszących?

        Takie były domyslne ustawienia serwisu blogowego. Spróbuj teraz, już sie nie powinny pojawiac.
        • slonce_bielan Re: Fotoblog - trochę prywaty :) 12.05.11, 11:35


          ok, nie to, żebym miała pretensje, ale poznanie czyjegoś adresu IP to jak poznanie jego adresu zamieszkania - tak mi ostatnio tłumaczył znajomy informatyk, żeby uważać na takie rzeczy


          no i jak ktoś pisze z różnych miejsc, np raz z domu, raz z pracy, albo po prostu z różnych lokalizacji, firm itp to można go fajnie śledzić skąd w danym momencie pisze, kiedy jest w pracy, kiedy w domu itp

          a pewnie nie każdy by sobie tego życzył

          • slonce_bielan Re: Fotoblog - trochę prywaty :) 12.05.11, 11:37
            rzeczywiście już się nie pojawiają :)
          • lukasz.1978 Re: Fotoblog - trochę prywaty :) 12.05.11, 11:39
            > ok, nie to, żebym miała pretensje, ale poznanie czyjegoś adresu IP to jak pozna
            > nie jego adresu zamieszkania - tak mi ostatnio tłumaczył znajomy informatyk, że
            > by uważać na takie rzeczy

            Dlatego usunąłem wyświetlanie adresów IP, mnie tam one nie są do niczego potrzebne. Po prostu nie zwróciłem uwagi na ten aspekt, zakładając bloga. Więc dzięki za zwrócenie na to uwagi - faktycznie ja też nie lubię, ajk moje IP gdzieś tam się pojawia.
            • slonce_bielan Re: Fotoblog - trochę prywaty :) 12.05.11, 11:44


              nie ma problemu :)

              Tobie nie są do niczego potrzebne, ale sam wiesz, że różni są ludzie, a zarówno forum jak i blog są publiczne, otwarte dla wszystkich i może zajrzeć każdy, kto tylko chce

              a nietrudno jest powiązać ludzi z forum z tymi co piszą na blogu itd
    • lukasz.1978 Nowe zdjęcia 14.05.11, 12:16
      Cały czas dodaję nowe fotki, więc zapraszam :)
      lukasz78.fotolog.pl/
    • lukasz.1978 Białystok :) 17.05.11, 11:13
      Na chwilę opuścmy Warszawę:
      lukasz78.fotolog.pl/przystanek-bialystok,2210642,link.html
      PS. Miłośnicy zabytków i zdjęć-widokówek niech nie wchodzą, bo tam tego nie znajdą.
      • arturwrzeciono Re: Białystok :) 17.05.11, 13:38
        Ładne fotki tym sony wychodzą :)
        • lukasz.1978 Re: Białystok :) 17.05.11, 13:50
          > Ładne fotki tym sony wychodzą :)

          Po prostu tak ustawiam aparat, aby dawał "żywe" kolory, bo taki styl preferuję - zwłaszcza w zetkięciu z rozpadającą się budą czy czymś w tym stylu, żywe kolory dają fajny efekt :)

          Ale oczywiście można również ustawić aparat na kolory naturalne.
          • arturwrzeciono Re: Białystok :) 17.05.11, 13:53
            Ja się teraz bawię starymi obiektywami manualnymi w połączeniu z canon d400 ale średnio mi idzie z powodu braku czasu. Ale widziałem już sporo zdjęć znajomych i te sony ładnie się spisują widzę.
            • arturwrzeciono fajne foto stolicy 17.05.11, 15:24
              nie wiedziałem gdzie to rzucić fajne foty w-wy
            • lukasz.1978 Re: Białystok :) 17.05.11, 16:48
              Sony ma tylko jedną wadę, przynajmniej ten mój model - automatyczny pomiar światła działa jak chce. Ale błedy sa powtarzalne w podobnych warunkach, więc doświadczony fotoamator szybko to ogarnie i wie, jak korygowac ekspozycję jeszcze przed zrobieniem zdjęcia, początkujący może mieć problem.
    • lukasz.1978 Łapy 18.05.11, 13:13
      Prowincjonalne klimaty - zapraszam na dworzec w Łapach:
      lukasz78.fotolog.pl/stacja-lapy,2210736,link.html
      • slonce_bielan Re: Łapy 20.05.11, 00:35
        te zdjęcia dworca są cudowne :) uwielbiam takie zdjęcia, są takie klimatyczne, i takie miejsca też lubię :)
        • lukasz.1978 Re: Łapy 20.05.11, 09:13
          Postaram się zrobić takich więcej, w Warszawie tez sa podobne miejsca.
    • lukasz.1978 Powrót na Bielany 19.05.11, 14:35
      A tymczasem fotoblog powrócił na Bielany:
      lukasz78.fotolog.pl
      W sumie to sie powinno mówić "do Bielan" :)
      • slonce_bielan Re: Powrót na Bielany 20.05.11, 00:42
        "> W sumie to sie powinno mówić "do Bielan" :)"

        a zauważcie, że co do Wilanowa, to mówimy, że jedziemy
        DO Wilanowa nie NA Wilanów

        mieszkamy
        W Wilanowie nie NA Wilanowie

        a przecież Wilanów to dzielnica Warszawy, a nie osobna miejscowość
        i w szkole mnie uczono, że jeśli chodzi o dzielnice to mówimy/piszemy - jadę na..., mieszkam na...
        • lukasz.1978 Mieszkam w Bielanach :) 20.05.11, 09:16
          Generalnie reguły nie ma, decyduje praktyka. U nas jest taka praktyka, że sie mówi "na Bielany", ale warto to zmienić :)

          Jeszcze w 19. wieku ul. Gwiaździsta nazywała się "Droga do Bielan". A Bielany to dla mnie jak miasto a nie jakaś tam dzielnica, więc chyba niedługo zacznę mówić, że mieszkam "w Bielanach" i popularyzować tę formę :)
    • lukasz.1978 Inwestycja - Chomiczówka 21.05.11, 11:38
      Blog wrócił na Chomiczówkę
      lukasz78.fotolog.pl/inwestycja,2211943,link.html
      • edyta95 Re: Inwestycja - Chomiczówka 21.05.11, 13:46
        Widzę, ze często fotografujesz obce osoby. Zatem uprzedzam, że jak kiedyś zrobisz zdjęcie obcej babie, która wyrwie Ci aparat z rąk, walnie o ziemię i jeszcze w pysk da, to mogę być ja. A z ciekawości zapytam, pytasz tych ludzi o pozwolenie?
        • lukasz.1978 Re: Inwestycja - Chomiczówka 23.05.11, 13:37
          > Widzę, ze często fotografujesz obce osoby. Zatem uprzedzam, że jak kiedyś zrobi
          > sz zdjęcie obcej babie, która wyrwie Ci aparat z rąk, walnie o ziemię i jeszcze
          > w pysk da, to mogę być ja.

          Przykro mi, ale nawet nie zauważysz, kiedy Ci zrobię zdjęcie. W foceniu ludzi na ulicy mam parę lat praktyki, więc uwierz mi na słowo. Nawet aparatu przy oku nie trzymam, są inne sposoby, aparat z uchylnym ekranem (możliwośc podglądu z góry) to podstawa.

          > A z ciekawości zapytam, pytasz tych ludzi o pozwolenie?

          Nie. Nie interesuja mnie zdjęcia pozowane.
    • lukasz.1978 Ale urwał! 23.05.11, 13:30
      Wiadukt się urwał :)
      lukasz78.fotolog.pl/wiadukt,2212627,link.html
    • lukasz.1978 Bielańskie dziewczyny :) 26.05.11, 09:17
      lukasz78.fotolog.pl/weszly-mi-w-kadr,2213293,link.html :)
    • lukasz.1978 Kapliczka na Młocinach z ciekawym otoczeniem 29.05.11, 10:36
      Kapliczka jak kapliczka, ale to otoczenie :)
      lukasz78.fotolog.pl/sacrum-i-profanum,2214552,link.html
    • lukasz.1978 Obrazek z Chomiczówki 10.06.11, 16:20
      lukasz78.fotolog.pl/centrum-mojego-osiedla,2219156,link.html
      :)
    • krolowa-mroku Re: Fotoblog - trochę prywaty :) 06.07.11, 10:18
      Czy blog ma wakacje? Szkoda by było nie kontynuować tak fajnego pomysłu.
      • lukasz.1978 Re: Fotoblog - trochę prywaty :) 06.07.11, 10:34
        Z róznych przyczyn mam przerwę (nie, aparat jest cały, przyczyny sa inne), ale od przyszłego tygodnia planuję wznowienie :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka