Dodaj do ulubionych

Dzień dobry w sklepie

29.07.03, 11:31
Witam
Chciałbym się dowiedzieć, która forma jest waszym zdaniem poprawna:
1.Wchodzę do sklepu i mówię na wstępie "dzień dobry"
2.Wchodzę do sklepu i mówię na wstępie "dzień dobry" i również to samo do
sprzedawcy kiedy przyjdzie moja kolej.
3.Mówię "dzień dobry" tylko do sprzedawcy.

Zakładamy, że w sklepie są inni klienci.
pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • chris1970 do widzenia w sklepie 30.07.03, 09:31
      sprawa powitania w sklepie jest dość jasna dla mnie, ogólnie przyjmuje się, że
      najpiejrw odzywa się osoba wchodząca do pomieszczenia.
      Mnie nurtuje inna rzecz, do kogo należy pożegnanie? Osobiście zawsze to ja
      mówię do widzenia sprzedawcy pierwszy. Nie wiem czy mam rację, ale wydaje mi
      się, że gdybym usłyszał od sprzedawcy pierwszy słowa pożegnania oznaczałoby to,
      że powinienem opóścić sklep. A jak WY to widzicie?
    • motyl69 Re: Dzień dobry w sklepie 31.07.03, 04:39
      Jasne,lepiej się witać niż żegnać.Jeśli sklep jest duży to powitanie w
      stylubig_grinZIEEEEŃ DOOOOBRY jest raczej nie na miejscu.Prawie codziennie robię
      zakup 2xbeer na stacji benzynowej.Mówię "dobry wieczór" kasjerce i po dokonaniu
      transakcji nie raz słyszę,oprócz"dziękuję" także "do widzenia".Zauważam to
      wówczas,gdy energicznie jak zawsze opuszczam to miejsce,a przynajmniej już
      kiedy chowając reszty startuję w kierunku drzwi.Rzeczywiście wyprzedza mnie te
      ich "do widzenia"ale jest to sprawa ułamków sekund zanim powiem to ja.Niekiedy
      sprzedawca myśli,że klient coś tam pod nosem wymamrotał,że niby "do widzenia" i
      tak na wszelki wypadek też się kłania.Oczywiście są przypadki jak można zaraz
      po "dziękuję"usłyszeć "do widzenia".Fakt,to niezbyt grzeczne.Wracając do
      powitań.Fajnie jest gdy jest jakaś dłuższa kolejka i np.przychodzi następny
      klient i mówi "dzień dobry".Ja wtedy staram się z tą samą intonacją
      odpowiedzieć ale lekko głośniej aby gościu poczuł się swojsko smileCzy wiecie jak
      inni klienci skracają sobie taką odpowiedź?Mam wtedy wrażenie,że to ich
      ostatnie w życiu zdanie PZDR Paweł
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka