trenejro7 24.08.05, 14:35 Mam pytanie jaka jest pogoda w Danii w listopadzie/grudniu ? Czy baaaardzo jest zimno? Masa sniegu itp.. Zimniej niz w Polsce? Pozdro.. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
byhanya Re: Zima w Danii 24.08.05, 19:42 zalezy gdzie w danii i zalezy gdzie w polsce... zima w danii zaczybn sie tak naprawde dopiero w styczniu. ogolnie jest cieplej. w listopadzie/grudniu pada deszcz i jest szaroburo. Odpowiedz Link Zgłoś
thorgalla Re: Zima w Danii 24.08.05, 21:33 I wieje jak cholera,to gorsze od mrozu bo przenika cie do szpiku kosci. Im blizej moza tym gorzej. Odpowiedz Link Zgłoś
fri_ex Re: Zima w Danii 25.08.05, 11:24 bywa roznie, najczesciej deszczowo, czasami wieje, od czasu do czasu mocniej statystycznie okolo 20 listopada przez tydzien pada snieg, swieta najczesciej mokre ale moze byc przymrozek i troche pruszyc sniezek na zachodnim wybrzezu Danii (Kopenhaga lezy na wyspie, ktora przypadkowo nalezy do Danii) od morza polnocnego wieje, zawsze wieje, w zime wiatr troszke chlodniejszy, ogolnie to kraj morski, klimat wilgotny ale lagodny, mowi sie, ze w Danii sa dwie pory roku, biala zima i zielona zima ogolnie pogada podobna jak w Szczecinie Odpowiedz Link Zgłoś
byhanya Re: Zima w Danii 25.08.05, 15:52 ciekawa jestem skad ten przypadek, ze kopenhaga nalezy do danii???? Odpowiedz Link Zgłoś
fri_ex Re: Zima w Danii 26.08.05, 08:32 pewnie gdzies od wikingow ale faktem jest, ze wysepka nalezy do danii, dania to jutlandia, reszta to wyspy do niej nalezace, czy to ci sie podoba czy nie Odpowiedz Link Zgłoś
byhanya Re: Zima w Danii 26.08.05, 11:48 hmmmmm dania byla i obecna norwegia i obecna szwecja..... wiec nie wiem skad to za dania to jutlandia.... no tak jyder wszystko wymysla..... Odpowiedz Link Zgłoś
byhanya Re: Zima w Danii 26.08.05, 19:08 a co do jutlandii o ktorej czesci mowisz , ze jest tak dunska....??? Odpowiedz Link Zgłoś
trenejro7 Re: Zima w Danii 26.08.05, 15:29 Środkowa częś Płw. Jutlandzkiego.. jade tam do pracy na choinki.. :-) i w zwiazku z tym zastanawiam sie czy zainwstowac w jakies ekstra cieple ciuchy.. Pozdro.. Odpowiedz Link Zgłoś
fri_ex Re: Zima w Danii 29.08.05, 13:44 ekstra nie musisz, tam nie ma syberyjskich mrozow ale, ze czesto wieje wiatr od zachodu, to bardzo przydatna jest ciepla kurtka z kapturem, nie przepuszczajaca wiatru i deszczu, to wazne a gdzie bedziesz ? mozesz napisac na maila, wszyscy o tym nie musza wiedziec jesli nie chcesz Odpowiedz Link Zgłoś
trenejro7 Re: Zima w Danii 29.08.05, 14:24 bede nie daleko od Kolding, bardziej na zachód.... thx za info.. Odpowiedz Link Zgłoś