Dodaj do ulubionych

Ks. Wierzbicki o protestach

29.10.20, 22:20
Warto przeczytać:

wiez.com.pl/2020/10/26/ks-wierzbicki-obecna-sytuacja-kobiet-budzi-zrozumialy-protest/

Też lewak?
Obserwuj wątek
      • maria421 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 07:40
        stephen_s napisał:

> Ewangelicy z Warszawy też opowiadają się po stronie protestujących:
        >
        > wyborcza.pl/7,162657,26458541,protestanci-popieraja-protestujace-kobiety.html
        > Lewacy???

Same lewactwo, sami wrogowie polskosci ;-)
    • astra18 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 08:25
      stephen_s napisał:

> Warto przeczytać:
      >
      > wiez.com.pl/2020/10/26/ks-wierzbicki-obecna-sytuacja-kobiet-budzi-zrozumialy-protest/
      >
      > Też lewak?

Idący daleko w stronę lewactwa, jakiejś dziwnej figury retorycznej, pod nazwą katolewica.
      Nie ma czegoś takiego.
      Ks. Wierzbicki rozumie protest, którego głównym przesłaniem jest aborcja na zyczenie.
      To jest schizma.
      • maria421 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 08:28
        astra18 napisał:
        > Idący daleko w stronę lewactwa, jakiejś dziwnej figury retorycznej, pod nazwą k
        > atolewica.
        > Nie ma czegoś takiego.
        > Ks. Wierzbicki rozumie protest, którego głównym przesłaniem jest aborcja na zyc
        > zenie.
        > To jest schizma.

Ksiadz Wierzbicki przede wszystkim ROZUMIE, w przeciwienstwie do PiSiorow.
      • stephen_s Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 08:47
        > Idący daleko w stronę lewactwa, jakiejś dziwnej figury retorycznej, pod nazwą katolewica.
        > Nie ma czegoś takiego.

Po pierwsze, to oskarżanie ks. Wierzbickiego o bycie lewakiem jest naprawdę zabawne.

Po drugie, "katolewica" istnieje - w tym sensie, że nie ma nic nowego w łączeniu chrześcijaństwa z wartościami lewicowymi. Istnieje taka opcja polityczna jak chrześcijański socjalizm.
        • astra18 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 08:54
          stephen_s napisał:

> > Idący daleko w stronę lewactwa, jakiejś dziwnej figury retorycznej, pod n
          > azwą katolewica.
          > > Nie ma czegoś takiego.
          >
          > Po pierwsze, to oskarżanie ks. Wierzbickiego o bycie lewakiem jest naprawdę zab
          > awne.

To nie jest oskarżenie, to stwierdzenie faktu o skręcie w stronę lewactwa. Nie LEWAK!
          Czytaj uważnie Stefan. Jeśli ksiądz, prof., popiera protest który już w załózeniu przez organizatorów jest skierowany na temat aborcji na życzenie to jest to przykład najgorszego, jacięższego objawu lewactwa dla osoby nie tylko wierzącej ale przede wszystkim KSIĘDZA.
          >
          > Po drugie, "katolewica" istnieje - w tym sensie, że nie ma nic nowego w łączeni
          > u chrześcijaństwa z wartościami lewicowymi.

Skoro wg ciebie istnieje to ja poproszę o więcej konkretów.

Istnieje taka opcja polityczna jak
          > chrześcijański socjalizm.
        • astra18 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 08:55
          stephen_s napisał:

> BTW. Widzę, że w ogóle nie komentujesz tego, że po stronie protestów opowiedzia
          > ła się parafia ewangelicka z Warszawy?

Mnie nie interesuje parafia ewangelicka.
          Ja opieram się na nauczaniu kościoła katolickiego.
          • maria421 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 09:05
            astra18 napisał:

> Mnie nie interesuje parafia ewangelicka.
            > Ja opieram się na nauczaniu kościoła katolickiego.

To powinnas wiedziec ze papiez Franciszek zazwala ksiedzom spowiednikom na dawanie rozgrzeszenia kobietom ktore dokonaly aborcji.
            deon.pl/kosciol/serwis-papieski/papiez-franciszek-wszyscy-ksieza-moga-rozgrzeszac-z-aborcji,416954
            Jak widzisz, Astra, ja potrafie poprzec zrodlami to, co mowie....
            • astra18 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 09:14
              maria421 napisała:

> astra18 napisał:
              >
              > > Mnie nie interesuje parafia ewangelicka.
              > > Ja opieram się na nauczaniu kościoła katolickiego.
              >
              > To powinnas wiedziec ze papiez Franciszek zazwala ksiedzom spowiednikom na dawa
              > nie rozgrzeszenia kobietom ktore dokonaly aborcji.
              > deon.pl/kosciol/serwis-papieski/papiez-franciszek-wszyscy-ksieza-moga-rozgrzeszac-z-aborcji,416954
              > Jak widzisz, Astra, ja potrafie poprzec zrodlami to, co mowie...

Wiem o tym od dawna, moja znajoma czekała na to 20 lat!
              To, że księża dają rozgrzeszenie za czyn aborcji, wcale nie oznacza, że ten czyn nie jest grzechem. Tak jak kłamstwo, zabójstwo, kradzież, to chyba logiczne??
              • astra18 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 09:17

> maria421 napisała:
                >

> > Jak widzisz, Astra, ja potrafie poprzec zrodlami to, co mowie...

Mario ,nie tłumacz się głupio, bo ja nie oczekiwałam "dowodu" który był pod ręką, a nawet gdybyś napisała to bez podania linku, nie nazwałabym cię kłamcą, bez udowodnienia TOBIE , że kłamiesz.
                Więc już odpuśc, wiem, głupio wyszło, wpadłś jak śliwka w kompot, bo zaprzeczyć swoim własnym, napisanym kiedyś, słowom, to jest majstersztyk:)
                Dobra, życie toczy się dalej, już tak nie przeżywaj:)
                • maria421 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 10:42
                  astra18 napisał:

> Mario ,nie tłumacz się głupio, bo ja nie oczekiwałam "dowodu" który był pod ręk
                  > ą, a nawet gdybyś napisała to bez podania linku, nie nazwałabym cię kłamcą, bez
                  > udowodnienia TOBIE , że kłamiesz.
                  > Więc już odpuśc, wiem, głupio wyszło, wpadłś jak śliwka w kompot, bo zaprzeczyć
                  > swoim własnym, napisanym kiedyś, słowom, to jest majstersztyk:)
                  > Dobra, życie toczy się dalej, już tak nie przeżywaj:)

Pinownie pytam- co zrobisz jak Ci udowonie ze klamalas? Przeprosisz, czy nadal bedziesz mataczyla?
                  • astra18 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 10:46
                    maria421 napisała:

>
                    > Pinownie pytam- co zrobisz jak Ci udowonie ze klamalas? Przeprosisz, czy nadal
                    > bedziesz mataczyla?

Po pierwsze - skumałaś w końcu, że jednak TY musiałabyś to zrobić.
                    Po drugie - KOGO miałabym TU przeprosić???:)
              • maria421 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 10:45
                astra18 napisał:

> Wiem o tym od dawna, moja znajoma czekała na to 20 lat!
                > To, że księża dają rozgrzeszenie za czyn aborcji, wcale nie oznacza, że ten czy
                > n nie jest grzechem. Tak jak kłamstwo, zabójstwo, kradzież, to chyba logiczne??

Ale za klamstwo nie bylo ekskomuniki, o czym tez, jako katoliczka, powinnas wiedziec.

A co do grzechu klamstwa- zlap sie za wlasny nos :-)

• astra18 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 10:48
                  maria421 napisała:

> Ale za klamstwo nie bylo ekskomuniki, o czym tez, jako katoliczka, powinnas wie
                  > dziec.

Ależ wiem, że była a od paru lat jej nie ma.
                  Ale nadal aborcja JEST GRZECHEM.
                  >
                  > A co do grzechu klamstwa- zlap sie za wlasny nos :-)
                  Chyba gadasz z lustrem.
                  >
                    • astra18 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 10:56
                      maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                      >
                      > > Ależ wiem, że była a od paru lat jej nie ma.
                      > > Ale nadal aborcja JEST GRZECHEM.
                      >
                      > Tak jak klamstwa. Zrob rachunek sumienia :-)

Nie kompromituj się. Jesteś w końcu poważną kobietą, a takie rozmówki z "zerówki" to chyba jednak poniżej twojego poziomu.
                      Jakiś spadek formy masz.
                      >
                      • maria421 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 12:22
                        astra18 napisał:

> Nie kompromituj się. Jesteś w końcu poważną kobietą, a takie rozmówki z "zerówk
                        > i" to chyba jednak poniżej twojego poziomu.
                        > Jakiś spadek formy masz.

Astra, KLAMALAS mowiac ze J.S.W w "Kawie na lawie" wzywala do atakow na koscioly.

• a000000 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 12:46
                          maria421 napisała:

> Astra, KLAMALAS mowiac ze J.S.W w "Kawie na lawie" wzywala do atakow na kosciol
                          > y.
                          >

skąd wiesz? pokaż link do tego odcinka Kawa na ławę, gdzie jest mowa o tych protestach.

Jeśli chodzi o mnie uważam, że JSW jest zdolna do szczucia na kościół. Tego odcinka ne oglądałam. I nie cierpię takich awanturnic mających gdzieś zasady demokratyczne i agresywnych wobec ludzi mających odmienne poglądy.
                          • maria421 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 14:09
                            a000000 napisała:

> skąd wiesz? pokaż link do tego odcinka Kawa na ławę, gdzie jest mowa o tych pro
                            > testach.

Kawa na lawe z 25 pazdziernika, odcinek w ktorym J.S.W pokazala Horele karton z "w.... c", ala na milosc Boska, nie wzywlala do atakow na koscioly, jak mowi Astra.

> Jeśli chodzi o mnie uważam, że JSW jest zdolna do szczucia na kościół. Tego odc
                            > inka ne oglądałam. I nie cierpię takich awanturnic mających gdzieś zasady demo
                            > kratyczne i agresywnych wobec ludzi mających odmienne poglądy.

J.S.W to zupelnie nie moja bajka! Daje wystarczajaco duzo powodow do krytyki, ale nie mozna zmyslac i opowiadac ze w "Kawie na lawie" nawolywala do atakow na koscioly. VIII przykazanie sie klania!
                            • a000000 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 16:25
                              maria421 napisała:

> Kawa na lawe z 25 pazdziernika, odcinek w ktorym J.S.W pokazala Horele karton z
                              > "w.... c", ala na milosc Boska, nie wzywlala do atakow na koscioly, jak mowi A
                              > stra.

wolałabym sama usłyszeć. To gdzie jest link? Ja akurat widziałam ten karton i słyszałam jak prowadzący prosił o schowanie (zlekceważone).... gdy zobaczyłam że to występ pani JSW - przełączyłam na inny kanał. Nie mam na nią nerwów. Teraz żałuję bo może coś bym wiedziała....
                              • maria421 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 16:35
                                a000000 napisała:

> wolałabym sama usłyszeć. To gdzie jest link? Ja akurat widziałam ten karton i s
                                > łyszałam jak prowadzący prosił o schowanie (zlekceważone).... gdy zobaczyłam że
                                > to występ pani JSW - przełączyłam na inny kanał. Nie mam na nią nerwów. Teraz
                                > żałuję bo może coś bym wiedziała....

tvn24.pl/go/programy,7/kawa-na-lawe--odcinki,16594/odcinek-73,S00E73,387422
                                • astra18 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 16:41
                                  maria421 napisała:

> a000000 napisała:
                                  >
                                  > > wolałabym sama usłyszeć. To gdzie jest link? Ja akurat widziałam ten kart
                                  > on i s
                                  > > łyszałam jak prowadzący prosił o schowanie (zlekceważone).... gdy zobaczy
                                  > łam że
                                  > > to występ pani JSW - przełączyłam na inny kanał. Nie mam na nią nerwów.
                                  > Teraz
                                  > > żałuję bo może coś bym wiedziała....
                                  >
                                  > tvn24.pl/go/programy,7/kawa-na-lawe--odcinki,16594/odcinek-73,S00E73,387422

Wykupilas dostęp?
                                        • astra18 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 17:01
                                          maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                                          >
                                          > > Dostęp do programu poprzez TVN24 GO, a więc:
                                          > >
                                          > > pomoc.tvn24.pl/pytanie/222
                                          >
                                          > No i? Jest w pakiecie:-)

"Nie, zakup oferty TVN24 GO jest możliwy jedynie na terenie Polski. "
                                            • astra18 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 17:08
                                              maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                                              >
                                              > > "Nie, zakup oferty TVN24 GO jest możliwy jedynie na terenie Polski. "
                                              >
                                              > Link byl dla Azerki, a ona mieszka w Polsce, nie?

Ale nie ty,więc skąd wiesz że kłamałam?
                                              • maria421 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 17:13
                                                astra18 napisał:

> Ale nie ty,więc skąd wiesz że kłamałam?

Bo widzialam ze JSW niczego takiego nie powiedziala :-)

A Ty teraz glowkuj czy wykupilam pakiet i w koncu odbieram TVN, czy moze u znajomych ogladalam, czy moze znajomi to dla mnie nagrali i mi przyslali... :-)

Glowkuj :-)
                                                • astra18 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 17:16
                                                  maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                                                  >
                                                  > > Ale nie ty,więc skąd wiesz że kłamałam?
                                                  >
                                                  > Bo widzialam ze JSW niczego takiego nie powiedziala :-)
                                                  >
                                                  > A Ty teraz glowkuj czy wykupilam pakiet i w koncu odbieram TVN, czy moze u znaj
                                                  > omych ogladalam, czy moze znajomi to dla mnie nagrali i mi przyslali... :-)
                                                  >
                                                  > Glowkuj :-)

Przecież ty nawet nie wiedziałaś że taki program jest:)
                                                  I nie zamierzam cię już więcej pogrążać :)
                                                  • astra18 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 18:16
                                                    maria421 napisała:

>
                                                    > Sama sie pograzylas, klamczucho.

Dzisiejszy wpis z 16:44.
                                                    Ja: "Wykupilas dostęp?"
                                                    Ty: " A skąd bym wiedziała że kłamiesz jak nakręcona ?:)

Wykupilas coś czego nie można kupić zza granicy?:))))

Już mi cię żal.
                                                  • maria421 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 18:22
                                                    astra18 napisał:

> Wykupilas coś czego nie można kupić zza granicy?:))))
                                                    >
                                                    > Już mi cię żal.

Moglam wykupic pakiet i w koncu odbierac TVN, moglam obejrzec to u kogos, kto ma taki pakiet, albo mogl to ktos dla mnie nagrac i mi przekazac.

Jestes klamca i oszczerca, Astra. Nie po raz pierwszy to stwierdzam i nie jestem jedyna ktora to widzi.

A teraz napisz cos jeszcze w Twoim stylu, zebys miala ostatnie slowo :-)
                                                  • astra18 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 18:27
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                                                    >
                                                    > > Wykupilas coś czego nie można kupić zza granicy?:))))
                                                    > >
                                                    > > Już mi cię żal.
                                                    >
                                                    > Moglam wykupic pakiet i w koncu odbierac TVN

Nie mogłaś wykupić TVN24 GO dzięki któremu mogłaś obejrzeć program, co zasugerowalas.

Ja nie będę obrzucać cię inwektywami bo wejdę w twoje buty a to by mnie uwierało.

> Jestes klamca i oszczerca, Astra.

Mam wycieraczki włączone.
                                                    Tylko się nie utop w tym potoku oszczerstw.

Bardzo mi cię żal.
                                • a000000 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 17:52
                                  maria421 napisała:

> a000000 napisała:
                                  >
                                  > > wolałabym sama usłyszeć. To gdzie jest link? Ja akurat widziałam ten kart
                                  > on i s
                                  > > łyszałam jak prowadzący prosił o schowanie (zlekceważone).... gdy zobaczy
                                  > łam że
                                  > > to występ pani JSW - przełączyłam na inny kanał. Nie mam na nią nerwów.
                                  > Teraz
                                  > > żałuję bo może coś bym wiedziała....
                                  >
                                  > tvn24.pl/go/programy,7/kawa-na-lawe--odcinki,16594/odcinek-73,S00E73,387422

niestety. Do tego miejsca i sama doszłam. Ale cały czas pokazuje mi się: wykup dostęp. Sądziłam, że masz to bez konieczności uiszczenia haraczu, na który nie dam się naciągnąć....
                                  • astra18 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 18:02

>
                                    > > a000000 napisała:
                                    > >
                                    >
                                    >
                                    > niestety. Do tego miejsca i sama doszłam. Ale cały czas pokazuje mi się: wykup
                                    > dostęp. Sądziłam, że masz to bez konieczności uiszczenia haraczu, na który nie
                                    > dam się naciągnąć....

Dostęp do programu jest poprzez TVN24 GO, możliwe tylko dla klientów mieszkających w Polsce.

• astra18 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 17:38
              stephen_s napisał:

> > Mnie nie interesuje parafia ewangelicka.
              >
              > Są to też chrześcijanie. Więc tak jakby wali się ta twoja narracja, że protestu
              > ją jedynie antyreligijni lewicowcy itd.

Nie wiem czy ci to coś da: moja kuzynka jest ewangeliczka i nie protestuje.
              To co podałeś to nie jest chyba stanowisko kościoła ewangelickiego ?
        • maria421 Re: Rzepliński 30.10.20, 12:23
          astra18 napisał:

> astra18 napisał:
          >
          > > A Rzepliński - hołota. O protestujących.
          > >
          > > Zatkało mnie.
          >
          > Też was zatkało, nie?

Rozmawiasz sama z soba? :-))))

• astra18 Re: Rzepliński 30.10.20, 12:25
            maria421 napisała:

> astra18 napisał:
            >
            > > astra18 napisał:
            > >
            > > > A Rzepliński - hołota. O protestujących.
            > > >
            > > > Zatkało mnie.
            > >
            > > Też was zatkało, nie?
            >
            > Rozmawiasz sama z soba? :-))))

I myślisz że najpierw piszę per "mnie" a potem do siebie "was"?:)
            Tylko nie zgub butów w wyścigu do komentarza:)
            Powoooliii:)
            >
        • a000000 Re: Rzepliński 30.10.20, 12:40
          astra18 napisał:

> astra18 napisał:
          >
          > > A Rzepliński - hołota. O protestujących.
          > >
          > > Zatkało mnie.
          >
          > Też was zatkało, nie?

mnie nie zatkało. Z zadowoleniem przyjęłam fakt, że ten człowiek MYŚLI!!!! i wie, że tylko hołota profanuje cudze świętości. I choćby z tego powodu człowiek rozumny nie powinien tego protestu popierać. Mimo, że z niektórymi postulatami można się zgodzić , nie wolno godzić się na niszczenie własnego dziedzictwa kulturowego , a także na narażanie zdrowia i życia współobywateli.

Określenie "hołota" jest i tak delikatne.
          Organizatorzy i prowodyrzy tych protestów realizują wyłącznie własne cele polityczne, nie zważając na cenę, którą przyjdzie zapłacić gdy służba zdrowia zostanie sparaliżowana. Lekarzy jest określona liczba.... już są przemęczeni, na granicy wytrzymałości ludzkiej........ co będzie gdy protestujący pozarażają kolejne tysiące ludzi??? Kto za to odpowie? Morawiecki, który cały czas prosi o opamiętanie?
          • astra18 Re: Rzepliński 30.10.20, 13:18
            a000000 napisała:

>
            > mnie nie zatkało.

No ale po reakcji czy tez jej braku forumowiczów, którzy co rusz chcieli tu zaskoczyć zdaniem osób uważanych za konserwatystów, tak to wygląda.

Z zadowoleniem przyjęłam fakt, że ten człowiek MYŚLI!!!! i
            > wie, że tylko hołota profanuje cudze świętości. I choćby z tego powodu człowiek
            > rozumny nie powinien tego protestu popierać. Mimo, że z niektórymi postulatami
            > można się zgodzić , nie wolno godzić się na niszczenie własnego dziedzictwa ku
            > lturowego , a także na narażanie zdrowia i życia współobywateli.
            >
            > Określenie "hołota" jest i tak delikatne.

Covid party. Przedwczoraj wracałam pieszo z pracy - 8 kilometrów pod góre w maseczce, po 8 godzinach...
            I widziałąm tych ludzi, którzy dostali "błogosławieństwo" pani prezydent Gdańska...
            Górna granica 25 lat, przekleństwa już nie stanowią przerywnika tylko stanowią stały element w zdaniu, panienki wystające z okien jadących samochód z butelkami wódy w rękach...

> Organizatorzy i prowodyrzy tych protestów realizują wyłącznie własne cele polit
            > yczne

Przecież wystarczy przeczytać najbliższe plany pani Lempart i spółki na najbliższe dni, i nawet słabo rozgarnięty człowiek skuma o co chodzi.

• a000000 Re: Rzepliński 30.10.20, 13:44
              astra18 napisał:

> Covid party. Przedwczoraj wracałam pieszo z pracy - 8 kilometrów pod góre w mas
              > eczce, po 8 godzinach...

jesteś wielka!! moje choroby towarzyszące takiej możliwości mi nie dają.

> I widziałąm tych ludzi, którzy dostali "błogosławieństwo" pani prezydent Gdańska...
              > Górna granica 25 lat, przekleństwa już nie stanowią przerywnika tylko stanowią
              > stały element w zdaniu, panienki wystające z okien jadących samochód z butelkam
              > i wódy w rękach...

Wczoraj w Gdyni odbył się ponury hepening. Sparodiowano mord z grudnia 1970 roku, gdy zabito 18-letniego Janka Wiśniewskiego ( Godlewskiego). Robotnicy ciało nieśli na drzwiach.... Wczoraj nasi postępowcy na czymś podobnym do drzwi nieśli kukłę..... księdza owiniętego w stułę. (choć twierdzą, że to była skrwawiona kobieta, jednakże stuła była bardzo widoczna).
              Dziś w sklepie się dowiedziałam, że oburzony Szczurek publicznie skrytykował protestujących.
              • astra18 Re: Rzepliński 30.10.20, 13:50
                a000000 napisała:

>
                > jesteś wielka!! moje choroby towarzyszące takiej możliwości mi nie dają.

Nie miałam wyjścia..wolałam iść niż patrzeć na covid party..

>
                > Wczoraj w Gdyni odbył się ponury hepening. Sparodiowano mord z grudnia 1970 ro
                > ku, gdy zabito 18-letniego Janka Wiśniewskiego ( Godlewskiego). Robotnicy ciało
                > nieśli na drzwiach....

Wczoraj nasi postępowcy na czymś podobnym do drzwi ni
                > eśli kukłę..... księdza owiniętego w stułę. (choć twierdzą, że to była skrwaw
                > iona kobieta, jednakże stuła była bardzo widoczna).
                > Dziś w sklepie się dowiedziałam, że oburzony Szczurek publicznie skrytykował pr
                > otestujących.

> Taaak, pisałam tu na forum o tym ale jakoś nie znalazł się obrońca tradycji, historii....

Szczurek przynajmniej wystąpił w obronie murów sakralnych, przeciwko zakłócaniu mszy....
                Dulczessa oczywiście zero reakcji...
            • astra18 Re: Rzepliński 30.10.20, 14:08
              maria421 napisała:

> Astra, Azerka: Wy, ktore wieszalyscie psy na Rzeplinskim , przypisujac mu grzec
              > hy ktorych nie popelnil, Wy nagle go chwalicie????

Droga Mario, ja go nie chwalę tylko z czystej ciekawości czekałam na reakcję - nie tylko forumowiczów ale i wcześniejszych obrońców politycznych.
              >

• maria421 Re: Rzepliński 30.10.20, 14:15
                astra18 napisał:

> Droga Mario, ja go nie chwalę tylko z czystej ciekawości czekałam na reakcję -
                > nie tylko forumowiczów ale i wcześniejszych obrońców politycznych.

A ja czekalam kiedy Ty w koncu dasz Rzeplinskiego , na ktorym psy wieszalas i o ktorym lgalas jak teraz o JSW, za przyklad
                • astra18 Re: Rzepliński 30.10.20, 14:19
                  maria421 napisała:

>
                  > A ja czekalam kiedy Ty w koncu dasz Rzeplinskiego

Byłaś szybsza ode mnie? Niemożliwe:))))

, na ktorym psy wieszalas i o
                  > ktorym lgalas jak teraz o JSW, za przyklad

Aaaa widzę że nerwy to ty masz słabe.......
              • maria421 Re: Rzepliński 30.10.20, 14:32
                astra18 napisał:

> Droga Mario, ja go nie chwalę tylko z czystej ciekawości czekałam na reakcję -
                > nie tylko forumowiczów ale i wcześniejszych obrońców politycznych.

Chcesz znac moja reakcje?

Rzeplinski nigdy nie kryl swych katolickich pogladow, zostal zreszta odznaczony papieskim medalem za zaslugi dla kosciola, czygo Wy, PiSowcy , w waszej slepej nagonce na niego NIGDY nie braliscie pod uwage.

Rzeplinski jest doskonalym prawnikiem, ale tego Wy, PiSowcy, w slepiej nagonce na niego tez nie braliscie pod uwage, bo mieliscie jeden cel- zaszczuc go i upolitycznic TK, wlasnie po to, zeby miernota Przylebska wyslugiwala sie Kaczynskiemu i dopuszczala do orzekania Pawlowicz ktora byla jedna z wnioskodawcow...

Rzeplinski jest bardzo zlym mowca, sluchanie tego co mowi jest dosyc meczace.

Rzeplinski okazuje duzo empatii (rzecz obca PiSowcom) dla Kaczynskiego, ktory chcial go zniszczyc, ktory zniszczyl TK.

To, ze Rzeplinski nie bedzie sie utozsamial z rokrzyczana mniejszoscia idaca na koscioly, to bylo pewne jak amen w pacierzu.

Tak wiec, jak nie jestem zaskoczona, moj szacunek dla niego zupelnie sie nie zmienil.

• astra18 Re: Rzepliński 30.10.20, 14:37
                  maria421 napisała:

>
                  > Chcesz znac moja reakcje?
                  >
                  > Rzeplinski nigdy nie kryl swych katolickich pogladow, zostal zreszta odznaczony
                  > papieskim medalem za zaslugi dla kosciola, czygo Wy, PiSowcy , w waszej slepej
                  > nagonce na niego NIGDY nie braliscie pod uwage.

Bo to nie miało ŻADNEGO merytorycznego związku.
                  >
                  > Rzeplinski jest doskonalym prawnikiem, ale tego Wy, PiSowcy, w slepiej nagonce
                  > na niego tez nie braliscie pod uwage, bo mieliscie jeden cel- zaszczuc go i upo
                  > litycznic TK, wlasnie po to, zeby miernota Przylebska wyslugiwala sie Kaczynski
                  > emu i dopuszczala do orzekania Pawlowicz ktora byla jedna z wnioskodawcow...
                  >
                  > Rzeplinski jest bardzo zlym mowca, sluchanie tego co mowi jest dosyc meczace.
                  >
                  > Rzeplinski okazuje duzo empatii (rzecz obca PiSowcom) dla Kaczynskiego, ktory
                  > chcial go zniszczyc, ktory zniszczyl TK.
                  >
                  > To, ze Rzeplinski nie bedzie sie utozsamial z rokrzyczana mniejszoscia idaca na
                  > koscioly, to bylo pewne jak amen w pacierzu.
                  >
                  > Tak wiec, jak nie jestem zaskoczona, moj szacunek dla niego zupelnie sie nie zm
                  > ienil.

Strasznie dużo wody.....raczej poprzez atak, w znanym stylu: a bo PiS.....

Ale żyłka to ci dziś pękła:)))
                  >
                  >
                  >
                  • maria421 Re: Rzepliński 30.10.20, 15:20
                    Astra, ciekawa bylas opinii forumowiczow, czy tylko znow chcialas napisac ze mi zylka peka, ze powinnam sobie wziac siano pod nogi czy cos w Twoim "wyrafinowanym stylu"?

Stawiam na to drugie.

• a000000 Re: Rzepliński 30.10.20, 16:16
              maria421 napisała:

> Astra, Azerka: Wy, ktore wieszalyscie psy na Rzeplinskim , przypisujac mu grzec
              > hy ktorych nie popelnil, Wy nagle go chwalicie????
              >
              > Pieklo zamarzlo! :-)

spoko spoko.... temperatura piekiełka ma się dobrze...

Do chwalenia Rzeplińskiego w jego całokształcie działania jest mi bardzo daleko..... Wiem że był odznaczany medalem papieskim za zasługi, ale i wiem, że był członkiem PZPR.
              Także wiem, że to on, gdy złamał ustawę zasadniczą, odpowiedział dziennikarzowi: vis maior.
              Także wiem, że całkiem jawnie wspierał opozycję, choć sędziemu to nie przystoi.
              Że nie wspomnę, iż to on brał udział w tworzeniu niekonstytucyjnej ustawy, co za parę miesięcy sam orzekł.

Jak wiec widzisz, piekło ma się dobrze.
              • maria421 Re: Rzepliński 30.10.20, 16:28
                a000000 napisała:

> Do chwalenia Rzeplińskiego w jego całokształcie działania jest mi bardzo daleko
                > ..... Wiem że był odznaczany medalem papieskim za zasługi, ale i wiem, że był
                > członkiem PZPR.
                > Także wiem, że to on, gdy złamał ustawę zasadniczą, odpowiedział dziennikarzowi
                > : vis maior.

Rzeplinski nie zlamal konstytucji, on ja zastosowal bezposrednio .
                To Szydlo zlamala konstytucje odmawiajac publikacji orzeczenia TK.

> Także wiem, że całkiem jawnie wspierał opozycję, choć sędziemu to nie przystoi

Obrona konstytucji nie tylko przystoi sedziemu, ale jest OBOWIAZKIEM sedziego TK.

> Że nie wspomnę, iż to on brał udział w tworzeniu niekonstytucyjnej ustawy, co z
                > a parę miesięcy sam orzekł.

On wlasnie tego sam nie orzekal, tak jak Pawlowicz we wlasnej sprrawie. On sie wtedy wylaczyl z orzekania.

> Jak wiec widzisz, piekło ma się dobrze.

Niestety....
                • a000000 Re: Rzepliński 30.10.20, 18:31
                  maria421 napisała:

> Rzeplinski nie zlamal konstytucji, on ja zastosowal bezposrednio .

Akurat to mu wolno....

ale zwołać skład właściwy dla orzekania zgodności z traktatami międzynarodowymi w sprawie w której wymagany jest pełny skład orzekający, to już mu nie wolno. Chodziło o to, że nie był w stanie skompletować dużego składu sędziów z rozdania PO, aby orzec po myśli opozycji.... A gdy dziennikarz spytał dlaczego tak zrobił, odpowiedział: vis maior.
                  Ale dla porządku i ze względu na VIII przykazanie.... zauważyłam, że chyba byłam w tak zwanym mylnym błędzie, bo złamał ustawę o TK. Nie konstytucję. Mniejszy ciężar gatunkowy.

> To Szydlo zlamala konstytucje odmawiajac publikacji orzeczenia TK.

chyba razem ze mną tkwisz w mylnym błędzie, bo jeśli złamała to ustawę. Lub regulamin. Ale w końcu opublikowała, wprawdzie ze zbędną zwłoką, choć czy zbędna ta zwłoka była - zależy dla kogo.

> Obrona konstytucji nie tylko przystoi sedziemu, ale jest OBOWIAZKIEM sedziego T
                  > K.

ale to nie była obrona konstytucji!!! To była obrona kasty sędziowskiej.

> > Jak wiec widzisz, piekło ma się dobrze.
                  >
                  > Niestety....

właśnie.... wolałabym żyć w kraju, gdzie panuje zgoda ład i dyscyplina.... Patrzę teraz na protest w W-wie....(POLSAT).... i widzę transparent: WY POJEBY..... za chwilę drugi: HWD polskim biskupom....(dziennikarz się wije jak piskorz i tłumaczy, że policja nie interweniuje ze względu na młody wiek uczestników.....)

To Ci nie przeszkadza??? wolisz się pienić przeciwko Polska dla Polaków..????

A ja Ci powiem tak: oczywiście, że Polska dla Polaków... Niemcy dla Niemców.... Czechy dla Czechów....
                  gdy chcesz w jakimś kraju zamieszkać i mieć prawa obywatelskie, MUSISZ znać język, historię, kulturę.... czyli stać się członkiem danej społeczności - w Polsce zostać Polakiem, w Niemczech - Niemcem.... i gdy tej zasady się nie pilnuje, mamy obcinane głowy w kościele.
                  • maria421 Re: Rzepliński 30.10.20, 18:50
                    a000000 napisała:

> ale zwołać skład właściwy dla orzekania zgodności z traktatami międzynarodowymi
                    > w sprawie w której wymagany jest pełny skład orzekający, to już mu nie wolno.
                    > Chodziło o to, że nie był w stanie skompletować dużego składu sędziów z rozdani
                    > a PO, aby orzec po myśli opozycji.... A gdy dziennikarz spytał dlaczego tak zr
                    > obił, odpowiedział: vis maior.

Oto w jakiej sytuacji Rzeplinski mowil o "vis maior", wiec nie kombinuj.

tvn24.pl/polska/prezes-tk-wyjasnia-swa-decyzje-vis-maior-ra689968

> Ale dla porządku i ze względu na VIII przykazanie.... zauważyłam, że chyba była
                    > m w tak zwanym mylnym błędzie, bo złamał ustawę o TK. Nie konstytucję. Mniejsz
                    > y ciężar gatunkowy.

A co powiesz o sedziach TK ktorzy bojkotowali sklad?

> chyba razem ze mną tkwisz w mylnym błędzie, bo jeśli złamała to ustawę. Lub reg
                    > ulamin. Ale w końcu opublikowała, wprawdzie ze zbędną zwłoką, choć czy zbędna t
                    > a zwłoka była - zależy dla kogo.

Szydlo nie opublikowala trzech wyrokow TK, opublikowal je Morawiecki dopiero w polowie 2018 roku. Szydlo powinna za to stanac przed TS, bo to bylo zlamanie konstytucji art. 190, 2

> ale to nie była obrona konstytucji!!! To była obrona kasty sędziowskiej.

NIE To byla obrona konstytucji przed PiSia kasta!

> właśnie.... wolałabym żyć w kraju, gdzie panuje zgoda ład i dyscyplina.... Patr
                    > zę teraz na protest w W-wie....(POLSAT).... i widzę transparent: WY POJEBY.....
                    > za chwilę drugi: HWD polskim biskupom....(dziennikarz się wije jak piskorz i t
                    > łumaczy, że policja nie interweniuje ze względu na młody wiek uczestników.....)

A Kaczynski, wicepremier, wyglasza oredzia i wzywa ludnosc cywilna do bratobojczej walki...
                    Ze tez go premier Morawieckie za to do porzadku nie przywola :-)

> To Ci nie przeszkadza??? wolisz się pienić przeciwko Polska dla Polaków..????

> A ja Ci powiem tak: oczywiście, że Polska dla Polaków... Niemcy dla Niemców....
                    > Czechy dla Czechów....
                    > gdy chcesz w jakimś kraju zamieszkać i mieć prawa obywatelskie, MUSISZ znać jęz
                    > yk, historię, kulturę.... czyli stać się członkiem danej społeczności - w Pols
                    > ce zostać Polakiem, w Niemczech - Niemcem.... i gdy tej zasady się nie pilnuje
                    > , mamy obcinane głowy w kościele.

Jezeli te hasla niosa ludzie uwazajacy sie za "prawdziwych Polakow" i innym tej polskosci odmawiajacy, to ja mam z tym problem.
                    • a000000 Re: Rzepliński 30.10.20, 19:08
                      maria421 napisała:

> A co powiesz o sedziach TK ktorzy bojkotowali sklad?

powiem, że w takiej sytuacji rozumiem vis maior Rzeplińskiego i pod TS go nie zawlokę. Tak jak i on nie mógł tych sędziów na ławę zawlec i zmusić.... a coś trzeba było orzec.

> Szydlo nie opublikowala trzech wyrokow TK, opublikowal je Morawiecki dopiero w
                      > polowie 2018 roku. Szydlo powinna za to stanac przed TS, bo to bylo zlamanie ko
                      > nstytucji art. 190, 2

oj tam oj tam.... od razu TS!!!! zresztą to nie takie proste.... platfusy cudów dokonywali aby Ziobrę tam zawlec, i się nie udało.....

> NIE To byla obrona konstytucji przed PiSia kasta!

zależy z której strony patrzysz.

> A Kaczynski, wicepremier, wyglasza oredzia i wzywa ludnosc cywilna do bratoboj
                      > czej walki...

??? wzywa do obrony kościołów.... gdyby nie było ataków na kościoły, nie było by czego bronić....
                      Uważasz, że nie należy kościołów bronić tylko spokojnie patrzeć jak są dewastowane i profanowane??? a może kolorowe kwiatki na asfalcie narysować?

> Jezeli te hasla niosa ludzie uwazajacy sie za "prawdziwych Polakow" i innym tej
                      > polskosci odmawiajacy, to ja mam z tym problem.

A gdy Ty, jako Niemka, twierdzisz, że tych którzy się nie integrują i robią zamachy należy deportować, to co to jest?
                      >
                      • maria421 Re: Rzepliński 30.10.20, 19:17
                        a000000 napisała:

> powiem, że w takiej sytuacji rozumiem vis maior Rzeplińskiego i pod TS go nie z
                        > awlokę. Tak jak i on nie mógł tych sędziów na ławę zawlec i zmusić.... a coś
                        > trzeba było orzec.

Sedziow nie mozna stawiac przed TS

> oj tam oj tam.... od razu TS!!!! zresztą to nie takie proste.... platfusy cud
                        > ów dokonywali aby Ziobrę tam zawlec, i się nie udało.....

Platfusy wtedy zawalili sprawe, czego skutki teraz odczuwamy.

> zależy z której strony patrzysz.

Ze strony konstytucji, na ktorej mi zalezy. Na kastach mi nie zalezy.

> ??? wzywa do obrony kościołów.... gdyby nie było ataków na kościoły, nie było
                        > by czego bronić....
                        > Uważasz, że nie należy kościołów bronić tylko spokojnie patrzeć jak są dewastow
                        > ane i profanowane??? a może kolorowe kwiatki na asfalcie narysować?

Pisalam juz kilkanascie razy, ale powtorze- wladza, ktora dysponuje policja nie powinna sie wyreczac cywilami.

> A gdy Ty, jako Niemka,

jako KTO??? :-)

> twierdzisz, że tych którzy się nie integrują i robią zamachy należy deportować, to co to jest?

To jest zupelnie cos innego niz "Niemcy dla Niemcow". Pod takimi haslami zawsze sie kryje element nacjonalistyczny.

• a000000 Re: Rzepliński 30.10.20, 20:04
                          maria421 napisała:

> Pisalam juz kilkanascie razy, ale powtorze- wladza, ktora dysponuje policja nie
                          > powinna sie wyreczac cywilami.
                          >

policja nie zajmuje się dzieciakami. Rząd zaś ma epidemię na głowie... i przygotowuje służby medyczne na owoce niefrasobliwości opozycji.

> > A gdy Ty, jako Niemka,
                          >
                          > jako KTO??? :-)

Nie czepiaj się, to jest tylko uogólnienie. Masz podwójne obywatelstwo?

> To jest zupelnie cos innego niz "Niemcy dla Niemcow". Pod takimi haslami zawsze
                          > sie kryje element nacjonalistyczny.

co na terenie Niemiec jest rzeczywiście niebezpieczne z uwagi na ich historię...(opisaną również przez Caesara - i wiele od tamtych czasów się nie zmieniło).
                          Czy w Polsce czy Czechach jest to równie niebezpieczne? Czy aż tak niebezpieczne, aby za jedno hasło zdelegalizować cały wielotysięczny marsz z hasłem nie mający nic wspólnego?
            • astra18 Re: Rzepliński 30.10.20, 17:23
              Parę dni to trwało ale przynajmniej teraz dotarlo, że orzeczenie TK było konsekwencją orzecznictwa z poprzednich lat i nie mógło byc inne.
              Posłanka Biejat w końcu to przyznała :
              wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26461314,komentarze-po-wywiadzie-rzeplinskiego-naplul-w-twarz-wszystkim.html#s=BoxMMtImg1
              • maria421 Re: Rzepliński 30.10.20, 18:17
                astra18 napisał:

> Parę dni to trwało ale przynajmniej teraz dotarlo, że orzeczenie TK było konsek
                > wencją orzecznictwa z poprzednich lat i nie mógło byc inne.
                > Posłanka Biejat w końcu to przyznała :
                > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26461314,komentarze-po-wywiadzie-rzeplinskiego-naplul-w-twarz-wszystkim.html#s=BoxMMtImg1

Rzeplinski mowil tez o chaosie prawnym wygenerowanym przez TK :

www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/aborcja-rzeplinski-to-porzadek-prawny-ktory-naraza-kobiety-na-tortury/s6pc7zz,79cfc278
    • astra18 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 17:32
      www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-30/nie-jestesmy-holota-wywiad-ze-mna-zmanipulowano-oswiadczenie-prof-rzeplinskiego/?ref=aside_najnowsze

Wydaje się, że akcja rozwija się dynamicznie:)

Czekam na wyjaśnienie red.Mazurka. Ma podać na TT.

• astra18 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 17:58
        Wyjaśnienie red.Mazurka:

Szanowni Państwo,
        Tak, Prof. Andrzej Rzepliński podczas rozmowy dla DGP nazwał protestujących w Polsce „hołotą”. Mam to nagrane.

- To jest hołota? Nazywa pan tych ludzi tu hołotą?
        - Tak.
        - I zostawi pan to w autoryzacji?
        - (ciszej, potakując): Tak.

Podczas autoryzacji Pan Profesor - mimo obietnicy - poprosił, by zamienić „hołotę” na „awanturników”. Zgodziłem się.
        Robert Mazurek
        @wina_Mazurka
        ·
        3 min
        3) Jeśli Pan Profesor Rzepliński zdecyduje się mnie pozwać, to przedstawię nagranie rozmowy, świadków i wydam oświadczenie wyjaśniające szczegóły rozmowy, maile etc. Mam to wszystko udokumentowane.
        Na tym kończę ten wątek, komentował niczego nie będę.
          • astra18 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 18:20
            maria421 napisała:

> Jezeli podczas autoryzacji Mazurek zgodzil sie na zamienienie "holota " na "awa
            > nturnicy", to dlaczego potem w tekscie byla "holota"?

Jakoś tak było:

www.gazetaprawna.pl/artykuly/1494924,rzeplinski-o-wyroku-tk-ws-aborcji-i-strajku-kbiet.html
              • a000000 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 18:39
                astra18 napisał:

> No cóż, trochę się rozjaśnia sytuacja ws.wywiadu Rzeplinskiego u Mazurka.
                > Helsińska Fundacja Praw Człowieka się wypowiedziała, i chyba dostało się lomoci
                > k profesorowi.

czyli nihil novi.... kara za prawdę. Tak wygląda u nas wolność wypowiedzi w lewackim wydaniu. A przecież facet powiedział prawdę, on tak uważa.
                • astra18 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 18:43
                  a000000 napisała:

>
                  > czyli nihil novi.... kara za prawdę. Tak wygląda u nas wolność wypowiedzi w lew
                  > ackim wydaniu. A przecież facet powiedział prawdę, on tak uważa.

Naciski, naciski ,jeszcze raz naciski, tu też, a niby uczelnie są autonomiczne:

www.onet.pl/informacje/onetpoznan/aborcja-sedzia-tk-justyn-piskorski-poproszony-o-rezygnacje-ze-stanowiska-na-uczelni/lkbtkzk,79cfc278
                  • maria421 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 18:58
                    astra18 napisał:

> Naciski, naciski ,jeszcze raz naciski, tu też, a niby uczelnie są autonomiczne:
                    >
                    > www.onet.pl/informacje/onetpoznan/aborcja-sedzia-tk-justyn-piskorski-poproszony-o-rezygnacje-ze-stanowiska-na-uczelni/lkbtkzk,79cfc278

Jakby nie byly autonomiczne, to by nie mogly protestowac.
                        • astra18 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 19:31
                          maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                          >
                          > > Pomyliłaś autonomię z upolitycznieniem.
                          >
                          > Dla wyznawcow PiSu wszystko co od PiSu niezaleznie to "upolitycznione".

To nie "wyznawcy":))))))- obłędne , lubię to- PiSu żądają rezygnacji profesora ze stanowiska tylko "wyznawcy" - pozwól że zapożyczę termin - opozycji są zwolennikami nacisków pracowników uczelni na wydalenie z pracy profesorów że względu na ich rzeczowa pracę w instytucji przez nich "nie uznawanej".
                          • maria421 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 19:39
                            astra18 napisał:

> To nie "wyznawcy":))))))- obłędne , lubię to- PiSu żądają rezygnacji profesora
                            > ze stanowiska tylko "wyznawcy" - pozwól że zapożyczę termin - opozycji są zwole
                            > nnikami nacisków pracowników uczelni na wydalenie z pracy profesorów że względu
                            > na ich rzeczowa pracę w instytucji przez nich "nie uznawanej".

Jezeli nie zrozumialas to moze prosciej- dla PiSiorow wszystko co przeciw ich interesom to "upolitycznione".
                            • a000000 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 20:09
                              maria421 napisała:

> Jezeli nie zrozumialas to moze prosciej- dla PiSiorow wszystko co przeciw ich
                              > interesom to "upolitycznione".

nieprawda. Upolitycznienie to zupełnie coś innego niż autonomia.
                              A ja powiem co innego - walka z wolnością słowa na uczelni to koniec Nauki. To początek faszyzmu. Jeśli w kraju unijnym, europejskim, nauczyciel jest szykanowany za poglądy, to świat oszalał.
                • maria421 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 19:23
                  a000000 napisała:

> czyli nihil novi.... kara za prawdę. Tak wygląda u nas wolność wypowiedzi w lew
                  > ackim wydaniu. A przecież facet powiedział prawdę, on tak uważa.

Profesorowi i bylemu prezesowi TK uzycie slowa "holota" nie przystoi, nawet jezeli mowi o holocie.

Ale, jak juz powiedzialam, Rzeplinski jest fatalnym mowca, wysluchanie go jest dosyc meczace.
                  • a000000 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 20:39
                    maria421 napisała:

> Profesorowi i bylemu prezesowi TK uzycie slowa "holota" nie przystoi, nawet jez
                    > eli mowi o holocie.

tu przyznam Ci rację... nie powinien się wyrażać aż tak pogardliwie o kimś, kto może walczy o możliwość przeżycia dla siebie i rodziny.... (to o protestach we Francji czy USA, bo u nas mamy zupełnie inne kwestie).

> Ale, jak juz powiedzialam, Rzeplinski jest fatalnym mowca, wysluchanie go jest
                    > dosyc meczace.

Wysłuchanie KAŻDEGO sędziego zwłaszcza gdy uzasadnia, jest nie tylko męczące ale i mało zrozumiałe.
          • a000000 Re: Ks. Wierzbicki o protestach 30.10.20, 18:38
            maria421 napisała:

> Jezeli podczas autoryzacji Mazurek zgodzil sie na zamienienie "holota " na "awa
            > nturnicy", to dlaczego potem w tekscie byla "holota"?

to było tak. Rzepliński NIE POWIEDZIAŁ dosłownie , że na naszych ulicach łazi hołota.... ale powiedział, w kontekście rozmowy o naszych protestujących pod kościołami - a myśli pan że hołota francuska zachowuje się inaczej? Czyli powiedział ale nie powiedział. Dyplomatycznie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka