Dodaj do ulubionych

Obirek o JP2

23.11.20, 13:00
Bardzo ciekawy wywiad ze Stanisławem Obirkiem o JP2. Naprawdę warto przeczytać:

next.gazeta.pl/next/7,151003,26537236,wojtyla-jako-szef-nadwislanski-styl-menadzerski-plus-tropienie.html
Obserwuj wątek
        • stephen_s Re: Obirek o JP2 23.11.20, 17:02
          > JPII nie zyje, dajcie mu wszyscy spokoj.

No nie, Mario, to tak nie działa. JP2 był postacią o globalnym znaczeniu i nie jest tak, że nie można o nim dyskutować, bo nie żyje. Zwłaszcza, że skutki jego decyzji wciąż trwają.
          • maria421 Re: Obirek o JP2 23.11.20, 18:30
            stephen_s napisał:

> No nie, Mario, to tak nie działa. JP2 był postacią o globalnym znaczeniu i nie
            > jest tak, że nie można o nim dyskutować, bo nie żyje. Zwłaszcza, że skutki jego
            > decyzji wciąż trwają.

Skutkami pontyfikatu JPII jest rozwoj ekumenizmu , proba dialogu miedzy religiami w celu osiagniecia swiatowego pokoju (co pokrywa sie z postulatami Hansa Künga) , wyjscie papieza poza mura Watykanu, jego wyjscie do ludzi, kontakt z ludzmi, przyciaganie mlodych do kosciola.
            I wklad w obalenie komunizmu.

Dla krytykow jest tylko wazne : aborcja, antykoncepcja, celibat. A, i jeszcze kaplanstwo kobiet.

• a000000 Re: Obirek o JP2 23.11.20, 17:18
          maria421 napisała:

> Ja mam do JP zal tylko o to, ze pocalowal Koran, i pisalam o tym jeszcze za jeg
          > o zycia.
          >
          > JPII nie zyje, dajcie mu wszyscy spokoj.

a przeczytałaś ten wywiad? Co o tym sądzisz? Bo ja uważam, że ten styl zarządzania (o ile to prawda) krytykują tylko ci, którzy nie rozumieją monarchii absolutnej jaką jest państwo watykańskie, a także nie rozumieją struktury kościoła który jest hierarchiczny. Tam słowo "demokracja" nie istnieje.
          Obirek zarzuca że dla hierarchów najważniejsze są: celibat, aborcja i antykoncepcja. Tak, są najważniejsze... zgodnie z nauczaniem kościoła.
          Ale ja. mam SWOJE zdanie, wcale nie narzucone przez kaczora czy innego pisiora.... Na celibat się nie zgadzam (bo to walka z naturą), aborcja - to zabójstwo, a antykoncepcja.... działanie przeciw celowi życia jakim jest rozmnażanie, ale... ale... ale.... człowiek rozumny to nie królik, a ziemia nie jest w stanie wszystkich wyżywić.... i trzeba ograniczać lawinowy przyrost niektórych populacji. Tak mówi rozum.

• maria421 Re: Obirek o JP2 23.11.20, 18:25
            Azerko, pan Obirek splyca przynajmniej w jednym punkcie- Hans Küng nie byl krytykiem Watykanu, on podwazal dogmaty wiary, dlatego Watykam odebral mu "missio canonica".

Jezeli Obirek splyca w tym punkcie, to w innych prawdopodobnie tez.
            • a000000 Re: Obirek o JP2 23.11.20, 18:45
              maria421 napisała:

> Azerko, pan Obirek splyca przynajmniej w jednym punkcie- Hans Küng nie byl kry
              > tykiem Watykanu, on podwazal dogmaty wiary, dlatego Watykam odebral mu "missio
              > canonica".

bo nic innego Watykanowi nie pozostało..... ksiądz który naucza wbrew oficjalnej doktrynie, to tak jakby matematyk dzieci nauczał, ze 2+2=5 HEREZJA.

> Jezeli Obirek splyca w tym punkcie, to w innych prawdopodobnie tez.

W ustach byłego księdza, to nie jest spłycanie.... To jest wprowadzanie czytelnika w błąd. Były ksiądz doskonale wie, że w organizacji hierarchicznej naruszenie oficjalnej wykładni to dyskwalifikacja.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka