05.06.21, 12:59
Sięgnął bruku.

Sięgnął bruku tak bardzo, że Gowin - skonfrontowany z jego świeżym tweetem - wyraził wątpliwość, czy to na pewno Terlecki napisał. I zasugerował włam na konto na TT - co w sumie nie było bez sensu, bo zdarzało się to.

(przyznam, że ja też obstawiałem włam - bo o tak podłą wypowiedź, będącą tak na rękę Łukaszence, to nawet Terleckiego nie podejrzewałem)

Ale okazuje się, że nie! Nie włam! Terlecki nie dementuje, że napisał - przeciwnie, próbuje uzasadniać...

Podsumujmy więc: mamy za sąsiada kraj, gdzie dyktator krwawo tłumi opozycję. Przyjeżdża do nas jedna z liderek tamtejszej opozycji (i, prawdopodobnie, prawowita prezydent-elekt). Spotyka się z naszymi politykami: i Dudą, i Trzaskowskim - wszystko w ramach walki o pomoc dla swojego kraju. I co na to jeden z najważniejszych ludzi rządzącego? Bluzga na nią, że spotkała się z politykiem z naszej opozycji, oświadcza, że z takimi ludźmi to rozmawiać polski rząd nie powinien, i odsyła ją do Moskwy.

Astra, jak tam samopoczucie?
Obserwuj wątek
        • astra18 Re: Terlecki 05.06.21, 13:40
          stephen_s napisał:

> Nie zauważyłem. Poza tym, temat jest tak skandaliczny, że zasługuje na swój wła
          > sny wątek...

Wokół Białorusi w ogóle wiele jest tematów skandalicznych, dołączyłbys wywiad Tokarczuk dla "Corierre...." w którym m.in. porównuje sytuację w Polsce do Białorusi?
          Ustawilabym ja obok wypowiedzi Terleckiego.
          Wicemarszałek mógł wyrazić to innymi słowami co widać - szefowej opozycji Białorusi być może brak wyczucia politycznego .
            • astra18 Re: Terlecki 05.06.21, 16:57
              maria421 napisała:

> Astra jak zwykle wykreca kota ogonem i skreca na wypowiedz Tokarczuk dla Corri
              > ere. choc zaloze sie ze wywiadu NIE czytala.

Maria jak zwykle nie doczytała że zestawilabym te dwie wypowiedzi obok siebie.
              Za trudne na percepcję Marii.
              A założyć to się możesz sama ze sobą skoro dyskutujesz ze swoimi fantazjami,jak zwykle.
              >
          • maria421 Re: Terlecki 05.06.21, 14:24
            astra18 napisał:

> Wicemarszałek mógł wyrazić to innymi słowami co widać - szefowej opozycji Biało
            > rusi być może brak wyczucia politycznego .

Ze co???
            To Wam, PiSowcom brak elementarnej wiedzy na temat tego, ze w demokracji szef opozycji moze sie spotykac z kim chce, rowniez z opozycja kraju ktory odwiedza.
            • astra18 Re: Terlecki 05.06.21, 16:59
              maria421 napisała:

>
              > Ze co???
              > To Wam, PiSowcom brak elementarnej wiedzy na temat tego, ze w demokracji szef o
              > pozycji moze sie spotykac z kim chce, rowniez z opozycja kraju ktory odwiedza.

A kto napisał że nie może? Znowu główka nie nadąża ?
              Napisałam o braku rozeznania w projekcie w który została wkręcona przez Trzaska z ferajna.
              • maria421 Re: Terlecki 05.06.21, 18:13
                astra18 napisał:
                >
                > A kto napisał że nie może? Znowu główka nie nadąża ?
                > Napisałam o braku rozeznania w projekcie w który została wkręcona przez Trzaska
                > z ferajna.

Terlecki odeslal ja do Moskwy. Twoj Terlecki z Twojego piSu.
                • astra18 Re: Terlecki 05.06.21, 18:54
                  maria421 napisała:
                  >
                  > Terlecki odeslal ja do Moskwy. Twoj Terlecki z Twojego piSu.

A ja napisałam co sądzę o tonie jego wypowiedzi.
                  • stephen_s Re: Terlecki 05.06.21, 21:42
                    > A ja napisałam co sądzę o tonie jego wypowiedzi.

Świetnie, napisałaś, że wypowiedź była "co najmniej wysoko niestosowna".

W takim razie, jaka powinna być reakcja PiS? I jak to świadczy o PiS, że do tej pory tej reakcji nie ma?
          • stephen_s Re: Terlecki 05.06.21, 15:30
            > Wokół Białorusi w ogóle wiele jest tematów skandalicznych, dołączyłbys wywiad Tokarczuk dla
            > "Corierre...." w którym m.in. porównuje sytuację w Polsce do Białorusi?

Po pierwsze, nie porównuje. Czytałaś ten jej wywiad?

Po drugie, jak w ogóle możesz stawiać obok siebie wypowiedź pisarki w wywiadzie dotyczącą ogólnie sytuacji politycznej, z wypowiedzią jednego z najważniejszych członków ekipy rządzącej, który wprost mówi liderce opozycji z kraju rządzonego przez dyktatora, by spadała z Polski i że nasz rząd nie powinien z nią rozmawiać???

> Szefowej opozycji Białorusi być może brak wyczucia politycznego

Jakiego znowu wyczucia politycznego? Nie wolno jej się spotykać z innymi politykami w Polsce, niż politykami PiS? Upadłaś na głowę?

Założmy, że mamy lata 80te i ktoś związany z Solidarnością dostaje się do USA i prosi o pomoc dla Polski. Według ciebie, ktoś taki miał prawo spotykać się tylko z administracją Reagana? Jeśli spotkałby się np. z senatorem Demokratów, to wtedy Reagan powinien tej osobie powiedzieć: "Sorry, proszę spadać do Moskwy, bo spotykacie się z naszymi przeciwnikami politycznymi"???
            • astra18 Re: Terlecki 05.06.21, 17:04
              stephen_s napisał:

>
              > Po pierwsze, nie porównuje.

A ja tak. Obie wypowiedzi- delikatnie mowiac- wysoce niestosowne.

Czytałaś ten jej wywiad?

Ano czytałam.
              >
              > Po drugie, jak w ogóle możesz stawiać obok siebie wypowiedź pisarki w wywiadzie
              > dotyczącą ogólnie sytuacji politycznej

...i porównującej do galopu w stronę sytuacji na Białorusi.
              Dlatego mogę.

, z wypowiedzią jednego z najważniejszyc
              > h członków ekipy rządzącej, który wprost mówi liderce opozycji z kraju rządzone
              > go przez dyktatora, by spadała z Polski i że nasz rząd nie powinien z nią rozma
              > wiać???

Wyraziłam już swoje zdanie na temat tonu tej wypowiedzi choć nie cofam zdania na temat braku wyczucia politycznego , w jaki projekt została liderka opozycji wkręcona.
              >
              >
              >
              > Jakiego znowu wyczucia politycznego?

Może nie wie że ta właśnie opozycja opowiada dyrdymaly że Polska skręca w stronę Białorusi. Więc albo nie wie- co mało prawdopodobne , albo jej brak wyczucia, a nawet obycia politycznego

Nie wolno jej się spotykać z innymi polity
              > kami w Polsce, niż politykami PiS? Upadłaś na głowę?

Nie złapałeś sensu mojej wypowiedzi.
              Trudno. W punktach nie będę jej rozbijać na czynniki proste
              >
              > Założmy, że mamy lata 80te i ktoś związany z Solidarnością dostaje się do USA i
              > prosi o pomoc dla Polski. Według ciebie, ktoś taki miał prawo spotykać się tyl
              > ko z administracją Reagana? Jeśli spotkałby się np. z senatorem Demokratów, to
              > wtedy Reagan powinien tej osobie powiedzieć: "Sorry, proszę spadać do Moskwy, b
              > o spotykacie się z naszymi przeciwnikami politycznymi"???
              • maria421 Re: Terlecki 05.06.21, 18:19
                astra18 napisał:

>Ano czytałam.

Nie popisuj się samochwalstwem lingwistycznym bi świadczy to tylko o twoich zaściankowych kompleksach.
                jak to wlasnie napisalas :-)

> ...i porównującej do galopu w stronę sytuacji na Białorusi.
                > Dlatego mogę.

Nie zmyslaj.

> Wyraziłam już swoje zdanie na temat tonu tej wypowiedzi choć nie cofam zdania n
                > a temat braku wyczucia politycznego , w jaki projekt została liderka opozycji w
                > kręcona.

Ty naprawde uwazasz Cichanouska za tak glupia, ze da sie w cos wkrecic?

> Może nie wie że ta właśnie opozycja opowiada dyrdymaly że Polska skręca w stron
                > ę Białorusi. Więc albo nie wie- co mało prawdopodobne , albo jej brak wyczucia,
                > a nawet obycia politycznego

To nie sa zydne dyrdymaly, ale skad Ty, fanatyczka PiSu, moze o tym wiedziec?

> Nie złapałeś sensu mojej wypowiedzi.
                > Trudno. W punktach nie będę jej rozbijać na czynniki proste

Zadnego sensu w tej wypowiedzi nie bylo, tylko PiSia propaganda.

• astra18 Re: Terlecki 05.06.21, 19:00
                  maria421 napisała:

>
                  > > ...i porównującej do galopu w stronę sytuacji na Białorusi.
                  > > Dlatego mogę.
                  >
                  > Nie zmyslaj.

To przeczytaj. Może nie będziesz pisać głupich ripost.
                  >
                  >
                  > Ty naprawde uwazasz Cichanouska za tak glupia, ze da sie w cos wkrecic?
                  >
                  Właśnie nie wiem dlaczego jest tak slabo zorientowana politycznie.
                  Może za szybko się wokół niej działo w tych dniach.

>
                  > To nie sa zydne dyrdymaly,

Za delikatnie napisałam, racja.

ale skad Ty, fanatyczka PiSu, moze o tym wiedziec?

Jakoś w tym "rezymie"tu, na miejscu tego nie odczuwam, bo ty na pewno nie jesteś w stanie .

>
                  > Zadnego sensu w tej wypowiedzi nie bylo, tylko PiSia propaganda.

Percepcja wysiadła, czas na odswiezenie języka.
                  >
    • maria421 Re: Terlecki 05.06.21, 14:15
      Astra, wlacz tlumacza google i przeczytaj :

www.corriere.it/esteri/21_giugno_01/bielorussia-come-polonia-pagano-lentezza-dell-europa-bd537ec4-c314-11eb-8124-01fce1738742.shtml

Moze przestaniesz powtarzac klamstwa za PiSia szczujnia, choc watpie...
      • astra18 Re: Terlecki 05.06.21, 17:10
        maria421 napisała:

> Astra, wlacz tlumacza google i przeczytaj :
        >
        > www.corriere.it/esteri/21_giugno_01/bielorussia-come-polonia-pagano-lentezza-dell-europa-bd537ec4-c314-11eb-8124-01fce1738742.shtml
        >
        > Moze przestaniesz powtarzac klamstwa za PiSia szczujnia, choc watpie...

Nawet twoja ukochana szczujnia pisze to o czym ja.
        Nie popisuj się samochwalstwem lingwistycznym bi świadczy to tylko o twoich zaściankowych kompleksach.
        • maria421 Re: Terlecki 05.06.21, 18:10
          astra18 napisał:

> maria421 napisała:
          >
          > > Astra, wlacz tlumacza google i przeczytaj :
          > >
          > > www.corriere.it/esteri/21_giugno_01/bielorussia-come-polonia-pagano-lentezza-dell-europa-bd537ec4-c314-11eb-8124-01fce1738742.shtml
          > >
          > > Moze przestaniesz powtarzac klamstwa za PiSia szczujnia, choc watpie...
          >
          > Nawet twoja ukochana szczujnia pisze to o czym ja.
          > Nie popisuj się samochwalstwem lingwistycznym bi świadczy to tylko o twoich zaś
          > ciankowych kompleksach.

Corriere della Sera to jest tez szczujnia?

Astra, calkowicie juz odlecialas, uwazaj na kominy :-)
          • astra18 Re: Terlecki 05.06.21, 19:04
            maria421 napisała:

>
            > Corriere della Sera to jest tez szczujnia?

Twoja szczujnia, gazetka honorującą niegdyś Kiszczaka i Jaruzelskiego, też podaje to o czym ja pisałam.
            >
            > Astra, calkowicie juz odlecialas, uwazaj na kominy :-)

Masz dziś coś słaby zasięg w przekazie ze słowa pisanego . Wyczyść swój komin może coś się rozjaśni w drodze do nieocenionych zwojów mózgowych .
            >
            • maria421 Re: Terlecki 05.06.21, 19:18
              astra18 napisał:

> Twoja szczujnia, gazetka honorującą niegdyś Kiszczaka i Jaruzelskiego, też poda
              > je to o czym ja pisałam.

Ty podajesz PiSia propagande, nic wiecej.

• astra18 Re: Terlecki 05.06.21, 19:27
                maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                >
                > > Twoja szczujnia, gazetka honorującą niegdyś Kiszczaka i Jaruzelskiego, te
                > ż poda
                > > je to o czym ja pisałam.
                >
                > Ty podajesz PiSia propagande, nic wiecej.
                >
                Piekło zamarzło że nawet w gazetce leja pisia propaganda:)

• maria421 Re: Terlecki 06.06.21, 10:31
                  astra18 napisał:

> Piekło zamarzło że nawet w gazetce leja pisia propaganda:)

Mowisz ze to :

wyborcza.pl/7,75399,27157270,olga-tokarczuk-bialorus-tak-jak-polska-placi-za-powolnosc.html
                  to jest to samo co to?

niezalezna.pl/398159-oszczerczy-wywiad-tokarczuk-dla-corriere-della-sera-ruszyla-akcja-odeslijoldzeksiazke
                  To oburzenie PiSowcow na wywiad Tokarczuk dla Corriere przypomina mi to stare wydarzenie :

https://media.gettyimages.com/photos/demonstrators-in-tehran-call-for-the-death-of-indianbritish-writer-picture-id79985694?s=2048x2048
                  • astra18 Re: Terlecki 06.06.21, 10:48
                    maria421 napisała:

>
                    >
                    > Mowisz ze to :
                    >
                    > wyborcza.pl/7,75399,27157270,olga-tokarczuk-bialorus-tak-jak-polska-placi-za-powolnosc.html
                    > to jest to samo co to?

No popatrz, nawet się postarałaś.
                    A widzisz różnicę?
                    Jedyna to w rozłożeniu akcentów na przekaz w tytule a nie w treści.

>
                    > niezalezna.pl/398159-oszczerczy-wywiad-tokarczuk-dla-corriere-della-sera-ruszyla-akcja-odeslijoldzeksiazke
    • maria421 Re: Terlecki 05.06.21, 14:20
      stephen_s napisał:

> Ale okazuje się, że nie! Nie włam! Terlecki nie dementuje, że napisał - przeciw
      > nie, próbuje uzasadniać...
      >
      > Podsumujmy więc: mamy za sąsiada kraj, gdzie dyktator krwawo tłumi opozycję. Pr
      > zyjeżdża do nas jedna z liderek tamtejszej opozycji (i, prawdopodobnie, prawowi
      > ta prezydent-elekt). Spotyka się z naszymi politykami: i Dudą, i Trzaskowskim -
      > wszystko w ramach walki o pomoc dla swojego kraju. I co na to jeden z najważni
      > ejszych ludzi rządzącego? Bluzga na nią, że spotkała się z politykiem z naszej
      > opozycji, oświadcza, że z takimi ludźmi to rozmawiać polski rząd nie powinien,
      > i odsyła ją do Moskwy.

Nikt z PiSu nie osmielil sie skrytykowac Terleckiego. Czekaja na reakcje Kaczynskiego? Ja sie jej nie spodziewam.

PiSowi sie marzy wladza Lukaszenki.

• maria421 Re: Terlecki 09.06.21, 15:21
      Terlecki najpierw siegnal bruku a teraz puka z spod spodu :

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27179198,jest-tresc-listu-terleckiego-do-cichanouskiej-zrazila-pani.html#s=BoxOpMT

Cichanuska ma sie dowiedziec jaka wstretna jest Platforma i jak wspanialy jest PiS.
      Od Lukaszenki tez by sie dowiedziala jak on jest wspanialy i jak paskudna jest opozycje.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka