Dodaj do ulubionych

MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin

IP: *.ina.pl 25.06.03, 15:40
------------------------------------------------------------------------------
--
SZANOWNY PANIE PREZESIE
mam kilka pytań dotyczących osiedla milenium a w szczególności prac na
budynku
nr1.:
-kiedy i kto bedzie wykonywał garaz pod budynkiem nr1
-kiedy zaczną sie prace instalatorskie (elektryka, CO, woda)
-kiedy powstaną tynki wewnętrzne wraz z podłogami
Generalne pytanie moje brzmi: jak wychlada harmonogram prac - czy mógłby Pan
nam go przedstawić.
Zbliza się poczatek Lipca i zgodnie z Pana słowami prace te mają rozpocząć
się
już za tydzień-tak więc sądzę że harmonogram tych prac powinien być już
przygotowany.
Bardzo proszę o informację- myślę że wszyscy chętnie by tą wiadomość ujrzeli.
Dziękuję

Maly69
Obserwuj wątek
    • Gość: maly 69 Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin IP: *.ina.pl 26.06.03, 13:18
      A może ktoś z sasiadów wie cos więcej - czekam na opinie
      Ostatnia moja zasłyszana to:
      1-4 lipiec wejście ekipy od elewacji
      ok. 10 lipca płyta garazu start budowy
      w początkach lipca instalacje elektryczne + woda + CO
      Po instalacjach tynki wewnętrzne.
      Novum ma do końca czerwca wstawic okna.
      Oczywiscie wszystko to dotyczy Budynku 1.
      Po wykonaniu plyty garazu beda robione chodniki i ulice osiedlowe wraz z
      zielenia.

pzdr
      maly69.
    • robin123 Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin 28.06.03, 20:39
      Witam potencjalnych przyszłych sąsiadów.
      Zarezerwowałem sobie dziś mieszkanie w osiedlu "Milenium" mam jednak po
      przejrzeniu forum trochę wątpliwości J Czy ktoś z zamieszkałych mógłby
      wypowiedzieć się na temat współpracy ze spółdzielnią, jej wiarygodności i
      uczciwości. Czy obecni lokatorzy mają doprowadzoną już kablówkę, Internet ?
      • Gość: pisiu Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin IP: 217.153.60.* 30.06.03, 09:25
        robin123 napisał:

> Witam potencjalnych przyszłych sąsiadów.
        > Zarezerwowałem sobie dziś mieszkanie w osiedlu "Milenium" mam jednak po
        > przejrzeniu forum trochę wątpliwości J Czy ktoś z zamieszkałych mógłby
        > wypowiedzieć się na temat współpracy ze spółdzielnią, jej wiarygodności i
        > uczciwości. Czy obecni lokatorzy mają doprowadzoną już kablówkę, Internet ?

Ja kupiłem tam mieszkanie w bud I, opóźnienie było, ale tyle mogłem poczekać,
        prezes J. Frydryszak (czasami odpowiada na posty tu zamieszczane, a jeśli nie
        odpowada to "ma zepsuty komputer"). Generalnie w spółdzidzielni panie są dość
        dobrze poinformowane, a kilka osób z odwiedzających to forum już tam mieszka (w
        bud III) i czasem pisze co się dzieje na budowie. Co do uczciwości spółdzielni
        to chyba jest w porządku - w końcu trochę już zbudowali i lokatorzy nie
        narzekają.
        Co do jakości to lokatorzy III i II jak to ktoś już mówił - nie mieli sie do
        czego przyczepić - znaczy była OK.

pozdrawiam i życze abyś dobrze wybrał
        pisiu
        • Gość: SEB Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin IP: *.u.mcnet.pl 30.06.03, 12:23
          Niestety jak na razie nie ma żadnego dostawcy TV kablowej, ale jeżeli któś jest
          pasjonatem TV może założyć sobie antenę satelitarną z Cyfrą lub inną. Takie
          rozwiązanie niestety nie daj możliwości korzystania z internetu.

Mam nadzieję, że docelowo będzie można podpiąć się do sieci jakimś rozsądnym
          łączem.
                • Gość: pisiu Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin IP: 217.153.60.* 30.06.03, 16:52
                  Gość portalu: Misiek napisał(a):

> Nie no poprostu rewelacja. Skąd oni wytrzasnęli tą firmę ? Czy naprawdę nie
                  > było lepszych ofert. Na stronie Telnap-u informują że dostępnych jest 36
                  > kanałów telewizji. Chyba im odbiło!!! I do tego nie ma Eurosportu i MTV !!!!
                  A
                  > łącze 128 kbps to też żadna rewelacja.

W sprawie internetu Sp-nia już kilkakrotnie pokazała jakim jest ignorantem.
                  Może lepiej wziąć sprawy w swoje ręce i się zorganizować?
                  • Gość: robin123 Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin IP: *.acn.waw.pl 30.06.03, 19:40
                    Gość portalu: pisiu napisał(a):

> Gość portalu: Misiek napisał(a):
                    >
                    > > Nie no poprostu rewelacja. Skąd oni wytrzasnęli tą firmę ? Czy naprawdę ni
                    > e
                    > > było lepszych ofert. Na stronie Telnap-u informują że dostępnych jest 36
                    > > kanałów telewizji. Chyba im odbiło!!! I do tego nie ma Eurosportu i MTV !!
                    > !!
                    > A
                    > > łącze 128 kbps to też żadna rewelacja.
                    >
                    > W sprawie internetu Sp-nia już kilkakrotnie pokazała jakim jest ignorantem.
                    > Może lepiej wziąć sprawy w swoje ręce i się zorganizować?

Czy ktoś się orientuje jakie mamy opcje podłączenie rozsądnego łącza np. chello
                    lub coś podobnego ? Jakie to by były koszta ? Ile osób musi być chętnych ?
                          • Gość: EASYonLine Internet IP: 62.233.142.* 12.08.03, 22:57
                            Witam Panstwa,
                            nasza firma dziala na terenie Tarchomina i zajmuje sie dostarczaniem internetu.
                            Polega to na budowie sieci LAN w budynkach osiedla, postawieniu serwera i
                            zestawieniu stalego lacza internetowego. Koszty instalacji wahaja sie w
                            granicach 200 - 300 PLN a miesieczny abonament ok 70 - 75 PLN. Nie sa to kwoty
                            ostateczne i wszystko jest do negocjacji. Dzialamy szybko i solidnie.
                            Jezeli sa Panstwo zainteresowani jestesmy w stanie przeslac pelna oferte z
                            opisem rozwiazania. W tym celu prosze o kontak na adres: office@easyonline.pl
                            Pozdrawiam serdecznie

• Gość: anrom Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin IP: *.cki.pl / 192.168.1.* 16.08.03, 12:57
              Takze kupilem m w I i szlag mnie trafia po kazdej wizycie na budowie. przed
              kolejna wizyta chyba najpierw kupie w aptece cos nabazie walerany.Naklady sil
              i srodk ów na budowie osiedla jak przy budowie domku na dzialeczce!
              mniejsza z tym. wydaje sie ze jestes dobrze zorientowany w sytuacji, wiec moze
              podejmij sie zorganizwoania jakiwegos spotkania mieszkancow I.
              Pozdrawiam
              anrom@konta.plo.pl
              501 405 230
      • Gość: Sąsiadka Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin IP: *.acn.waw.pl 09.09.03, 15:29
        Mieszkam w budynku nr II, od podpisania umowy do odbioru kluczy czekałam 2,5
        roku, ale myślę, że było warto, spóldzielnia jest ok, tak myślę, spóżnili się
        to fakt, ale przynjmniej są porządne ściany itp. Moja koleżanka odebrała
        mieszkanie na Nowodworach, miała od ręki, ale ściany takie, że boi się zawiesic
        szafek w kuchni. Sądzę, że na naszym osiedlu będzie ok, myślę, że warto czekać,
        a z tego co widzę codziennie to na bud.I uwijają się do późnego popołudnia,
        pozdrawiam
    • Gość: mm Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin IP: *.woi.waw.pl 01.07.03, 10:48
      Czy wy wszyscy jesteście chorzy? Martwicie się o kablowkę kiedy nie macie
      żadnych praw do swoich ukochanych M... Zamiast molestować spółdzielnię aby
      zakończyła budowę wy chrzanicie o kablówce.
      Sorry ale kiedy już będziemy mieli akty notarialne możemy po prostu wystąpić ze
      spółdzielni i założyć sobie wspólnotę mieszkaniową i wtedy tak wybór kablówki
      jak i innych ważniejszych spraw będzie należał do was.
        • przemo2000 Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin 01.07.03, 11:54
          Sąsiedzi spokojnie, bo po części mają rację i jedni i drudzy. Ci którzy już
          mieszkają chcą mieszkać normalnie, Ci którzy czekają na oddanie mieszkania,
          wkurzają się z każdego opóźniania prac wykończeniowych i w nosie mają kablówki
          etc.
          W zwiazku z Waszymi wątpliwościami i pytaniami podzielę się swoją wiedzą:
          1. Od wczoraj jest już nowa firma pilnująca osiedla zatrudniona przez
          spółdzielnię a nie Novum i ma do dyspozycji docelowe pomieszczenie ochrony w
          bud I.
          2. Ogrodzenie jest już skończone i trwają prace związane z zakładaniem tel.,
          internetu i kablówki. Została wybrana taka firma bo inne nie kwapią się z
          dostarczeniem sygnału - pisma były wysyłane i do TPSA i do Astercity i do UPC,
          rozpoznanie było też prowadzone pośród mniejszych firm. Tak naprawdę gdy
          bedziemy mieli już kanalizację łatwiej znajdziemy innego i takiego jakiego
          chcemy
          providera usług TV i teleinformatycznych.
          3. Została obsadzona już cała stolarka okienna w bud I.
          4. Jest wybrana już firma do elewacji i balkonów oraz elektrycy, trwa wybór
          kolejnych wykonawców - strop nad halą garażową bud I.
          Od jutra 2.07.2003 chodzi wykonawca elewacji, a po nim kolejni (elektrycy,
          itd).
          Niestety rozwód z Novum nie był łatwy ale jest już finalizowany.
          5. Co do praw do lokali to akty bedzie można podpisywać dopiero po otrzymaniu
          pozwolenia na zasiedlenie. Natomiast już teraz można uzystać spółdzielcze prawo
          własności do lokalu - składajcie wnioski do spółdzielni bo naprawdę warto.

mam nadzieję, że chociaż cześć wątpliwości udało mi sie rozwiać; w razie czego
          piszcie. Zawsze też można dzwonić do spółdzielni
          pozdrawiam
          Przemek
          • Gość: beata Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin IP: 213.17.180.* 01.07.03, 13:41
            > Natomiast już teraz można uzystać spółdzielcze prawo własności do lokalu -
            składajcie wnioski do spółdzielni bo naprawdę warto.

mozesz rozwinąć bardziej wątek dotyczący spółdzielczego prawa własności do
            lokalu, dlaczego warto?? i jakie prawa przsługuja z tego tytułu? bo zupełanie
            nie jestem w temacie.

pozdrawiam
            • przemo2000 Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin 01.07.03, 14:27
              > mozesz rozwinąć bardziej wątek dotyczący spółdzielczego prawa własności do
              > lokalu, dlaczego warto?? i jakie prawa przsługuja z tego tytułu? bo zupełanie
              > nie jestem w temacie.

Czesc!
              sa 3 podstawowe za, dla których warto PRZEJŚCIOWO ustanowić spółdzielczego
              prawa własności:
              1. Nic to nie kosztuje, a w momencie gdy nie mamy jeszcze aktu notarialnego
              mamy już zbywalne, dziedziczne prawo dolokalu - mamy mieszkanie prawnie a nie
              teoretycznie!
              2. Mozemy juz zalożyc ksiege wieczysta i przestac placic ubezpieczenie kredytu!
              3. Podpisywanie aktu notarialnego od razu to koszt rzedu kiltu tysiecy
              (zaleznie od wartosci mieszkania), a koszt aktu notarialnego majac juz
              spoldzielcze prawo, dzieki ostatniej nowelizacji ustawy, to kilkaset zlotych.

Przemek
              • stefania Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin 01.07.03, 15:01
                no właśnie, ten placyk to fantstyczne miejsce na plac zabaw, czy boisko do
                kosza, tylko ile oni mogli za to dać? i ile by to wyszło z metra, wiem, że
                prezes się chwalił, że byli jedynymi chętnymi na ten teren, a działka miała 900
                m2, a mieszaknia tam mają być lokatorskie, budowane z kredytu z BGK (udzielany
                po znalezieniu 50% chętnych na takowe mieszkania), boję się tylko,że nie będzie
                wśród nas solidarności w tym temacie...
                  • Gość: Bożena Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin IP: *.itpp.pl 02.07.03, 13:39
                    Pomysł wykupy terenu gdzie obecnie znajduje się parking popieram rękami i
                    nogami. Po pierwsze jak dobudują nam czwarty blok, w dodatku 6 piętrowy, w
                    którym jak słyszałam na być ok. 55 mieszkań, czyli więcej niż w bloku nr 3
                    nasze osiedle po części straci charakter małego, kameralnego osiedla. Wtedy
                    naprawdę stanie się to blokowiskiem, a tak można by to fajnie zagospodarować –
                    plac zabaw, może jakieś boisko, ławeczki, zieleń. Naprawdę taki teren bardzo
                    uatrakcyjnił by nasze osiedle, bo jak dobudują czwarty blok nie będzie zbyt
                    dużo miejsca, żeby odpocząć na terenie osiedla i np. wyjść sobie z dzieckiem.
                    Oczywiście fakt, że znowu osiedle stałoby się na jakieś 2 lata terenem budowy,
                    jest kolejnym duuużym minusem. Wiem, że prawie wszyscy kupując nowe mieszkanie
                    mają mocno nadszarpnięte budżety domowe i niechętnie myślą o wydawaniu
                    dodatkowych pieniędzy. Jednak ten dodatkowy 1000 w stosunku do kosztu całego
                    mieszkania nie jest znowu, aż tak duża kwotą, a jakby wynegocjować ze
                    spółdzielnią rozłożenie płatności np. na 2 lata to prawie byśmy tego nie
                    odczuli a korzyści czerpalibyśmy wszyscy przez wiele lat. Ja uważam, że
                    naprawdę warto
                • dar-ek Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin 01.07.03, 15:36
                  No to super, właśnie wyprowadziliście mnie z błędu. Byłem przekonany że plac
                  pod nowy blok znajduje się poza obecnym ogrodzeniem naprzeciw bud. I.
                  Wyobrażacie sobie to, dostaniemy w końcu te mieszkania, urządzimy się, trawka
                  wyrośnie a za jakiś czas wjedzie nam pod okna kopara i wyjedzie po trzech
                  latach???
                  Jeżeli możliwa by była opcja wykupienia tego placu to na prawie 250 mieszkań
                  nie wyszłoby pewnie więcej jak 1000PLN (chyba).
                  Jak dla mnie to jedyne sensowne rozwiązanie, popieram ten pomysł.

pozdrawiam
                  • iml Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin 01.07.03, 17:14
                    Witam!

Jestem całkowicie za wykupem tej działki i urządzeniem tam placu zabaw itp.
                    Jednak musicie się wszyscy liczyć z tym, że będzie to wydatek jeśli dobrze
                    policzyłem ok. 800 zł na mieszkanie. Dla niektórych to dużo, dla niektórych
                    nie. Pewnie łatwiej byłoby zapłacić tym co już mieszkają i się jakoś urządzili,
                    a nowi mieszkańcy będą mieli ważniejsze wydatki na głowie, ale być może zbyt
                    daleko wybiegam w przyszłość.
                    Bez względu na to czy uda się to wykupić, czy nie musicie mieć wszyscy
                    świadomość, że i tak tereny wokół osiedla prędzej czy później zostaną
                    zabudowane, tak więc nie uwolnimy się od warkotu koparki czy innej machiny
                    budowlanej, będzie ona tylko cokolwiek dalej. Módlmy się tylko, żeby terenu
                    obok nas nie wykupił JWC bo wtedy zasłoni nas jeden z tych cholernych molochów
                    jakie zwykli stawiać.

Pozdrawiam

• Gość: SEB Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin IP: *.u.mcnet.pl 01.07.03, 17:30
                      Jestem za dokupieniem kawałka terenu, jednakże sposób jego sfinansowania przez
                      dotychczasowych lokatorów chyba tym ostatnim nie szczególnie się spodoba. Można
                      by jednak pójść dalej i zastanowić się nad działką dzierżawioną pod bazę
                      budowlaną, ma ona niestety jeden mankament, a minowicie projektowaną ulicę ale
                      dla chcą cego nic trudnego .....
                      • Gość: maly69 Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin IP: *.ina.pl 02.07.03, 08:29
                        mysle ze z ta dzierzawiona to moze byc problem bo tak jak zauwazyles bedzie tam
                        ulica.trzeba bedzie pomyslec o czyms w rejonie dzialki MSM.
                        A moze cos w miejscu parkingow od strony kosciola - parkingowe miejsca mozna
                        skasowac i zrobic plac zabaw - przeciez i tak sa garaze podziemne to po co sa
                        te naziemne miejsca parkingowe i to az tyle-glupota.
                        proponuje przed zrobieniem drog napisac do spoldzielni zeby zmienili ten
                        skrawek zagospodarowania terenu.

maly69
                        • Gość: SEB Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin IP: *.u.mcnet.pl 02.07.03, 10:29
                          Niestety liczba miejsc parkingowych jest uzależniona od liczby mieszkań więc
                          nie wiem czy likwidacja naziemnych miejsc parkingowych jest możliwa.

Wydaje się więc, że jedynym słusznym kierunkiem ekspansji jest ulica
                          Ceramiczna, niestety nie wiem czy taką ekspansję wytrzymają nasze, i tak mocno
                          obciążone, budżety domowe.

Możemy spróbować zrobić na Forum małą sondę dotyczącą kwoty jaką moglibyśmy
                          zapłacić za dodatkowy kawałek zieleni na naszym osiedlu....
                    • dar-ek Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin 02.07.03, 09:49
                      Sprawe trzeba poruszyć w spółdzielni na pewno już teraz, zanim zostaną podjęte
                      jakieś wiążące dycezje dot. tej działki (o ile już nie zostały).
                      Jestem przekonany że większość mieszkańców będzie wolała ponieść dodatkowy
                      koszt (stosunkowo niewielki nawet z kosztem 1m2 mieszkań) niż przez 2-3 lata
                      mieszkać na placu budowy nie mówiąc o większej atrakcyjności osiedla teraz i
                      przy ewentualnej odsprzedaży mieszkania w przyszłości.
                      To że teren wokół osiedla będzie w jakiś sposób zabudowany jest nieuchronne ale
                      to w zdecydowanie mniejszy sposów zmniejszy komfort mieszkania na osiedlu niż
                      budowa i nowy blok wewnątrz.

pozdrawiam przyszłych sąsiadów
                      Darek
                      • Gość: maly69 Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin IP: *.ina.pl 02.07.03, 10:58
                        Sluchajcie tej bramy od strony kosciola docelowo nie bedzie, wies po co miedzy
                        bud,3 i brama (str.kosciola) miejsca parkingowe?
                        tak naprawde to te miejsca moga zostac zamienione na rzecz placu rekreacji-
                        jesli nie wyjdzie lokalizacja przy glownej bramie.
                        moze warto powalczyc-przeciez to dla nas...to nie moze byc tylko beton i beton-
                        buduje sie teraz dla ludzi i to my placimy za wszystko wiec...
                        a propos wlasnie wrocilem z osiedla przyjechala dzisiaj firma elewacyjna do
                        bud1. wiec cos drgnelo. a z drugiej strony to jak oni mysla zeobic elewacje
                        skoro nie ma parapetow wewnatrz pod oknami?
                        czy jak potem beda wstawiac parapety to im sie ,,troszke,, zniszczy elewacja?

pzdr. dla sasiadow
                        maly69
                        • stefania Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin 02.07.03, 11:42
                          Plac zabaw od strony Kościoła nie wchodzi w grę, bo przechodzi tamtędy sieć
                          wysokiego napięcia, a takie miejsca muszą mieć ustaloną odległość od drutów.
                          Myślę,że powinniśmy zawalczyć o to aby nie zabudowywali tej działki. Jeżeli nie
                          jednorazowo, to może spłacić im to w czynszu jakoś? Ja osobiście myślę, że
                          jeżeli to by była dopłata rzędu 1000 zł, to przy całkowitym koszcie mieszkania
                          nie byłoby zbyt drogo za spokój i skrawek zieleni, bo jedyne co uważam za minus
                          tego osiedla, to ta gęsta zabudowa, a tu jeszcze dopchną jeden budynek.
                          Oczywiście jak się nasadzi zieleni i wszystko już będzie zrobione to będzie
                          wyglądać inaczej, ale ten kawałek by się przydał. A s-nia niech kupi gdzie
                          indzej plac i tam dalej sobie buduje.
          • Gość: maly69 Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin IP: *.ina.pl 03.07.03, 13:31
            z drugiej strony zawsze na poczatki robota pali sie w rekach.mam nadzieje ze
            tempo bedzie caly czas takie i pracownikow bedzie przybywac. dzisiaj zrobilem
            analize sprzedarzy w bloku nr1 78sprzedanych/36niesprzedanych.
            wiekszosc sprzedanych jest w ,,wiezach,, oraz w czesci od ul. ceramicznej..
            Z tego co padlo na forum rowniez elektrycy i hydraulicy maja pracowac juz teraz
            na budynku-nie wiem nie widzialem.
            czy macie sasiedzi jakieś studio mebli kuchennych - sprawdzone i o
            umiarkowanych cenach?

pzdr.
            maly69
            • Gość: jor Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin IP: 213.17.180.* 03.07.03, 14:23
              ja zaczynałam Ikeii, później odwiedziłam kinanaście sklepów z meblami
              kuchennymi i skończyłam na Ikeii :))

Gość portalu: maly69 napisał(a):

> z drugiej strony zawsze na poczatki robota pali sie w rekach.mam nadzieje ze
              > tempo bedzie caly czas takie i pracownikow bedzie przybywac. dzisiaj zrobilem
              > analize sprzedarzy w bloku nr1 78sprzedanych/36niesprzedanych.
              > wiekszosc sprzedanych jest w ,,wiezach,, oraz w czesci od ul. ceramicznej..
              > Z tego co padlo na forum rowniez elektrycy i hydraulicy maja pracowac juz
              teraz
              >
              > na budynku-nie wiem nie widzialem.
              > czy macie sasiedzi jakieś studio mebli kuchennych - sprawdzone i o
              > umiarkowanych cenach?
              >
              > pzdr.
              > maly69
            • monika.bielawska Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin 16.07.03, 15:38
              > czy macie sasiedzi jakieś studio mebli kuchennych - sprawdzone i o
              > umiarkowanych cenach?

Ja korzystalam z uslug www.meble-tmc.pl Zalety to to, ze znajduja sie w
              miare blisko od osiedla, robia projekty za darmo i mozna im sporo marudzic -
              Pan robiacy projekt cierpliwie zmienial go z każdym moim pomyslem. Pozostaje
              tylko kwestia na ile wyszukane chcesz miec te meble - oni maja w ofercie Black
              Red White i jeszcze jednego producenta. Ja wybieralam te druga opcje - mialam
              szafki o nietypowych wymiarach (Black Reg White ma szablonowe) - musisz sie
              jednak uzbroic w cierpliwosc bo te robione na wymiar sa pozniej dostarczane ale
              za to masz dokladnie takie jak chcesz.
    • robin123 Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin 03.07.03, 15:25
      Drodzy sąsiedzi jak wygląda sprawa wolnych mieszkań w ukończonych budynkach i
      tym co ma być na wrzesień-listopad interesują mnie lokale na 1,2,3 piętrze
      (parter odpada chyba ze ten wysoki nie do środka budynku) metraż 33,35,37,38.
      Podpisałem już umowę przedwstępną, ale wolałbym trochę inaczej usytuowane
      mieszkanie. Może ktoś z was ma świeżutkie informacje, bo jak dla mnie to
      momentami coś kręcą z tymi wolnymi lokalami. Może coś się zwolniło ktoś
      zrezygnował proszę o szybkie was info.
          • anka310 Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin 09.07.03, 08:13
            Bylam wczoraj na budowie - rzeczywiscie trwaja prace nad elewacja budynku I.
            Brygada nie jest jednak zbyt liczna i mysle, ze pomimo iz pracuja do 18-19.00,
            to i tak zrobienie tej elewacji zajmie im min. miesiac. Niestety, zadne inne
            prace na razie nie sa wykonywane....
              • Gość: Misiek Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin IP: 213.158.197.* 09.07.03, 09:08
                Jestem ciekaw skąd spółdzielnia wytrzasnęła obecną na budowie ochronę. Powiem
                szczerze, panowie, (którzy wyglądają na takich spod centralnego) działają mi na
                nerwy. Jak człowieku zaparkujesz samochód na alejce wewnątrz osiedla, zaraz
                przybiegają i mówią że tu nie można parkować, bo to jest droga przeciwpożarowa.
                Ja o tym wiem tylko może trochę wyobraźni. Osiedle to cały czas teren budowy
                więc nie mówmy o drodze przeciwpożarowej, a pozatym ja nie będę biegał z
                glazurą, klejem itp. przez pół osiedla. Również jak wjeżdżam na teren osiedla
                panowie ochroniarze zadają ciągle to samo pytanie - Lokator?. Jestem ciekaw, co
                by zrobili gdybym powiedział, że - NIE?
                • przemo2000 Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin 09.07.03, 10:17
                  Gość portalu: Misiek napisał(a):

> Jestem ciekaw skąd spółdzielnia wytrzasnęła obecną na budowie ochronę. Powiem
                  > szczerze, panowie, (którzy wyglądają na takich spod centralnego) działają mi
                  na
                  >
                  > nerwy. Jak człowieku zaparkujesz samochód na alejce wewnątrz osiedla, zaraz
                  > przybiegają i mówią że tu nie można parkować, bo to jest droga
                  przeciwpożarowa.
                  >
                  > Ja o tym wiem tylko może trochę wyobraźni. Osiedle to cały czas teren budowy
                  > więc nie mówmy o drodze przeciwpożarowej, a pozatym ja nie będę biegał z
                  > glazurą, klejem itp. przez pół osiedla. Również jak wjeżdżam na teren osiedla
                  > panowie ochroniarze zadają ciągle to samo pytanie - Lokator?. Jestem ciekaw,
                  co
                  >
                  > by zrobili gdybym powiedział, że - NIE?

Witajcie sasiedzi!
                  Wychodzac dzisiaj do pracy milo bylo popatrzec na bud I - z dnia na dzien
                  robotnikow przybywa i rzeczywiscie pracuja do ok. 19.
                  Jesli chodzi o dalsze prace to na dniach powinni pojawic sie elektrycy i
                  wykonawca stropodachu nad hala garazowa.

Jesli chodzi o ochrone, to powiedz czy poprzednia ochrona byla OK, bo o nic nie
                  pytala, albo po prostu jej nie bylo? A moze lepiej byloby bez ochrony?
                  Mieszkam na osiedlu od lutego i mam doświadczenia z poprzednią ekipą ochrony -
                  albo ich nie bylo, albo byli pijani, albo w najlepszy razie byli, ale pojawiali
                  sie po fakcie tylko wtedy, gdy np. ukradli okna, probowali wlamac sie do
                  jakiejs kanciapy, albo odkrecili sruby w kolach samochodu kumpla.
                  Jak dla mnie ochrona jest OK, teraz nikt przypadkowo nie bedzie sie paletal po
                  osiedlu, co nie znaczy ze nikomu nie mozna wejsc - mozna ale pan grzecznie
                  zapyta kto i do kogo. Ci ochroniarze sa zaledwie od tygodnia, poza tym jest ich
                  spora grupka, wiec naturalnym jest ze nie znaja wszystkich i pytaja.

Co do parkowania na alejce to docelowo NIKT nie bedzie mogl w nich parkowac, a
                  tymczasem tez wg mnie powinno parkowac sie na wyznaczonych (choc jeszcze
                  prowizorycznych) miejscach - formalnie osiedle nie jest jeszcze zasiedlone, ale
                  juz tam mieszkamy i ochroniarz ma racje co do drogi pozarowej - jak sobie
                  wyobrazasz przejazd strazy?
                  Oczywiscie jesli chodzi o dowoz kleju, grazury, mebli etc. to jak sie panom
                  grzecznie odpowie to zadnego problemu nie robia.
                  I na koniec - wyglad ochroniarzy jest chyba sprawa najmniej istotna, prawda?

Pozdrawiam i zycze milego urzadzania sie, szybkich i sprawnych przeprowadzek, a
                  tym ktorzy juz maja to za soba - przyjemnego i bezpiecznego mieszkania.
                  Przemek
                  • iml Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin 09.07.03, 11:40
                    Witam!

Słusznie Przemku. Teraz ponieważ osiedle jest jeszcze placem budowy wszystko
                    działa powiedzmy na pół gwizdka, ale gdy zostanie wykończone mam nadzieję, że
                    ochrona zrobi porządek z tymi BURAKAMI co ciągle parkują na drodze dojazdowej.
                    Gdy stawiali ogrodzenie i przez jakiś czas była otwarta brama od strony
                    kościoła przez kilku takim imbecyli, którym nie chce się dupy ruszyć i przejść
                    50 m do miejsc parkingowych nawet nie można było przejechać przez tą bądź co
                    bądź wąską drogę dojazdową na plac parkingowy. Oczywiście nie mówię o tych,
                    którzy potrzebują przenieść materiały budowlane i mają na tyle rozumu i
                    kultury, że potrafią później odstawić samochód na właściwe miejsce. To
                    oczywiste. Mam na myśli tych, którzy nie muszą a jednak w dalszym ciągu parkują
                    tam gdzie NIE POWINNI ze zwykłego lenistwa lub chamstwa czy głupoty.
    • robin123 Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin 11.07.03, 13:14
      Chciałbym wrócić do wątku odnosnie dostawcy internetu i telewizij kablowej.
      Komu nie odpowiada jeszcze (oprucz mnie) nie odpowiada telnap ze wzgledu na
      stosunkowo slaby transfer i brak niekotorych programow telewizji kablowej. Moze
      jak bedzie nas wiecej to wystapimy do spoldzielni z wnioskiem o zmiane
      dostawcy ?
        • robin123 Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin 11.07.03, 13:46
          Czy informacja ze ten kawalek jest przeznaczony na jakis dodatkowy blok jest
          potwierdzona ? Czy porostu nic nie wiemy po co oni to wykupili ? Osobiscie
          slyszalem cos wstylu ze kupili to poto zeby nikt tego inny nie kupil i tam
          czegos nie postawil a nie ma decyzji co ma tam stanac.
            • Gość: Bożena Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin IP: *.itpp.pl 11.07.03, 16:15
              Tak tłumaczyli, że wykupili ten teren, żeby nie wykupił go ktoś inny, np. JWC i
              nie wybudował tam jakiegoś molocha. Ale ich opcja wybudowania tam bloku, o ile
              dobrze pamiętam 9 piętrowego, też mi się wcale nie podoba. Jest to pewne, że
              chcą tam postawić blok, tak mówił prezes, chociażby na ostatnim zebraniu. Nie
              zaczną tego robić dopóki nie uporają się ze sprzedażą tych mieszkań i
              skończeniem tego co już zaczęli, ale później na pewno będą chcieli to zrobić,
              bo przecież zapłacili za ta działkę i te pieniądze muszą im się przynajmniej
              zwrócić. Jedyna nadzieja w tym, że zbierzemy się wszyscy razem i będziemy
              negocjować z nimi wykup tej działki. Tak jak proponowałam wcześniej byłaby to
              dopłata ok. 1000 zł., co można było by rozłożyć na raty, na okres roku lub
              dwóch. Myślę, że powinniśmy najpierw dogadać się między sobą czy większość
              byłaby za i jeśli tak to wystąpić do spółdzielni z jakimś pismem. A wydaje mi
              się, ze naprawdę warto.
              Pozdrawiam sąsiadów
              BT
      • przemo2000 Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin 18.07.03, 17:25
        rybka1001 napisała:

> śąsiedzi czy Wy tez macie problem z pękajacymi ścianami w mieszkaniu??
        >
        Coż, niestety tak. U nas jest ryska w duzym pokoju pod sufitem, a po ulozeniu
        glazury w jednym miejscu zauwazylismy delikatne ryski (na 2 plytkach ulozonych
        na scianie pomiedzi pionem kominowym o scianka dzialowa).
        Jednak po rozmowach w spoldzielni i ze znajomymi fachowcami wyszlo, ze tak po
        prostu juz jest przy swiezym budynku - budynek pracuje i bedzie jeszcze dosc
        intensywnie pracowal przez ok. 3 lata.
        pozdrawiam
        Przemek
              • Gość: MM Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin IP: *.woi.waw.pl 23.07.03, 08:16
                pisiu napisał:

> hop znowu, wiekszość pewnie na urlopach

Nie jeszcze niestety nie na urlopach, ale o czym tu pisać Nic się nie dzieje -
                Tynkują bud. Nr 1 i muszę rzec, że idzie im sprawnie. Dodatkowo coś robią na
                dachu bud. Nr 2. Szkoda tylko, że nie ma więcej robotników.
                Pozdrawiam wszystkich sąsiadów
                  • Gość: SEB Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin IP: *.u.mcnet.pl 23.07.03, 15:46
                    Wakacje, wakacjami, ale nie chciałbym się osobiście znaleźć w sytuacji kiedy to
                    31 grudnia 2003 nadal brak będzie odbioru budynków przez gminę co jest
                    formalnym zakończeniem robót budowlanych.

Wówczas odsetki, które większość z nas mozolnie płaci miesiąc po miesiącu nie
                    będą mogły zostać odpisane od podstawy opodatkowania. Upraszczjąc nowa ulga
                    podatkowa przejdzie nam koło nosa.

Mam więc nadzieję, jak pewnie większość z sąsiadów, że wakacje i chwilowe
                    rozprężenie urlopowe nie wpłynie negatywnie na termin zakończenia robót i
                    odbioru technicznego.
                    • Gość: maly69 Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin IP: *.ina.pl 24.07.03, 09:24
                      Przepraszam bedzie nie 6 a 7 blokow JWC debowy park 2.
                      porownujac plany wychodzi ze DP2 nie zachodzi na budynek nr 1 u nas.
                      takze mozemy czuc sie spokojnie.
                      Dowiedzialem sie ponadto ze nie ma harmonogramu prac na milenium - oficjalnie-
                      natomiast nieoficjalnie elewacja od wewnetrznej strony wlasnie dobiega konca bo
                      panowie przenosza sie na zewnatrz budynku bo wewnatrz ma byc od przyszlego
                      tygodnia robiony dziedziniec/strop garazu.
                      elektrycy w bud1 weszli wczoraj na budynek i zrobili juz 2 mieszkania.
                      natomiast caly czas denerwuje mnie tempo robot - za wolne i jakby byly problemy.
                      Z tego co wiem nadal nie zostala rozwiazana umowa z firma NOVUM.
                      Wszystko idzie jakos opornie i jest brak oficjalnych informacji na temat
                      osiedla.

pzdr
                      maly69
                      • Gość: mm Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin IP: *.woi.waw.pl 24.07.03, 09:46

> > Dowiedzialem sie ponadto ze nie ma harmonogramu prac na milenium -
                        oficjalnie-
                        > natomiast nieoficjalnie elewacja od wewnetrznej strony wlasnie dobiega konca
                        bo
                        >
                        > panowie przenosza sie na zewnatrz budynku bo wewnatrz ma byc od przyszlego
                        > tygodnia robiony dziedziniec/strop garazu.
                        > elektrycy w bud1 weszli wczoraj na budynek i zrobili juz 2 mieszkania.
                        > natomiast caly czas denerwuje mnie tempo robot - za wolne i jakby byly
                        problemy
                        > .
                        > Z tego co wiem nadal nie zostala rozwiazana umowa z firma NOVUM.
                        > Wszystko idzie jakos opornie i jest brak oficjalnych informacji na temat
                        > osiedla.
                        >
                        > pzdr
                        > maly69

Z tego co widziałam jak na razie od wewnętrznej strony otynkowali dopiero 1
                        (słownie JEDNĄ ) ścianę i to nie do końca.
                        • Gość: maly96 Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin IP: *.ina.pl 24.07.03, 10:36
                          ,,dobiega konca,, - mialem na mysli ze sie wynosza /przenosza na sciane
                          zewnetrzna a robia to bez glowy.zrobia tynk i pomaluja to czesc rusztowania
                          demontuja i przenosza w inne miejsce oczywiscie w tym czasie na stojacym
                          rusztowaniu nic sie nie dzieje, czylpanowie traca 1 dzien na rozebranie i 1 na
                          postawieniee ponowne rusztowania - a nie mozna tego robic kompleksowo?
                          stad takie tempo a oni maja zrobic elewacje do konca wrzesnia - czyli nie
                          spieszy im się.

pzdr.
                          maly69
                            • dar-ek Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin 25.07.03, 10:02
                              że robią, to na pewno nie jest źle
                              eeehh, czemu zakres prac pokrywa się tylko w części z ostatnimi deklaracjami
                              prezesów
                              mi to nie przeszkadza - jeżeli w sierpniu pojawi się 100 robotników to raczej
                              zdążą na wrzesień...
                              a tak serio
                              Czy ktoś ma już jakieś oficjalne informacje dot. placu przed I. Czy jest
                              możliwe jego wykupienie? O ile pamiętam to mamy przedstawiciela zarządu
                              spółdzielni na osiedlu. Pewnie byłby pomocny w tej sprawie.
                    • Gość: Venus Do SEBa - ulga odsetkowa IP: *.pkobp.pl 25.07.03, 10:53
                      Gość portalu: SEB napisał(a):

> Wakacje, wakacjami, ale nie chciałbym się osobiście znaleźć w sytuacji kiedy
                      to
                      >
                      > 31 grudnia 2003 nadal brak będzie odbioru budynków przez gminę co jest
                      > formalnym zakończeniem robót budowlanych.
                      >
                      > Wówczas odsetki, które większość z nas mozolnie płaci miesiąc po miesiącu
                      nie
                      > będą mogły zostać odpisane od podstawy opodatkowania. Upraszczjąc nowa ulga
                      > podatkowa przejdzie nam koło nosa.
                      > Mam więc nadzieję, jak pewnie większość z sąsiadów, że wakacje i chwilowe
                      > rozprężenie urlopowe nie wpłynie negatywnie na termin zakończenia robót i
                      > odbioru technicznego.

SEB, z tego, co wiem, to ulga odsetkowa nadal obowiązuje i można będzie z niej
                      skorzystać w przyszłym roku. Problem w tym, aby pozwolenie na użytkowanie
                      budynku (czy też odbiór mieszkania) nie przekroczyło 3 lat licząc od daty
                      wydania pozwolenia na budowę. Wtedy z ulgi skorzystać nie można.
                      • Gość: daniel Re: Do SEBa - ulga odsetkowa IP: *.mofnet.gov.pl 25.07.03, 11:12
                        A jak rozumiec te czesc przepisu ustawy o podatku dochodowym od osob
                        fizycznych, ktory mowi o dokumencie potwierdzajacycm zakonczenie budowy?
                        Wszelkie poradniki (vide GW i RP) podaja, ze nalezy przez to rozumiec np.
                        pozwolenie na uzytkowanie albo akt notarialny przenoszacy wlasnosc mieszkania
                        na ciebie. A co w sytuacji, gdy nasza kochana spoldzielnia ustanowila, za
                        pomoca umowy, na moja rzezc spoldzielcze wlasnosciowe prawo do lokalu
                        mieszkalnego. No bo skoro akt notarialny sie lapie, to na pewno tez takie prawo
                        spoldzielcze ustanowione za pomoca pisemnej umowy. Co Wy na to?
                        D.
                        • Gość: Venus Do Daniela - ulga odsetkowa IP: *.pkobp.pl 25.07.03, 11:19
                          Myślę, że do 3-letniego okresu liczy się pozwolenie na użytkowanie budynku,
                          ale pewna nie jestem.
                          Tak naprawdę możesz odliczać w ramach ulgi dopiero, jak jesteś właścicielem
                          mieszkania, czy to aktem notarialnym na własność odrębną czy też ustanowieniem
                          własności spółdzielczej lokalu - MUSISZ lokal posiadać!
                        • Gość: daniel Re: Do SEBa - ulga odsetkowa IP: *.mofnet.gov.pl 25.07.03, 13:13
                          A teraz sam sobie odpowiadam na pytanie:
                          Art. 26b. 
                          1.  Od podstawy obliczenia podatku, ustalonej zgodnie z art. 26 ust. 1, odlicza
                          się, z zastrzeżeniem ust. 2-4, faktycznie poniesione w roku podatkowym wydatki
                          na spłatę odsetek od kredytu (pożyczki) udzielonego podatnikowi, o którym mowa
                          w art. 3 ust. 1, na sfinansowanie inwestycji mającej na celu zaspokojenie
                          własnych potrzeb mieszkaniowych, związanej z:
                          1) budową budynku mieszkalnego albo
                          2) wniesieniem wkładu budowlanego lub mieszkaniowego do
                          spółdzielni mieszkaniowej na nabycie prawa do nowo budowanego budynku
                          mieszkalnego albo lokalu mieszkalnego w takim budynku, albo
                          3) zakupem nowo wybudowanego budynku mieszkalnego lub lokalu
                          mieszkalnego w takim budynku od gminy albo od osoby, która wybudowała ten
                          budynek w wykonywaniu działalności gospodarczej, albo
                          4) nadbudową lub rozbudową budynku na cele mieszkalne lub
                          przebudową (przystosowaniem) budynku niemieszkalnego, jego części lub
                          pomieszczenia niemieszkalnego na cele mieszkalne, w wyniku których powstanie
                          samodzielne mieszkanie spełniające wymagania określone w przepisach prawa
                          budowlanego.
                          2. Odliczenie, o którym mowa w ust. 1, stosuje się, jeżeli:
                          1) kredyt (pożyczka) został udzielony podatnikowi po dniu 1
                          stycznia 2002 r.,
                          2) kredyt (pożyczka) był udzielony przez podmiot uprawniony na
                          podstawie przepisów prawa bankowego albo przepisów o spółdzielczych kasach
                          oszczędnościowo-kredytowych do udzielania kredytów (pożyczek), a z umowy
                          kredytu (pożyczki) wynika, że dotyczy on jednej z inwestycji wymienionych w
                          ust. 1,
                          3) inwestycja wymieniona w ust. 1 dotyczy budynków mieszkalnych
                          lub lokali mieszkalnych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przeznaczonym
                          pod budownictwo mieszkaniowe w miejscowym planie zagospodarowania
                          przestrzennego, a w razie braku tego planu - określonym w decyzji o warunkach
                          zabudowy i zagospodarowania terenu, wydanej na podstawie obowiązujących ustaw,
                          4) inwestycja wymieniona w ust. 1 została zakończona przed upływem
                          trzech lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym uzyskano pozwolenie
                          na budowę w rozumieniu prawa budowlanego, a zakończenie inwestycji nastąpiło
                          nie wcześniej niż w 2002 r. i zostało potwierdzone określonym w przepisach
                          prawa budowlanego pozwoleniem na użytkowanie budynku mieszkalnego, a w razie
                          braku obowiązku jego uzyskania - zawiadomieniem o zakończeniu budowy takiego
                          budynku, oraz:
                          a) w przypadku inwestycji, o której mowa w ust. 1 pkt 2 - umową o
                          spółdzielcze własnościowe lub lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego albo
                          umową o ustanowieniu odrębnej własności lokalu mieszkalnego, których jedną ze
                          stron jest podatnik, albo umową o przeniesieniu na podatnika własności domu
                          jednorodzinnego,
                          b) w przypadku inwestycji, o której mowa w ust. 1 pkt 3 - umową, w formie
                          aktu notarialnego, o przeniesieniu na podatnika własności budynku mieszkalnego
                          lub lokalu mieszkalnego,
                          5) do zeznania, o którym mowa w art. 45, składanego za rok, w
                          którym po raz pierwszy dokonuje się odliczenia, o którym mowa w ust. 1,
                          podatnik dołączy oświadczenie, według określonego wzoru, o wysokości wszystkich
                          poniesionych wydatków związanych z daną inwestycją, w tym o wysokości wydatków
                          udokumentowanych fakturami wystawionymi przez podatników podatku od towarów i
                          usług niekorzystających ze zwolnienia od tego podatku,
                          6) odsetki, o których mowa w ust. 1:
                          a) zostały faktycznie zapłacone, a ich wysokość i termin zapłaty są
                          udokumentowane dowodem wystawionym przez podmiot wymieniony w pkt 2,
                          b) nie zostały zaliczone do kosztów uzyskania przychodów lub nie zostały
                          zwrócone podatnikowi w jakiejkolwiek formie, chyba że zwrócone odsetki
                          zwiększyły podstawę obliczenia podatku,
                          c) nie zostały odliczone od przychodów na podstawie art. 11 ustawy o
                          zryczałtowanym podatku dochodowym,
                          7) podatnik lub jego małżonek nie korzystał lub nie korzysta z
                          odliczenia od dochodu (przychodu) lub podatku wydatków poniesionych na własne
                          cele mieszkaniowe, przeznaczonych na:
                          a) zakup gruntu lub odpłatne przeniesienie prawa wieczystego użytkowania
                          gruntu pod budowę budynku mieszkalnego,
                          b) budowę budynku mieszkalnego,
                          c) wkład budowlany lub mieszkaniowy do spółdzielni mieszkaniowej,
                          d) zakup nowo wybudowanego budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego w
                          takim budynku od gminy albo od osoby, która wybudowała ten budynek w
                          wykonywaniu działalności gospodarczej,
                          e) nadbudowę lub rozbudowę budynku na cele mieszkalne,
                          f) przebudowę strychu, suszarni albo przystosowanie innego pomieszczenia
                          na cele mieszkalne oraz wykończenie lokalu mieszkalnego w nowo wybudowanym
                          budynku mieszkalnym, do dnia zasiedlenia tego lokalu,
                          g) systematyczne gromadzenie oszczędności na rachunku oszczędnościowo-
                          kredytowym w banku prowadzącym kasę mieszkaniową, według zasad określonych w
                          odrębnych przepisach.
                          3. Odliczeniu, o którym mowa w ust. 1, nie podlegają odsetki od kredytów:
                          1) udzielanych ze środków Krajowego Funduszu Mieszkaniowego
                          towarzystwom budownictwa społecznego oraz spółdzielniom mieszkaniowym na
                          przedsięwzięcia inwestycyjno-budowlane mające na celu budowę mieszkań na
                          wynajem oraz udostępnianie lokalu mieszkalnego na zasadach spółdzielczego
                          lokatorskiego prawa do lokalu na podstawie przepisów o niektórych formach
                          popierania budownictwa mieszkaniowego,
                          2) udzielanych przez kasy mieszkaniowe na zasadach określonych w
                          przepisach o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego,
                          3) udzielanych przez kasy oszczędnościowo-budowlane na zasadach
                          określonych w przepisach o kasach oszczędnościowo-budowlanych i wspieraniu
                          przez państwo oszczędzania na cele mieszkaniowe,
                          4) udzielanych na usuwanie skutków powodzi na zasadach określonych
                          w przepisach o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na
                          usuwanie skutków powodzi,
                          5) objętych wykupem odsetek ze środków z budżetu państwa na
                          zasadach określonych w przepisach o pomocy państwa w spłacie niektórych
                          kredytów mieszkaniowych, refundacji bankom wypłaconych premii gwarancyjnych,
                          6) wykorzystanych na nabycie gruntu lub prawa wieczystego
                          użytkowania gruntu w związku z inwestycją wymienioną w ust. 1; w przypadku
                          wykorzystania kredytu na cele wymienione w ust. 1 oraz na nabycie gruntu albo
                          prawa wieczystego użytkowania gruntu odliczeniu nie podlegają odsetki od części
                          kredytu ustalonej w takiej proporcji, w jakiej pozostają wydatki na nabycie
                          gruntu albo prawa wieczystego użytkowania gruntu w łącznych wydatkach, o
                          których mowa w ust. 2 pkt 5.
                          4. Odliczenie, o którym mowa w ust. 1, obejmuje wyłącznie odsetki:
                          1) naliczone za okres począwszy od dnia 1 stycznia 2002 r., z
                          zastrzeżeniem ust. 5, i zapłacone od tego dnia,
                          2) od tej części kredytu, która nie przekracza kwoty
                          odpowiadającej kwocie określonej zgodnie z art. 27a ust. 2 lub 2a, ustalonej w
                          roku zakończenia inwestycji.
                          5. Odliczenia, o którym mowa w ust. 1, dokonuje się najwcześniej za rok
                          podatkowy, w którym została zakończona dana inwestycja.
                          6. Odsetki, o których mowa w ust. 4, zapłacone przed rokiem określonym w ust.
                          5, mogą być odliczone od podstawy obliczenia podatku za rok podatkowy, w którym
                          podatnik po raz pierwszy odlicza odsetki.
                          7. Odsetki, o których mowa w ust. 4, zapłacone przed rokiem określonym w ust. 5
                          mogą być odliczone od podstawy obliczenia podatku również w roku podatkowym
                          bezpośrednio następującym po roku, w którym podatnik po raz pierwszy odliczył
                          odsetki; w tym przypadku odliczeniu podlega wyłącznie różnica między sumą
                          odsetek przypadających do odliczenia a kwotą odsetek faktycznie odliczonych w
                          roku, w którym podatnik dokonał pierwszego odliczenia.
                          8. Wydatki, o których mowa w ust. 1, dotyczą odsetek zapłaconych łącznie przez
                          oboje małżonków. Jeżeli małżonkowie podlegają odrębnemu opodatkowaniu -
                          odliczeń dokonuje się, zgodnie z wnioskami zawartymi w zeznaniach rocznych,
                          bądź od dochodu każdego z małżonków, w propor
                        • Gość: MM Re: Do SEBa - ulga odsetkowa IP: *.woi.waw.pl 25.07.03, 13:22
                          Gość portalu: daniel napisał(a):

> A jak rozumiec te czesc przepisu ustawy o podatku dochodowym od osob
                          > fizycznych, ktory mowi o dokumencie potwierdzajacycm zakonczenie budowy?
                          > Wszelkie poradniki (vide GW i RP) podaja, ze nalezy przez to rozumiec np.
                          > pozwolenie na uzytkowanie albo akt notarialny przenoszacy wlasnosc mieszkania
                          > na ciebie. A co w sytuacji, gdy nasza kochana spoldzielnia ustanowila, za
                          > pomoca umowy, na moja rzezc spoldzielcze wlasnosciowe prawo do lokalu
                          > mieszkalnego. No bo skoro akt notarialny sie lapie, to na pewno tez takie
                          prawo
                          >
                          > spoldzielcze ustanowione za pomoca pisemnej umowy. Co Wy na to?
                          > D.

ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY O PODATKU DOCHODOWYM OD OSÓB FIZYCZNYCH, ABY MÓC
                          SKORZYSTAĆ Z ULGI ODSETKOWEJ TRZEBA ŁĄCZNIE SPEŁNIĆ KILKA PRZESŁANEK W TYM
                          ZAKOŃCZYĆ BUDOWĘ W TERMINIE 3 LAT OD KOŃCA ROKU W KTÓRYM UZYSKANO POZWOLENIE NA
                          BUDOWĘ I JEST TO TZW. DECYZJA O ODDANIU BUDYNKU DO UŻYTKOWANIA ORAZ
                          NALEŻY MIEĆ PRAWO DO LOKALU TZN. SPÓLDZIELCZE WŁASNOŚCIOWE PRAWO DO LOKALU
                          LOKATORSKE LUB ODRĘBNĄ WŁASNOŚĆ (WTEDY KONIECZNY JEST AKT NOTARIALNY)
                          pRZY SPÓŁDZELCZYM I LOKATORSKIM - JEST KONIECZNA UMOWA SPISANA ZE SPÓŁDZIELNIĄ
                          tAK WIĘC MASZ DOPIERO POŁOWĘ POTRZEBNICH DOKUMENTÓW
                          NIESTETY JEŚLI NASZA KOCHANA SPÓŁDZIELNIA NAWALI I NIE UKOŃCZY BUDOWY DO KOŃCA
                          ROKU I NIE BĘDZIE MIAŁA POZWOLENIA NA UŻYTKOWANIE NIE ODLICZYSZ NIC
                          tAK WIĘC JEST TO W NASZYM OGÓLNIE POJĘTYM INTERESIE ABY TA DECYZJA DO KOŃCA
                          ROKU JEDNAK BYŁA
                          a TAK NA MARGINESIE TO FASCYNUJE MNIE OSOBA VENUS, KTÓRA CHYBA SIĘ STRASZNIE
                          NUDZI WIĘC Z UPOREM MANIAKA PISZE NA WSZYSTKICH FORACH MSM NOWY DOM NAWET JEŚLI
                          NIE WIE DO KOŃCA CO I JAK
                          POZDRAWIAM

• Gość: Venus Do MM IP: *.pkobp.pl 25.07.03, 14:56
                            Bynajmniej sie nie nudzę, a jedynie fascynuje mnie temat budowy mojego M,
                            naszej wspólnej spółdzielni, jak również problemy dalekich sąsiadów z
                            Tarchomina.
                            Co do ulgi odsetkowej - ekspertem nie jestem, nie miałam też pojęcia, kiedy
                            mija Wam ten termin na zakończenie i odebranie inwestycji. Trzymam kciuki za
                            to, żebyście zdążyli.
                            Sama jestem w tej dobrej sytuacji, że przynajmniej (póki nie mam mieszkania)
                            mam dużą ulgę budowlaną i szukam pomysłów na wykorzystanie znikającej ulgi
                            remontowo-modernizacyjnej. Z tego, co pisze się na tym forum, istnieje szansa
                            na nieodebranie w tym roku mojego M [straszycie mnie wszyscy, że się opóźniają
                            budowy, ale ja się nie poddam :) będę optymistką i entuzjastką do końca tj. do
                            odbioru kluczy], ale ... są inne metody na uratowanie choćby paruset zł z ww.
                            ulgi.
                            Pozdrawiam wszystkich członków spółdzielni.
                            • Gość: Zuza do Venus IP: 172.10.11.* 28.07.03, 13:23
                              Z ulgi remontowej to raczej nie skorzystasz, przynajmniej nie w związku z nowym
                              mieszkaniem. Czytałam decyzję Min. Fin. że w przypadku wydatków na wykończenie
                              nowego mieszkania nie można korzystać z tej ulgi, bo nic się nie modernizuje i
                              nie naprawia.
                              • Gość: Venus Do Zuzy IP: *.pkobp.pl 28.07.03, 14:35
                                A jednak. Polak potrafi. Mieszkam z rodzicami, mieszkanko wymaga remontu,
                                niewiele się robiło. Wystarczy wystawić fakturki na rodziców. Potem szybko się
                                rozliczamy z podatku i ... robimy remont u rodziców częściowo korzystając z
                                pieniążków otrzymanych ze zwrotu (będzie tego mało, trzeba też niestety
                                dołożyć coś z własnej kieszeni).
                                A ponadto, jeśli zdążymy odebrać mieszkanka do końca roku, biorę stary sedesik
                                od rodziców itp., a potem modernizuję, czyż nie??? Pod warunkiem, że
                                odbierzemy M (wraz z pozwoleniem na użytkowanie) i prawem własności ... przed
                                końcem roku - tak dużo zależy od spółdzielni.
                                Polecamy się więc wszyscy łaskawej pamięci zarządu i pracowników
                                spółdzielni ...
    • Gość: iwona Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.07.03, 19:07
      Witam sąsiadów
      Byłam w sobotę na naszej budowie w budynku nr 1.
      nie znam się szczególnie na budownictwie ,ale nawet największy laik nie uwierzy
      już chyba w zakończenie budowy we wrześniu ,chyba że przyszłego roku/niestety
      ten termn wydaje mi się b. realny/.
      Myślę, że rozmowy każdego z lokatorów z władzami spółdzielni niewiele wnoszą
      Może udałoby się w jakiś sposób zorganizować zebranie/zwłaszcza lokatorów
      bud.nr.1/ponieważ my chyba jesteśmy najbardziej oszukiwani.
      Chociaż utrata ulgi odsetkowej dotknie przecież nas wszystkich.

Pozdrawiam

1/
        • Gość: m1 Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin IP: *.crt.warszawa.supermedia.pl 29.07.03, 17:00
          robin123 napisał:

> Sytuacja jest powiedzialbym beznadziejna bo spoldzielnia nic nie gwarantuje
          ani
          >
          > terminu ani ewentualnych odsetek za zwloke. :(

Nie znam sie na ustawach i prawie jednakze ostatnio czytalam ustawe o odsetkach
          za nieterminowe wykonanie uslugi

i wedlug mnie bez wzgledu czy spoldzielnia ma wpisane do umow paragraf o
          karnych odsetkach za zwloke czy nie to prawo obowiazuje wszystkich. I wedlug
          tej ustawy spoldzielnia nie oddala na czas wykupionych lokali a wiec powinna
          placic odsetki ustawowo zagwarantowane.

moze jest w srod nas jakis prawnik i moglby jakos wypowiedzic sie na ten temat

(wytlumaczyc, zglebic tajniki prawa nam laikom)

wlasciciel mieszkania w budynku nr 1.
          • Gość: daniel Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin IP: *.mofnet.gov.pl 30.07.03, 09:28
            Witam!
            Masz racje, ze prawo obowiazuje wszystkich. Ale uzyskanie odsetek za zwloke od
            spoldzielni bedzie bardzo trudne w praktyce. O ile pamietam, to nasze umowy
            zawieraja stwierdzenie, ze "przewidywany termin przekazania mieszkania" wypada
            wtedy, a wtedy. A wiec nikt nam nie dal gwarancji, ze wtedy, a wtedy na pewno
            to mieszkanie bedzie skonczone. Przewidywany to tyle co mozliwy do osiagniecia
            biarac pod uwage stan wiedzy i okolicznosci na dzien podpisania umowy. Poniewaz
            pod umowa sa podpisy obu stron, oznacza to, ze obie strony zdawaly sobie z tego
            sprawe, godzac sie na zwiazanie stosunkiem obligacyjnym. Trzeba by dochodzic
            przed sadem cywilnym, ze jedna ze stron, w tym wypadku spoldzielnia, dzialala w
            zlej wierze podpisujac umowe, czyli juz wtedy wiedziala, ze ten przewidywany
            termin, co ciagle podkreslam, jest nierealny. Ale taki dowod jest trudny do
            przeprowadzenia.
            Samo dochodzenie wyplacenia odsetek za zwloke, przy takim sformulowaniu umowy,
            tez nie jest proste. Mysle, ze indywidualne pisemne wystapienie do spoldzielni
            nic nie da. A od tego trzeba zaczac (nalezy wezwac dluznika). Pozostaje pozew
            do sadu cywilnego. Pytanie tylko o co? Nie mam przed saoba umowy, ale czy tam
            bylo cos o odsetkach za zwloke? Tak naprawde chodzi tu o niewykonanie lub
            nienalezyte wykonanie zobowiazania. Dluznik ponosi za to odpowiedzialnosc,
            chyba ze to niewykonanie lub nienalezyte wykonanie jest nastepstwem
            okolicznisci, za ktore dluznik nie ponosi odpowiedzialnosci. (a. 471 kc). I tu
            sie zaczyna pole do popisu dla adwokata spoldzielni. Przeciez istota istnienia
            spoldzielni jest wspoldzialanie (takze finansowe) spoldzielcow w osiagnieciu
            celu dzialania spoldzielni, w tym przypadku tym celem jest zaspokojenie ich
            potrzeb mieszkaniowych. A jak sie maja do tego kilkumiesieczne zaleglosci wielu
            przyszlych mieszkancow we wplatach rat na poczet wkladu budowlanego. A jak nie
            daj Boze, ten kto wsytapil z takim pozwem tez sie kiedys zapomnial i na czas
            nie zdazyl, to d... blada.
            Sorry, ale sprawa nie wyglada najlepiej.
            I jeszcze jedno uzupelnienie. Nikt z nas nie jest jeszcze wlascicielem zadnego
            z mieszkan na Milenium. Co najwyzej, niektorzy sa szczesliwymi posiadaczami
            spoldzielczego wlasnosciowego prawa do lokalu mieszkalnego, czyli ograniczonego
            prawa rzeczowego. Znaczaca wiekszosc ma tzw. ekspektatywe odrebnej wlasnosci,
            ktora wynika z umowy o wybudowanie lokalu. Polecam lekture prawa spoldzielczego.
      • Gość: pisiu Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin IP: 217.153.60.* 29.07.03, 09:13
        jak czytałem w sobotę w wyborczej:
        ...
        Kolejna ważna zmiana dotyczy złagodzenia warunków stosowania podatkowej ulgi
        odsetkowej. Ta ulga zastąpiła bardzo popularną do niedawna ulgę budowlaną.
        Dzięki uldze odsetkowej można odpisać od dochodu spłacone odsetki od kredytu
        zaciągniętego na budowę bądź zakup domu czy mieszkania.

Ulga jest jednak obwarowana wieloma warunkami. Jednym z nich jest ukończenie
        inwestycji przed upływem trzech lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w
        którym uzyskano pozwolenie na budowę. Wielokrotnie apelowaliśmy w "Gazecie" o
        zmianę tego przepisu. W czasie bryndzy na rynku budowlanym inwestycje często
        się przeciągały, a ludzie, którzy w końcu kupowali mieszkania nie mogli
        skorzystać z ulgi - nie ze swojej winy.

W nowej wersji nowelizacji PIT warunek ten zlikwidowano w przypadku niektórych
        inwestycji mieszkaniowych - "tych, których nie prowadzi sam podatnik". To cytat
        z uzasadnienia, ale można uznać, że chodzi o mieszkania budowane w ramach
        spółdzielni albo przez dewelopera.

link: www2.gazeta.pl/podatki/1,25044,1594900.html
        • Gość: WP Re: MSM Nowy Dom 82-Milenium-Tarchomin IP: *.mofnet.gov.pl 04.08.03, 10:50
          Witam wszystkich. Ciesze sie z dobrej wiadomosci o zmianie ustawy i
          przedluzeniu terminu powyzej 3 lat, jest tylko jeden szkopul, a mianowicie,
          jesli Spoldzielnia uzyska pozwolenie na uzytkowanie dopiero w przyszlym roku,
          to my nie bedziemy mogli odliczyc odsetek za rok 2003 i juz bedziemy do tylu.
          DLATEGO MAM PROPOZYCJE: MOZE BYSMY SIE JAKOS WSPOLNIE ZABRALI ZA NEKANIE
          SPOLDZIELNI, ABY WYROBILI SIE JEDNAK W TYM ROKU.
          Wszystko odbywa sie na zasadzie o nas bez nas, a zawsze latwiej splawic jedna
          osobe niz grupe osob.
          Mieszkam w 2 i jesli mam byc szczera z przerazeniem patrze na "postepy robot",
          bo w takim tempie to i za rok nie skoncza. Niedlugo bedzie miesiac jak weszla
          nowa ekipa a zbyt wielkich postepow nie widac, ocieplenie i otynkowanie malej
          sciany). Nie mowiac o tym, ze robotnikow to jest tam kilku na krzyz i jakos
          szybko koncza.
          Przez miesiac mieszkalam na Ursynowie i widzialam w jakim tempie buduje
          DOMDEVELOPMENT (a wlasciwie to Warbud) - pracuja od poniedzialku do soboty od
          godz. 6 do 22 i wierzcie mi budynek rosnie w oczach (zaczynali w kwietniu a
          teraz sa bardziej zaawansowani niz u Nas blok Nr 1.
          Mam jeszce pytanie, czy u kogos tez pojawia sie cos jakby grzyb na dole sciany
          oraz czy ktos ma problemy z zamykaniem drzwi wejsciowych, jakby byly zle
          osadzone, trudno je zamknac i otworzyc.