Dodaj do ulubionych

jak pomóc naszym nogom

09.07.21, 18:00
Zakładam nowy watek który na pewno się przyda.
Po przyjściu do domu na 15 - 20 minut owiń kostki zmoczonym i schłodzonym w lodówce bandażem. Potem na 10 minut ułóż nogi wyżej niż resztę ciała.

Kąp stopy w letniej wodzie. Olejek lawendowy lub herbaciany usuną przykry zapach potu, rozmaryn zlikwiduje ból i orzeźwi skórę, rumianek usunie podrażnienia, a sól poprawi krążenie krwi.
Odpoczywaj, leżąc na lewym boku - wtedy krew krąży swobodnie. Gdy tylko możesz, układaj nogi wysoko. A na noc podkładaj pod łydki jasiek.
Stosuj kwaśne kąpiele. Do letniej wody wciśnij sok z cytryny - to obkurczy naczynka, pozwoli szyb
Obserwuj wątek
    • maria88 Re: jak pomóc naszym nogom 09.07.21, 18:41
      Na bolące haluksy.
      Jedną z najbardziej skutecznych, domowych metod na leczenie haluksów, jest jodyna. Dokładniej mówiąc płyn na haluksy oparty o roztwór jodyny. Pomaga ona uśmierzyć ból, zmniejszyć obrzęk, a w niektórych przypadkach nawet całkowicie zlikwidować haluksy. Efekty zależą od tego, jak bardzo zaawansowane jest zwyrodnienie. Na leczenie haluksów stosuje się wspomniany roztwór z jodyny i amoniaku, który należy nałożyć na wacik i przyłożyć do zmienionego chorobowo miejsca. Najlepiej pozostawić go na całą noc, wtedy efekty będą najbardziej odczuwalne. Takie okłady należy wykonywać codziennie przez co najmniej dwa tygodnie.

Regularnie stosowany roztwór z jodyny i amoniaku zmiękcza kości i stawy, dzięki czemu może złagodzić stan zapalny, a w początkującej fazie choroby. Istnieją również obiegowe opowieści o tym, że jodyna dała radę całkowicie cofnąć zmiany – jednak nie dajmy się oszukać. Nie ma na to żadnych potwierdzonych informacji medycznych, dlatego raczej traktujmy tę informację jako skrajną ciekawostkę. Jeśli na haluksy jodyna nie okaże się skutecznym środkiem, warto zapoznać się także z innymi domowymi sposobami na haluksy.
      Ocet jabłkowy – okłady oraz okłady z mieszanki octu z chlebem

Ocet jabłkowy jest produktem bardzo tanim, a jednocześnie skutecznym w zwalczaniu haluksów. Cechuje się właściwościami odkażającymi oraz zmiękczającymi, które wspólnie pomagają w usunięciu niechcianych haluksów.

W celu leczenia haluksów, wykonywane są okłady z octu jabłkowego. Regularnie dokonywane domowe zabiegi z octem jabłkowym pozwalają na uzyskanie znakomitych efektów, które przybliżają uzyskanie pożądanego wyglądu stóp.
      Ocet jabłkowy najczęściej wykorzystywany jest w połączeniu z chlebem. Kromka chleba powinna być nim dokładnie nasączona, a następnie przyłożona do bolesnego miejsca. Do uzyskania pożądanego rezultatu, zalecane jest wykonanie dłuższego okładu, dlatego warto obłożyć kromkę chleba gazą i przy pomocy plastra przytwierdzić opatrunek do stopy. Najlepsze rezultaty są otrzymywane, kiedy pozostawiony jest na całą noc.
      • kendo Re: jak pomóc naszym nogom 09.07.21, 20:39
        dziekuje Mario za watek,
        oczywiscie,jak najbardziej aktualny,

sama mam nieraz problem z bolacymi stopami,

kiedys kupowalam musujace tabletki lawendowe do moczenia stop,
        pomagaly mi,ale niestety uczulac zaczely ,
        jako toako-zapach na razie nie...

mysle,tez ze odpowiednie obuwie tez duza ulge da stopom,czy nogom,
        • kallisto Re: jak pomóc naszym nogom 10.07.21, 05:13
          Fajne porady Mario.
          Mnie baaardzo pomagaja masaze i hartowanie stop raz mocno ciepla i zimna woda. Nawet nie spodziewałam się ale to naprawdę działa. Mam tez masazer do nog taki w ktorym wibruje woda. Maz czesto uzywa. Dosypuje soli i babelki miziaja skore. Pewnie stopy i stawy po takim masazu sa rozluznione. Ja tego nie uzywam z lenistwa😱

Z ta jodyna juz kiedys czytalam. Czy znacie kogos komu pomogla?
          Wybieram sie na operacje haluksow od lat i zawsze cos stoi na przeszkodzie. Oczywiscie praca. Zostawilam te sprawe na emeryture. Zanim na nia pojde to zapisze sie w kolejke do szpitala😂
            • kendo Re: jak pomóc naszym nogom 10.07.21, 09:26
              jedyny zakaz do goracej kapieli stop/i masazu-kiedy sa zylaki na nogach..

o jodynie pierwszy raz przeczytalam...

czasami uzywam jakiegos samrowidla na nogi,ktore chlodzi,
              ale najlepszy efekt otrzymuje,jak cala sie wyprusznicuje a zwlaszcza nogi ekstra polweam prysznicem...
              • lusia_janusia Re: jak pomóc naszym nogom 10.07.21, 09:57
                Maria88, ciekawe porady z octem jablkowym,
                mam wlasny zrobiony to dzisiaj na noc sprobuje,
                a chleb to chyba musi byc na zakwasie, ze wzgledu na
                reakcje chemicnie, tak rozumuje ja?.
                Pare dni przykladalam kapusty liscie, ale jak chodzilam
                duzo to bol byl.
                Chyba na noc to wyprobuje... - dzieki Maria88 --....

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka