Dodaj do ulubionych

C Y T A T O W N I K słów NIE SWOICH

02.03.03, 14:46
Niech to będzie taki stosik mądrych, pięknych słów "nie swoich", w których
Każdy może odkryć swoją myśl, swoje uczucie..

smile
Obserwuj wątek
    • aniouek1 ŻYCIE - najbardziej zdumiewająca bajka.. :) 02.03.03, 16:58

      • nict1 a Ty skąd to wiesz? 05.03.03, 13:59

        • aniouek1 z życia, bo.....ŻYJĘ ! :))) 15.03.03, 03:38
      • list_7 czy są bajki ze złym zakończeniem? 29.03.03, 15:48
        Niejedno życie tragicznie sie kończy sad
    • aniouek1 Świat nie jest lepszy ani gorszy od naszych marzeń 02.03.03, 16:59
      ale zupełnie inny ...smile
      • nict1 eee tam. raz gorszy :(, raz lepszy :) -różnie bywa 05.03.03, 14:02

        • aniouek1 a jakim by był "świat marzeń"? 15.03.03, 03:39
          • list_7 Re: a jakim by był 'świat marzeń'? 29.03.03, 15:49
            niespełnionym?
            • aniouek1 Re: a jakim by był 'świat marzeń'? 04.04.03, 23:35
              nie wszystkie marzenia się spełniają "na szczęście", ale są które się
              spełniają... smile
    • aniouek1 coś więcej, niż jesteśmy w stanie zobaczyć... 02.03.03, 17:02
      Spadający liść,
      targany podmuchami jesiennego wiatru,
      mały płatek śniegu, okrywający szczelnie swą małą powłoką cały krajobraz,
      czy szum lasu, są czymś niepowtarzalnym w naszej skromnej, przyziemnej
      rzeczywistości.
      Sprawiają, że wokół nas drga, pulsuje życie...
      życie o milionie serc, które dotyka nas,
      mimo, że nie zdajemy sobie z tego sprawy.
      Jest wszędzie. Jest naszym nektarem ładującym wewnętrzną siłę,
      dającym poczucie wewnętrznego piękna,
      radości życia, duchowego spełnienia.
      Nie ma nic wspanialszego niż czuć powiew wiatru na twarzy,
      słyszeć szelest liści, czy ta nieustanna muzyka,
      która gra, którą każdy może usłyszeć, ...jeśli tylko zechce.
      Któż wie, czy w naturze nie kryje się coś więcej,
      niż jesteśmy w stanie zobaczyć...?
      • nict1 uczestnicząc w maratonie życia, ciągle w biegu 05.03.03, 14:07
        i w biegu - czy można wszystko zobaczyć, usłyszeć? sad
        • aniouek1 może warto się zatrzymać, by zobaczyć 15.03.03, 03:41
          i usłyszeć?
          • nict1 Re: może warto się zatrzymać, by zobaczyć 16.03.03, 22:21
            po dzisiejszym dniu myśle, że warto.
            Był smutny, spokojny, samotny, ale wart zatrzymania.
            • list_7 Re: może warto się zatrzymać, by zobaczyć 29.03.03, 15:52
              a jeśli takich dni jest wiecej niz innych, to czy zatrzymując się, nie bedziemy
              stać w miejscu?
              • aniouek1 Re: może warto się zatrzymać, by zobaczyć 04.04.03, 23:39
                list_7 napisała:

                > a jeśli takich dni jest wiecej niz innych, to czy zatrzymując się, nie
                > bedziemy stać w miejscu?
                we wszystkim wskazany jest umiar
                Nie zauważyłaś, że jadąc wolniej częściej dojeźdża się do celu niż z brawurą?
                A może trzeba się "zatrzymać", żeby rozsądny krok do przodu wogóle był możliwy?
    • aniouek1 zdradzę Wam tajemnicę.. 02.03.03, 17:05
      Nie czytamy poezji dlatego, że jest ładna.
      Czytamy ją, bo należymy do gatunku ludzkiego, a człowiek ma uczucia...
      Żyjemy dla poezji, piękna, miłości...
      • nict1 a łzy i cierpienia to "wypadek przy pracy"? 05.03.03, 14:24
        aniouek1 napisała:

        > Nie czytamy poezji dlatego, że jest ładna.
        > Czytamy ją, bo należymy do gatunku ludzkiego, a człowiek ma uczucia...
        > Żyjemy dla poezji,
        ---mnie to chyba nie dotyczy
        > piękna,
        ---czasem się zdarza, ale tylko czasem. częściej brzydota, fałsz i okrucieństwo
        > miłości...
        ---chciałbym, ale choć ona mnie wypełnia, nie wiem czy dla niej żyję.
        Pani mojego serca nie chce ani mnie, ani mojego serca, ani mojej miłości.
        Ja żyję marzeniem o miłości - chyba czas to skończyć.

        Niestety aniouku, w życiu dominuje proza. Rozbijam się o nią codziennie
        a cierpiąc nie myślę o poezji.
      • list_7 Re: zdradzę Wam tajemnicę.. 29.03.03, 15:55
        aniouek1 napisała:

        > Nie czytamy poezji dlatego, że jest ładna.
        > Czytamy ją, bo należymy do gatunku ludzkiego, a człowiek ma uczucia...
        > Żyjemy dla poezji, piękna, miłości...
        >
        proza, brzydota i smutek,
        to tylko nasza nieświadomość "po co zyjemy"
        czy może nieumiejętność życia?
    • aniouek1 w każdej przegranej schowana jest wygrana (?!) 05.03.03, 13:40
      trzeba tylko umieć szukać i znajdować... smile
      • nict1 chyba nie potrafię szukac i znajdować :( 05.03.03, 14:26

        • aniouek1 Re: chyba nie potrafię szukac i znajdować :( 09.03.03, 01:36
          "Pamiętaj, że nie otrzymanie tego czego pragniesz jest czasem cudownym
          zrządzeniem losu."
      • list_7 Re: w każdej przegranej schowana jest wygrana (?! 29.03.03, 15:57
        jeżeli to mądrość jak znów nie przegrać to jest to wygrana.
        • aniouek1 Re: w każdej przegranej schowana jest wygrana (?! 04.04.03, 23:46
          list_7 napisała:

          > jeżeli to mądrość jak znów nie przegrać to jest to wygrana.
          a jeśli tylko lekcja "przegrywania" to nie?
          p.s.
          czy nigdy nie zdarzyło sie w Twoim życiu nic takiego, że kiedy się zdarzyło
          byłaś niezadowolona aby po jakiś czasie stwierdzić, że dobrze się stało?
    • aniouek1 kochanie KOGOŚ jest ważniejsze niż 06.03.03, 17:21
      bycie razem..
      • nict1 i TO może być prawda Aniouku - tyle, że unieść 07.03.03, 02:50
        ją ciężkawo..sad
        • aniouek1 Kobiety pomogły ? 09.03.03, 01:41
          dotyczy "cytatowego" watku na forum "Kobieta"
      • list_7 Re: kochanie KOGOŚ jest ważniejsze niż 29.03.03, 16:09
        Znam historie dwojga ludzi, którzy podobno bardzo sie kochali, ale z róznych
        przyczyn nie mogli byc ze sobą.
        Przez lata korespondowali jedynie pisząc do siebie mnóstwo listów.
        Nigdy ani ona ani on nie związali się z nikim. Żyli samotnie.
        I wiecie co mnie najbardziej dziwi w tej historii?
        Tej samej nocy w dwóch odległych od siebie zakątkach ziemi zasnęli na zawsze
        ona i on.
        Zastanawiam się gdzie są ich listy?
        Czasem przypomina mi się ta historia.
        Mam nadzieję, że gdzieś tam, są teraz razem. W końcu czekali tak długo.
        Całe życie.
    • fanszetka ..prosze przytul mocno mnie... 07.03.03, 01:36
      i ukołysz przerwany sen..
      ..śniłam o nadziei..
      • nict1 Re: ..prosze przytul mocno mnie... 07.03.03, 02:52
        chciałbym, żeby KTOŚ do mnie, kiedyś tak... ech! sad
        • aniouek1 wystarczy chcieć? 15.03.03, 03:44

      • aniouek1 a Ty masz otwarte ramiona, czy... 15.03.03, 03:44
        otulasz..siebie?
    • mir-elka Mój świat zapomniany... 08.03.03, 12:43
      Kocham taki świat
      Kocham noc, czerń,
      Kocham smutek i samotność.
      • aniouek1 "cytatowany" czy "własny" ? :-) 09.03.03, 01:39

        • mir-elka To chyba to samo ... 09.03.03, 02:15
          Łyżeczką wybieram resztki wody
          Z oceanu marzeń...

          Świat - mój,
          słowa - ktoś dobrze to ujął smile
          • mir-elka To też tylko ... słowa 09.03.03, 17:53
            Dla mnie
            chcę być tym wiatrem który przenika Twe ciało
            powietrzem którym oddychasz
            dla mnie
            chcę być muzyką której słuchasz
            obrazem co uwagę zwraca
            dla mnie
            chcę uśmiech na Twej twarzy malować
            widzieć Ciebie szczęśliwym i radosnym
            dla mnie
            chcę być tym czasem którego ciągle mało masz
            doznaniem do którego wciąż powracasz
            dla mnie
            chcę być wszystkim o czym marzysz i pragniesz
            miłością której jeszcze nie zaznałeś
            dla mnie chcę
            bo dla Ciebie
            tym jestem
            czym tylko zechcesz
    • cpt.nemo Re: C Y T A T O W N I K słów NIE SWOICH 10.03.03, 00:08
      Ahoj!smile
      widze ze aniouek w szufladkach posprzatalsmile
      dziekuje i pozdrawiamsmile)
      • aniouek1 do Cpt.Nemo :)) 10.03.03, 01:42
        cpt.nemo napisał:

        > Ahoj!smile
        > widze ze aniouek w szufladkach posprzatalsmile
        > dziekuje i pozdrawiamsmile)

        hihihi taka moja rola smile
        zaglądaj częściej, w saloniku Listopisów częstuj się czym chata bogata, a i na
        szeptane wieczory do saloniku czat-szepty z serca zapraszam smile
        Pozdrawiam Cpt.Nemo smile
    • aniouek1 "Każdy istniejący porządek ma to do siebie, 10.03.03, 01:44
      że trzeba go bez przerwy robić" /W.Grzeszczyk/
    • fanszetka Przegrywać czasem to normalna rzecz 15.03.03, 00:45
      Upadać nisko by się wyżej wznieść
      I czasem gdy zaboli cię
      nie wstydzić się swych własnych łez
      To także zwykła, to normalna rzecz ...
      • aniouek1 zachwycasz :) 15.03.03, 03:47
        dziekuję, że zachwycasz smile
      • nict1 optymistyczne 23.03.03, 18:27
        Dziękuję smile
        • cal-ineczka Ja tak po amerykańsku: 25.03.03, 00:38
          1) Ale nie martw sie Kochanie, wszystko będzie dobrze wink
          2) Czy chcesz o tym porozmawiać?
          wink))))
          • nict1 a ja po nictowatemu :-) 25.03.03, 09:51
            cal-ineczka napisała:

            > 1) Ale nie martw sie Kochanie, wszystko będzie dobrze wink
            > 2) Czy chcesz o tym porozmawiać?
            > wink))))

            zapraszam do MOJEGO pokoju w "szufladzie" hehehe smile)))))))))))))))
            • list_7 Nict1 TY TY TY !!! :-) 31.03.03, 14:18
              po "nickowatemu" zapraszasz?

              smile))))))))))))
    • aniouek1 Nummis praestat carere quam amicis 15.09.03, 16:06
      Lepiej żyć bez pieniędzy niż bez przyjaciół.
    • aniouek1 Accipere praestat quam inferre iniuriam 15.09.03, 16:09
      Lepiej krzywd doznawać niż je rozdawać

      Cyceron
    • aniouek1 Ad impossibilia nemo obligatur 15.09.03, 16:11
      Od nikogo nie wymaga się rzeczy niemożliwych.

      Terencjusz
      • mrouh Re: Ad impossibilia nemo obligatur 06.10.03, 12:50
        "Słabość jest siłą, co chroni twój świat."

        Magdalena Czapińska
    • megxx Omnia homini, dum vivit, speranda sunt 07.10.03, 11:18
      "Dopóki człowiek żyje, powinien spodziewać się wszystkiego"

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka