Dodaj do ulubionych

Programy do badań statystycznych astrologii

04.11.17, 09:47
Hej! Przeklejam post z innego forum gdzie został zupełnie zignorowany. Tutaj widziałem wątki o statystyce. Mam nadzieję, że tutaj rozpocznie się dyskusja!

od niedawna wiem, że są programy do badań statystycznych astrologii. Niestety nie wiedizałem, żeby ludzie pisali o tym na forach. Sprawa wygląda tak, że jest publicznie np. dostępna baza danych astrodatabank. www.astro.com/astro-databank/Main_Page Powstały programy takie jak Sirius, Kepler, Pegasus. www.astrosoftware.com/sirius.htm www.youtube.com/user/DavidCochrane100 Fast Research. www.alphee.com/fast-research/ www.youtube.com/user/AlpheesAIRSoftware Alphee jest członkiem grupy badawczej astroinvestigators www.astroinvestigators.com/meet-the-gators/. Przeprowadzili bardzo ciekawe badania. Brali pod uwagę zaćmienie neptuna przez Wenus, Marsa. Mars, Wenus, Merury w deklinacjach przekraczających maksymalne deklinacje słońca (out of bounds). Spójrzcie na wartości Chi kwadrat. www.astroinvestigators.com/pdf/career1.pdf Małe aspekty Chirona w synastriach małżonków. www.astroinvestigators.com/pdf/maletofemale.pdf

Jeśli chodzi o wymienione powyżej programy to niestety są one bardzo drogie. Jeśli chodzi o Sirius, Kepler, Pegasus to niestety są w tej chwili sprzedawane tylko w formie CD. Fast Research sam nie wiem, nie widzę informacji. Wydaje mi się, że było jeszcze kilka programów innych autorów, ale w tej chwili nie pamiętam, mogę później edytować ten post i dodać.

Czy ktoś z was orientuje się w temacie? Które programy są najlepsze. Które można kupić do pobrania online? Czy ktoś z was ma taki program i przeprowadził ciekawe badania?

To jest przyszłość astrologii. Chciałbym w tym uczestniczyć. Każdy dzięki takim programom może na własną rękę prowadzić badania statystyczne i rozwijać wiedzę z zakrestu astrologii. Każdy może zweryfikować czyjeś stwierdzenia.
Obserwuj wątek
  • princesswhitewolf Re: Programy do badań statystycznych astrologii 06.11.17, 08:38
   Kepler nie jest programem do badan statystycznych astrologii tylko programem do przeprowadzania analiz astrologicznych. Nie znam Siriusa czy Pegasusa. Uzywalam Keplera Solar Fire i Uranie. Solar Fire ma problemy z kompatybilnoscia z WIndows 10 ale moze juz to naprawili. Uzywalam wersje testowa lata temu i skupiam sie na Keplerze i Uranii. Urania jest chyba tansza niz Kepler i Solar Fire
   • deneb_algedi Re: Programy do badań statystycznych astrologii 07.11.17, 23:58
    Aktualna wersja Keplera to 8.0, być może we wcześniejszych wersjach nie było takich możliwości, albo ich nie dostrzegłaś?
    Link do opisu możliwości Keplera w zakresie statystyki. www.astrosoftware.com/Research.htm

    "The next step in the research process is even more exciting. Suppose that you decide from the research results that the group of people you are studying is more likely to have Sun conjunct, square, or opposition Saturn, Moon in Capricorn, or also Moon, Mercury, and Venus in hard aspect to Saturn. You also conclude that the Sun square Saturn aspect is most important, Sun opposition Saturn is next most important, etc.

    You can create an "astrological signature" with the exact weights that you want for each astrological factor that is part of the astrological signature. Your astrological profile can be as complex as you like, and you can even have factors such as: "if Sun is in Capricorn and Moon is in Capricorn, give 10 points, but if only the Sun in Capricorn give 5 points, and if only the Moon is in Capricorn, give 3 points". Developing these complex rules for your astrological signature is not trivial; this is a tool for the serious researcher. These are tools that enable one to validate astrology and are for the serious-minded researcher."

    Jak widać można prowadzić badania statystyczne i brać pod uiwagę 2 czynniki (jak nie więcej) jednocześnie. Z tego co się orientuję to najbardziej zaawansowanym programem jest Sirius, a Kepler i Pegasus są jakby okrojonymi wersjami, z czego Pegasus jest tą najtańszą.

    Nie mogłem znaleźć na szybko informacji o możliwościach Pegasusa w zakresie badań statystycznych, ale tutaj autor o nich mówi. www.youtube.com/watch?v=1m1HQUpjXaw

    Z tego co widzę na stronce to jest możliwość upgrade programów do najnowszysch programów bądź upgrade pegasusa do najnowszego Keplera czy Siriusa, czy Keplera do najnowszego Siriusa po niższej cenie niż kupienie samego programu w najnowszej wersji.

    Jak podałem wcześniej David Cochrane posiada własny kanał i dużo opowiada o swoich programach a także o astrologii ogólnie (jedyne video jakie widziałem żeby ktoś tłumaczył podstawowe systemy domifikacyjne), czy także o niektórych swoich badań.
  • deneb_algedi Re: Programy do badań statystycznych astrologii 15.11.17, 17:48
   Jigsaw to kolejny program który umożliwia prowadzenie badań statystycznych. Niestety nie jest tańszy od pozostałych. alabe.com/jigsaw.htm#Research

   Na stronie głównej forum jest napisane, że ma ono saturna na ascendencie. Zgodnie z tradycją i współczesnymi badaniami www.astroinvestigators.com/pdf/career1.pdf Saturn na ascendencie jest sygnifikatorem naukowca. Także trochę się dziwię, że po ponad tygodniu jest tutaj taka cisza. Widziałem, że tutaj ktoś podjął wątek odnośnie badań statystycznych. Część była w ogóle niechętna, ktoś stwierdził, że potrzeba na to wielkie fundusze, a mainstreamowi naukowcy nie są tym w ogóle zainteresowani. Ja podałem wam programy które umożliwiają prowadzaenie takich badań i to nie są kwoty jakieś nieosiągalne. Jeśli chodzi o Sirius to dołączona jest baza jakichś 80000 horoskopów z czego 20000 jest z ratingiem AA. Także kto nabędzie taki program, od razu przeprowadzić szereg różnych badań i to bardzo szybko, bo wszystko oblicza za nas komputer. Pewnie tylko z tą bazą nie można przebadać wszystkiego, no ale myślę, że baza 20000 horoskopów na start daje na prawdę spore pole do popisu. Zawsze można dodać kolejne daty urodzin, wydarzeń. Jest wielka baza danych astrodatabank.

   Jak zaczynałem się interesować astrologią to pewnie mogłem sobie poczytać co znaczy planetaw tym czy tamtym domu, znaku. No ale z biegiem czasu okazuje się, że jest spora liczba odmiennych szkół astrologicznych i dobrze byłoby sprawdzić badaniami, jeden zodiak, drugi zodiak, nawet ten zodiak 13 znakowy siderealist.com/ gdzie konstelacja = znak zodiaku, a czemu nie? Dobrze było by sprawdzić różne systemy domifikacyjne. Można sprawdzić astrologię hellenistyczną, humanistyczną, uraniczną, szkoły wedyjskie. Sprawdzić położenie planet w deklinacjach, gwiazdy stałe, zaćmienia słońca, księżyca, planet. Ja po pewnym czasie chciałbym sprawdzić astrologię, zamiast się trzymać jednej szkoły czy żonglować stylami.

   Założyłem ten wątek, bo myślałem, że są może ludzie którze mają takie programy i by coś powiedziały/doradziły przy zakupie. Skoro niewiele osób tutaj ma takie programy, to powinna tu wybuchnąć jakaś euforia, że są teraz takie możliwości. Są tutaj zawodowi astrolodzy i nie wierzę, że nie słyszeli o programach tego typu. Jak już państwo tutaj zajrzą to proszę opowiedzieć o programch które wymieniłem, lub innych które pozwalają na prowadzenie badań statystycznych.
   • lwi2 Re: Programy do badań statystycznych astrologii 18.11.17, 22:13
    Widzisz, być może będą chętni na robienie na takich badań, pasjonaci badań statystycznych, ale czy na tym polega astrologia? Nie sądzę. Pracuję akurat w dziedzinie, gdzie co jakiś czas pojawiają się osoby, które oferują różne programy statystyczne i uważają, że może to bardzo pomóc w pracy. Niestety nie, każdy przypadek jest inny i statystyka tutaj po nic. Pewnie tak samo jest z astrologią. Ale być może będą w przyszłości pasjonaci takich badań, skoro Ty już jesteś.
    • deneb_algedi Re: Programy do badań statystycznych astrologii 19.11.17, 00:27
     Można wziąć pod uwagę i 1000 zmiennychw komputerze. Jest odwrotnie. Możliwosći obliczeniowe komputerów dają większe możliwości. Planety w znakach, domach, władców, dyspozytorów końcowych. Ale po pierwsze trzeba by wyjść od prostszych badań badających pojedyńcze zmienne, żeby sprawdzić tradycję. Czy w małżeństwach liczą się aspekty między słońcami i księżycami jak głosi tradycja? krytyka.astrolabium.pl/aspekty-slonce-ksiezyc-a-rozwod-rodzicow/#more-411 Zwolennik astrologi zaś powie, że przecież trzeba brać wiele zmiennych jednocześnie. Tyle że są badania która pokazują, że aspekty między chironami są istotne statystycznie dla małżeństw. A to przecież pojedyńcze zmienne. Ale to jest nic. Wspominałem o badaniach gdzie pojedyńcza zmienna byłą istotna na poziomie 160 chi kwadrat. No i jest teraz kwestia czy skoro aspekty między słońcami, księżycami w synastriach są nieznaczące, to czy te aspekty wraz z innymi zmiennymi jednocześnie będą coś warte. No, bo jakie mamy tu na prawdę podstawy? Potrzebne są jakieś kategorie które można by wyliczyć i to było przynajmniej w tradycyjnej astrologii. Teraz odeaszło się od wyliczeń, bo horoskop wykreśli program, dominuje astrologia tradycyjna (nie żebym wolał tradycyjną), więc nie mamy punktów. No i tak mamy jakieś przypuszczenia, że pewne układy coś sygnifikują w horoskopie, ale nawet tego dokładnie się nie wyliczy i tyle. Twierdzenie, że tu potrzeba wysublimowanej metody i umysłu człowieka, a wszystko będzie w porządku to nie jest trafne, no bo jak poprzeć tą metodą? No właśnie statystyką można. To że każdy człowiek jest inny i każdy horoskop, to nie znaczy, że niestosujemy się do pewnych określonych zasad interpretacji, a więc do jakiegoś model, a te modele trzeba sprawdzić. Poza tym sprawa jest taka, ile szkół astrologicznych może mieć rację 1,2,3,5,20,100? Ktoś zaprzecza, że statystyka nie może być kluczowa, no to jest inna sprawa. Ale tu chodzi o to, żeby była pewną podstawą. W przeciwnym razie jest to przecież na oślep. Można tu oczywiście korzystać, ze swojego doświadczenia, ale jeśli nie prowadzimy zapisków, no niestety. Ludzie mają skłonność do konfabulacji. Mogą stwierdzić, że jakiś aspekt jest istotny, podczas gdy tak nie jest.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka