ledwozipie
23.10.03, 13:09
www.money.pl/protest/
W związku z planami Ministerstwa Finansów dotyczącymi wprowadzenia z dniem 1
maja 2004 r. wyższej - 22 % stawki podatku VAT na Internet - została
zorganizowana akcja protestacyjna polskiej społeczności internetowej.
Konsekwencją podniesienia stawki podatku VAT z 7 do 22% będzie:
-podwyższenie cen dostępu do Internetu (średnio o 200 zł rocznie dla
użytkownika)
-zahamowanie rozwoju Internetu w Polsce
-opóźnienie wdrożenia idei "Społeczeństwa informacyjnego".
Rządowym planom sprzeciwiają się co prawda posłowie Platformy Obywatelskiej
oraz Prawa i Sprawiedliwości, lecz to za mało aby odnieść sukces. Chcąc być
skutecznym musimy zjednoczyć wszystkich użytkowników Internetu w Polsce, bez
względu na przekonania polityczne czy wyznanie.
Celem akcji jest zakomunikowanie rządowi, Ministerstwu Finansów oraz
parlamentarzystom, czyli instytucjom i osobom, które mają realny wpływ na
zmianę decyzji, sprzeciwu polskiej społeczności Internetowej w związku z
wprowadzeniem wyższego podatku VAT oraz próba wpłynięcia na zmianę decyzji.
W wyniku akcji zostanie przekazany list protestacyjny wraz z listą
internautów wspierających niniejszą inicjatywę. Adresatami pisma będą:
Premier Leszek Miller, Minister Finansów Andrzej Raczko oraz parlamentarzyści.
Jeśli chcesz zaprotestować - PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI
ps. Ja już się wpisałem, a co na Legnica ??? Pozdrawiam