aneta05 07.09.06, 20:49 no i co myslicie? serwisy.gazeta.pl/kraj/1,75055,3601762.html Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ertes Re: USA vs. Polska 07.09.06, 20:59 "Po roku w Chicago wrócili do Polski, wybrali Warszawę" Co tu dyskutowac? Przeciez ten artykul jest dla umyslowo uposledzonych. "Wieczorami liczyli i rozmawiali - jak daleko mogą tam zajść? Wyszło im, że przy wielkim trudzie może uda się im wdrapać na jakiś wstępny szczebelek społecznej drabiny" hehe nie, powaznie? To dolary nie leza na ziemi tylko trzeba pracowac??? Niesamowite. "Wciąż porównywali Warszawę z Chicago. Wydawała się mała. Małe budynki, małe drogi, mały ruch. Peryferyjne miasto." hehe no ie ma sprawy Warszawa to europejska i swiatowa stolica kultury i miejskosci. Skad sie biora ci debile co pisza te glupoty... A jakie zajebiscie ambitne i dobre maja prace! Synek pracuje w banku za jakies grosze wiec jest zwyklym przynies podaj pozamiataj a panienka "odprawia pasażerów na lotnisku Okęcie". No tak, tutaj to robia murzyni... Ech... Wyborcza nie jest zbyt ambitna gazeta co wiadomo ale czasami to co pisza jest tak niskich lotow ze szkdoda gadac. Tyle ze w sumie poziom odpowiada poziomowi czytelnikow... Odpowiedz Link
tamsin Re: USA vs. Polska 07.09.06, 21:01 no jak ktos jest przywiazany do Polski, i oprocz tego przeliczania ile tu ile tam zarabiam/wydaje, to czemu nie wracac? Dla innych powrot do POlski bylby jak dla tego Wietnamczyka emigracja, choc jezyk niby lepiej zna.. Odpowiedz Link
aneta05 Re: USA vs. Polska 07.09.06, 21:09 tylko, ze oni chyba nie mieli uregulowanego statusu pobytu w USA (przynajmniej nic na ten temat nie napisano.) Jesli mieliby tu byc nielegalnie to chyba faktycznie lepiej w Warszawie za 1500zl Odpowiedz Link
triskell Re: USA vs. Polska 07.09.06, 21:28 tamsin napisała: > no jak ktos jest przywiazany do Polski, i oprocz tego przeliczania ile tu ile > tam zarabiam/wydaje, to czemu nie wracac? Dla innych powrot do POlski bylby jak > > dla tego Wietnamczyka emigracja, choc jezyk niby lepiej zna.. Dokładnie, Tamsin. Ja też uważam, że to sprawa indywidualna, jednym bardziej pasuje mieszkanie tutaj, innym tam i nie ma tu jakichś prawd absolutnych, że gdzieś jest "lepiej" czy "gorzej". Ja osobiście widzę dużo plusów obu opcji (pewnie i minusy by się znalazły, ale wolę się na nich nie koncentrować). Odpowiedz Link
marthas Re: USA vs. Polska 07.09.06, 21:16 Popatrzcie na ich porownanie wydatkow gdyby 1$ rownal sie 1zl. Duzo tansze jest zycie tutaj. A dobrze wybrane studia tutaj sa bardzo dobra inwestycja. NIc w tym artykule nie przekonuje mnie do powrotu do Polski. Chyba ze byli nielegalnie... Marta Odpowiedz Link
magdamajewski Re: USA vs. Polska 07.09.06, 21:17 wydatek na paliwo jest ale na ubez. juz nie ma i chyba nie mieli dokumentow Odpowiedz Link
ad.tl Re: USA vs. Polska 07.09.06, 21:37 Zauwazcie ile oni przebywaja w pracy-12 godzinna dniowka to normalka. No i jeszcze ten "wklad wlasny" na mieszkanie 60m. 100tys? Jak oni na to zaoszczedza? Plany tez maja fajne. Domek w gorach, jacht.. Ale jak to mowia.Kto nie marzy,ten nie ma. Odpowiedz Link
arybka68 Re: USA vs. Polska 07.09.06, 22:49 Przy tych milionach uciekajacych z Polski ta jedna para (pewnie nielegalnych) nie wypada zbyt przekonywujaco. Ja jestem za krotko i nie znam tu zadnego polaka ale te ich przeliczenia to troszeczke smieszne sa.I niech nie mowia, ze szybciej dorobia sie w Polsce przy 10 godzinnym dniu pracy niz w Stanach to juz sa wierutne bzdury. Odpowiedz Link
bozena73 Re: USA vs. Polska 07.09.06, 22:53 Po niedawnym pobycie w Polsce tez troche sie z mezem rozmarzylismy ze moze bysmy wrocili? Maz pewnie dostalby prace w tej samej firmie co teraz pracuje bo maja filie w Polsce a ja..no wlasnie to jest ten problem bo podobno dla kobiety po 30tce ciezko jest znalezc prace :-( A moze bym otworzyla swoj pensjonacik gdzies na Mazurach .. Marzyc mozna ale nie wiem jak bym sie sprawdzila w tej polskiej codziennosci... Odpowiedz Link
arybka68 Re: USA vs. Polska 07.09.06, 23:19 Moja kolezanka, ktora mieszka w Kanadzie ponad 15 lat tez jak przyjezdzala na urlop to myslala ze jest w Polsce coraz lepiej i moze wroca. Ale rok temu kiedy zmarla jej tesciowa i kilka tygodni trzeba bylo poswiecic na zalatwianie i zamykanie wielu spraw to stwierdzili ze jeszcze nie da sie zyc w Polsce normalnie.Brak niekompetencji i arogancja wylaza na kazdym kroku.Moj przyklad: do wizy imigracyjnej potrzebuje badania, ktore moze zrobic tylko wyznaczony przez ambasade lekarz. Dzwonie i umawiam sie na wizyte. Pani pielegniarka bardzo mila i na tym sie konczy. Pani doktor spoznia sie prawie 2 godziny-bez przepraszam a ludzie sa z roznych stron Polski, podczas badania ciagle rozmawia przez telefon i w koncu wpisuje do karty szczepien mojego syna 4 razy ta sama date jednej szczepionki i to wszystko za 250 zl od osoby.Ja mysle ze szybko do Polski nie wroce o ile w ogole. Pozdrawiam Odpowiedz Link
ania_2000 Re: USA vs. Polska 07.09.06, 23:29 Moja tutejsza przyjaciolka (na emigracji od 18 lat) co roku jezdzi do PL na pare tygodni. Tylko i wylacznie z powodu rodziny. Co roku ta sama sytuacja - nie moze sie wyjazdu doczekac, a potem siedzi tam i sie wkurza, a po powrocie niemalze caluje ziemie. Tam chyba musi cale pokolenie, wyrosle w komunie wymrzec, zeby ludzie sie zmienili. Niedlugo ja tam pojade ://.. To sie przekonam na wlasne oczy, jak to sie w PL zmienilo i jest z tym wszystkim naprawde. Odpowiedz Link
ertes Re: USA vs. Polska 07.09.06, 23:33 > Tam chyba musi cale pokolenie, wyrosle w komunie wymrzec, zeby ludzie sie > zmienili. Znaczy sie kiedys tam mieszkali inni ludzie i komuna tak zmienila caly narod? Odpowiedz Link
ertes Re: USA vs. Polska 07.09.06, 23:39 Ania, A kiedy w Polsce byli inni ludzie? Kiedy Polska i Polacy odnosili jakies znaczace sukcesy jako spoleczenstwo i narod? I na jakiej ewentualnie podstawie tak uwazasz? Odpowiedz Link
ania_2000 Re: USA vs. Polska 07.09.06, 23:48 In My Humble Opinion:) Polacy - marzyciele i romantycy, znani historycznie ( z grubsza ofkorz) z zamilowania do picia, wymachiwania szabelka, "robienia rejtanow" i rzucania sie z owa szabelka na czlogi, w stanach zagrozneia, z ideoloigicznych wzlotow - jako tako nie byli narodem ani lepszym ani gorszym niz np. niemcy lub francuzi... Komuna ( w szerokim tego slowa znaczeniu) wybila idealy, zdemoralizowala, nauczyla krasc i kombinowac. Ja mam jeszcze jakas nadzieje - ze to wszystko, moze kiedys sie zmieni. Odpowiedz Link
ertes Re: USA vs. Polska 08.09.06, 00:00 Pozwolisz ze sie z Toba nie zgodze. Do Niemcow, Francuzow i wielu innych nie mozemy sie nawet porownywac. Gdyz nie dorastamy im do piet. Historia Polski to historia nieudacznictwa, zaprzepaszczonych okazji, klotni itp itp. Nie pamietasz historii? Liberum veto? Szlacheckich klotni i magnackiego dbania o swoj tylko interes? Tak bylo zawsze. Komuna nic nie zmienila. I nigdy nic sie nie zmieni. Odpowiedz Link
ania_2000 Re: USA vs. Polska 08.09.06, 00:09 No pewnie ze pozwole:) Kurcze blade - to niezla banda nieudacznikow jestesmy:) Ale ja tam pamietam tez Mieszka, Chrobrego, Sobieskiego, Kosciuszke. Po prostu nie moge jakos myslec ze my, Polacy, jestesmy zgraja lajdakow i zlodzieji... Odpowiedz Link
ertes Re: USA vs. Polska 08.09.06, 00:17 Aniu, Owszem, Piastowie to chyba jedyni co cos tak naprawde umieli choc tez potem jeden taki inteligentnie podzieli Polske co spowodowalo ze kolejny balwan sprowadzil naszych kochanych Krzyzakow. Jak to sie zakonczylo wiemy. madroscia narodow jest nie wygrywanie bitew a wojen. Sobieski, Kosciuszko wygrali jakies tam bitwy. I co z tego wyniknelo dla Polakow? Niewiele albo i nic. Za Sobieskiego Polska juz walila sie ku upadkowi i Wieden nic w tym nie pomogl a bitwy Kosciuszki o ile romantycznie piekne itp tez nic nie daly. Polska stracila niepodleglosc. Nawet tak wielkiego zwyciestwa jak Grunwald nie wykorzystano, ale to temat do innej dyskusji. Moze zgraja ladakow i zlodzieji tak do konca nie jestesmy ale tez i nie mamy zbyt dobrej opinii na przyklad w Niemczech. Nawet tutaj polish jokes tez o czyms swiadcza. Odpowiedz Link
ania_2000 Re: USA vs. Polska 08.09.06, 00:33 ertes napisał: > Moze zgraja ladakow i zlodzieji tak do konca nie jestesmy ale tez i nie mamy > zbyt dobrej opinii na przyklad w Niemczech. Nawet tutaj polish jokes tez o czym > s > swiadcza. Ale nie uwazasz, ze to sa opinie powstale po 2 wojnie sw? Wczesniej nikt nas jak zlodzieji nie traktowal... Tylko tez uwazam, ze Polacy - jak moze malo inny narod na swiecie - potrafi sie doskonale sprawdzac w innych - NIEpolskich warunkach. Swietnie (w wiekszosci) daja sobie rade na emigracji, robia kariery, sa wyksztalceni - nie tylko "szkolnie" ale i "spolecznie". Sa otwarci, lubia podrozowac, sa ciekawi swiata - ciezko pracuja i sa uczciwi. Tak wiec sobie mysle - ze nieprawda jest to, ze Polacy, jako Narod sa do dupy. Ten kraj, ktory stworzyli jest do dupy - ale i komuna jako ustroj byl do dupy, wiec moze wina w ustroju? Odpowiedz Link
ertes Re: USA vs. Polska 08.09.06, 00:52 A przed komuna to co tam bylo? Kraina szczesliwosci? Takie samo G jak jest i teraz. Poza tym nie uwazasz ze skoro my taki super narod to powinnismy miec super kraj? Cos tu sie nie zgadza. Gdzie sa te sukcesy Polakow i Polski na przestrzeni 1000 lat? Gdzie? Jak na razie to w ciagu ostatnich 234 lat mielismy 36 niepodleglosci! I to ma byc sukces?!?! To raczej swiadczy o beznadzieji. A wiesz co Bismarck powiedzial wiele, wiele lat temu? "Chcecie zniszczyc Polakow? Dajcie im sie rzadzic." > Tylko tez uwazam, ze Polacy - jak moze malo inny narod na swiecie Ja znam kilka i wiecej ktore sobie doskonale radza na emigracji a na pewno lepiej jak Polacy. Nikt nie twierdzi ze kazdy Polak to glupek i nieudacznik. Ale takich jest niestety wiekszosc. > swiata - ciezko pracuja i sa uczciwi Tylko w Polsce wsrod swoich jakos te cechy zanikaja... ciekawe. Odpowiedz Link
tamsin Re: USA vs. Polska 07.09.06, 23:36 ja tez tak sie wybieram, bo od czasu wyjazdu z PRL, bylam tylko raz, chyba z dziesiec lat temu. Plany mam bardzo niesprecyzowane, ale chce poleciec do Pragi (slyszalam od ludzi same ahh, ohhh o Pradze), i potem pokazac wreszcie slubnemu, ze biale niedzwiedzie po POlsce nie chodza a caly narod szczerbaty tez nie jest ;-) Tu zartuje, ale chce pojechac do Krakowa i okolicy, czyli Wieliczka, Oswiecim i co tam jeszcze mi przyjdzie do glowy. Odpowiedz Link
ania_2000 Re: USA vs. Polska 07.09.06, 23:40 Praga jest sliczna. Ochy i achy wcale nie przesadzone:) Odpowiedz Link
artremi Re: USA vs. Polska 07.09.06, 23:49 Mysle ze nie jest milo zyc tu "bez papierow". Moja wlasna siostra wrocila z mezem do PL. Tu byli nielegalni. Teraz w PL sa dosyc dobrze ustawieni - dyrektorzy, sluzbowe samochody, itp. Zupelnie inny status. Plus maja poczucie ze mieszkaja we wlasnym kraju. Moja sytuacja tu jest bardzo dobra, ale jesli natrafi sie okazja na transfer na dyrektorskie stanowisko w W-wie Odpowiedz Link
inka26 Re: USA vs. Polska 08.09.06, 00:30 Wlascieiw to juz nie moge tego czytac jak co-poniektorzy na tym forum "napedzaja sie" przy tego typu artkolach i probuja innym i sobie (szczegolnie) udowodnic jak to w Polsce to jest okropnie, zacofanie, itp itd.... Oceniaja, porownuja....dowarosciowuja sie... No nic - musialam to powiedziec :) A przy okazji, to bohaterowie tego artykolu malo placili za mieszkanie, jedzienie, telefon... Czyzby LA bylo o ponad 50% drozsze niz Chicago? Odpowiedz Link
artremi Re: USA vs. Polska 08.09.06, 00:57 Czy $500 / mies to drogo za mieszkanie? Ja place $1,600 / mies za mieszkanie w Baltimore... Odpowiedz Link
inka26 Re: USA vs. Polska 08.09.06, 01:00 No wlasnie mowie, ze to $500 to bardzo malo... :) Odpowiedz Link
artremi Re: USA vs. Polska 08.09.06, 01:09 rozumiem :-) inka26 napisała: > No wlasnie mowie, ze to $500 to bardzo malo... :) Odpowiedz Link
ertes Re: USA vs. Polska 08.09.06, 01:01 W Santa Monica w tych norach tez ludzie placa tyle ($500) a w normalnych miejscach tak jak w Baltimore. Odpowiedz Link
anutka1 Re: USA vs. Polska 08.09.06, 01:11 tez mi sie rzucila w oczy ta cena za mieszkanie, to niedrogo, ale i tez zalezy co to za mieszkanie bylo. Odpowiedz Link
alex113 Re: USA vs. Polska 08.09.06, 01:10 Pozostawie bez komentarza, bo brakuje mi slow wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3603297.html Odpowiedz Link
artremi Re: USA vs. Polska 08.09.06, 01:26 Na pewno duzo jest w PL do zrobienia, ale tutaj tez mozna wyszukac podobne problemy. Kiedys pracowalam w kuchni dla bezdomnych i pracowalam przy robieniu sniadan. Juz po godzinie otwarcia (tzn. 6:00 a.m.) juz nie bylo jedzenia, a bezdomni jeszcze przychodzili. Bylo to w Chicago... Niestety nie bylo latwo dostac przeterminowane jedzenie, ktore sklepy wyrzucaly codziennie na smietnik. Podobna sprawa jak w PL (podatki). Mam jeszcze jedno porownanie z Polska. Ostatnio bylam w Citibanku w Warszawie i bylam bardzo milo obsluzona, przez ludzi elegancko ubranych, w bardzo czystym banku. Natomiast wczoraj bylam w Citibanku w Baltimore. Wszyscy pracownicy za bardzo gruba, kuloodporna szyba. Do tego wszyscy jedli chipsy i musialam dlugo czekac. Cale biuro stare i w kiepskim stanie. Czulam sie jakby wlasnie w W-wie byla "Ameryka", a tu u mnie trzeci swiat. Odpowiedz Link
edytais Re: USA vs. Polska 08.09.06, 01:51 $150 miesiecznie na jedzenie dla dwoch doroslych osob? Chyba polowa ich posilkow to parapety.... $30 za prad: tez im sie trafil dobrze izolowany budynek...jak slepej kurze ziarko. Odpowiedz Link
bella41 Re: USA vs. Polska 08.09.06, 02:25 tez zwrocilam uwage na ich wydatki na jedzenie nawet sobie nie wyobrazam, co jedli co prawda nie mieszkam w chicago, ale 500usd za mieszkanie ...mh...moze to byl jakis basement albo pokoik ja rozumiem, ze osobom wyksztalconym trudno jest zaakceptowac ich pozycje spoleczna tutaj-jedni maja mozliwosc uzupelnic tu studia, inni nie jedni znajduja tu szczescie, inni nie Odpowiedz Link
ciocia_ala Re: USA vs. Polska 08.09.06, 22:29 tez sie usmialam... 150 dolaro = chleb tostowy z wal-mart & margaryna. nie widze nic innego. myslalam na poczatku ze chodzi o to, ze na tydzien $150. na miesiac w chicago, hehehe. co prawda tam nie mieszkam, ale ceny w stanach az tak nie moga sie roznic:) $500 za mieszkanie + pokoj przy rodzinie :) tam mysle:) no i to mieszkanie za $120 000. chyba w kantucky albo wyoming nie zauwazylam ze $30 dolcow za prad!! ja place w najchlodniejszym miesiacu (Arizona) 90. Sierpien i lipiec 150. a wcala echlodno w domu nie mam. raz, chyba w kwietniu 2 lata temu udalo mi sie zejsc do $90. Odpowiedz Link
aniutek Re: USA vs. Polska 08.09.06, 02:53 > Natomiast wczoraj bylam w Citibanku w Baltimore. Wszyscy pracownicy za bardzo > gruba, kuloodporna szyba. Do tego wszyscy jedli chipsy i musialam dlugo czekac. > > Cale biuro stare i w kiepskim stanie. Czulam sie jakby wlasnie w W-wie > byla "Ameryka", a tu u mnie trzeci swiat. ja to samo moge powiedziec o sheratonie, tutaj jest to taki sredni hotel ten w warszawie to high life. dlaczego tak jest? i zwroc uwage, ze obie firmy oktorych mowimy sa amerykanskie. artykul IMO jest przegiety, sama przeprowadzilam sie do pl po latach zycia tutaj, jesli bylabym sama pewnie zostalabym tam ze wzgledu na rodzicow i przyjaciol, realia mnie draznily, ani M ani syn ( fatalne doswiadczenia wszkole a byla to dopiero 1 klasa podstawowki) nie chcial w PL zostac na stale. rachunek ekonomicvzny tez sklanialdo powrotu do usa. teraz po 5 latach nie zaluje, to byl dobry krok a sytuacja w PL imo jest gorsza niz ta jaka zostawilam. Odpowiedz Link
foxie777 Re: USA vs. Polska 08.09.06, 04:58 Drogie Panie, nie mozemy zapominac, ze Kraj nasz jest polozony beznadziejnie.Ruski z jednej Niemcy z drugiej strony. Do tego dodac komune przez tyle lat.Nie twierdze, ze jest tam idylla, ale nie rozumiem tych strasznych kompleksow . Ze niby Niemcy sa od nas lepsi?.Tak im bylo dobrze, ze wybrali Hitlerka ktory im obiecal lepsze zycie jak wyrzna Zydow i podbija Europe?. Prosze pamietac o osiagnieciach Polakow w literaturze, muzyce nauce itd. Jak nas maja inni szanowac jak My sami mamy taka zla opinie o sobie. Zawsze podkreslam, ze jestem z Polski i mowie o tym z duma. Natomiast porownywanie zycia w bogatym USA z niedawno wyzwolona Polska jest szczytem glupoty. Jezdze do Kraju czesto i widze zmiany na lepsze .Nawet obsluga w sklepach czy restauracjach caly czas sie poprawia. Ludzie sa o wiele bardziej uprzejmi.Takie sa moje obserwacje. Zreszta ja zawsze patrze na zycie optymistycznie. pozdr Odpowiedz Link
edytkus Re: USA vs. Polska 08.09.06, 05:29 foxie777 napisała: > Tak im bylo dobrze, ze wybrali Hitlerka ktory im obiecal > lepsze zycie jak wyrzna Zydow i podbija Europe?. Smiem twierdzic ze gdyby Hitler przemawial (a mial wrecz hipnotyczne umiejetnosci przekonywania) po polsku lub Polacy mowili po niemiecku sami zbudowalibysmy oboz w Oswiecimiu. Zreszta, skad w Polakach tyle uprzedzen do Zydow jak nie z pozostalosci po tamtym okresie? Odpowiedz Link
foxie777 Re: USA vs. Polska 08.09.06, 05:49 Nie zgodze sie z tym nigdy. Polacy zyli w dosc przyzwoitych stosunkach z Zydami od wiekow. Nie mowie o sporadycznych aktach antysemityzmu, ale ogolnie Jestem zas pewna, ze jakbys Niemcom zabrala "socjal" to inaczej by spiewali. To byla zreszta rozmaowa USA vs Polska, mnie zas nerwy poniosly jak ktos uwaza Niemcow czy innych za lepszych od Nas. pozdr Odpowiedz Link
sublustris Re: USA vs. Polska 08.09.06, 04:53 bi.gazeta.pl/im/6/3602/m3602556.jpg zywnosc $150? - to mniej niz moje tygodniowe zakupy (tez 2osoby). Odpowiedz Link
alex113 Re: USA vs. Polska 08.09.06, 16:54 "Niedawno Tomek przechodził przez bazar. [.......]dla tego Wietnamczyka to musi być wielkie osiągnięcie, [.....] W gruncie rzeczy on nam nie przeszkadza. I wtedy... złapał się na tym, że tak naprawdę pomyślał o Wietnamczyku z wyższością" Dla mnie esencją artykułu jest ten piękny wstęp. Sami traktuja innych jak bród i smród, a potem sie boją, że bedą przez innych tak samo traktowani. Kompleksy wyłażą z ludzi i dulszczyzna straszna. W zyciu tak już jest, że zbieramy to co rozdajemy, a każde spotkanie z innym człowiekiem jest odzwierciedleniem tego kim tak naprawde jesteśmy. Odpowiedz Link
rhodeisland Re: USA vs. Polska 10.09.06, 04:25 Ten artykul mialby jakis sens gdyby ci ludzie byli w Stanach latami i doszli do wniosku, ze wybieraja Polske. Po roku podjeli decyzje o powrocie i do czego? Z tego co rozumiem, to dla zycia towarzyskiego. Z papierami, czy bez, w Stanach mieliby wiekszy standard zycia. Rozumiem z drugiej strony, ze nie chcieli byc tu bez papierow i zamykac sobie drogi spowrotem. No wiec wlasciwie to wrocili do Polski tak szybko zeby moc kiedys znowu wyjechac do Stanow. Paradoks, prawda? Chcialabym wiedziec czym sie zywili za takie smieszne pieniadze. To chyba blad w druku. Brakuje jednego zera przy tej sumie na wyzywienie. Ertes, gdybys mogl, to udawalbys chyba, ze nie jestes Polakiem. Zalosne jest to, jak plujesz na wszystko, co polskie. Ja do Polski zawsze bede miala sentyment. Nie ma dla mnie znaczenia to, co Polska znaczy w swiecie. To jest moj kraj ojczysty i tego nie zmienie. Moge sie na niego wkurzac, ale na pewno nie bede go opluwac. Zawsze mowie dobrze o Polsce przy cudzoziemcach, chociaz nie zawsze ma to pokrycie z rzeczywistoscia. Odpowiedz Link
cyborgus Re: USA vs. Polska 10.09.06, 04:25 w Chicago mozna znalezc mieszkanie za $500, i to calkiem spore, np. blisko polskich dzielnic. Czesto jest to np. cale, samodzielne pietro domku rodzinnego, ale moze tez byc apartament. Wszystko zalezy od lokalizacji, ta na pewno do najatrakcyjniejszych nie nalezala. Odpowiedz Link
elsbieta Re: USA vs. Polska 20.09.06, 21:32 Ile wydajecie na jedzenie? Zafascynowala mnie suma podana w tym artykule? Odpowiedz Link