Dodaj do ulubionych

Prokuratura bada sprawę monitoringu w Zabrzu?

IP: *.giga-dns.com 08.06.10, 13:09
WIEŚĆ GMINNA NIESIE ŻE SPRAWĄ MONITORINGU WIZYJNEGO JEGO LEGALNOSCI
I KORZYSTANIA Z NIEGO PRZEZ CYWILI Z UM ZAINTERESOWAŁA SIĘ
PROKURATURA. CZY TO OZNACZAŁOBY ŻE SĄ POWAŻNIE NIEPRAWIDŁOWOŚCI W
TYM PROJEKCIE? CZY TO OZNACZA ŻE MONITORING WIZYJNY MIASTA JEST
NIELEGALNY? JEŻELI OKAŻE SIĘ TO PRAWDĄ, TO CZY ODPOWIE ZA TEN
BUBEL I FUSZERKĘ PANI PREZYDENT CZY TEŻ KOZŁA OFIARNEGO WYZNACZY?
Obserwuj wątek
    • Gość: xyz Re: Prokuratura bada sprawę monitoringu w Zabrzu? IP: 83.238.216.* 08.06.10, 17:47
      nie "prokuratura się zainteresowała", tylko jeden kretyn - krzykacz z zabrzańskiej PO, złożył doniesienie do prokuratury - że niby nielegalnie przetwarzane są jego dane osobowe w postaci obrazu z kamery. Niezły ubaw. I teraz prokuratura kombinuje jak posłać barana na drzewo znajdując na to odpowiednie paragrafy. Jakby nie mieli poważniejszych rzeczy do roboty...
      • Gość: Z-z Re: Prokuratura bada sprawę monitoringu w Zabrzu? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.10, 17:53
        Po wpisie xyz nie zdziwił bym się gdyby prokuratura zainteresowała
        się osobą autora wpisu.Jeżeli radny poczyje się dotknięty i złoży
        zawiadomienie do prokuratury to wygra sprawę karną i cywilną w
        przedbiegach.Gdybym był radnym nie wahał bym się ani przez moment.
      • Gość: monika z um Re: Prokuratura bada sprawę monitoringu w Zabrzu? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.06.10, 19:02
        Nielegalne przetwarzanie danych osobowych jest przestepstwem. Skoro wiec monitoring dziala
        nielegalnie to i obraz rejestrowany jest nielegalnie i do tego przez nieuprawnione do tego osoby.
        Zatem sprawa moze byc powazna. A w sprawach przestepstw wlasciwym jest prokuratura. Stad i to
        postepowanie.

        • Gość: no Re: Prokuratura bada sprawę monitoringu w Zabrzu? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.10, 20:04
          No to ładny numer. A swoją drogą to bardzo interesujące skąd xyz wie
          kto złożył to doniesienie. Śmierdząca sprawa. Czyżby SKUTECZNA mafia
          sięgała już swoimi mackami do prokuratury?
          • Gość: Adi Re: Prokuratura bada sprawę monitoringu w Zabrzu? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.10, 20:10
            XYZ chyba teraz ze strachu obgryza paznokcie na jego miejscu bym
            przeprosił za ten wpis.
            No chyba, że nie ma co robic z pieniędzmi i chce stracic co najmniej
            kilkanascie tys zł i miec wyrok skazujący.
            • Gość: monika z um Re: Prokuratura bada sprawę monitoringu w Zabrzu? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.06.10, 20:44
              Tez jestem ciekawa skad xyz wie o tym kto zlozyl doniesienie do prokuratury i czego ono dotyczy. Jezeli
              wyplynely te informacje na forum oznacza to ze postepowanie w prokuraturze moze byc prowadzone
              w sposob wadliwy po to aby np nie skrzywdzic Szulikowej. Poza tym postepowanie o ile jest prowadzone
              nie moze byc upubliczniane a scislej szczegoly tego postepowania. XYZ moze miec klopoty. A sama
              sprawa monitoringu w miescie to jeden wielki skandal. Mam nadzieje ze Prokuratura przyjrzy sie tej
              sprawie. Brawo za postawe obywatelska temu kto odwazyl sie zlozyc zawiadomienie do Prokuratury.
              Prawo musi byc przestrzegane rowniez przez Prezydenta Zabrza.
              • kielonek-online Re: Prokuratura bada sprawę monitoringu w Zabrzu? 08.06.10, 22:07
                Jesteś sprzątaczką w UM?
                • Gość: masakra Re: Prokuratura bada sprawę monitoringu w Zabrzu? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.10, 22:14
                  Mam nadzieję, że oprócz Mańki beknie też xyz.
                  • Gość: a Re: Prokuratura bada sprawę monitoringu w Zabrzu? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.10, 08:23
                    A może baranem ofiarnym zostanie Makbet?
                    • makbet1 ------------------------------- 09.06.10, 08:31
                      Całkiem możliwe.
                      Mówiąc szczerze to przymierzam się do posady prezesa NBP.
                      • Gość: śledczy Re: ------------------------------- IP: *.mironet.pl 09.06.10, 11:38
                        prokuratura jest uszulikowiona co do tego nie ma wątpliwości. nie takie sprawy
                        na drzewo spuścili. niezły wał w prokuraturze był też ze sprawą Śmietany i jego
                        wybryku przed ukrytą kamerą.
                        • Gość: reklama lans IP: *.stk.vectranet.pl 09.06.10, 22:08
                          W Gliwicach profesjonalnie zainstalowano monitoring skladajacy sie z
                          65 kamer z dostepem w lokalnych komisariatach.W Zabrzu skutecznie
                          zainstalowano dla promocji 16 kamer,ktorych nikt nie nadzoruje.Ale w
                          roku 2016 w Zabrzu bedzie 250 kamer,czyli w nastepnych kadencjach.To
                          juz jest kampania.
                          • Gość: marczupitulajtis Prokuratura? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 09.06.10, 22:19
                            Nie po to jarkacz wymienił wszystkich prokuratorów i większość
                            komendantów aby taką zacną towarzyszkę ciągali po sądach. Umorzymy.....
    • Gość: M Re: Prokuratura bada sprawę monitoringu w Zabrzu? IP: 212.106.160.* 09.06.10, 22:24
      Ja proponuje zająć się raczej okradaniem domów i firm w Kończycach,
      gdzie jest Policja?strach tam mieszkać
      • kielonek-online Re: Prokuratura bada sprawę monitoringu w Zabrzu? 09.06.10, 22:30
        Bądź dzielny, nie pękaj!
      • Gość: reklama Re: Prokuratura bada sprawę monitoringu w Zabrzu? IP: *.stk.vectranet.pl 09.06.10, 22:31
        w Konczycach?a robia to skutecznie,czy tez dla lansu?
        • kielonek-online Re: Prokuratura bada sprawę monitoringu w Zabrzu? 09.06.10, 22:33
          Nie masz polskich znaków, czy jesteś leniwy?
          • Gość: POP Re: Prokuratura bada sprawę monitoringu w Zabrzu? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.10, 22:47
            Na miejscu XYZ przygotował bym sobie szczoteczkę do zębów i piżamkę
            najlepieij w paski.
            • kielonek-online Re: Prokuratura bada sprawę monitoringu w Zabrzu? 09.06.10, 22:51
              Dobra, poradziłeś, teraz napij się wódki.
              • Gość: może Re: Prokuratura bada sprawę monitoringu w Zabrzu? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.10, 08:38
                Może xyz myśli, że jest bezkarny, bo ma kolegów /mareczków/.
                • Gość: ABC Re: Prokuratura bada sprawę monitoringu w Zabrzu? IP: 109.243.91.* 10.06.10, 11:41
                  i kolegów komediantów. a wiadomo że policja jest poukładana z prokuraturą w
                  każdym mieście. w Zabrzu wszyscy w zgodzie z władzą.
                  • Gość: razem Re: Prokuratura bada sprawę monitoringu w Zabrzu? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.10, 12:07
                    Ręka rękę myje. Tak rodzą się pomyje.
                    • Gość: snake Re: Prokuratura bada sprawę monitoringu w Zabrzu? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.10, 12:14
                      Z całym szacunkiem, ale ta dyskusja jest po prostu głupia.
                      Filmowanie, czy inaczej rejestracja obrazu w miejscach publicznych jest dozwolone bez ograniczeń, tak więc instalacja monitoringu i zapis obrazu jest zgodna z prawem, podobnie jak w dziesiątkach innych przypadków jak np kamer bankomatów, banków, parkingów itp.
                      • Gość: kasia Re: Prokuratura bada sprawę monitoringu w Zabrzu? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.06.10, 13:15
                        Bzdury. I tacy jak ty decyduja o bezpieczenstwie w miiescie az strach sie bac. Tylko ochrona i straz
                        miejska oraz policja i inne sluzby moga obserwowac i rejestrowac obraz w miejscach publicznych i
                        kazda z tych sluzb ma podstawe prawna do tych dzialan. A jaka to ustawa pozwala pracownikom
                        cywilnym Wydz. zsrz Kryzysowego UM do tych dzialan? Nie ma takiej ppdstawy wiec nielegalnie. Beda
                        jaja.
                        • Gość: snake Re: Prokuratura bada sprawę monitoringu w Zabrzu? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.10, 15:05
                          Tłumaczę Ci jak krowie na miedzy, że w Polsce nie ma zakazu filmowania w miejscach publicznych i na tym opierają się monitoringi setek miast i innych miejsc, także dziennikarze. Rejestrować obraz na ulicy może każdy i do tego nie potrzeba ustawy. Co nie jest zabronione to jest dozwolone. Przejdź się przez miasto i zobacz dziesiątki kamer skierowanych na chodniki, zamontowanych przy kantorach, bankomatach, bramach itp. Ktos to ściga?
                          • Gość: kasia Re: Prokuratura bada sprawę monitoringu w Zabrzu? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.06.10, 17:19
                            Po nauki po nauki. Moze nie jest jeszcze za pozno. Zasada "co nie jest zabronione jest dozwolone" nie
                            dotyczy urzedow i urzednikow. Oni dla legalnosci swoich dzialan musza miec podstawe prawna. Zawsze
                            i wszedzie. Niestety ale nie ma podstawy prawnej w przypadku obslugi monitoringu wizyjnego w Zabrzu.
                            Dla mnie ten projekt jest nielegalny. Poza tym kolego warto poczytac ustawe o ochronie danych
                            osobowych. Moze wtedy cos zrozumiesz.
                            • Gość: Ed Re: Prokuratura bada sprawę monitoringu w Zabrzu? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.10, 19:02
                              Na ale niby kogo prokuratura ma ścigac pracowników wydziału
                              kryzysowego którym kazali robic za ochraniarzy ?
                              • Gość: czytacz Re: Prokuratura bada sprawę monitoringu w Zabrzu? IP: *.chello.pl 10.06.10, 19:23
                                Jezeli okaze sie ze monitoring funkcjonuje z naruszeniemn prawa to
                                odpowie za to karnie Prezydent Miasta Zabrze pani Malgorzata Manka -
                                Szulik.
                                • Gość: maniek Re: Prokuratura bada sprawę monitoringu w Zabrzu? IP: *.kokarda.pl 10.06.10, 19:35

                                  Zacytuję fragment opinii prawnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i
                                  Administracji w Warszawie nt monitoringu wizyjnego w miastach
                                  (dotyczy obsługiwania monitoringu przez osoby nieuprawnione)

                                  „Podejmowanie wskazanych czynności przez inne podmioty, jako
                                  działanie bez podstawy ustawowej, wykracza poza dopuszczalny przez
                                  Konstytucję RP zakres ograniczeń w korzystaniu z wolności i praw w
                                  niej przewidzianych. Należy bowiem pamiętać, że regulacja art. 31
                                  ust. 3 Konstytucji RP ma charakter wyjątku, a zatem wynikające ze
                                  wskazanego przepisu uprawnienie do wprowadzenia w pewnym zakresie
                                  ograniczeń w korzystaniu z konstytucyjnych wolności i praw nie może
                                  być interpretowane rozszerzająco”

                                  Cały artykuł, podobna sprawa ;

                                  www.gazetylokalne.pl/index.php?p=news&newsid=1019&area=1


                                  Coś czuje że P. Prezydent Zabrza będzie miała spore kłopoty.
                                  • Gość: maniek Re: Prokuratura bada sprawę monitoringu w Zabrzu? IP: *.kokarda.pl 10.06.10, 19:49

                                    Monitoring miasta prowadzony przez prywatną firmę (podobnie jak
                                    przez urzedników-cywili z Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM w
                                    Zabrzu) wykracza poza zakres ograniczeń w korzystaniu z praw i
                                    wolności przewidzianych w Konstytucji RP. To ważne stwierdzenie
                                    warto zapamiętrać. Zatem miał rację ten który poskarżył sie
                                    Prokuraturze na nielegalny monitoring w naszym mieście.
                                    • Gość: ____ Re: Prokuratura bada sprawę monitoringu w Zabrzu? IP: *.chello.pl 10.06.10, 21:02
                                      zabrzetv.pl/news/wiadomosci/goracy_temat/20100208_Zabrze__Miasto_monitorowane_/
                                      • Gość: emeryt Re: Prokuratura bada sprawę monitoringu w Zabrzu? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.10, 21:27
                                        Ciekawe czy ten jeden pracownik urzędu miejskiego obsługuje ten
                                        monitoring 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu czy po 15-tej
                                        tak jest reszta pracowników idzie do domu i nikt nie monitoruje
                                        pracy kamer.Nie wspominając o sobotach i niedzielach gdy urząd jest
                                        zamknięty.
                                        czyli co zafundowano nam skandaliczne partactwo i amatorszczyznę i
                                        wydano fortunę na reklamę tej lipy na bilbordach ?
                                        Proponuję zmianę napisu na bilbordach na : Zabrze miasto, które
                                        wyrzuca miliony w błoto i robi swoich mieszkanców w balona.
                                        • Gość: poldek Re: Prokuratura bada sprawę monitoringu w Zabrzu? IP: *.pl 11.06.10, 08:03
                                          Skoro Prokuratura zajęła się sprawa to oznacza ze sa powody dla
                                          których to uczyniła. Podejrzenie popełnienia przestepstwa.
    • makbet1 ------------------------------- 11.06.10, 08:28
      1. Co nie jest prawem zakazane jest dozwolone.
      2. Opinie prawne MSWiA nie są dla um prawnie wiążące. Um posiada
      własną obsługę prawną.
      3. Pracownicy cywilni um nie monitorują obywateli tylko testują
      system, czy jego wykonanie pod względem technicznym jest zgodne z
      zawartą umową i z dokumentacją techniczną.
      • Gość: ED Re: ------------------------------- IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.10, 09:00
        Tak zgadza się urząd miasta ma własną obsługę prawną, która kosztuje
        fortunę. Tylko na ile taka obsługa prawana może byc bezstronna w
        ocenie zdarzeń jeżeli urząd ją opłaca ?

        • makbet1 Re: ------------------------------- 11.06.10, 09:43
          Obsługa prawna MSWiA, opłacana przez MSWiA, jest również bezstronna.
          • Gość: baca do makbeta IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 12:32
            czytając te mądrości tak sobie siedzę i głośno myślę,
            czy prawo zabrania głupoty?
          • Gość: Ed Re: ------------------------------- IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.10, 13:23
            Opłacana obsługa jest bezstronna ? Ciekawe czy makbet 1 faktycznie
            wierzy w te głupoty,które wypisuje ?
      • Gość: kuku Re: ------------------------------- IP: *.000webhost.com 11.06.10, 13:29
        makbet1 napisała:
        > 1. Co nie jest prawem zakazane jest dozwolone.

        Nieprawda. Urząd Miasta może czynić jedynie to co pozwala prawo,
        zatem MUSI BYĆ PODSTAWA PRAWNA do tego typu działań. Zasada "Co
        nie jest prawem zakazane jest dozwolone" dotyczy obywatela a nie
        Urzędu , czyt. dalej Prezydenta Zabrza.

        > 2. Opinie prawne MSWiA nie są dla um prawnie wiążące. Um posiada
        > własną obsługę prawną.

        No tak, kancelaria UM Zabrze opłacana za nasze pieniądze wystawia
        buble prawne czyt dalej opinie prawne ... ale Prokuratura chyba to
        zweryfikuje

        > 3. Pracownicy cywilni um nie monitorują obywateli tylko testują
        > system, czy jego wykonanie pod względem technicznym jest zgodne z
        > zawartą umową i z dokumentacją techniczną.

        Aha, zaczyna się już obrona. Widząc że UM dał plamy i naruszył
        ustawę o ochronie danych osobowych zatrudniając w ubiegłym roku
        pracowników cywilnych do obsługi monitoringu wizyjnego, teraz
        gorączkowo próbuja zatuszować tę sprawę, wpierw ustami byłego
        naczelnika że monitoring nie służy bezpieczeństwu tylko obserwacji
        ptaszków na drzewie, teraz zaś że niby testuje ten system.
        Prokuratura zapewne też to zweryfikuje, jak nie ta to na pewno
        Prokuratura Okręgowa w Katowicach.

        sierpień 2009
        www.tvs.pl/informacje/15348/
        I kolejny artykuł , polecam ten fragment:

        "Centrum dowodzenia monitoringiem znajduje się w siedzibie
        zabrzańskiej straży miejskiej, a przed ekranami zasiądą (UWAGA!!)
        pracownicy Centrum Zarządzania Kryzysowego.
        www.24gliwice.pl/wiadomosci/?p=8943

        A na koniec, wypowiedź Makbeta z 12.10.2009 z tego forum

        makbet1 12.10.09, 11:05 Odpowiedz Skoro mieszkańcom obiecano, to i
        zrobiono.
        Znakomity był to pomysł. Widać nie tylko skrzyżowania, ale i
        calusieńką okolicę. Wtajemniczeni mówią, że widać też niezapięte
        pasy kierowców, a nawet markę komórki, z której rozmawiają podczas
        jazdy. Dobrze widać też wyprowadzaczy psów i zagięte tablice
        rejestracyjne niektórych motocykli. Daleko, bo aż na następnym
        nieokamerowanym skrzyżowaniu widać tych, którzy rzucają pety na
        ulicę. Oj, będzie się działo.


        POWIEM KRÓTKO, OJ BĘDZIE SIĘ DZIAŁO hehehehe
        • Gość: dura lex sed lex Naruszenie prawa w Zabrzu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.10, 14:11
          Przepisy obowiązującego prawa przyznają konkretnym podmiotom, w tym
          Policji, Straży Granicznej oraz strażom gminnym (miejskim), prawo
          stosowania tzw. monitoringu wizyjnego. Stosownie bowiem do art. 15
          ust. 1 pkt 5a ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (t.j.: Dz.
          U. z 2007 r. Nr 43, poz. 277, z późn. zm.) policjanci, wykonując
          czynności, o których mowa w art. 14 ustawy (tj. czynności operacyjno-
          rozpoznawcze, dochodzeniowo-śledcze i administracyjno-porządkowe,
          jak również, w zakresie określonym w odrębnych ustawach, czynności
          wykonywane na polecenie sądu, prokuratora, organów administracji
          państwowej i samorządu terytorialnego), mają m.in. prawo
          obserwowania i rejestrowania przy użyciu środków technicznych obrazu
          zdarzeń w miejscach publicznych, a w przypadku czynności operacyjno-
          rozpoznawczych i administracyjno-porządkowych podejmowanych na
          podstawie ustawy - także i dźwięku towarzyszącego tym zdarzeniom. Z
          kolei zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997
          r. o strażach gminnych (Dz. U. Nr 123, poz. 779, z późn. zm.)
          strażnik, wykonując zadania wskazane w ustawie, ma prawo do
          obserwowania i rejestrowania przy użyciu środków technicznych obrazu
          zdarzeń w miejscach publicznych. Także funkcjonariusze Straży
          Granicznej stosownie do art. 11 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 12
          października 1990 r. o Straży Granicznej (t.j.: Dz. U. z 2005 r. Nr
          234, poz. 1997, z późn. zm.), wykonując zadania wymienione w art. 1
          ust. 2 ustawy (do których należy m.in. ochrona granicy państwowej
          oraz organizowanie i dokonywanie kontroli ruchu granicznego), mają
          prawo obserwowania i rejestrowania przy użyciu środków technicznych
          służących do rejestracji obrazu i dźwięku zdarzeń na drogach oraz w
          innych miejscach publicznych. Dodać przy tym należy, że uprawnienia
          powyższe przysługują wyłącznie funkcjonariuszom Policji czy Straży
          Granicznej oraz strażnikom, a zatem nie mogą ich przeprowadzać
          pracownicy cywilni Policji oraz Straży Granicznej, jak również
          niebędący strażnikami pracownicy straży gminnych (miejskich).
          Wskazać należy, że ustawy powyższe oraz wydane na ich podstawie akty
          wykonawcze regulują nie tylko zakres, ale również sposób użycia tzw.
          monitoringu wizyjnego. Ponadto prawo korzystania z tzw. monitoringu
          wizyjnego mają również inne podmioty, w tym Centralne Biuro
          Antykorupcyjne, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencja
          Wywiadu. Nie ma natomiast jakiejkolwiek podstawy prawnej do
          stosowania (czyli obserwacji i rejestracji obrazu) przez pracowników
          cywilnych UM jak np pracownicy Wydziału Zarząedzania Kryzysowego i
          Ochrony Ludności.
        • makbet1 Re: ------------------------------- 11.06.10, 14:29
          Do Ed i kuku.
          Wszędzie procedury są identyczne. W razie decyzyjnych wątpliwości
          korzysta się z opinii zatrudnionego radcy prawnego, która to opinia
          prawna jest w zasadzie dla decydenta wiążąca. Jeżeli opinia byłaby
          wadliwa to prawnik taki odpowiada dyscyplinarnie przed swoją Izbą.
          Podstawy prawne działań wynikają nie tylko z bezpośredniego
          zastosowania odpowiednich przepisów, ale i z prawomocnych uchwał
          rady miasta, będących aktami prawa miejscowego.
          Każdy obywatel ma prawo zgłoszenia do prokuratury miejscowo
          własciwej zagadnienia, jeżeli uważa, że zachodzi możliwość
          popełnienia przestępstwa. Prokuratura wszczyna wtedy tzw.
          postępowanie sprawdzające i orzeka w postanowieniu co i jak.

          "jak nie ta to na pewno Prokuratura Okręgowa w Katowicach."
          Dlaczego w Katowicach? A co, gliwicka się spaliła? :)
          • Gość: HALOO Re: ------------------------------- IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.10, 14:55
            MAKBET PISZE: W razie decyzyjnych wątpliwości korzysta się z opinii
            zatrudnionego radcy prawnego, która to opinia prawna jest w zasadzie
            dla decydenta wiążąca

            OPINIA JEST ZAWSZE TYLKO OPINIĄ. ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNEJ ODPOWIADA
            NIE TEN KTO WYDAJE OPINIĘ TYLKO TEN KTO PODEJMUJE DECYZJĘ. W TYM
            PRZYPADKU PREZYDENT ZABRZA. JEZELI POZYSKAM OPINIĘ ŻE MOGĘ KRAŚĆ
            DROBNE SUMY PIENIĘDZY Z KASY MIASTA TO CZY OZNACZA ŻE MOGĘ TO
            CZYNIĆ ZGODNIE Z PRAWEM?
            WARTO ZATEM ABY PANI PREZYDENT ZMIENILA SWOICH PRAWNIKÓW BO TAK
            NAPRAWDĘ TO PANI PREZYDENT MOŻE KARNIE ODPOWIADAĆ ZA NARUSZENIE
            PRZEPISOW USTAWY O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH, CZEGO JEJ NIE ŻYCZĘ.
          • Gość: Ed Re: ------------------------------- IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.10, 14:55
            Każdą opinię można naginac do potrzeb klienta czyli płacącego za tą
            przyjemnośc urzędu miejskiego i dopiero tak naprawdę sądy
            administracyjne oceniają jej poprawnosc.
            Tylko, że znikomy procent takich opinii ma szansę w ogóle oceny
            przez sąd administracyjny o czym urzędnicy dobrze wiedzą i z czego
            korzystają.
            A nuż się uda przecież urzędnicy są bezkarni nie odpowiadają za
            swoje decyzje.
            • Gość: coś szczoteczka i pasta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.10, 18:43
              Coś mi się widzi, że Makbet razem z xyz też może szykować
              szczoteczkę. Bardzo ciekawe skąd wiedział, że sprawa została
              zgłoszona do prokuratury katowickiej? Może Mareczek dał cynk?
              • Gość: ciekawy Re: szczoteczka i pasta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.10, 22:50
                Prorok jaki, czy co?
              • Gość: heja Re: szczoteczka i pasta IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.06.10, 01:37
                dupa trzesie Szulikowa . Trwa narada jak zaradzic kompromitacji i jak uciszyc media
                • Gość: glos Re: szczoteczka i pasta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.10, 11:00
                  Praca na monitoringu, to praca wiążąca się ze złamaniem
                  konstytucyjnych zasad. W szczególności - prawa do prywatności.
                  Zgodnie z zapisami w konstytucji - prawa z niej wynikające mogą
                  zostać naruszone tylko po spełnieniu dwóch wymogów - łącznie:
                  ustanowione prawem w randze ustawy byc w związku z zapewnieniem
                  bezpieczeństwa publicznego. Do tego momentu uważałbym na karkołomną
                  konstrukcję dotyczące rozwiązań w naszym mieście.
                  Straże miejskie, pracownicy ochrony i policja mają w swoich
                  uprawnieniach z nazwy wymienioną obsługę systemów tego typu -
                  zgodnie z wymogiem konstytucji - okreslone w aktach w randze ustawy.
                  Wszelkie pozostałe konstrukcje sa karkołomne. Zatem moim zdaniem
                  obsługa monitoringu przez pracowników Wydziału Zarządzania
                  Kryzysowego UM w Zabrzu jest złamaniem prawa.
                  • Gość: kamera-akcja Re: szczoteczka i pasta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.10, 11:57
                    Jak już ci co szykują szczoteczki i pizamki trafią tam gdzie mogą
                    trafic to można Im założyc monitoring, żeby się Im jakaś krzywda
                    nie działa.
                    I wtedy mieszkańcy zamiast ogladac np. gniazdo bocianów w internecie
                    mogli by ogladac posiadaczy szczoteczek.
                    • Gość: wtedy Re: szczoteczka i pasta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.10, 21:40
                      Wtedy to mogą być nawet podglądy testowe.
                      • Gość: corega Re: szczoteczka i pasta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.10, 09:45
                        Bańka zamiast szczoteczki szykuje tabletki corega, bo mo nowy gybis.
                        • Gość: PiSzę do Was Re: szczoteczka i pasta IP: *.stk.vectranet.pl 14.06.10, 21:34
                          II-gi etap rozbudowy monitoringu rozpoczety.Przetarg ogłoszony.
                          • Gość: pozory Re: szczoteczka i pasta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.10, 07:58
                            Wszędzie tylko działania pozorowane.
                            • Gość: i co? Re: szczoteczka i pasta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.06.10, 08:33
                              I co? Jak tam się ma xyz?
                              • Gość: i Re: szczoteczka i pasta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.10, 13:47
                                I co z tym monitoringiem? Legalny, czy też nie?
                                • Gość: czy Re: szczoteczka i pasta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.10, 21:52
                                  Czy jesteśmy już inwigilowani legalnie, czy nadal na rympał?
                                  • Gość: pisczyk Re: szczoteczka i pasta IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.10.10, 22:17
                                    Sprawa rozwojowa, Podobno nadal trwa postępowanie.
                  • Gość: ? Re: szczoteczka i pasta IP: *.adsl.inetia.pl 06.10.10, 21:40
                    Z tym monitoringiem to jakaś lipa, chyba nie chodzi o dane osobowe bo ostatnio policja jakiegoś poszkodowanego szukała bo danych nie mieli, a z tą konstytucją to chyba też nie tak bo jak w ustawie nawet mają przeciwdziałanie terroryzmowi to wszystko pod to podciągną a bezpieczeństwo na pewno
                    Art. 19. 1. Organem właściwym w sprawach zarządzania kryzysowego na terenie gminy jest wójt, burmistrz, prezydent miasta.
                    2. Do zadań wójta, burmistrza, prezydenta miasta w sprawach zarządzania kryzysowego należy:
                    1) (83) kierowanie monitorowaniem, planowaniem, reagowaniem i usuwaniem skutków zagrożeń na terenie gminy;
                    2) (84) realizacja zadań z zakresu planowania cywilnego, w tym:
                    a) realizacja zaleceń do gminnego planu zarządzania kryzysowego,
                    b) opracowywanie i przedkładanie staroście do zatwierdzenia gminnego planu zarządzania kryzysowego;
                    3) (85) zarządzanie, organizowanie i prowadzenie szkoleń, ćwiczeń i treningów z zakresu zarządzania kryzysowego;
                    4) wykonywanie przedsięwzięć wynikających z planu operacyjnego funkcjonowania gmin i gmin o statusie miasta;
                    5) (86) zapobieganie, przeciwdziałanie i usuwanie skutków zdarzeń o charakterze terrorystycznym;
                    5a) (87) współdziałanie z Szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w zakresie przeciwdziałania, zapobiegania i usuwania skutków zdarzeń o charakterze terrorystycznym;
                    6) (88) organizacja i realizacja zadań z zakresu ochrony infrastruktury krytycznej.
                    3. Zadania, o których mowa w ust. 2, wójt, burmistrz, prezydent miasta wykonuje przy pomocy komórki organizacyjnej urzędu gminy (miasta) właściwej w sprawach zarządzania kryzysowego.
                    • Gość: po swojemu Re: szczoteczka i pasta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.10, 23:02
                      W Zabrzu prawo jest przestrzegane skutecznie.
                      • Gość: przykład Re: szczoteczka i pasta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.10, 23:09
                        Przykładem skutecznego prawa w Zabrzu jest sprawa banneru.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka