zaczarna 01.05.14, 14:38 Witam, czy ktoś kupuje wędliny w tym sklepie na Franciszkańskiej? Szukam dobrej szynki bez konserwantów, może wiecie gdzie takie dostane? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: BO-LO Re: Rzecki - wędliny bez konserwantów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.05.14, 20:52 Ja takie robie ,ale tylko dla siebie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wielki sceptyk Re: Rzecki - wędliny bez konserwantów IP: *.wieszowanet.pl 01.05.14, 21:02 ja też sam takie rzeczy robię. od czasu gdy jesteśmy w eurokołchozie to w handlu normalnie peklowanej i tradycyjnie wędzonej szynki raczej nie kupisz, a to z tej prostej przyczyny, że prawdziwą szynkę pekluje się nawet do 4 tygodni i wędzi się na zimno też ok tygodnia. No i w ten sposób z 1 kg mięsa wychodzi 0,7 - 0,8 kg szynki a nie 2 kg jak w handlu Odpowiedz Link Zgłoś
zaczarna Re: Rzecki - wędliny bez konserwantów 01.05.14, 21:23 Nie pytam kto robi sam ( bo ja też robię ) tylko czy ktoś kupuje w Rzeckim, bo słyszałam że są na bardzo dobrym poziomie. Wtedy raz na jakiś czas mogłabym kupić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wielki sceptyk Re: Rzecki - wędliny bez konserwantów IP: *.wieszowanet.pl 01.05.14, 22:45 Jak ktoś robi sam to już takiego g..... ze sklepów nie kupuje, bo tego nie przełknie. Zapewne te wędliny o których piszesz są na poziomie - norm unijnych smacznego Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Michu Re: Rzecki - wędliny bez konserwantów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.05.14, 23:40 Po co te pie...mento Wielki Sceptyku ... Gó....o masz takie samo jak wszyscy, więc po co się podniecać,że ktoś je produkty które sam sobie przygotował Odpowiedz Link Zgłoś
zaczarna Re: Rzecki - wędliny bez konserwantów 01.05.14, 23:42 Zatem uprzejmie informuję, iż NIE KUPUJĘ. Słyszałam, że szynki sa tam zupełnie naturalne ( oczywiście niektóre ) można sprawdzic skład, nie chodzi mi o żadne nieświeże, słone, galaretowate szynkopodobne coś które zapewne masz na mysli. No niestety niektórzy żyją w zacofaniu i twierdzą, że nigdzie w sklepie prawdziwych wędlin nie znajdą, a nawet w owych sklepach nie byli... Odpowiedz Link Zgłoś
rafi-zabrze Re: Rzecki - wędliny bez konserwantów 01.05.14, 23:38 zaczarna napisał(a): [...] > bo słyszałam że są na bardzo dobrym poziomie. Wtedy raz na jakiś czas mogłabym > kupić. W Rzeckim wciąż jest wysoki poziom, ale już (moim zdaniem) nie tak wysoki jak jeszcze kilka lat temu. Ciężko mi powiedzieć, czy wyroby są bez konserwantów, bo tego nie wiem. Wiem, że na ogół jest smacznie. Ja nie narzekam, a od lat głównie tam kupuję :) Odpowiedz Link Zgłoś
zaczarna Re: Rzecki - wędliny bez konserwantów 01.05.14, 23:48 Dziękuję za konkretną odpowiedź na temat :) Wiele dobrego słyszałam o tamtejszych wędlinach i jeśli rzeczywiście poznam na miejscu skład i datę ważności to sprobuję, bo jeśli nie kupię to się nie dowiem czy warto :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polko Re: Rzecki - wędliny bez konserwantów IP: *.play-internet.pl 02.05.14, 07:01 W dzisiejszych czasach nie ma wędlin bez konserwantów. Nie oszukujmy się sami. Przecież mięsko z którego powstaje piękna szyneczka to już chemia. Więc pozostaje tylko wysoka cena za te "naturalne"wędlinki.Wybór należy do każdego z nas. My tego nie zmienimy więc sami musimy decydować co dajemy do naszego brzusia. Odpowiedz Link Zgłoś
zaczarna Re: Rzecki - wędliny bez konserwantów 02.05.14, 10:38 Gdybym miała takie dziwne podejście, to bym niczego nie jadła :) Odpowiedz Link Zgłoś
rafi-zabrze Re: Rzecki - wędliny bez konserwantów 02.05.14, 14:54 zaczarna napisał(a): > Gdybym miała takie dziwne podejście, to bym niczego nie jadła :) racja :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wielki Sceptyk Re: Rzecki - wędliny bez konserwantów IP: *.wieszowanet.pl 03.05.14, 00:19 masz dziwne podejście bo jesteś naiwna jak dziecko. Wszyscy w całej Europie walą do wędlin soję, wtłaczają wodę dają jakieś żele i konserwanty, a wszystkiego tego praktycznie tyle ile wlezie tylko po to by mogło dłużej leżec i miało większą masę, a jakiś rzecki z Franciszkańskiej tego nie robi i nie plajtuje ? - jeśli wiara w coś takiego nie jest przejawem skrajnej naiwności to co nim jest ? Odpowiedz Link Zgłoś
zaczarna Re: Rzecki - wędliny bez konserwantów 03.05.14, 10:03 To Ty Wielki Sceptyku jesteś naiwny jak dziecko. Żyjesz chyba z klapkami na oczach i wszystkich wsadzasz do jednego wora. Nawet nie chce Ci sie pofatygować o znalezienie dobrych produktów. Byłam wczoraj w tym sklepie i chyba lepiej wiem co widziałam i czułam. Nie mam zamiaru kłócić się z osobą, która nawet nie potrafi czytać ze zrozumieniem i odpowiada nie na temat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wielki sceptyk Re: Rzecki - wędliny bez konserwantów IP: *.wieszowanet.pl 03.05.14, 22:12 widziałaś i czułaś w tym sklepie technologię XXI wieku - czyli tablicę mendelejewa o smaku i wyglądzie szynki. Odpowiedz Link Zgłoś
zaczarna Re: Rzecki - wędliny bez konserwantów 04.05.14, 00:17 Wybacz, ale Twoje posty są poniżej jakiegokolwiek poziomu. Nie zapytasz co widziałam i czułam, tylko piszesz jakimś bełkotem, czyżbyś lepiej wiedział co JA widziałam? Niebywałe Odpowiedz Link Zgłoś
rafi-zabrze Re: Rzecki - wędliny bez konserwantów 04.05.14, 02:50 Gość portalu: Wielki Sceptyk napisał(a): > masz dziwne podejście bo jesteś naiwna jak dziecko. co żeś się tak uczepił tych mięs i wędlin? Rozumiem, że jesteś sceptykiem, bo tak się nawet na forum przedstawiasz, ale weź sobie odpuść. Wiem, że nie piszesz do mnie wprost tylko do tej dziewczyny, co zaczęła ten wątek, ale Ci odpiszę. Ja Ci napisałem, że nie wiem jak tam jest dokładnie z tym Rzeckim, czy są świństwa w tych wędlinach czy ich nie ma. Wiem, że jest dobre gatunkowo, z prostego powodu: 1. ludzie często tam kupują dość masowo; 2. mój żołądek mówi mi, że jest ok ;) O ile oba punkty możesz swoim sceptycyzmem rozbić, na logikę każdy z nich z osobna też, to jednak (większość nie zawsze ma rację, mój żołądek to nie laboratorium) to jednak oba punkty stanowią pewnego rodzaju argumentację z gruntu solidniejszych. Zacznę od drugiego punktu - jak się wiekowo ma 4kę na początku ;) to żołądek jest najlepszym sprawdzianem wszelkich ulepszaczy. Oczywiście nie jestem laboratorium analitycznym :-D Co do punktu pierwszego - jakby tam było źle to raczej już nikt by tam nie kupował, a nie widzę, aby ilość Klientów spadała, a wiem co mówię, bo prawie zawsze tam stoję w kolejkach! Błogosławię momenty, w których nie muszę stać :) Odpowiedz Link Zgłoś
zaczarna Re: Rzecki - wędliny bez konserwantów 04.05.14, 11:48 Mogę się już podzielić wrażeniami, dziś spróbowałam szyneczek. Jestem mile zaskoczona, w składzie samo mięso, przyprawy, sól. W smaku pyszne, mięsne, kruchutkie, nie są przesolone. Zrezygnowałam nawet z chleba, bo tak mi zasmakowały. Terminy ważności są krótkie (to dobry znak). Kupiłam kilka rodzajów, ale w szczególności zasmakowały mi trzy (nazw nie przywołam, nie chcę robić "reklamy"). Z czystym sumieniem polecam, na pierwszy rzut oka widać, które wędliny są tam bez konserwantów, a wybór jest naprawdę spory. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Karolek Re: Rzecki - wędliny bez konserwantów IP: *.dip0.t-ipconnect.de 04.05.14, 15:11 Szanowna Pani ZACZARNA jak mysle to chyba robisz reklame dla tego sklepu,jestes jego krewna? Jak Ci ta padlina tego Meczyswini smakuje to sie napychaj do woli ,i nie zasmiecaj tego forum a tak w nawiasie zycze Ci smacznego . Odpowiedz Link Zgłoś
zaczarna Re: Rzecki - wędliny bez konserwantów 04.05.14, 15:33 Skąd tyle agresji? Może więcej kultury by się przydało? Nie, nie jestem "krewną tego sklepu", przecież nie podałam żadnych nazw firm, a każda z tych wędlin była innego producenta więc o co chodzi? Po to jest forum aby zasięgać rad innych i dzielić się doświadczeniami. Nie robię reklamy ani nie zaśmiecam. Co za niekulturalni ludzie na tym forum... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Curie Re: Rzecki - wędliny bez konserwantów IP: *.dynamic.vectranet.pl 04.05.14, 15:36 Nie reklamujesz wędlin tylko bardzo konkretny sklep, tyle tylko że takie nachalne reklamy działają dokładnie odwrotnie. Odpowiedz Link Zgłoś
zaczarna Re: Rzecki - wędliny bez konserwantów 04.05.14, 15:42 No uśmiałam się :) nic nie reklamuje, chciałam zapytać czy warto tam kupić, poradzono mi że tak więc sprawdziłam i wyraziłam swoją opinię. Nic tam nigdy nie kupuję. Ahhh no ale nie będę się kłócić z kimś kto nie rozumie tak prostych rzeczy i nie potrafi rozróżnić reklamy :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wielki sceptyk Re: Rzecki - wędliny bez konserwantów IP: *.wieszowanet.pl 04.05.14, 16:53 coś mało osób cię tu rozumie Odpowiedz Link Zgłoś
zaczarna Re: Rzecki - wędliny bez konserwantów 04.05.14, 21:03 A Ciebie nikt :) Ja nie mam nic na sumieniu, nie robie żadnej reklamy, forum jest od tego aby dyskutować. Przeczytałam masę wątków o tym kto poleca jakiego fryzjera, aptekę, piekarnię więc mi chodziło o mięsny. W takim razie połowa ze wszystkich postów to reklamy :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zibi Re: Rzecki - wędliny bez konserwantów IP: *.zabrze.vectranet.pl 05.05.14, 18:39 Kiedys zaopatrywalismy sie w wyroby w tym sklepie. Niestety kiedys kupilismy kielbase "ze spichrza" ~40zl/kg. W domu nastapilo szybko rozczarowanie - kielbasa byla krotko mowiac stara. Oczywiscie obsluga zwrocila gotowke, nawet bez ogladania paragonu. My juz tam wiecej nic nie kupimy. Taka sytuacja nie powinna miec miejsca, wedliny maja nieco drozsze niz w innych sklepach, a mimo to sprzedaja takie cos..... Zaopatrywalismy sie tam zawsze od okolo 2 lat, natomiast jak ktos zapyta o opinie bede odradzal. Szkoda, bo uwazalem ten sklep za naprawde dobrze zaopatrzony i zawsze ze swiezym towarem..... :( Odpowiedz Link Zgłoś
zaczarna Re: Rzecki - wędliny bez konserwantów 05.05.14, 22:42 Znajoma miała podobną sytuację, ale z mięsem. Kupiła delikatnie mówiąc nieswieży drób. Do wędlin od lat nie mogła się przyczepić, więc i ja zaryzykowalam, tym bardziej że i tak zawsze pytam o datę ważności i etykietę :) Odpowiedz Link Zgłoś
lothian Re: Rzecki - wędliny bez konserwantów 07.05.14, 07:39 " na pierwszy rzut oka widać, które wędliny są tam bez konserwantów" W niemal każdym sklepie widać, które wędliny są bez konserwantów. Wyglądają nieapetycznie, i wędliny są szare (a nie takie różowiutkie jak te naszpikowane chemią). Dlatego tak mało ich w sklepach, bo z powodu wyglądu niewiele osób je kupuje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anna Moj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.05.14, 21:39 Ja na święta kupiłam mięso i szynkę u Moja. Mięso - ok, ale szynka była tak słona, że jeść się nie dało. Szłam tam, bo ktoś mi polecił ten sklep :( Odpowiedz Link Zgłoś
zaczarna Re: Moj 07.05.14, 22:38 Ten sklep ma juz lata swietnosci daaawno za sobą, ja już niestety nawet mięsa tam nie kupuję. Odpowiedz Link Zgłoś
zaczarna Re: Rzecki - wędliny bez konserwantów 07.05.14, 22:42 Dokładnie tak jest, jemy oczami. Byłam ostatnio świadkiem, jak starsza pani zrezygnowała z kupna szynki bez konserwantów, bo "jakoś nieładnie wygląda" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szyneczka Re: Rzecki - wędliny bez konserwantów IP: *.dynamic.chello.pl 10.05.14, 06:23 Proponuje przeczytac forum.gazeta.pl/forum/w,120,143129108,,Afera_wedlin.html?v=2 Odpowiedz Link Zgłoś