Dodaj do ulubionych

Do komputerowców

11.06.13, 18:31
kolejna prośba...ktos wie jak skonfigurowac emule dla UPC bezprzewodowego?
Komus sie udało?
Sa jakies blokady a porty podawane na forum mula nie dzialaja
Obserwuj wątek
    • lesher Re: Do komputerowców 11.06.13, 19:30
      Trzeba sforwardować na modemie.
      Po co Ci emule????
      Czy nie chodzi Ci przypadkiem o bittorrenta??
      • slayerhood-ka Re: Do komputerowców 11.06.13, 19:43
        Lubie emule. tesknie za nim smile
        A zrobic mam cooo?????
        Mozna mi to jakos prosto wytlumaczyc??
        • lesher Re: Do komputerowców 11.06.13, 20:33
          1. Sprawdź swoje lokalne IP.
          Menu Start -> pole "wyszukaj programy i pliki", wpisz
          cmd
          a następnie ipconfig

          Znajdź swój IP i zanotuj na kartce (u mnie jest to 192.168.0.10)

          http://imageshack.us/a/img841/8429/slayerka0.jpg

          2. Wbij się na swój modem. W tym celu w przeglądarce wpisz 192.168.0.1
          Jak zapyta o usera i hasło: user zostaw puste, hasło to zapewne admin
          3. Przekieruj ruch z IP zewnętrznego (external IP) na wewnętrzny (internal IP)- utwórz regułę:

          Na moim modemie robi się to tak:
          https://imageshack.us/a/img809/725/slayerka1.jpg
          https://imageshack.us/a/img12/9373/slayerka15.jpg

          Zamiast 192.168.0.10 (to jest mój wewnętrzny IP) podaj swój lokalny IP zanotowany w punkcie 1. Porty podaj takie jak masz na tabelce powyżej - podobnie typ połączenia TCP i UDP.
          Utwórz dwie reguły:
          - przekierowanie z zewnętrznego (0.0.0.0) portu 4672 na wewnętrzny (internal) port 4670, protokół UDP

          - przekierowanie z zewnętrznego (0.0.0.0) portu 4662 na wewnętrzny (internal) port 4670, protokół TCP


          To zadziała tylko jeżeli w Twoim eMule korzystasz ze standardowych portów. Jeżeli nie to przekieruj na wewnętrzne porty jakie masz podane w konfiguracji Twojego muła (gdzieś w settings albo cuś).

          Po utworzeniu reguł powinnaś mieć taką tabelkę jak na zalinkowanym zrzucie.

          4. Sprawdź czy interfejs WiFI będzie się "widział" z "kabelkowym":
          https://img593.imageshack.us/img593/6153/slayerka2j.jpg

          Powinno działać - czasem dopiero po pewnej chwili "łapie".
          Jak masz inny modem, to opcje powinny podobnie się nazywać - połapiesz się wink
          • slayerhood-ka Re: Do komputerowców 11.06.13, 20:36
            Jejjjjjju Lesiu, jestes kochany smile
            Mam zaraz klientów wiec jak sie zmyja to siadam do komputera testowac smile
            Dziękuję wink Baaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo
          • lesher Re: Do komputerowców 11.06.13, 20:38
            internal = local smile
            • lesher Re: Do komputerowców 11.06.13, 20:40
              Coś zakręcony jestem:
              Utwórz dwie reguły:
              - przekierowanie z zewnętrznego (0.0.0.0) portu 4672 na wewnętrzny (internal) port 4672, protokół UDP

              - przekierowanie z zewnętrznego (0.0.0.0) portu 4662 na wewnętrzny (internal) port 4662, protokół TCP
              • lesher Re: Do komputerowców 11.06.13, 20:48
                I jeszcze jedno mi przyszło do głowy - może ruch blokować jeszcze antywirus.
                Także tam też być może trzeba będzie ustawić regułę przepuszczającą ruch "z zewnątrz" na tych portach które podałem.
              • slayerhood-ka Re: Do komputerowców 11.06.13, 21:07
                czy przy konfiguracji emula mam podac inne porty niz mi podpowiada program?
                TCP i UDP.... zielona jestem
                • slayerhood-ka Re: Do komputerowców 11.06.13, 21:11
                  podałam porty niby sie połaczyło ale nie szuka....wpisałam dla testu:
                  Titanic i zero rezultatów, no to zapodałam "sex" i mam tylko 6 smile
                  • slayerhood-ka Re: Do komputerowców 11.06.13, 21:12
                    i nie mozna pobrac...nie jest "pobierz" podswietlone ;-(
                    • slayerhood-ka Re: Do komputerowców 11.06.13, 21:16
                      Please wait while the ports of your eMule are being tested...



                      Starting TCP connection test...
                      TCP test failed! UDP test will not be performed.


                      Connection test finished.

                      Results in detail:

                      TCP connection test failed.
                      It was not possible, to establish a TCP connection to your eMule.
                      Other users will only be able to connect to you with the help of a server, resulting in a low ID for you. While eMule still works, this will give you several disadvantages. Therfore it is highly recommended to solve this problem.


                      How to resolve port problems... Something is interfering with your network communications. There are two main reasons for this:

                      If you are using a firewall, ensure that your firwall don't block the required ports! You might need to set a rule to allow the ports to be available.
                      If you use a router, make sure that your router forwards the required ports to your local IP!


                      You can find more details and guides here in the online help.
                      • lesher Re: Do komputerowców 11.06.13, 21:20
                        Sprawdź porty z jakich korzysta Twój muł.

                        Sprawdź, czy nie blokuje go antywirus (jakiego masz?).
                        • lesher Re: Do komputerowców 11.06.13, 21:23

                          Porty masz tutaj:

                          https://www.emule-project.net/home/files/help/1045/pref_connection.png
                          • slayerhood-ka Re: Do komputerowców 11.06.13, 21:26
                            No i ok, pomyliłam porty, teraz działa.
                            Ale......nic nie wyszukuje albo po 2 czy 3 sztuki...jakis koszmar.
                            Ja uzywałam mula latek kilka temu to szlo jak burza.
                            Miałam go w ny i tam wyniki wyszukiwania mnie powalaly a teraz.....
                            No i ściaga....ale co z tego jak ni ma co smile
                            Co radzisz? Wywalic go? innego ściagnac? polecisz cos?????
                            Czy mam cos pozmieniac w tych ustawienia gdzie mieszałam jak go usune?
                            • lesher Re: Do komputerowców 11.06.13, 21:28
                              Bo z muła już mało kto korzysta.
                              Teraz wszyscy na Bittorrent się przerzucili.
                              • slayerhood-ka Re: Do komputerowców 11.06.13, 21:29
                                no ok sad
                                zatem wywalam...mam cos zmieniac/od-mieniac???
                                • lesher Re: Do komputerowców 11.06.13, 21:34
                                  Wykasuj reguły które stworzyłaś (na modemie) i zrób analogicznie dla Bittorrenta.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka