slayerhood-ka 11.06.13, 18:31 kolejna prośba...ktos wie jak skonfigurowac emule dla UPC bezprzewodowego? Komus sie udało? Sa jakies blokady a porty podawane na forum mula nie dzialaja Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
lesher Re: Do komputerowców 11.06.13, 19:30 Trzeba sforwardować na modemie. Po co Ci emule???? Czy nie chodzi Ci przypadkiem o bittorrenta?? Odpowiedz Link
slayerhood-ka Re: Do komputerowców 11.06.13, 19:43 Lubie emule. tesknie za nim A zrobic mam cooo????? Mozna mi to jakos prosto wytlumaczyc?? Odpowiedz Link
lesher Re: Do komputerowców 11.06.13, 20:33 1. Sprawdź swoje lokalne IP. Menu Start -> pole "wyszukaj programy i pliki", wpisz cmd a następnie ipconfig Znajdź swój IP i zanotuj na kartce (u mnie jest to 192.168.0.10) 2. Wbij się na swój modem. W tym celu w przeglądarce wpisz 192.168.0.1 Jak zapyta o usera i hasło: user zostaw puste, hasło to zapewne admin 3. Przekieruj ruch z IP zewnętrznego (external IP) na wewnętrzny (internal IP)- utwórz regułę: Na moim modemie robi się to tak: Zamiast 192.168.0.10 (to jest mój wewnętrzny IP) podaj swój lokalny IP zanotowany w punkcie 1. Porty podaj takie jak masz na tabelce powyżej - podobnie typ połączenia TCP i UDP. Utwórz dwie reguły: - przekierowanie z zewnętrznego (0.0.0.0) portu 4672 na wewnętrzny (internal) port 4670, protokół UDP - przekierowanie z zewnętrznego (0.0.0.0) portu 4662 na wewnętrzny (internal) port 4670, protokół TCP To zadziała tylko jeżeli w Twoim eMule korzystasz ze standardowych portów. Jeżeli nie to przekieruj na wewnętrzne porty jakie masz podane w konfiguracji Twojego muła (gdzieś w settings albo cuś). Po utworzeniu reguł powinnaś mieć taką tabelkę jak na zalinkowanym zrzucie. 4. Sprawdź czy interfejs WiFI będzie się "widział" z "kabelkowym": Powinno działać - czasem dopiero po pewnej chwili "łapie". Jak masz inny modem, to opcje powinny podobnie się nazywać - połapiesz się Odpowiedz Link
slayerhood-ka Re: Do komputerowców 11.06.13, 20:36 Jejjjjjju Lesiu, jestes kochany Mam zaraz klientów wiec jak sie zmyja to siadam do komputera testowac Dziękuję Baaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo Odpowiedz Link
lesher Re: Do komputerowców 11.06.13, 20:40 Coś zakręcony jestem: Utwórz dwie reguły: - przekierowanie z zewnętrznego (0.0.0.0) portu 4672 na wewnętrzny (internal) port 4672, protokół UDP - przekierowanie z zewnętrznego (0.0.0.0) portu 4662 na wewnętrzny (internal) port 4662, protokół TCP Odpowiedz Link
lesher Re: Do komputerowców 11.06.13, 20:48 I jeszcze jedno mi przyszło do głowy - może ruch blokować jeszcze antywirus. Także tam też być może trzeba będzie ustawić regułę przepuszczającą ruch "z zewnątrz" na tych portach które podałem. Odpowiedz Link
slayerhood-ka Re: Do komputerowców 11.06.13, 21:07 czy przy konfiguracji emula mam podac inne porty niz mi podpowiada program? TCP i UDP.... zielona jestem Odpowiedz Link
slayerhood-ka Re: Do komputerowców 11.06.13, 21:11 podałam porty niby sie połaczyło ale nie szuka....wpisałam dla testu: Titanic i zero rezultatów, no to zapodałam "sex" i mam tylko 6 Odpowiedz Link
slayerhood-ka Re: Do komputerowców 11.06.13, 21:12 i nie mozna pobrac...nie jest "pobierz" podswietlone ;-( Odpowiedz Link
slayerhood-ka Re: Do komputerowców 11.06.13, 21:16 Please wait while the ports of your eMule are being tested... Starting TCP connection test... TCP test failed! UDP test will not be performed. Connection test finished. Results in detail: TCP connection test failed. It was not possible, to establish a TCP connection to your eMule. Other users will only be able to connect to you with the help of a server, resulting in a low ID for you. While eMule still works, this will give you several disadvantages. Therfore it is highly recommended to solve this problem. How to resolve port problems... Something is interfering with your network communications. There are two main reasons for this: If you are using a firewall, ensure that your firwall don't block the required ports! You might need to set a rule to allow the ports to be available. If you use a router, make sure that your router forwards the required ports to your local IP! You can find more details and guides here in the online help. Odpowiedz Link
lesher Re: Do komputerowców 11.06.13, 21:20 Sprawdź porty z jakich korzysta Twój muł. Sprawdź, czy nie blokuje go antywirus (jakiego masz?). Odpowiedz Link
slayerhood-ka Re: Do komputerowców 11.06.13, 21:26 No i ok, pomyliłam porty, teraz działa. Ale......nic nie wyszukuje albo po 2 czy 3 sztuki...jakis koszmar. Ja uzywałam mula latek kilka temu to szlo jak burza. Miałam go w ny i tam wyniki wyszukiwania mnie powalaly a teraz..... No i ściaga....ale co z tego jak ni ma co Co radzisz? Wywalic go? innego ściagnac? polecisz cos????? Czy mam cos pozmieniac w tych ustawienia gdzie mieszałam jak go usune? Odpowiedz Link
lesher Re: Do komputerowców 11.06.13, 21:28 Bo z muła już mało kto korzysta. Teraz wszyscy na Bittorrent się przerzucili. Odpowiedz Link
slayerhood-ka Re: Do komputerowców 11.06.13, 21:29 no ok zatem wywalam...mam cos zmieniac/od-mieniac??? Odpowiedz Link
lesher Re: Do komputerowców 11.06.13, 21:34 Wykasuj reguły które stworzyłaś (na modemie) i zrób analogicznie dla Bittorrenta. Odpowiedz Link