hottee
26.05.09, 08:02
Poszukuję porządnej patelni ogólnego przeznaczenia, do smażenia na niewielkiej
ilości tłuszczu lub beztłuszczowego mięs, do krótkiego duszenia warzyw, ryb
itp. Średnica ok.28-30cm, wys.ok.4-6cm. Dobrze sprawdziła się u mnie ikeowska
patelnia z serii 365+, ale nie chcę już używać teflonu. Zastanawiam się nad
żeliwem -brytfanna zeliwna sprawdza się wspaniale, ale czy patelnia żeliwna ma
sens (przymierzałam się , b.ciężka i nie wiem jak się sprawdzi w kwestii
przywieralności).
A stal? Kiedyś miałam stalową z grubym dnem, bodaj WMF, rozgrzewała się
b.długo i o ile do mięs przygotowywanych bez tłuszczu była ok, to np. do
duszenia filetów rybnych czy smażenia potraw panierowanych nie nadawała się.
Mozecie polecić coś, czego sam uzywacie?
Sprzedajacym dziękujemy;)