Dodaj do ulubionych

PKS Włoszczowa

25.09.11, 11:01
Co się dzieje z ta firmą? Czyżby juz całkowity upadek, na przystanku koło PZU figurują 3 kursy w tym jeden ,,obcy" relacja Łódż-Jędrzejów. Słynna dworcówka nie obsługuje pierwszych i ostatnich pociągów, po prostu kursuje wybiórczo a w niedzielę wykonuje najważnieszy kurs pod kościól. Ot XXI wiek i na stację chodzimy z buta jak to kiedyś bywało (jak to mówią za wczesnej komuny). Rozumiem niektóre kursy są nierentowne, mogłyby byc dofinanowywane np. z UG ale gminie lepiej przeznaczyć pewną pulę (znaczną) pieniędzy na pokazy fajerwerków dla gawiedzi niż na bardziej szczytne cele. Pozdrawiam
Obserwuj wątek
   • tru-dru Re: PKS Włoszczowa 26.09.11, 15:15
    P.S. Ja bym za to niedofinansowanie oraz brak troski o podróżnych wąsy Panu burmistrzowi przysmalił podczas podawania Mu ognia do papierosa, gdyby raczył je zapuścić - takie, jakie miał ten Hindus (na półtora metra) odnotowany u Guinnesa, zanim mu obcięli makówkę.
  • mirga1 Re: PKS Włoszczowa 28.09.11, 18:30
   No i m.in. w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku portal ,,Pytania do burmistrza" na stronie UG został zawieszony i w końcu zlikwidowany - powodem były ponoć wulgaryzmy płynące kwieciście na łaczach internetowych do Pana Burmistrza. Teraz, po prostu nie płyną. Społeczeństwo wybrało burmistrza - burmistrz teraz wypina się na społeczeństwo. Samo życie.... A właśnie wkroczyliśmy w czas wyborów i znowu (nie)słuchamy obietnic...
   A tak na marginesie to poczekalnia Dworca PKP we Włoszczowie została również zamknięta. Podobno nie ma kto sprzątać (sic!). Paranoja!!!! Panowie włodarze?
   • zgredzio51 Re: PKS Włoszczowa 28.09.11, 20:28
    Co na to wszystko dyr. o/ pks Jędrzejów ,który zarządza tym terenem. Przypominam że organem założycielskim /właścicielem/ jest skarb panstwa i to jest adresat tych żalow.
    ps jak sobie wyobrażasz ingerencje w firme ktorej nie jesteś właścicielem ?
    • tru-dru Re: PKS Włoszczowa 29.09.11, 15:01
     Prawdę zgredzio vel ortodo piszesz. Jeszcze mozna interweniować w obcej firmie tak, aby zastraszyć. Może Pan Burmistrz (którego b. cenię) mógłby wtargnąć do dyr PKS z bejsbolem i smyczkiem. Robiąc straszną minę mógłby smyczkiem po bejsbolu, że niby to skrzypce. Ale też jest tu zagrożenie dla naszego Burmistrza, bowiem dyr PKS-u mógłby ze strachu narobić pod siebie. Wtedy "skrzypek" zemdleje od smrodu (dyr nie - bo nawykły do swego zapachu), upadnie, a dyr skoczy Mu na klatę i pogruchocze żebra... Co tu zrobić, co tu wymyśleć ? Chyba, że się mylę i Wasza oraz Burmistrza rzeczywistość nie jest tak brutalna jako moja, więc niniejsze sceny urzędowe nie zaistnieją.
    • mirga1 Re: PKS Włoszczowa 29.09.11, 20:43
     Ludzie czyście powariowali? Nie mieszajcie do tego Skarbu Państwa! Niedługo okaże się że ja i Ty czyli MY należymy do Skarbu Państwa!!!! A organem założycielskim firmy jest Wojewoda Świętokrzyski (od 5 lat). Pozdrawiam
     • q_q_q Re: PKS Włoszczowa 30.09.11, 18:08
      Wojewoda jest przedstawicielem administracji rządowej w terenie.

      PKS o. Jędrzejów jest własnością Skarbu Państwa i to Minister własciwy ds. majątku państwowego decyduje o jego losach i zasiada w jego Radzie Nadzorczej (oczywiście nie bezpośrednio a poprzez osoby upoważnione) i to on decyduje o składzie Zarządu.
       • q_q_q Re: PKS Włoszczowa 01.10.11, 08:41
        "Jego organem założycielskim został Minister Transportu i Gospodarki Morskiej, a od 1996r organem założycielskim stał się Wojewoda Świętokrzyski." - jest to oczywisty błąd. W roku 1996 nie było jeszcze urzędu Wojewody Świętokrzyskiego - był Wojewoda Kielecki. Dopiero w roku 1999 zostało utworzone Województwo Świętokrzyskie.
        To że organem założycielskim jest Wojewoda a nie Minister nie zmienia faktu, że jest to przedsiębiorstwo należące do Skarbu Państwa. Województwo Świętokrzyskie jako organ administracji rządowej nie posiada majątku - wszystko czym administruje należy do Skarbu Państwa.

        Inaczej ma się sprawa z Województwem ŚWK jako jednostką samorządu terytorialnego ale to inna historia.
  • mirga1 Re: PKS Włoszczowa 01.10.11, 21:15
   OK, nie będę dalej polemizował w tej kwestii gdyż nie jest ona związana z tematem. Chodziło mi o działalność a właściwie doprowadzenie do upadku tak prężnego onegdaj przedsiębiorstwa na przykładzie popularnej włoszczowskiej dworcówki.
   • q_q_q Re: PKS Włoszczowa 02.10.11, 07:24
    też tego nie rozumię, chociaż jak znam życie złożyło się kilka czynników:
    - niezrozumienie zasad gospodarki wolnorynkowej - PKS raczej nigdy nie rozpieszczał pasażerów (zdezelowane autobusy, godziny jazdy niedostosowane do potrzeb, długi czas przejzadu)
    - związki zawodowe i ich żądania
    - brak analizy rynku pod kątem konkurencji - prywatne fimy pzewożace osoby prosperują śietnie a działają na tym samym rynku co PKS. Skoro te firmy zarabiają i mają za co kupować w miare nowe pojazdy, to znaczy, że dużo osób korzysta z komunikacji zbiorowej. Wystarczyło tylko trochę zastanowić się jak wyjść na przeciw oczekiwaniom. Nigdy nie widziałem jakichkolwiek działań ze strony PKS w tym kierunku.
    - bierność, marazm i tumiwiśzm charakterystyczny dla państwowych przedsiębiorstw.

    Mam nadzieję, że PKS zostanie jak najszybciej przejęty przez prywatnego inwestora i przestanie nas straszyć 30-letnimi autosanami.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka