dalenia 14.07.13, 15:09 Kiedy tylko zaczęłam interesować się imiennictwem, to znalazłam gdzieś w internecie Abdona. I zauroczył mnie Dzisiaj już wiem, że syna tak nie nazwę (jednak im starsza jestem, tym jakoś mniej mam odwagi), sentyment do Abdona nadal mam, ale już mnie tak brzmieniowo nie zachwyca. Mogłabym go wziąć pod uwagę, gdybym była zmuszona szukać imienia w miarę międzynarodowego. A co Wy sądzicie o Abdonie? I tradycyjnie kolejne moje pytanie - jak wygląda pozycja Abdona w polskich statystykach? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
olinininka Re: Abdon 14.07.13, 19:33 Podpisuję się pod Abielą Dodam, jeszcze, że jest zbyt podobne do żeńskiej Aldony i ten początek imienia Ab jakoś mnie razi. Odpowiedz Link Zgłoś
milamala Re: Abdon 15.07.13, 01:25 Choc to imei biblijne, to niestety nie podoba mi sie brzmieniowo. Odpowiedz Link Zgłoś
florianne Re: Abdon 15.07.13, 11:48 Coś mi nie pasuje w tym imieniu,ale sama nie wiem,co dokładnie.Może brzmi jakoś zbyt obco. W 1994 r.było 20 Abdonów. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Abdon 18.07.13, 20:26 Abdon podoba mi się i na pewno miałabym odwagę go nadać, gdyby szaleńczo mi się podobał. Odpowiedz Link Zgłoś
dalenia podnoszę 25.10.16, 19:01 Założyłam wątek o Abdiaszu, to podniosę do góry też ten o Abdonie - bo w sumie podobne imiona Odpowiedz Link Zgłoś
mebloscianka_dziadka_franka Re: Abdon 25.10.16, 21:37 O nie! A już zwłaszcza jako międzynarodowe imię - kojarzy mi się tylko i wyłącznie z "abandon", czyli z ang. "porzucić, opuścić, wyrzec się". Odpowiedz Link Zgłoś