14.07.13, 15:09
Kiedy tylko zaczęłam interesować się imiennictwem, to znalazłam gdzieś w internecie Abdona. I zauroczył mnie smile Dzisiaj już wiem, że syna tak nie nazwę (jednak im starsza jestem, tym jakoś mniej mam odwagi), sentyment do Abdona nadal mam, ale już mnie tak brzmieniowo nie zachwyca. Mogłabym go wziąć pod uwagę, gdybym była zmuszona szukać imienia w miarę międzynarodowego.

A co Wy sądzicie o Abdonie? I tradycyjnie kolejne moje pytanie - jak wygląda pozycja Abdona w polskich statystykach?
Obserwuj wątek
    • abiela Re: Abdon 14.07.13, 19:17
      MNie Abdon nie zachwycasad
    • olinininka Re: Abdon 14.07.13, 19:33
      Podpisuję się pod Abielą

      Dodam, jeszcze, że jest zbyt podobne do żeńskiej Aldony i ten początek imienia Ab jakoś mnie razi.
    • milamala Re: Abdon 15.07.13, 01:25
      Choc to imei biblijne, to niestety nie podoba mi sie brzmieniowo.
    • tadea Re: Abdon 15.07.13, 09:42
      Bardzo mi się NIE podoba.
    • florianne Re: Abdon 15.07.13, 11:48
      Coś mi nie pasuje w tym imieniu,ale sama nie wiem,co dokładnie.Może brzmi jakoś zbyt obco.
      W 1994 r.było 20 Abdonów.
    • gaudencja Re: Abdon 18.07.13, 20:26
      Abdon podoba mi się i na pewno miałabym odwagę go nadać, gdyby szaleńczo mi się podobał.
    • dalenia podnoszę 25.10.16, 19:01
      Założyłam wątek o Abdiaszu, to podniosę do góry też ten o Abdonie - bo w sumie podobne imiona wink
    • mebloscianka_dziadka_franka Re: Abdon 25.10.16, 21:37
      O nie! A już zwłaszcza jako międzynarodowe imię - kojarzy mi się tylko i wyłącznie z "abandon", czyli z ang. "porzucić, opuścić, wyrzec się".
    • liliowewzgorze Re: Abdon 30.10.16, 15:01
      Nie podoba mi się!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.