Dodaj do ulubionych

Kostrzyn n. Odrą 2019

15.01.20, 23:19
KOSTRZYN NAD ODRĄ. W 2019 r. urodziło się 137 kostrzynian. Jakie imiona swoim dzieciom najczęściej nadawali rodzice?

Jakub Pikulik

Jakie imiona kostrzynianie najczęściej nadawali swoim dzieciom?

65 dziewczynek i 72 chłopców przybyło Kostrzynowi w 2019 r. W sumie urodziło się 137 kostrzynian. Sprawdziliśmy, jakie imiona dzieciom nadawano najczęściej i które imiona były nietypowe.
Większość nowych obywateli Kostrzyna nad Odrą w 2019 r. przyszło na świat w innych miejscowościach. To przede wszystkim Słubice, Gorzów Wlkp., Dębno, Szczecin i... Frankfurt nad Odrą. W sumie w kostrzyńskim Urzędzie Stanu Cywilnego w całym zeszłym roku zarejestrowano 150 noworodków. Z tego 137 to obywatele Kostrzyna.

Urodziło się 72 chłopców. Najpopularniejszymi imionami nadanymi nowo narodzonym chłopcom są: Antoni, Jan, Alan, Filip oraz Maksymilian. Na świat przyszło 65 dziewczynek. Ich rodzice najczęściej nadawali imiona: Amelia, Hanna, Lena, Mia oraz Zuzanna.

Do imion nietypowych lub tych, które występują najrzadziej USC zaliczył: Marleen, Sonia, Amina - to wśród dziewczynek. A wśród chłopców: Janik, Luca, Marco, a także Mieszko.

Nie wydaliśmy żadnej decyzji odmownej w sprawie nadania imienia

- Nie wydaliśmy żadnej decyzji odmownej w sprawie nadania imienia – przyznaje Małgorzata Laskowska z Urzędu Stanu Cywilnego w Kostrzynie.

gazetalubuska.pl/kostrzyn-nad-odra-w-2019-r-urodzilo-sie-137-kostrzynian-jakie-imiona-swoim-dzieciom-najczesciej-nadawali-rodzice/ar/c1-14702709
--
Oni kwitnęli dopiero w III wieku.
(Jarosław Olesiak)
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.