Dodaj do ulubionych

Imię dla 4 dziecka

08.03.20, 22:56
Co prawda jeszcze w ciąży nie jestem, ale decyzja zapadła i wkrótce zaczynamy starania o 4 maluszka.
Wybór imienia jest chyba najbardziej ekscytującym momentem smile przy drugim i trzecim dziecku forum bardzo nam pomogło w podjęciu decyzji. Tym razem mam nadzieje, ze tez się uda (zarówno zajść w ciąże jak i wybrać imię) smile
W domu mamy:
Mikołaja
Marcelinkę
Konstantego

Od bardzo dawna chodzi mi po głowie Rozalia dla dziewczynki, Teodor dla chłopca.
Jakieś propozycje?
Obserwuj wątek
    • inga.a.m.r Re: Imię dla 4 dziecka 09.03.20, 01:56
      Teodora uwielbiam, sama bardzo chciałam nazwać
      tak syna (ale mam same córki big_grin ).
      Rozalia tez bardzo mi się podoba, nasza Róża miała być Rozalką, ale mąż bardzo chciał Różyczkę.
      Popieram obie opcje wink
      Inne propozycje dla dziewczynki: Melania, Aurelia, Felicja, Urszula, Matylda, Kornelia, Aniela, Klara, Łucja
      dla chłopca: Henryk, Tadeusz, Witold, Roch, Fryderyk, Gustaw, Aleksy
      Jeśli chodzi o chłopca to nie ukrywam, ze jednak najbardziej podoba mi się rozważany Teodor.
      Powodzenia!

• ilia.1 Re: Imię dla 4 dziecka 09.03.20, 07:55
      Teodor i Rozalia to piękne, ponadczasowe imiona.

Propozycje: Adela, Blanka, Helena, Ida, Idalia, Janina, Jaśmina, Julian(n)a, Klementyna, Kornelia, Letycja, Lilia, Lilla, Lilian(n)a, Milena, Teresa, Weronika.

Albert, Bruno(n), Edwin, Fabian, Florian, Iwo, Ignacy, Joachim, Julian, Juliusz, Ksawery, Leon(ard), Leopold, Ludwik, Maksym(ilian), Norbert, Wiktor.
    • paula.anna Re: Imię dla 4 dziecka 09.03.20, 13:51
      Rozalia i Teodor baaaaardzo mi się podobają!

A jeśli chodzi o dodatkowe propozycje, to inga.a.m.r mnie ubiegła 🙂, nie będę się więc powtarzać.

--
      pink stinks
      Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
    • kaczorynka Re: Imię dla 4 dziecka 09.03.20, 23:20
      Dziękuje dziewczyny. Utwierdzam się w przekonaniu, ze te od dawna wybrane przeze mnie imiona są piękne. Póki co Teodor i Rozalia są na pierwszym miejscu.
      Z propozycji powyższych podoba mi się jeszcze Leopold, ale męża siostra ma Leona, wiem ze trochę inna bajka, ale jednak przedrostek ten sam.
      Z imion dla dziewczynek sporo ładnych w rodzinie jest już zajętych (Kornelia, blanka, Nadia, Urszula, Matylda). Mi podoba się jeszcze imię Marianna, a mężowi Jadwiga.
      Chciałabym, żeby imię popularnością było podobne do Konstantego. Jak najstarszy dostawał imię Mikołaj to było ok 18 miejsca w Polsce (ale mąż nie chciał słyszeć o żadnym innym, mi zreszta tez sie podobało) , potem zrobiło się bardzo popularne. Sama jestem Agnieszka urodzona w Latach 80 i choć imię uważam za ładne to jego popularność bardzo mi doskwiera/ła. Przy popularnym nazwisku męża miałam problem z założeniem poczty itp. smile
      Córka Marcelina (lat 7) w roku nadawania była powyżej 50, teraz tez skoczyła w górę, ale i tak mało spotykam dziewczynek o tym imieniu. Teraz pewnie nazwałabym ja Celiną. Kostek póki co to wybór idealny. I szukam czegoś w ten deseń.
      • gaudencja Re: Imię dla 4 dziecka 10.03.20, 12:16
        Hej!
        Bliskością Leona i Leopolda zupełnie bym się nie przejmowała, bo Leopold zdrabnia się do Poldka, a więc zupełnie inaczej. To wystarczy, żeby imiona chłopców w bliskiej rodzinie się nie myliły.
        Marianna i Jadwiga - również świetne, choć populacyjnie częstsze od Rozalii, co przy popularnym nazwisku może stanowić pewien minus. Z nich dwóch mniej popularna jest Marianna.

Teodor jest w tej chwili tuż nad Konstantym, jeśli chodzi o popularność wśród noworodków. W okolicy Konstantego są także Emil, Stefan, Gustaw, Juliusz, Jeremi, Feliks, Remigiusz, Iwo, Florian, i żeńskie - Melania, Aurelia, Liwia, Apolonia, Diana, Stefania, Lea, a dalej - Felicja, Julianna, Estera, Judyta, Noemi, Faustyna, Sabina, Florentyna, Oktawia. Od siebie dodam jeszcze Reginę, niegdyś bardzo powszechne imię - bardziej, niż nam się obecnie wydaje.

--
        De gustibus...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.