Dodaj do ulubionych

Imiona dla sióstr

23.11.21, 17:00
Witam, przychodzę z pytaniem, a właściwie pytaniami wink
Jak podoba wam się zestaw dla 3 sióstr - Gaja, Ida i Ligia?

Ja mam wrażenie, że tworzą całkiem ładny zestaw. Jedynie zastanawiam się nad tym czy Gaja nie wyróżnia się lekko tym, że jest popularniejsza od Idy, a szczególnie od Ligii. A z drugiej strony Ligia jest dużo mniej popularna i osłuchana od Gai czy Idy i pojawia się obawa, że może dziwić…
Co sądzicie? Uważacie, że to dobry pomysł na imiona dla sióstr?

Pozdrawiam big_grin
Obserwuj wątek
    • emnilda.wolna Re: Imiona dla sióstr 23.11.21, 17:32
      Dobry zestaw, czemu nie. Ligia moim zdaniem bardziej wyróżnia się tym, że się prosi o jakieś zdrobnienie/zgrubienie. Ida i Gaja będą wśród nastolatków Idą i Gają, a Ligia, odpukać, Ligą? Imiona kończące się na -ia brzmią trochę zbyt formalnie, ludzie nawet osłuchaną Natalię potrafią przerobić na Natalę.
      • polik17 Re: Imiona dla sióstr 24.11.21, 19:38
        Ahh masakra z tą Natalą😕 Ja ostatnio na ulicy usłyszałam, jak ktoś wołał na Natalię "Nata"...Od tego momentu coraz mniej podoba mi się to imię, a zawsze bardzo je lubiłam😑 I sobie myślę boże, dlaczego ludzie tak psują takie ładne imiona? 😂 A przytoczona przez ciebie Liga to jeszcze większa masakra...Jak liga piłkarska czy coś, chociaż Ligia sama w sobie mi się w ogóle nie podoba.
    • polik17 Re: Imiona dla sióstr 24.11.21, 20:55
      Mi osobiście niezbyt podoba się ten zestaw, może dlatego, że nie przepadam za Ligią i Gają. Za to Ida już bardzo mi się podoba smile U kogoś w sumie doceniłabym ten zestaw za oryginalność big_grin Ligia faktycznie jest mniej popularna od Gai czy Idy, ale mnie osobiście nie razi bardzo w tym zestawie - jedynie może właśnie w tym, że mogłaby niestety zostać Ligą w nastoletnim wieku, a Gaja i Ida funkcjonowałyby zapewne w pełnych formach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.