semijo 25.07.05, 18:37 Jakie znacie imiona, które pochodzą od nazw owoców i kwiatów. Mnie przychodzi na myśl Jagoda, Narcyz, Hiacynta, Róża...i podoba mi się tylko Jagoda. A jak wam podobają się takie imiona? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
pysia201 Re: owocowo-kwiatowe imiona 25.07.05, 18:41 Mnie przychodzi jeszcze do głowy - Malina=)) Odpowiedz Link Zgłoś
semijo Re: owocowo-kwiatowe imiona 25.07.05, 20:59 znalazłam jeszcze kilka...Lilia, Lukrecja, Waleriana, Wawrzyn, Cyprys i Melisa. Z tego zestawu tylko Lilia jeszcze jakoś ujdzie..Kalina i Malina wyjątkowo nie ładne. A Dalia i Azalia - wiem że są takie kwiaty, a imiona? Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: owocowo-kwiatowe imiona 25.07.05, 21:05 To ja moze pomogę, bo były już na ten temat dwa wątki z listami imion: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12924&w=16169051&v=2&s=0 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12924&w=9989046&v=2&s=0 Odpowiedz Link Zgłoś
semijo Re: owocowo-kwiatowe imiona 25.07.05, 21:37 Dzięki GaudencjoLiczyłam się z tym że może gdzieś już się taki watek przewinął, w końcu to forum tematyczne, więc wiele tu już byłomuszę przyznać, że niektóre wymienione tam imiona mnie zaskoczyły np. Małgorzata, Wioletta czy Marcin w ogóle nie kojarza mi się z kwiatami. Znalazłam Dalię...ale nie Azalię więc pewnie nie ma takiego imienia. Słyszałam też,że ktoś dał na imię swojemu dziecku -Niezapominajka, wyjątkowo kwietne imię..ale czy ładne? Odpowiedz Link Zgłoś
malina.majka Re: owocowo-kwiatowe imiona 26.07.05, 16:54 A ja mam na imie Malina i uwazam ze jest ono bardzo oryginalne (choc ludzie czesto nie wierza i mowia Malwina-czego nie znosze)Milo jest byc slodka jak malinka A za 6tyg urodze coreczke o imieniu Maya,pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
szczekuszka Re: owocowo-kwiatowe imiona 26.07.05, 17:17 Malina, faktycznie masz oryginalne imie! Odpowiedz Link Zgłoś
madziarek_edziecko Re: owocowo-kwiatowe imiona 27.07.05, 13:19 Nie ma chyba takiego imienia, ale Niezabudka brzmiałoby słodko Odpowiedz Link Zgłoś
agunek1 Re: owocowo-kwiatowe imiona 14.02.06, 13:35 Macieja jest imieniem które bez problemów można zarejestrować w USC Odpowiedz Link Zgłoś
marylennox Re: owocowo-kwiatowe imiona 27.07.05, 19:13 Klementyna, Klementynka Uwielbiam to imię i walczę jak lwica żeby nadać je swojej córeczce jeżeli takowa się urodzi Nigdy wcześniej nie zwracałam na nie uwagi ale teraz to mój zdecydowany faworyt Odpowiedz Link Zgłoś
semijo Re: owocowo-kwiatowe imiona 27.07.05, 20:51 zastanawian się czy sa jeszcze inne "owocowe" imiona oprócz Jagody i Klementyny Odpowiedz Link Zgłoś
dalliw Re: owocowo-kwiatowe imiona 27.07.05, 23:57 A moja córeczka ma na imię Dalia. Odpowiedz Link Zgłoś
kuncwotek Re: owocowo-kwiatowe imiona 16.08.05, 22:45 znam jeszcze Liliana 14 luty, Lilianna 4 wrzesień, Lilla 30 kwietnia i Lukrecji 7 czerwca Odpowiedz Link Zgłoś
theodorka A Peonia? 14.09.05, 20:04 Wpadła mi do głowy... Peonia Skoro w "Akademii Pana Kleksa" jest Piwonia, to cóż stoi na przeszkodzie, aby i takie imię istniało ? Mi kojarzy się z Leonią A peonie (po polsku: piwonie) to piękne kwiaty )) Peonia nie ma żadnych nadań w Polsce... a szkoda, bo IMO mogłaby śmiało zadebiutować jako kolejne imię odkwietne Odpowiedz Link Zgłoś
linna-altair Re: owocowo-kwiatowe imiona 03.09.05, 18:01 Np. angielska Daisy to stokrotka. Pozdrawiam Linna-Altair vs Linaya vs Alpha Odpowiedz Link Zgłoś
m_katarzynka Re: owocowo-kwiatowe imiona 15.09.05, 17:51 Znałam kiedyś dziewczynę o imieniu Dziewanna Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: owocowo-kwiatowe imiona 14.07.06, 19:24 Ładne imię, ale wolę nawet nie myśleć o zdrobnieniach... Odpowiedz Link Zgłoś
niii Re: owocowo-kwiatowe imiona 25.03.23, 11:51 Zdrobnienia Dziewanny: Dziewanka Dzina, Dziena, Dzienia Dzidzia, Dzidka Wana, Wania Imię naprawdę prześliczne i zjawiskowe Nie zdrabnialabym do Dziewki, i poprosiłabym o to innych. Jak się chce, można od razu określić pasujące zdrobnienia Podoba mi się, że jest na ' dzi', bardzo zbliżone do 'dż', które uwielbiam Odpowiedz Link Zgłoś
linka555 Re: owocowo-kwiatowe imiona 17.09.05, 14:49 A ja słyszałam o Begonii, ale nadane w Hiszpanii. Odpowiedz Link Zgłoś
lila1974 Re: owocowo-kwiatowe imiona 18.09.05, 09:34 Ja jestem owocowa do kwadratu Lilia Milena jakby ktoś pytał - pierwsze to kwiat, drugie to śliwki Odpowiedz Link Zgłoś
adelle33 Re: owocowo-kwiatowe imiona 13.02.06, 20:15 Amarylia Dalia Lilianna Magnolia Narcyza Roza Zuzanna (ktora oznacza w hebrajskim lilie i roze) Odpowiedz Link Zgłoś
dorka1976 Re: owocowo-kwiatowe imiona 14.02.06, 12:43 a kolezanka mojej sąsiadki ma 2 dzieci: Truskawka, Poziomka i w drodze malutki Melon. I długo myślałam ze to ściema, ale NIE !!! Podobno Pan w USC zrejestrował po namowach bo nie są obraźliwe!!! Moja sąsiadka jest poważną osobą i nie robi sobie jaj. Załamka Odpowiedz Link Zgłoś
nchyb Re: owocowo-kwiatowe imiona 14.02.06, 15:41 > Melon. I długo myślałam ze to ściema, ale NIE !!! Podobno Pan w USC > zrejestrował po namowach bo nie są obraźliwe ale to w Polsce pan zarejestrował? I trzeźwy wtedy był?... Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja +Antuza 15.07.06, 11:22 Antuza pochodzi od greckiego slowa oznaczającego "kwiat". Imię popularniejsze u Słowian wschodnich, w brzmieniu Anfisa. Odpowiedz Link Zgłoś
lirael Re: +Antuza 15.07.06, 15:07 W wątkach archiwalnych z dużą przyjemnościa odkryłam Kwiatosławę. Bardzo mi się spodobało to imię, brzmi miło i wygląda też niczego sobie Moc serdeczności. Odpowiedz Link Zgłoś
sulimira Re: +Antuza 25.03.23, 23:08 Antuza podoba mi sie. Anfisa niekoniecznie. Odpowiedz Link Zgłoś
sulimira Re: owocowo-kwiatowe imiona 25.03.23, 23:18 Dodam Petunie i Deba (zostalo nadane kilka razy) Odpowiedz Link Zgłoś
sulimira Re: owocowo-kwiatowe imiona 25.03.23, 23:23 Istnieje rowniez imie Akai. Jest to nazwa rodzaju jagod, ale imie ma rozne znaczenia zaleznie od jezyka. W hinduskim jest imieniem dziewczecym i oznacza "kwitnaca" miedzy innymi. W japonskim jest imieniem meskim i ma kilka znaczen np. czerwony, ocean, morze. W jezyku Blackfoot znaczy "silny" lub " odwazny", juz nie pamietam dokladnie. Bardzo podoba mi sie to imie i dlatego troche poszperalam na jego temat. Odpowiedz Link Zgłoś
niii Re: owocowo-kwiatowe imiona 26.03.23, 14:36 Super i dzięki serdeczne Ja również, podoba mi się bardzo, zawiera też litery z mojego imienia ale jest innowacyjne, niespotykane. Mam nadzieję, że przyjmie się też w Polsce, może być i męskie i damskie. Podobne literowo do japońskiego Akira, czyli Tęczy. Mnie na forum japońskim kiedyś nazywali Ni, Nikki, Aniko i właśnie Aki. Przeważnie odrzucają ko na końcu ale wolę Ni, Nikki czy ich Aki zamiast skrótu Ani. Możliwe, że dodałabym sobie jako drugie imię gdyby nie podobieństwo liter. Podoba mi się hawajskie Keilani i Leilani ze względu na niebiańskie znaczenie ale w Europie i Stanach są to już oklepane imiona, a szkoda, bo odnoszą się bezpośrednio do natury, pełne mocy i subtelności naraz. Odpowiedz Link Zgłoś
sulimira Re: owocowo-kwiatowe imiona 27.03.23, 02:41 Nie nazwalalbym ich oklepanymi, ale sa znane. Bardzo podoba mi sie Tomiko z japonskiego. Dawno temu marzyl mi sie zestaw Anaksander Akai. Odpowiedz Link Zgłoś