Dodaj do ulubionych

owocowo-kwiatowe imiona

25.07.05, 18:37
Jakie znacie imiona, które pochodzą od nazw owoców i kwiatów. Mnie przychodzi
na myśl Jagoda, Narcyz, Hiacynta, Róża...i podoba mi się tylko Jagoda. A jak
wam podobają się takie imiona?
Obserwuj wątek
    • pysia201 Re: owocowo-kwiatowe imiona 25.07.05, 18:41
      Mnie przychodzi jeszcze do głowy - Malina=))
      • dolmadakia Re: owocowo-kwiatowe imiona 25.07.05, 19:01
        a mi-Kalina.
        • semijo Re: owocowo-kwiatowe imiona 25.07.05, 20:59
          znalazłam jeszcze kilkasmile...Lilia, Lukrecja, Waleriana, Wawrzyn, Cyprys i
          Melisa. Z tego zestawu tylko Lilia jeszcze jakoś ujdziesmile..Kalina i Malina
          wyjątkowo nie ładne. A Dalia i Azalia - wiem że są takie kwiaty, a imiona?
          • gaudencja Re: owocowo-kwiatowe imiona 25.07.05, 21:05
            To ja moze pomogę, bo były już na ten temat dwa wątki z listami imion:
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12924&w=16169051&v=2&s=0
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12924&w=9989046&v=2&s=0
            • semijo Re: owocowo-kwiatowe imiona 25.07.05, 21:37
              Dzięki GaudencjosmileLiczyłam się z tym że może gdzieś już się taki watek
              przewinął, w końcu to forum tematyczne, więc wiele tu już byłosmilemuszę przyznać,
              że niektóre wymienione tam imiona mnie zaskoczyły np. Małgorzata, Wioletta czy
              Marcin w ogóle nie kojarza mi się z kwiatami. Znalazłam Dalię...ale nie Azalię
              więc pewnie nie ma takiego imienia. Słyszałam też,że ktoś dał na imię swojemu
              dziecku -Niezapominajka, wyjątkowo kwietne imięsmile..ale czy ładne?
              • malina.majka Re: owocowo-kwiatowe imiona 26.07.05, 16:54
                A ja mam na imie Malina i uwazam ze jest ono bardzo oryginalne (choc ludzie
                czesto nie wierza i mowia Malwina-czego nie znosze)Milo jest byc slodka jak
                malinkawink A za 6tyg urodze coreczke o imieniu Maya,pozdr.
                • szczekuszka Re: owocowo-kwiatowe imiona 26.07.05, 17:17
                  Malina, faktycznie masz oryginalne imiesmile!
                  • agunek1 Re: owocowo-kwiatowe imiona 26.07.05, 17:58
                    Macieja - czyli Maciejka
    • madziarek_edziecko Re: owocowo-kwiatowe imiona 27.07.05, 13:19
      Nie ma chyba takiego imienia, ale Niezabudka brzmiałoby słodko smile
      • agunek1 Re: owocowo-kwiatowe imiona 14.02.06, 13:35
        Macieja jest imieniem które bez problemów można zarejestrować w USC
    • marylennox Re: owocowo-kwiatowe imiona 27.07.05, 19:13
      Klementyna, Klementynkasmile Uwielbiam to imię i walczę jak lwica żeby nadać je
      swojej córeczce jeżeli takowa się urodzi wink Nigdy wcześniej nie zwracałam na
      nie uwagi ale teraz to mój zdecydowany faworyt smile
      • semijo Re: owocowo-kwiatowe imiona 27.07.05, 20:51
        zastanawian się czy sa jeszcze inne "owocowe" imiona oprócz Jagody i
        Klementynysmile
        • dalliw Re: owocowo-kwiatowe imiona 27.07.05, 23:57
          A moja córeczka ma na imię Dalia.
          • kuncwotek Re: owocowo-kwiatowe imiona 16.08.05, 22:45
            znam jeszcze Liliana 14 luty, Lilianna 4 wrzesień, Lilla 30 kwietnia i Lukrecji
            7 czerwca
            • theodorka A Peonia? 14.09.05, 20:04
              Wpadła mi do głowy... Peonia smile Skoro w "Akademii Pana Kleksa" jest Piwonia, to
              cóż stoi na przeszkodzie, aby i takie imię istniało smile? Mi kojarzy się z
              Leonią smile A peonie (po polsku: piwonie) to piękne kwiaty smile)) Peonia nie ma
              żadnych nadań w Polsce... a szkoda, bo IMO mogłaby śmiało zadebiutować jako
              kolejne imię odkwietne big_grin
    • linna-altair Re: owocowo-kwiatowe imiona 03.09.05, 18:01
      Np. angielska Daisy to stokrotka.
      Pozdrawiam
      Linna-Altair vs Linaya vs Alpha
    • m_katarzynka Re: owocowo-kwiatowe imiona 15.09.05, 17:51
      Znałam kiedyś dziewczynę o imieniu Dziewanna smile
      • gaudencja Re: owocowo-kwiatowe imiona 14.07.06, 19:24
        Ładne imię, ale wolę nawet nie myśleć o zdrobnieniach...
      • niii Re: owocowo-kwiatowe imiona 25.03.23, 11:51
        Zdrobnienia Dziewanny:
        Dziewanka
        Dzina, Dziena, Dzienia
        Dzidzia, Dzidka
        Wana, Wania

        Imię naprawdę prześliczne i zjawiskowe smile Nie zdrabnialabym do Dziewki, i poprosiłabym o to innych. Jak się chce, można od razu określić pasujące zdrobnienia smile
        Podoba mi się, że jest na ' dzi', bardzo zbliżone do 'dż', które uwielbiam smile
    • linka555 Re: owocowo-kwiatowe imiona 17.09.05, 14:49
      A ja słyszałam o Begonii, ale nadane w Hiszpanii.
    • lila1974 Re: owocowo-kwiatowe imiona 18.09.05, 09:34
      Ja jestem owocowa do kwadratu smile
      Lilia Milena
      jakby ktoś pytał - pierwsze to kwiat, drugie to śliwki
    • adelle33 Re: owocowo-kwiatowe imiona 13.02.06, 20:15
      Amarylia
      Dalia
      Lilianna
      Magnolia
      Narcyza
      Roza
      Zuzanna (ktora oznacza w hebrajskim lilie i roze)
      • dorka1976 Re: owocowo-kwiatowe imiona 14.02.06, 12:43
        a kolezanka mojej sąsiadki ma 2 dzieci: Truskawka, Poziomka i w drodze malutki
        Melon. I długo myślałam ze to ściema, ale NIE !!! Podobno Pan w USC
        zrejestrował po namowach bo nie są obraźliwe!!! Moja sąsiadka jest poważną
        osobą i nie robi sobie jaj. Załamka
        • nchyb Re: owocowo-kwiatowe imiona 14.02.06, 15:41
          > Melon. I długo myślałam ze to ściema, ale NIE !!! Podobno Pan w USC
          > zrejestrował po namowach bo nie są obraźliwe
          ale to w Polsce pan zarejestrował? I trzeźwy wtedy był?... wink
    • gaudencja +Antuza 15.07.06, 11:22
      Antuza pochodzi od greckiego slowa oznaczającego "kwiat". Imię popularniejsze u
      Słowian wschodnich, w brzmieniu Anfisa.
      • lirael Re: +Antuza 15.07.06, 15:07
        W wątkach archiwalnych z dużą przyjemnościa odkryłam Kwiatosławę.
        Bardzo mi się spodobało to imię, brzmi miło i wygląda też niczego sobie smile
        Moc serdeczności.
      • theodorka Re: +Antuza 15.07.06, 15:32
        Antuza? Ładnie, chociaż Anfisa też smile)).
      • sulimira Re: +Antuza 25.03.23, 23:08
        Antuza podoba mi sie. Anfisa niekoniecznie.
    • sulimira Re: owocowo-kwiatowe imiona 25.03.23, 23:18
      Dodam Petunie i Deba (zostalo nadane kilka razy)
    • sulimira Re: owocowo-kwiatowe imiona 25.03.23, 23:23
      Istnieje rowniez imie Akai. Jest to nazwa rodzaju jagod, ale imie ma rozne znaczenia zaleznie od jezyka. W hinduskim jest imieniem dziewczecym i oznacza "kwitnaca" miedzy innymi. W japonskim jest imieniem meskim i ma kilka znaczen np. czerwony, ocean, morze. W jezyku Blackfoot znaczy "silny" lub " odwazny", juz nie pamietam dokladnie.
      Bardzo podoba mi sie to imie i dlatego troche poszperalam na jego temat.
      • niii Re: owocowo-kwiatowe imiona 26.03.23, 14:36
        Super i dzięki serdeczne smile Ja również, podoba mi się bardzo, zawiera też litery z mojego imienia ale jest innowacyjne, niespotykane.
        Mam nadzieję, że przyjmie się też w Polsce, może być i męskie i damskie. Podobne literowo do japońskiego Akira, czyli Tęczy.
        Mnie na forum japońskim kiedyś nazywali Ni, Nikki, Aniko i właśnie Aki. Przeważnie odrzucają ko na końcu ale wolę Ni, Nikki czy ich Aki zamiast skrótu Ani.
        Możliwe, że dodałabym sobie jako drugie imię gdyby nie podobieństwo liter.
        Podoba mi się hawajskie Keilani i Leilani ze względu na niebiańskie znaczenie ale w Europie i Stanach są to już oklepane imiona, a szkoda, bo odnoszą się bezpośrednio do natury, pełne mocy i subtelności naraz.
        • sulimira Re: owocowo-kwiatowe imiona 27.03.23, 02:41
          Nie nazwalalbym ich oklepanymi, ale sa znane.
          Bardzo podoba mi sie Tomiko z japonskiego.
          Dawno temu marzyl mi sie zestaw Anaksander Akai.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.