Dodaj do ulubionych

ktory zestaw podoba Wam sie?

IP: *.brnt.adsl.virgin.net 30.12.07, 10:38
Jako pierwse imie dla dziewczynki wybralismy Lile. Nie krytykujecie prosze, ze
za krotkie, itp, bo decyzja juz zapadlasmile Jakie drugie imie pasuje najbardziej?
Lila Magdalena
Lila Marianna
Lila Gloria
Lila Diana
Lila Lakszmi
Lakszmi pewnie brzmi egzotycznie ale my lubimy kulture indyjska wiec jest nam
dosc bliskie. Dziekuje z gory z pomocsmile Pozdrowionka
Obserwuj wątek
    • Gość: anita Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.chello.pl 30.12.07, 10:43
      Lila Marianna
      • Gość: ja Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.brnt.adsl.virgin.net 30.12.07, 10:45
        Lila Marianna tez jest naszym faworytemsmile Dzieki za odpowiedz.
        • Gość: Luizka Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.07, 10:57
          A mi sie podoba Lila Gloria- swietnie brzmi wink A dodajac moja
          babcia ma na imie Lila. Pozdrawiam
      • Gość: monika Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.08, 11:17
        Lila Magdalena
    • epreis Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 30.12.07, 11:11
      a czemu koniecznie musi być drugie? samo Lila jest
      śliczne..uważam,że nadawanie drugich imion to bezsens i generalnie
      podwójne imiona które mi się podobają to jakieś wyjątki...
      przy pierwszym dziecku nie było nawet mowy o drugim imieniu, teraz
      niesatety zostałam niejako "zmuszona" przez męża, który postawnoił
      możliwością wyboru drugiego imienia nagrodzić mojego brata za
      gorliwą pomoc w opiece nad pierwszym dzieckiem i jedyną satysfkację
      jaką odczuwam to radość brata która była ogromna..ale jak mam
      wymówić Hanna Kamila lub Filip Piotr to aż mnie blokuje w
      środku..uważam,że jedno imię wystarczy..zwłaszcza jeśli samo w sobie
      jest śliczne i oryginalne jak Lila właśnie
      • Gość: ja Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.brnt.adsl.virgin.net 30.12.07, 11:17
        Dziekuje dziewczyny, ciesze sie ze imie Wam sie podoba. Drugie imie jest
        przydatne na przyklad po to, gdyby pojawily sie dwie osoby o tym samym imieniu i
        nazwisku, tak mysle. Pozdrawiam serdecznie
        • epreis Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 30.12.07, 11:25
          ale to się zdarza baaaaardzo rzadko..no chyba, że dałabyś jej na
          imię Anna/Katarzyna a na nazwisko masz Kowalska..ale wydaje mi się
          że Lilek nie ma aż tak wiele....
          mój podstawowy argument to utrudnienia biurokratyczne- zawsze trzeba
          pilnowac tego drugiego imienia ale akurat w twoim przypadku z pośród
          wymienionych przez ciebie zestawów najlepiej i tak wypada samo
          Lila smile
          • Gość: ja Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.brnt.adsl.virgin.net 30.12.07, 11:44
            To moze zaproponujesz jakis zestaw ktory wedlug Ciebie pasuje?
            • epreis Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 30.12.07, 13:48
              no właśnie chodziło mi o to, że ja generalnie nie lubię
              zestawów..nie przychodzi mi do głowy nic co mogłoby mi się spodobać
              choć pewnie są gdzieś jakieś, że ewentualnie...

              chodziło mi o to, że samo Lila jest wystarczająco ładne a wręcz
              bardzo ładne
          • abiela Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 30.12.07, 12:10
            epreis napisała:

            > ale to się zdarza baaaaardzo rzadko..no chyba, że dałabyś jej na
            > imię Anna/Katarzyna a na nazwisko masz Kowalska..ale wydaje mi się
            > że Lilek nie ma aż tak wiele....
            > mój podstawowy argument to utrudnienia biurokratyczne- zawsze trzeba
            > pilnowac tego drugiego imienia

            A jaki w tym problem? Chyba nie sądzisz, że można zapomnieć jak sie ma na drugie
            imię? Poza tym ludzie maja wiele powodów by nadać drugie imię takich jak
            tradycja, chęć uczczenia kogoś, mnogość imion podobających się itd.
            To że dla Ciebie drugie imię jest zbyteczne nie oznacza, że dla innych też takie
            musi być.
            • epreis Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 30.12.07, 13:57
              ok ja wyraziłam swoje zdanie bo mam do tego prawo a każda z was
              zrobi jak uważa...nie napisałam , że nie wolno wam nadawać drugiego
              imienia tylko, że ja osobiście WOGÓLE nie lubię drugich imion..a
              odezwałam się w tym wątku dlatego bo Lila samo jest piękne i nie
              potrzebuje dodatków..
              i jeszcze jedno- sama teraz drugiemu dziecku dam podwójne imię bo
              też mam powód ważniejszy od tego co mi się podoba a co nie...i mimo
              moich przekonań zgodziłam się

              a co do zapominania, uwierz mi znam mnóstwo przypadków gdy problem z
              drugim imnieniem był, bo to raz ktoś gdzieś zapomniał napisac i na
              tej podstawie wydano jakiś dokument i dokument do poprawki...
              • abiela Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 30.12.07, 19:43
                epreis napisała:


                > a co do zapominania, uwierz mi znam mnóstwo przypadków gdy problem z
                > drugim imnieniem był, bo to raz ktoś gdzieś zapomniał napisac i na
                > tej podstawie wydano jakiś dokument i dokument do poprawki...

                Ok, ja się nie spotkałam. Nie miałam jakoś szalenie popularnego nazwiska ale
                popularne imię i bardzo mi się drugie imię przydało, np. w ogromnej Bibliotece
                Uniwersyteckiej znalazła się osoba o takim samym imieniu i nazwisku.
                • Gość: ja Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.brnt.adsl.virgin.net 30.12.07, 20:28
                  Dzieki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi. Ciagle nie moge zdecydowac jakie
                  drugie imie pasuje do Lili. Na szczescie mam jeszcze sporo czasu. Jezeli chodzi
                  o nadanie imienia Lila to nie bedzie problemu, mieszkamy w kraju gdzie mozna
                  nadac kazde imie byle nie krzywdzace czy osmieszajace. Pozdrawiam serdecznie i
                  prosze o propozycjesmile
    • abiela Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 30.12.07, 12:07
      Pomijajac kulture, Lila Lakszmi po prostu nie brzmi dobrze.
      Nie brzmi mi takze Lila Diana i Lila Gloria. Ja wybralabym Lilę Mariannę.
      • Gość: gosc Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.07, 12:23
        Lila Marianna brzmi miom zdaniem nieladnie i pompatycznie...
      • Gość: ja Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.brnt.adsl.virgin.net 30.12.07, 12:25
        Nie przepadam za dlugimi imionami, dlatego waham sie z Marianna i Magdalena.
        Jednak rozwazam je, bo jedno jest po mnie a drugie po mojej babci.Pozdrowienia i
        dzieki za odpowiedz.
      • olianka Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 30.12.07, 13:09
        abiela napisała:

        > Pomijajac kulture, Lila Lakszmi po prostu nie brzmi dobrze.
        > Nie brzmi mi takze Lila Diana i Lila Gloria. Ja wybralabym Lilę Mariannę.

        Mogę się pod tym podpisać smile
    • ibulka Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 30.12.07, 12:23
      Lila Magdalena albo Lila Marianna. w ogóle nie podoba mi się imię Lila, prędzej
      Lilianna, no ale to tylko moje zdanie smile

      Lakszmi brzmi bardziej jak nazwisko.
    • ariana1 Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 30.12.07, 12:35
      Lila Magdalena. O ile w ogóle zarejestrują ci imię Lila, bo w pełnej
      formie imię to brzmi chyba jako Lilianna, Liliana albo Lilia.
      • Gość: Luizka Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.07, 12:45
        Zarejestruja, bo moja babcia jest sama Lila i to nie jest
        zdrobnienie...
    • madzia_slonko Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 30.12.07, 18:20
      Lila Magdalena brzmi ładnie+Magdalena to również moje imięsmile
      Lila Marianna bardzo ładnesmile
      Lila Gloria nie brzmi nawet ok ale nie podoba mi się imię Gloria
      Lila Diana brzmi nie ładnie choć Dianę uwielbiamsmile
      Lila Lakszmi zgrywa się fajnie.Imię nie podoba mi się i kojarzy z taką mała
      dziewczynką z New Delhi,która miała 2 pary rąk i nógsadBiedne maleństwo)
      A Lila to piękne imię...(:
      • Gość: :) Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.07, 18:24
        Lila Magdalena brzmi ładnie+Magdalena to również moje imięsmile
        Lila Marianna bardzo ładnesmile
        Lila Gloria nie brzmi nawet ok ale nie podoba mi się imię Gloria
        Lila Diana brzmi nie ładnie choć Dianę uwielbiamsmile
        Lila Lakszmi zgrywa się fajnie.Imię nie podoba mi się i kojarzy z
        taką mała
        dziewczynką z New Delhi,która miała 2 pary rąk i nógsadBiedne
        maleństwo)
        A Lila to piękne imię...(:


        NIEŁADNIE pisze się razem smile)
        • pluskotka Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 31.12.07, 15:13
          Moja fizyczka była Lila. smile Pasuje mi tylko Marianna, jakoś tak współgrają ze
          sobą. A może lilaróż czyli Lila Róża. tongue_out
          • Gość: ja do pluskotki IP: *.brnt.adsl.virgin.net 31.12.07, 16:59
            Mnie sie podobalo zestawienie Lila Rosa ( nie mieszkamy w Polsce) ale forum mnie
            ostro skrytykowalo (juz dawno kiedys). Niby kojarzy sie z Villa Rosa czy cos w
            tym stylu. Mysle, ze za granica Roza jest za ciezka do wymowienia. Pozdrawiam
    • Gość: luna Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.smrw.lodz.pl 02.01.08, 15:44
      Zdecydowanie Lila Lakszmi
      Pozdrawiam
      luna
      • Gość: do luna Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.brnt.adsl.virgin.net 02.01.08, 16:47
        Fajnie, ze Ci sie podoba zestaw z Lakszmi, bo chyba tylko mnie, mezowi i Tobiesmile
        Czy to przypadek czy znane jest Ci to imie? Pozdrawiam
    • Gość: Tawananna* Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.08, 18:05
      Lila Marianna, zdecydowanie. Bardzo podoba mi się ten zestaw.

      Co do Lili Lakszmi, to przez wiele osób Lakszmi odbierana będzie jako nazwisko,
      co może prowadzić do wielu pomyłek.

      A, osobiście zdecydowałabym się na tradycyjną wersję Lilla, albo na Lilię.
    • gabriel51 Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 02.01.08, 18:25
      mnie najbardziej pasuje na drugie Magdalena. Drugie imię jest
      przydatne, ja daję swoim dzieciom imiona po rodzicach mam juz Marię
      Monikę i czekam mam nadzieję na Gabriela Piotra
      • anuszka.1 Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 02.01.08, 19:13
        Dziewczyny, pierwsze imie nie ulegnie juz zmianie, wiec dzieki za komentarze.
        Teraz zaczelam myslec o Annie na drugie. Wg mnie Lila Anna brzmi bardzo dobrze.
        Co Wy na to? Pozdrowienia
        • abiela Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 02.01.08, 19:16
          anuszka.1 napisała:

          > Dziewczyny, pierwsze imie nie ulegnie juz zmianie, wiec dzieki za komentarze.
          > Teraz zaczelam myslec o Annie na drugie. Wg mnie Lila Anna brzmi bardzo dobrze.
          > Co Wy na to?

          Mnie się nie podoba, IMO zlewa się w jedno. Brzmi jak Lilianna.
        • Gość: Tawananna* Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.08, 19:45
          Będzie się na pewno myliło z Lilianną.
          IMHO do Lili pasują imiona 3-sylabowe.
          • anuszka.1 Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 02.01.08, 22:34
            Gość portalu: Tawananna* napisał(a):

            > Będzie się na pewno myliło z Lilianną.

            Napewno nie bedzie mylone z Lilianna, nie mieszkamy w Polsce a tu Lila jest w
            miare popularnym, odrebnym imieniem. Pozdrowionka
    • Gość: essi Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.smrw.lodz.pl 02.01.08, 22:03
      Lilia Magdalena
    • mc1939 Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 05.01.08, 19:13
      Gość portalu: ja napisał(a):

      > Jako pierwse imie dla dziewczynki wybralismy Lile.

      Ależ to jest zdrobnienie Liliany! Podobnie by było, gdyby ktoś wybrał imię Dziunia (zdrobnienie od Jadwigi - Jadwiga, Jadziunia, Dziunia) albo Jurek (choć takie nazwisko istnieje).
    • Gość: bati Re: Lila Magdalena IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.01.08, 16:19
    • Gość: :) Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.01.08, 22:39
      ja bym dała lila gloria albo lakszmi
    • Gość: dagmara Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.morbylanga.se 16.01.08, 17:13
      Lila Marianna
    • Gość: Magda Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.08, 18:49
      Lila Diana ... Najładniej smile
    • Gość: Magdalena Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: 81.190.125.* 19.01.08, 21:30
      Rozumiem ze panstwu ta kultura jest bardzo bliska ale dziecku
      niekoniecznie musi byc.. prosze postawic sie w jego sytuacji.. gdyby
      pani ktos dal na 2 eufrozyna jakby sie pani czula?? niby 2 imie nie
      jest tak wazne jak 1 ale jednak widnieje w dokumencie i prosze nie
      narazac dziecka na wysmiewisko.. proponuje Magdalena sama mam tak na
      2 imie i jestem zadowola smile pozdrawiam
      • Gość: ela Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.elpos.net 20.01.08, 15:06
        Lila Eufrozyna Balbina najlepiej wink)))))))
    • Gość: Ela Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.dip0.t-ipconnect.de 23.01.08, 12:51
      Mam znajoma Hinduske i ona ma na imie Laksumi
    • Gość: przyszła mama Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.08, 18:35
      Lila Magdalena moim zdaniem wydaje się być odpowiednie. Lubicie Państwo Indie,
      jednak dziecko urodzi się w Polsce. Zbyt wyszukane imiona z czasem mogą przestać
      być nadzwyczajne, dzieci w szkole pod tym względem bywają brutalne. Myślę, że
      jedno z imion mogłoby być bardziej popularne. Pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.