Gość: ja IP: *.brnt.adsl.virgin.net 30.12.07, 10:38 Jako pierwse imie dla dziewczynki wybralismy Lile. Nie krytykujecie prosze, ze za krotkie, itp, bo decyzja juz zapadla Jakie drugie imie pasuje najbardziej? Lila Magdalena Lila Marianna Lila Gloria Lila Diana Lila Lakszmi Lakszmi pewnie brzmi egzotycznie ale my lubimy kulture indyjska wiec jest nam dosc bliskie. Dziekuje z gory z pomoc Pozdrowionka Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: anita Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.chello.pl 30.12.07, 10:43 Lila Marianna Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.brnt.adsl.virgin.net 30.12.07, 10:45 Lila Marianna tez jest naszym faworytem Dzieki za odpowiedz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Luizka Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.07, 10:57 A mi sie podoba Lila Gloria- swietnie brzmi A dodajac moja babcia ma na imie Lila. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: monika Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.08, 11:17 Lila Magdalena Odpowiedz Link Zgłoś
epreis Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 30.12.07, 11:11 a czemu koniecznie musi być drugie? samo Lila jest śliczne..uważam,że nadawanie drugich imion to bezsens i generalnie podwójne imiona które mi się podobają to jakieś wyjątki... przy pierwszym dziecku nie było nawet mowy o drugim imieniu, teraz niesatety zostałam niejako "zmuszona" przez męża, który postawnoił możliwością wyboru drugiego imienia nagrodzić mojego brata za gorliwą pomoc w opiece nad pierwszym dzieckiem i jedyną satysfkację jaką odczuwam to radość brata która była ogromna..ale jak mam wymówić Hanna Kamila lub Filip Piotr to aż mnie blokuje w środku..uważam,że jedno imię wystarczy..zwłaszcza jeśli samo w sobie jest śliczne i oryginalne jak Lila właśnie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.brnt.adsl.virgin.net 30.12.07, 11:17 Dziekuje dziewczyny, ciesze sie ze imie Wam sie podoba. Drugie imie jest przydatne na przyklad po to, gdyby pojawily sie dwie osoby o tym samym imieniu i nazwisku, tak mysle. Pozdrawiam serdecznie Odpowiedz Link Zgłoś
epreis Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 30.12.07, 11:25 ale to się zdarza baaaaardzo rzadko..no chyba, że dałabyś jej na imię Anna/Katarzyna a na nazwisko masz Kowalska..ale wydaje mi się że Lilek nie ma aż tak wiele.... mój podstawowy argument to utrudnienia biurokratyczne- zawsze trzeba pilnowac tego drugiego imienia ale akurat w twoim przypadku z pośród wymienionych przez ciebie zestawów najlepiej i tak wypada samo Lila Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.brnt.adsl.virgin.net 30.12.07, 11:44 To moze zaproponujesz jakis zestaw ktory wedlug Ciebie pasuje? Odpowiedz Link Zgłoś
epreis Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 30.12.07, 13:48 no właśnie chodziło mi o to, że ja generalnie nie lubię zestawów..nie przychodzi mi do głowy nic co mogłoby mi się spodobać choć pewnie są gdzieś jakieś, że ewentualnie... chodziło mi o to, że samo Lila jest wystarczająco ładne a wręcz bardzo ładne Odpowiedz Link Zgłoś
abiela Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 30.12.07, 12:10 epreis napisała: > ale to się zdarza baaaaardzo rzadko..no chyba, że dałabyś jej na > imię Anna/Katarzyna a na nazwisko masz Kowalska..ale wydaje mi się > że Lilek nie ma aż tak wiele.... > mój podstawowy argument to utrudnienia biurokratyczne- zawsze trzeba > pilnowac tego drugiego imienia A jaki w tym problem? Chyba nie sądzisz, że można zapomnieć jak sie ma na drugie imię? Poza tym ludzie maja wiele powodów by nadać drugie imię takich jak tradycja, chęć uczczenia kogoś, mnogość imion podobających się itd. To że dla Ciebie drugie imię jest zbyteczne nie oznacza, że dla innych też takie musi być. Odpowiedz Link Zgłoś
epreis Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 30.12.07, 13:57 ok ja wyraziłam swoje zdanie bo mam do tego prawo a każda z was zrobi jak uważa...nie napisałam , że nie wolno wam nadawać drugiego imienia tylko, że ja osobiście WOGÓLE nie lubię drugich imion..a odezwałam się w tym wątku dlatego bo Lila samo jest piękne i nie potrzebuje dodatków.. i jeszcze jedno- sama teraz drugiemu dziecku dam podwójne imię bo też mam powód ważniejszy od tego co mi się podoba a co nie...i mimo moich przekonań zgodziłam się a co do zapominania, uwierz mi znam mnóstwo przypadków gdy problem z drugim imnieniem był, bo to raz ktoś gdzieś zapomniał napisac i na tej podstawie wydano jakiś dokument i dokument do poprawki... Odpowiedz Link Zgłoś
abiela Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 30.12.07, 19:43 epreis napisała: > a co do zapominania, uwierz mi znam mnóstwo przypadków gdy problem z > drugim imnieniem był, bo to raz ktoś gdzieś zapomniał napisac i na > tej podstawie wydano jakiś dokument i dokument do poprawki... Ok, ja się nie spotkałam. Nie miałam jakoś szalenie popularnego nazwiska ale popularne imię i bardzo mi się drugie imię przydało, np. w ogromnej Bibliotece Uniwersyteckiej znalazła się osoba o takim samym imieniu i nazwisku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.brnt.adsl.virgin.net 30.12.07, 20:28 Dzieki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi. Ciagle nie moge zdecydowac jakie drugie imie pasuje do Lili. Na szczescie mam jeszcze sporo czasu. Jezeli chodzi o nadanie imienia Lila to nie bedzie problemu, mieszkamy w kraju gdzie mozna nadac kazde imie byle nie krzywdzace czy osmieszajace. Pozdrawiam serdecznie i prosze o propozycje Odpowiedz Link Zgłoś
abiela Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 30.12.07, 12:07 Pomijajac kulture, Lila Lakszmi po prostu nie brzmi dobrze. Nie brzmi mi takze Lila Diana i Lila Gloria. Ja wybralabym Lilę Mariannę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.07, 12:23 Lila Marianna brzmi miom zdaniem nieladnie i pompatycznie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.brnt.adsl.virgin.net 30.12.07, 12:25 Nie przepadam za dlugimi imionami, dlatego waham sie z Marianna i Magdalena. Jednak rozwazam je, bo jedno jest po mnie a drugie po mojej babci.Pozdrowienia i dzieki za odpowiedz. Odpowiedz Link Zgłoś
olianka Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 30.12.07, 13:09 abiela napisała: > Pomijajac kulture, Lila Lakszmi po prostu nie brzmi dobrze. > Nie brzmi mi takze Lila Diana i Lila Gloria. Ja wybralabym Lilę Mariannę. Mogę się pod tym podpisać Odpowiedz Link Zgłoś
ibulka Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 30.12.07, 12:23 Lila Magdalena albo Lila Marianna. w ogóle nie podoba mi się imię Lila, prędzej Lilianna, no ale to tylko moje zdanie Lakszmi brzmi bardziej jak nazwisko. Odpowiedz Link Zgłoś
ariana1 Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 30.12.07, 12:35 Lila Magdalena. O ile w ogóle zarejestrują ci imię Lila, bo w pełnej formie imię to brzmi chyba jako Lilianna, Liliana albo Lilia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Luizka Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.07, 12:45 Zarejestruja, bo moja babcia jest sama Lila i to nie jest zdrobnienie... Odpowiedz Link Zgłoś
madzia_slonko Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 30.12.07, 18:20 Lila Magdalena brzmi ładnie+Magdalena to również moje imię Lila Marianna bardzo ładne Lila Gloria nie brzmi nawet ok ale nie podoba mi się imię Gloria Lila Diana brzmi nie ładnie choć Dianę uwielbiam Lila Lakszmi zgrywa się fajnie.Imię nie podoba mi się i kojarzy z taką mała dziewczynką z New Delhi,która miała 2 pary rąk i nógBiedne maleństwo) A Lila to piękne imię...(: Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :) Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.07, 18:24 Lila Magdalena brzmi ładnie+Magdalena to również moje imię Lila Marianna bardzo ładne Lila Gloria nie brzmi nawet ok ale nie podoba mi się imię Gloria Lila Diana brzmi nie ładnie choć Dianę uwielbiam Lila Lakszmi zgrywa się fajnie.Imię nie podoba mi się i kojarzy z taką mała dziewczynką z New Delhi,która miała 2 pary rąk i nógBiedne maleństwo) A Lila to piękne imię...(: NIEŁADNIE pisze się razem ) Odpowiedz Link Zgłoś
pluskotka Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 31.12.07, 15:13 Moja fizyczka była Lila. Pasuje mi tylko Marianna, jakoś tak współgrają ze sobą. A może lilaróż czyli Lila Róża. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja do pluskotki IP: *.brnt.adsl.virgin.net 31.12.07, 16:59 Mnie sie podobalo zestawienie Lila Rosa ( nie mieszkamy w Polsce) ale forum mnie ostro skrytykowalo (juz dawno kiedys). Niby kojarzy sie z Villa Rosa czy cos w tym stylu. Mysle, ze za granica Roza jest za ciezka do wymowienia. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: luna Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.smrw.lodz.pl 02.01.08, 15:44 Zdecydowanie Lila Lakszmi Pozdrawiam luna Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do luna Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.brnt.adsl.virgin.net 02.01.08, 16:47 Fajnie, ze Ci sie podoba zestaw z Lakszmi, bo chyba tylko mnie, mezowi i Tobie Czy to przypadek czy znane jest Ci to imie? Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tawananna* Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.08, 18:05 Lila Marianna, zdecydowanie. Bardzo podoba mi się ten zestaw. Co do Lili Lakszmi, to przez wiele osób Lakszmi odbierana będzie jako nazwisko, co może prowadzić do wielu pomyłek. A, osobiście zdecydowałabym się na tradycyjną wersję Lilla, albo na Lilię. Odpowiedz Link Zgłoś
gabriel51 Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 02.01.08, 18:25 mnie najbardziej pasuje na drugie Magdalena. Drugie imię jest przydatne, ja daję swoim dzieciom imiona po rodzicach mam juz Marię Monikę i czekam mam nadzieję na Gabriela Piotra Odpowiedz Link Zgłoś
anuszka.1 Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 02.01.08, 19:13 Dziewczyny, pierwsze imie nie ulegnie juz zmianie, wiec dzieki za komentarze. Teraz zaczelam myslec o Annie na drugie. Wg mnie Lila Anna brzmi bardzo dobrze. Co Wy na to? Pozdrowienia Odpowiedz Link Zgłoś
abiela Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 02.01.08, 19:16 anuszka.1 napisała: > Dziewczyny, pierwsze imie nie ulegnie juz zmianie, wiec dzieki za komentarze. > Teraz zaczelam myslec o Annie na drugie. Wg mnie Lila Anna brzmi bardzo dobrze. > Co Wy na to? Mnie się nie podoba, IMO zlewa się w jedno. Brzmi jak Lilianna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tawananna* Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.08, 19:45 Będzie się na pewno myliło z Lilianną. IMHO do Lili pasują imiona 3-sylabowe. Odpowiedz Link Zgłoś
anuszka.1 Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 02.01.08, 22:34 Gość portalu: Tawananna* napisał(a): > Będzie się na pewno myliło z Lilianną. Napewno nie bedzie mylone z Lilianna, nie mieszkamy w Polsce a tu Lila jest w miare popularnym, odrebnym imieniem. Pozdrowionka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: essi Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.smrw.lodz.pl 02.01.08, 22:03 Lilia Magdalena Odpowiedz Link Zgłoś
mc1939 Re: ktory zestaw podoba Wam sie? 05.01.08, 19:13 Gość portalu: ja napisał(a): > Jako pierwse imie dla dziewczynki wybralismy Lile. Ależ to jest zdrobnienie Liliany! Podobnie by było, gdyby ktoś wybrał imię Dziunia (zdrobnienie od Jadwigi - Jadwiga, Jadziunia, Dziunia) albo Jurek (choć takie nazwisko istnieje). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :) Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.01.08, 22:39 ja bym dała lila gloria albo lakszmi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dagmara Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.morbylanga.se 16.01.08, 17:13 Lila Marianna Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Magda Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.08, 18:49 Lila Diana ... Najładniej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Magdalena Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: 81.190.125.* 19.01.08, 21:30 Rozumiem ze panstwu ta kultura jest bardzo bliska ale dziecku niekoniecznie musi byc.. prosze postawic sie w jego sytuacji.. gdyby pani ktos dal na 2 eufrozyna jakby sie pani czula?? niby 2 imie nie jest tak wazne jak 1 ale jednak widnieje w dokumencie i prosze nie narazac dziecka na wysmiewisko.. proponuje Magdalena sama mam tak na 2 imie i jestem zadowola pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ela Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.elpos.net 20.01.08, 15:06 Lila Eufrozyna Balbina najlepiej ))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ela Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.dip0.t-ipconnect.de 23.01.08, 12:51 Mam znajoma Hinduske i ona ma na imie Laksumi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: przyszła mama Re: ktory zestaw podoba Wam sie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.08, 18:35 Lila Magdalena moim zdaniem wydaje się być odpowiednie. Lubicie Państwo Indie, jednak dziecko urodzi się w Polsce. Zbyt wyszukane imiona z czasem mogą przestać być nadzwyczajne, dzieci w szkole pod tym względem bywają brutalne. Myślę, że jedno z imion mogłoby być bardziej popularne. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś