donmari 12.03.08, 16:27 Amanda Ewa- to urodzona 31 stycznia córka uczennicy klasy II liceum, do którego ja również uczęszczam. Nie chcę wywoływać na forum zamieszania, ale mówi się, że imiona w stylu american dream nadają rodzice, którzy sami niewiele mogą pociesze zapewnić. Ja też myślę, że chyba jednak coś w tym jest... Tylko co właściwie? Rekompensata? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Lenka@ Re: Kolejny raz o Brajanach, a właściwie o Amandz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.08, 18:46 imiona w stylu american dream nadają rodzice, którzy sami niewiele mogą pociesze zapewnić. to pewnie i ty niewiele będziesz mogła swojemu dziecku zapewnić,bo jako swoje ulubione imię podałaś m.inn.Denise Odpowiedz Link Zgłoś
kkatarynka do Lenka 12.03.08, 20:08 > to pewnie i ty niewiele będziesz mogła swojemu dziecku zapewnić,bo jako swojejako swoje > ulubione imię podałaś m.inn.Denise Dla mnie jest roznica czy imie sie komus podoba, chocby najbardziej a imie nadal dziecku. Mnie sie ostanio podoba na przyklad Nathan albo Aaron ale swojemu dzeicku bym w Polsce nie nadalala takiego imienia... A ta teoria ze imie w stylu amercian dream nadaja nizyny spoleczne i patologia to moim zdaniem nie mija sie z prawda, wiekszosc pobitych dzieci z rodzin patologicznych to Barajany, Alany itd. Odpowiedz Link Zgłoś
donmari Re: Kolejny raz o Brajanach, a właściwie o Amandz 13.03.08, 11:41 Lenka napisała to pewnie i ty niewiele będziesz mogła swojemu dziecku zapewnić,bo jako swoje ulubione imię podałaś m.inn.Denise Moje ulubione imię to Dionizja, a Denise to jego międzynarodowa wersja ,którtą też lubię, tyle że za granicą, nie w Polsce Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mmaupa Re: Kolejny raz o Brajanach, a właściwie o Amandz IP: 92.4.33.* 12.03.08, 19:56 Moim zdaniem Amanda jest o dwa poziomy nad Brajanem - pisownia oryginalna! I mile skojarzenie z piosenka "Mandy". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :) Re: Kolejny raz o Brajanach, a właściwie o Amandz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.08, 20:31 Bez przesady!!! Amanda to nie jest takie zle imię Nie zmienia się pisownia, jest malo popularne A przepraszam, to ze jest dzieckiem uczennicy 2kl. LO to jakas aluzja?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lenka@ Re: do Kkatarynka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.08, 21:00 A wiesz ile jest rodzin żyjących na wysokim poziome i mają dzieci z imionami anglojęzycznymi. Odpowiedz Link Zgłoś
mal_art Re: do Kkatarynka 12.03.08, 23:18 Niezależnie od tego, ile jest rodzin żyjących na wysokim poziomie i nadających swoim dzieciom anglosaskie czy francuskie, czy inne "zagramaniczne" imiona - takie są skojarzenia. Dość nieciekawe. Z osobami, które myślą, że wyszukane imię sprawi, że dziecku powiedzie się w życiu. Z osobami, które nie dostrzegają komizmu w połączeniu zagranicznego imienia z polskim nazwiskiem (te zestawienia typu Dolores Miednica). Z fanami Wiśniewskiego i podobnych gwiazdek. Z ludźmi, którym to, co zagraniczne (dośc powierzchownie pojmowane) wydaje się lepsze od tego, co polskie. A że ludzie, niezależnie od poziomu, wykształcenia i innych cech miewają różne gusta? Zgadza się. Ale skojarzeń to nie zmienia. Zresztą każdy człowiek ma tendencję do głoszenia poglądu, iż "w dobrym guście jest to, co podoba się mnie" i zapominania o tym, że nie to ładne, co ładne, tylko co się komu podoba. Amanda... Mi się raczej nie podoba. Nie w Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mmaupa Re: do Kkatarynka IP: 92.4.33.* 12.03.08, 23:18 Anglojezyczne? Chyba raczej lacinskie. Anglojezyczna bylaby Samantha, w takiej pisowni. Odpowiedz Link Zgłoś
kkatarynka Re: do Kkatarynka 20.03.08, 11:53 nigdzie nie napisalam ze wybrane przeze mnie imiona sa anglojezyczne (sa to imiona inspirowane Starym Testementem w tym konkretnym przypadku). Ten punkt odnosil sie do roznicy miedzy imionami ktore nam sie podobaja, a ktore nadajemy dzieciom naprawde. O american dream bylo dalej Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Kolejny raz o Brajanach, a właściwie o Amandz 12.03.08, 23:28 Też uważam, że Amanda nie jest zła - o niebo lepsza od Brajana czy Dżesiki, nie mówiąc już o tym, że ma w Polsce dłuższą tradycję. Amandus, męski odpowiednik Amandy, był notowany w Polsce już w średniowieczu. Sama bym się na Amandę nie zdecydowała, bo kojarzy mi się bez wątpienia holiłudzko, ale nie jest to koszmarek językowy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: agata Re: Kolejny raz o Brajanach, a właściwie o Amandz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.08, 13:22 Skoro uczęszczasz z mamą Amandy do jednej klasy, to nie prościej było napisać, że koleżanka z klasy urodziła córeczkę, której dała na imię Amanda. To Ty chyba masz jakiś problem a nie ona. Imię nie należy do moich ulubionych, ale napewno mnie nie razi. Odpowiedz Link Zgłoś
aneladgam Re: Kolejny raz o Brajanach, a właściwie o Amandz 13.03.08, 14:22 kojarzy mi się tylko i wyłącznie z "Dynastią". a co do nadania? dla mnie jest na tym samym poziomie co Amelia (podkreślam, dla mnie), czyli imię dziewczęce, które jak ktoś chce to niech nadaje, ja się nie zdziwię, ale sama na pewno nie skorzystam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mmaupa Re: Kolejny raz o Brajanach, a właściwie o Amandz IP: 163.1.80.* 13.03.08, 16:01 Pozwolilam sobie przekopiowac z innego forum: Re: Społeczne piętno "pieknego" imienia ewa9717 13.03.08, 10:12 Odpowiedz Przypomniało mi się o Amandzie. W zeszłym roku w maleńkim ośrodku nad jeziorem była młoda mama z bezstresowo wychowywaną czteroletnią Amandą, utrapieniem wszystkich pozostałych wypoczywających. Zdarzyło mi się widzieć krzepikiego faceta wiejącego z plazy z komentarzem: "Boze, znowu ta mała menda tu idzie". Pan nie był zulem, tylko naprawdę miłym, dobrze wychowanym profesorem z Krakowa... Odpowiedz Link Zgłoś
pluskotka Re: Kolejny raz o Brajanach, a właściwie o Amandz 13.03.08, 17:32 Znam Amandę, która nie pochodzi z rodziny patologicznej, jak wy tu uznajecie. Wręcz przeciwnie. Ma to co Fryderyki i Marianny. Bo takie imiona to tylko w dobrych rodzinach, no nie donmari? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :) Re: Kolejny raz o Brajanach, a właściwie o Amandz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.08, 18:54 Ale to wcale nie jest tak...znam mase rodzin "patologicznych" (hmmm) i dzieci nazywają się Maria, Liliana, Tadeusz, Ryszard itp. itd. A rowniez znam wiele rodzin odwrotnych, u "bogaczy" zdarzaja sie Amandy (swoja droga ladne imie), Nikole (rowniez sliczne) itp, itd... Tego sie nie da zmienic !!! Odpowiedz Link Zgłoś
asidoo Re: Kolejny raz o Brajanach, a właściwie o Amandz 13.03.08, 20:52 A ja uważam imię Amanda za bardzo ładne. Odpowiedz Link Zgłoś
aleska Re: Kolejny raz o Brajanach, a właściwie o Amandz 19.03.08, 15:31 Nie mam nic przeciwko Amandzie, ale trzeba uważać jak to imię komponuje się nazwiskiem. Znam jedną babeczkę (nie osobiście), która nazywa się Amanda Bicz... no cóż, ludzie różnie na to reagują. Odpowiedz Link Zgłoś
dagis.1 Re: Kolejny raz o Brajanach, a właściwie o Amandz 20.03.08, 12:11 pomijajac fakt ze niecierpie imion typu brajan... ale czy nie uwazacie, ze wsrod ludzi z "nizin spolecznych" jak to nazywacie sa tak samo jak wsrod z "wyzyn" rozny gust i nadaja takie imie nie dlatego, ze mysla ze dzieki temu spelni sie jakis amerykanski sen a po prostu podobaja im sie takie imiona??? poza tym wkurza mnie takie kategoryzowanie ludzi juz serio przesadzacie. i wogole co to za dowod, ze jak urodzi sie dziecko w 2 klasie liceum to cos zlego bardzo? dla mnie objawem kiczu jest nadawanie imienia julia a jednak jest ono popularne- czy mam teraz udwoadniac, ze ludzie ktorzy nadaja takie imie to bezguscia wierzacy, ze ich dzieci to bohaterowie romantyczni??? bez sensu Odpowiedz Link Zgłoś
magdmaz Re: Kolejny raz o Brajanach, a właściwie o Amandz 21.03.08, 09:30 Jeśli urodzi się dziecko w drugiej klasie liceum to raczej JEST coś nienajlepszego. Dla tego dziecka. Na szczęście niekoniecznie i nie zawsze. Odpowiedz Link Zgłoś
dagis.1 Re: Kolejny raz o Brajanach, a właściwie o Amandz 21.03.08, 10:18 znam wiele dzieci dla ktorych nienajlepiej jest ze sie urodzily matka 20, 30 i 3o-kilku letnim, oraz bardzo szczesliwe rodziny gdzie licealistce przytrafilo sie dziecko.... wiec wybacz ale to chyba trzeba indywdualnie rozpatrywac - a porownywanie tego z patologia jak przez autorke watku to chyba nie na miejscu troszke Odpowiedz Link Zgłoś
magdmaz Re: Kolejny raz o Brajanach, a właściwie o Amandz 21.03.08, 11:29 Zgadzam sie, tu zupełnie nie chodzi o patologię - raczej o to, że dzieci nie POWINNY mieć dzieci. Aczkolwiek wiek 17 - 18 taki znów dziecinny nie jest, albo przynajmniej nie powinien być. Odpowiedz Link Zgłoś
123.elua Re: Kolejny raz o Brajanach, a właściwie o Amandz 20.03.08, 23:21 Tutaj już był taki wątek Polecam. forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=16&w=74022112&v=2&s=0 Odpowiedz Link Zgłoś