Dodaj do ulubionych

Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki

12.03.09, 22:11
Znajoma spodziewa się dziewczynki ze związku Polsko Tureckiego
chcieli by imie typowo tureckie ,czy możecie coś polecić co choc
troche w Polsce ma podobną wymowe jak w Turcji ?
Obserwuj wątek
    • madzia_slonko Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 12.03.09, 22:42
      Aida, Malika, Alaya, Jasmina, Sara, Suria, Emina/Amina, Ayla
      • pavvka Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 13.03.09, 14:30
        Ale czemu wszystkie propozycje idą w stronę imion tureckich, które w
        Polsce nie funkcjonują? Jak rozumiem, córka będzie Polką w takim
        samym stopniu jak Turczynką. Więc czemu Malika, a nie np. Karolina?
        • madzia_slonko Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 13.03.09, 17:40
          pavvka napisał:

          > [...] Więc czemu Malika, a nie np. Karolina?

          Ponieważ imię ma być zarówno Polskie jak i Tureckie, a to oznacza, że trzeba znaleźć imię pośrednie. Takie, które będzie dobrze funkcjonować w Polsce i w Turcji. Skąd wiemy, że dziewczynka za kilka/kilkanaście lat nie zamieszka w Turcji? Imię Malika zostanie zarejestrowane bez większych problemów i w Polsce, i w Turcji. A jeśli się nie mylę to w Turcji jest Malike, a więc w Polsce Malika. Jeśli rodzice się postarają to z tej Maliki mogą zrobić Marikę i też będzie dobrze.
        • mal_art Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 13.03.09, 18:01
          Założycielka wątku wyraźnie napisała, że rodzice szukają dla córki imienia
          tureckiego, podkreślającego pochodzenie taty, a nie uniwersalnego
          polsko-tureckiego. Mają prawo do takiej decyzji; cudzoziemiec, mieszkający w
          Polsce albo członek mniejszości narodowej/etnicznej może nazwać swoje dziecko we
          własnym języku i nasz USC takie imię zaakceptuje. To nie fanaberia rodziców, bo
          im się Dżessika czy inna Miszel spodobała, ale pielęgnowanie korzeni tego dziecka.
        • lerami Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 13.03.09, 20:06
          Ha! Z prostego powodu: łatwiej znaleźć imię z innego kraju, mogące funkcjonować w naszym, niż odwrotnie.
          Ja szukałam imienia dla polsko-rosyjskiej dziewczynki. Wybrałam imiona z kraju jej taty, które zarówno nam się podobają, jak i nie będą sprawiać problemów w Polsce (szkoły, urzędu itp). Nie byłam w stanie zastanawiać się, czy imię polskie, które mogłam wybrać córce, nie sprawiałoby jej problemu w czasie pobytu u dziadków (akurat ma ich i w Rosji i na Ukrainie), czy kiedy dorośnie i wybierze któryś z tamtych krajów na swoją ojczyznę.
        • Gość: Nikola K. Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: *.promax.media.pl 04.09.10, 00:28
          Mi się osobiście podobają imiona zagraniczne nie polskie najbardziej podoba mi się imię Jasmina i Alara miałam przyjemność poznać w Turcji jedną Alarę śliczną dziewczynkę właśnie z związku polsko tureckiego winkmała tancerka brzucha i modelka winkhe he śliczna i imię poza tym wyraznie piszę ,że ma być imie tureckie ?
    • gaudencja Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 12.03.09, 22:55
      Może Leila lub Sara?
    • Gość: Iryska Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: *.as.kn.pl 13.03.09, 01:56
      Mi podoba się Jaśmina.
    • kachnab Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 13.03.09, 09:00
      Moze tutaj zobacz:
      www.geocities.com/~abdulwahid/muslimarticles/names_turkish.html
      Nie wiem, czy to jest dobra strona... Mnie sie najbardziej podoba Selma.
      • mal_art Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 13.03.09, 09:44
        Może Salma, jak królowa Maroka, albo Rania, jak królowa Jordanii? Obie moim
        zdaniem pokazują bardzo pozytywny wzorzec kobiecości w krajach islamskich.
        A może swojska Maria, ewentualnie Miriam?
        • Gość: mła Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: *.171.219.20.static.crowley.pl 27.03.10, 15:23
          Rania smile
    • kaj-axa Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 13.03.09, 10:05
      Sara albo Miriam raczej nie pasują, przecież to imiona hebrajskie.
      • mal_art Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 13.03.09, 14:00
        Wiele postaci ze Starego Testamentu (jak Sara - żona Abrahama i Maryja)
        wymienionych jest też w Koranie i przez to należy do dziedzictwa kulturowego nie
        tylko judaizmu i chrześcijaństwa, ale i islamu. Nie wiem jak jest z
        nadawalnością tych imion w Turcji, ale też nie są raczej wykluczone.
        • ochra Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 28.07.09, 09:14
          O ile wiem w Turcji funkcjonuje imię Sahra.
    • Gość: joanna Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: 193.120.137.* 13.03.09, 10:36
      Alya,Jamelia,Jasmeen,Jemila,Kamila,Lila,Maja,Salima,Sanja,
    • quasi.modo Jaśmina 13.03.09, 17:25
      Przychodzi mi do głowy tylko Jaśmina. Zdaje się, że jest to imię dość popularne
      w Turcji, tylko pewnie trochę inaczej się pisze. A polski odpowiednik jest śliczny!
    • hayet Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 13.03.09, 20:49
      mi sie podoba elif - tak ma na imie znajoma
      do tego nur,melek,selma, leyla jak moja corka smile

      a sara, miriam yasmina kamila to strasznie popularne imiona wsrod
      mieszanch par, wiec ja bym nie dawala takiego

      https://b1.lilypie.com/huChp1/.png

      https://b4.lilypie.com/ezcxp2/.png
    • ravyn Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 13.03.09, 22:19
      Polecam imię Amina... nie brzmi bardzo "dziwnie", choć muszę przyznać, że
      strasznie łatwo je przekręcić i zostać... Haliną, Aliną, Anną a nawet Irminą wink
      • hayet Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 13.03.09, 22:26
        moj corka ma tak na imie i najczesciej to robia z niej emilie albo
        kamile, anite a ostatnio nine smile
      • Gość: joanna Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: 193.120.137.* 14.03.09, 10:34
        A mnie to imie sie kojarzy z anemia albo z zupkami w proszku firmy
        Amino. Zdecydowanie nie.
        • n0elia Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 14.03.09, 14:35
          Jaśmina, Aida - sama miałam się tak nazywać, niestety inna opcja wygrała...wink
          • shilla01 Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 15.03.09, 01:02
            Z listy tureckich imion z "a" na koncu znalazłam tylko :
            Eda - nie wiem jak się wymawia.
            • login.as Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 17.03.09, 13:18
              dzięki "kachnab" za podesłanie linku do imion min na jego podstawie
              imię Harika, Nadire spodobało się znajomej a z imion podanych na
              forum Elif smile
    • Gość: monika Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: 62.140.137.* 28.07.09, 08:07
      imie tureckie dla dziewczynki to 'Dilara" lub Derya
    • ochra Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 28.07.09, 09:18
      Wiele imion ma podobną wymowę do Polskich, tylko problem jest z tym
      że większość kończy się na spółgłoskę, jeśli koleżance to nie
      przeszkadza to ma naprawdę duży wybór.
      • ochra Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 28.07.09, 09:19
        Poprawiam się - polskich z małej lit.
    • natalia_s2 Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 28.07.09, 11:40
      Ja w te wakacje poznałam dwie Turczynki o imionach Alara i Cinla.Oba się wymawia
      tak jak po polsku,tylko Cinlę przez Cz na początku.
    • Gość: mloda zonka Re: ImiÄ? dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: 212.2.96.* 21.01.10, 00:36
      Proponuje Sare i Aide,poniewaz oba te imiona znane sa w Polsce i w Turcji(brak problemow dla dziecka w przyszlosci niezaleznie od tego,w ktorym kraju bedzie mieszkalo).
    • Gość: miska Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: 81.215.236.* 23.01.10, 14:22
      Ada ( po turecku znaczy wyspa) lub Ela, a i w Polsce znane.
      • misself Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 23.01.10, 14:44
        Już widzę Turka, jak się biedzi nad Elżbietą... smile Ela jest OK, ale może Eliza
        w takim razie?
    • Gość: agata kunc Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: *.cable.ziggo.nl 25.03.10, 23:22
      Witam.Moja coreczka rowniez jest ze zwiazku polsko-tureckiego.My
      wybralismy chyba (przynajmniej dla mnie)najpiekniejsze imie jakie
      kiedykolwiek slyszalam-Jasemin.To moja propozycja.Pozdrawiam
      • Gość: Tizimisce Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: *.york.cable.virginmedia.com 10.08.10, 11:14
        Hejka moja corka ma na imie Ayse wymawia sie Ajsze smile)), znam takze
        imie Aysun ktore znaczy "piekna jak ksiezyc" Deniz (morze), Defne,
        Nesrin, Tulin, Atlas <- moze sie zle kojarzyc uncertain
        • domi_33 Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 10.08.10, 18:54
          moja koleżanka ma taką córcię. ma ina imię Leila. a inna znajoma na dzieci z
          pakistańczykiem i mają na imię Karim i Fatima. teraz czekam jak będzie miało na
          imię trzecie.
    • liliowewzgorze Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 11.08.10, 16:32
      moze arabskie, znane w PL ? :
      Sara, Afra, Aida, Dalila, Fatima, Jaśmina, Leila, Salma, Amina, Karima, Miriam,
      Malika, Farah, Latifa, Samira...
      • hugo43 Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 06.09.10, 20:20
        jesli doczekamy sie coreczki to pewnie bedzie selma,yasemin lub derya.
        • Gość: monika Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: 124.148.207.* 08.09.10, 05:53
          A moze Aya?
    • Gość: Emerala Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: 77.242.225.* 14.10.10, 11:58
      Witam..Mam Turka chłopaka..Proponuje imię: Aniel,Esra,Nazlin
    • Gość: Anna Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: *.upc-j.chello.nl 14.03.11, 01:47
      Tez spodziewam sie dziecka z polsko tureckiego zwiazku i wybralismy imie Elisa. Mysle ze w polsce tez je zaakceptuja smile
      • twitti Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 14.03.11, 14:38
        Elisa fajne, bardzo mi sie Jasmina podobasmile
    • Gość: Diana [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.11, 01:19
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • Gość: s Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: *.unitymediagroup.de 19.08.11, 11:12
      ela ....skrot od naszej elzbiety ale tez po turecku imie
      • Gość: dorotkah Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: *.hsd1.il.comcast.net 23.08.11, 08:12
        Na przyszlosc to Zofia albo Sofia od Aya Sofya.
    • polifonia1983 Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 27.08.11, 23:37
      Moim ulubionym jest Elif, z tym, że znaczenie jest "religijne", więc to zależy od poglądów rodziców dziecka.
    • Gość: Assiye Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: *.dynamic.chello.pl 04.01.12, 18:33
      Assiye, Zehra, Jasemin

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.