login.as 12.03.09, 22:11 Znajoma spodziewa się dziewczynki ze związku Polsko Tureckiego chcieli by imie typowo tureckie ,czy możecie coś polecić co choc troche w Polsce ma podobną wymowe jak w Turcji ? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
madzia_slonko Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 12.03.09, 22:42 Aida, Malika, Alaya, Jasmina, Sara, Suria, Emina/Amina, Ayla Odpowiedz Link Zgłoś
pavvka Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 13.03.09, 14:30 Ale czemu wszystkie propozycje idą w stronę imion tureckich, które w Polsce nie funkcjonują? Jak rozumiem, córka będzie Polką w takim samym stopniu jak Turczynką. Więc czemu Malika, a nie np. Karolina? Odpowiedz Link Zgłoś
madzia_slonko Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 13.03.09, 17:40 pavvka napisał: > [...] Więc czemu Malika, a nie np. Karolina? Ponieważ imię ma być zarówno Polskie jak i Tureckie, a to oznacza, że trzeba znaleźć imię pośrednie. Takie, które będzie dobrze funkcjonować w Polsce i w Turcji. Skąd wiemy, że dziewczynka za kilka/kilkanaście lat nie zamieszka w Turcji? Imię Malika zostanie zarejestrowane bez większych problemów i w Polsce, i w Turcji. A jeśli się nie mylę to w Turcji jest Malike, a więc w Polsce Malika. Jeśli rodzice się postarają to z tej Maliki mogą zrobić Marikę i też będzie dobrze. Odpowiedz Link Zgłoś
mal_art Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 13.03.09, 18:01 Założycielka wątku wyraźnie napisała, że rodzice szukają dla córki imienia tureckiego, podkreślającego pochodzenie taty, a nie uniwersalnego polsko-tureckiego. Mają prawo do takiej decyzji; cudzoziemiec, mieszkający w Polsce albo członek mniejszości narodowej/etnicznej może nazwać swoje dziecko we własnym języku i nasz USC takie imię zaakceptuje. To nie fanaberia rodziców, bo im się Dżessika czy inna Miszel spodobała, ale pielęgnowanie korzeni tego dziecka. Odpowiedz Link Zgłoś
lerami Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 13.03.09, 20:06 Ha! Z prostego powodu: łatwiej znaleźć imię z innego kraju, mogące funkcjonować w naszym, niż odwrotnie. Ja szukałam imienia dla polsko-rosyjskiej dziewczynki. Wybrałam imiona z kraju jej taty, które zarówno nam się podobają, jak i nie będą sprawiać problemów w Polsce (szkoły, urzędu itp). Nie byłam w stanie zastanawiać się, czy imię polskie, które mogłam wybrać córce, nie sprawiałoby jej problemu w czasie pobytu u dziadków (akurat ma ich i w Rosji i na Ukrainie), czy kiedy dorośnie i wybierze któryś z tamtych krajów na swoją ojczyznę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nikola K. Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: *.promax.media.pl 04.09.10, 00:28 Mi się osobiście podobają imiona zagraniczne nie polskie najbardziej podoba mi się imię Jasmina i Alara miałam przyjemność poznać w Turcji jedną Alarę śliczną dziewczynkę właśnie z związku polsko tureckiego mała tancerka brzucha i modelka he he śliczna i imię poza tym wyraznie piszę ,że ma być imie tureckie ? Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 12.03.09, 22:55 Może Leila lub Sara? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Iryska Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: *.as.kn.pl 13.03.09, 01:56 Mi podoba się Jaśmina. Odpowiedz Link Zgłoś
kachnab Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 13.03.09, 09:00 Moze tutaj zobacz: www.geocities.com/~abdulwahid/muslimarticles/names_turkish.html Nie wiem, czy to jest dobra strona... Mnie sie najbardziej podoba Selma. Odpowiedz Link Zgłoś
mal_art Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 13.03.09, 09:44 Może Salma, jak królowa Maroka, albo Rania, jak królowa Jordanii? Obie moim zdaniem pokazują bardzo pozytywny wzorzec kobiecości w krajach islamskich. A może swojska Maria, ewentualnie Miriam? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mła Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: *.171.219.20.static.crowley.pl 27.03.10, 15:23 Rania Odpowiedz Link Zgłoś
kaj-axa Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 13.03.09, 10:05 Sara albo Miriam raczej nie pasują, przecież to imiona hebrajskie. Odpowiedz Link Zgłoś
mal_art Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 13.03.09, 14:00 Wiele postaci ze Starego Testamentu (jak Sara - żona Abrahama i Maryja) wymienionych jest też w Koranie i przez to należy do dziedzictwa kulturowego nie tylko judaizmu i chrześcijaństwa, ale i islamu. Nie wiem jak jest z nadawalnością tych imion w Turcji, ale też nie są raczej wykluczone. Odpowiedz Link Zgłoś
ochra Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 28.07.09, 09:14 O ile wiem w Turcji funkcjonuje imię Sahra. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: joanna Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: 193.120.137.* 13.03.09, 10:36 Alya,Jamelia,Jasmeen,Jemila,Kamila,Lila,Maja,Salima,Sanja, Odpowiedz Link Zgłoś
quasi.modo Jaśmina 13.03.09, 17:25 Przychodzi mi do głowy tylko Jaśmina. Zdaje się, że jest to imię dość popularne w Turcji, tylko pewnie trochę inaczej się pisze. A polski odpowiednik jest śliczny! Odpowiedz Link Zgłoś
hayet Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 13.03.09, 20:49 mi sie podoba elif - tak ma na imie znajoma do tego nur,melek,selma, leyla jak moja corka a sara, miriam yasmina kamila to strasznie popularne imiona wsrod mieszanch par, wiec ja bym nie dawala takiego Odpowiedz Link Zgłoś
ravyn Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 13.03.09, 22:19 Polecam imię Amina... nie brzmi bardzo "dziwnie", choć muszę przyznać, że strasznie łatwo je przekręcić i zostać... Haliną, Aliną, Anną a nawet Irminą Odpowiedz Link Zgłoś
hayet Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 13.03.09, 22:26 moj corka ma tak na imie i najczesciej to robia z niej emilie albo kamile, anite a ostatnio nine Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: joanna Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: 193.120.137.* 14.03.09, 10:34 A mnie to imie sie kojarzy z anemia albo z zupkami w proszku firmy Amino. Zdecydowanie nie. Odpowiedz Link Zgłoś
n0elia Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 14.03.09, 14:35 Jaśmina, Aida - sama miałam się tak nazywać, niestety inna opcja wygrała... Odpowiedz Link Zgłoś
shilla01 Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 15.03.09, 01:02 Z listy tureckich imion z "a" na koncu znalazłam tylko : Eda - nie wiem jak się wymawia. Odpowiedz Link Zgłoś
login.as Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 17.03.09, 13:18 dzięki "kachnab" za podesłanie linku do imion min na jego podstawie imię Harika, Nadire spodobało się znajomej a z imion podanych na forum Elif Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: monika Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: 62.140.137.* 28.07.09, 08:07 imie tureckie dla dziewczynki to 'Dilara" lub Derya Odpowiedz Link Zgłoś
ochra Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 28.07.09, 09:18 Wiele imion ma podobną wymowę do Polskich, tylko problem jest z tym że większość kończy się na spółgłoskę, jeśli koleżance to nie przeszkadza to ma naprawdę duży wybór. Odpowiedz Link Zgłoś
ochra Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 28.07.09, 09:19 Poprawiam się - polskich z małej lit. Odpowiedz Link Zgłoś
natalia_s2 Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 28.07.09, 11:40 Ja w te wakacje poznałam dwie Turczynki o imionach Alara i Cinla.Oba się wymawia tak jak po polsku,tylko Cinlę przez Cz na początku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mloda zonka Re: ImiÄ? dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: 212.2.96.* 21.01.10, 00:36 Proponuje Sare i Aide,poniewaz oba te imiona znane sa w Polsce i w Turcji(brak problemow dla dziecka w przyszlosci niezaleznie od tego,w ktorym kraju bedzie mieszkalo). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miska Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: 81.215.236.* 23.01.10, 14:22 Ada ( po turecku znaczy wyspa) lub Ela, a i w Polsce znane. Odpowiedz Link Zgłoś
misself Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 23.01.10, 14:44 Już widzę Turka, jak się biedzi nad Elżbietą... Ela jest OK, ale może Eliza w takim razie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: agata kunc Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: *.cable.ziggo.nl 25.03.10, 23:22 Witam.Moja coreczka rowniez jest ze zwiazku polsko-tureckiego.My wybralismy chyba (przynajmniej dla mnie)najpiekniejsze imie jakie kiedykolwiek slyszalam-Jasemin.To moja propozycja.Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tizimisce Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: *.york.cable.virginmedia.com 10.08.10, 11:14 Hejka moja corka ma na imie Ayse wymawia sie Ajsze )), znam takze imie Aysun ktore znaczy "piekna jak ksiezyc" Deniz (morze), Defne, Nesrin, Tulin, Atlas <- moze sie zle kojarzyc Odpowiedz Link Zgłoś
domi_33 Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 10.08.10, 18:54 moja koleżanka ma taką córcię. ma ina imię Leila. a inna znajoma na dzieci z pakistańczykiem i mają na imię Karim i Fatima. teraz czekam jak będzie miało na imię trzecie. Odpowiedz Link Zgłoś
liliowewzgorze Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 11.08.10, 16:32 moze arabskie, znane w PL ? : Sara, Afra, Aida, Dalila, Fatima, Jaśmina, Leila, Salma, Amina, Karima, Miriam, Malika, Farah, Latifa, Samira... Odpowiedz Link Zgłoś
hugo43 Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 06.09.10, 20:20 jesli doczekamy sie coreczki to pewnie bedzie selma,yasemin lub derya. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: monika Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: 124.148.207.* 08.09.10, 05:53 A moze Aya? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Emerala Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: 77.242.225.* 14.10.10, 11:58 Witam..Mam Turka chłopaka..Proponuje imię: Aniel,Esra,Nazlin Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anna Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: *.upc-j.chello.nl 14.03.11, 01:47 Tez spodziewam sie dziecka z polsko tureckiego zwiazku i wybralismy imie Elisa. Mysle ze w polsce tez je zaakceptuja Odpowiedz Link Zgłoś
twitti Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 14.03.11, 14:38 Elisa fajne, bardzo mi sie Jasmina podoba Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Diana [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.11, 01:19 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: s Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: *.unitymediagroup.de 19.08.11, 11:12 ela ....skrot od naszej elzbiety ale tez po turecku imie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dorotkah Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: *.hsd1.il.comcast.net 23.08.11, 08:12 Na przyszlosc to Zofia albo Sofia od Aya Sofya. Odpowiedz Link Zgłoś
polifonia1983 Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki 27.08.11, 23:37 Moim ulubionym jest Elif, z tym, że znaczenie jest "religijne", więc to zależy od poglądów rodziców dziecka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Assiye Re: Imię dla Polsko Tureckiej dziewczynki IP: *.dynamic.chello.pl 04.01.12, 18:33 Assiye, Zehra, Jasemin Odpowiedz Link Zgłoś