Dodaj do ulubionych

Fajny film dzisiaj widzialem

31.12.09, 19:19
Avatar, Jamesa Camerona.

Nie bede wam streszczal bo nie jestem taki. Ale te ponad 300 mln US$ poszlo z
sensem. Jest i forma zatykajaca dech i tresc bedaca i aktualna i uniwersalna.

I, ze trzeba inne kultury szanowac. I, ze Amerykanie daja sie lubic jak walcza
o sluszna sprawe.

PF
Obserwuj wątek
    • marouder.eu - Placzusiu, a pan jako akademik.. 31.12.09, 19:29
      ..nie zzymal sie na eko i techno belkot, na formule filmu nawiazujaca do
      "Pocahontas" za to osadzona gdzies w wieku XXII?- zapytalem typowego akademika
      francuskiego
      ...
    • ariadna-enta Re: Fajny film dzisiaj widzialem 31.12.09, 19:32
      dużo kasy na film bez treści
      coś dla tych co na filmie nie lubią myśleć
      • marouder.eu Re: Fajny film dzisiaj widzialem 31.12.09, 19:39
        Idz, jesli gdzies w poblizu graja, na "Rewers"..naprawde swietnie, z jajem
        zrobiony film o zlych czasachsmile
        • ariadna-enta Re: Fajny film dzisiaj widzialem 31.12.09, 19:46
          na to mogę się wybrać.)

          ostatnio oglądałam "Bękarty wojny" Tarantino
          lekko popieprzony.)
        • vicky17 Re: Fajny film dzisiaj widzialem 31.12.09, 19:55
          marouder.eu napisał:

          > Idz, jesli gdzies w poblizu graja, na "Rewers"..naprawde swietnie, z jajem
          > zrobiony film o zlych czasachsmile

          no musze sie nie zgodzic..mocno przereklamowany i dosc kiepsko grany film.
          pomysl moze i dobry,ale wykonanie okropne a juz ta glowna aktorka..matko co za
          kicz z ustawicznie trzesacycmi sie raczkami.
          jak widac kazdy z nas ma swoje gusta i lepiej nikomu nie mowic,ze czyjes inne sa
          lepsze.
    • wkkr Owszem 31.12.09, 19:45
      film fajny. Fabual co prawda nie zaskauje ale efekty specjalne są
      niesamowite. Jest to pierwszy film fabularny w którym 3D zostało w
      tak przemyslany sposób wykorzystane. No i Pandora. Świat wykreowany
      na potrzeby tego filmu to kompletny odjazda... zachwycający odjazd.
      Jego piękno uwalnia od rozważań na temat jego realności.
      Jest to idealna produkcja rozrywkowa.
      Naprawdę warto zobaczy.
    • g-48 Re: Fajny film dzisiaj widzialem 31.12.09, 21:26
      W 1971 wlasnie w noc Sylwestrowa widziale francuski film "Twarze na
      sprzedaz" czarno- bialy.Film pasuje jak ulal do dzisiejszego
      spoleczenstwa.
    • cepekolodziej Re: Fajny film dzisiaj widzialem 02.01.10, 12:37

      Interesująca recenzja:

      Avatar may well be the biggest anti War film of all time. It stands against everything the West is identified with. It is against greed and capitalism, it is against interventionism, it is against colonialism and imperialism, it is against technological orientation, it is against America and Britain. It puts Wolfowitz, Blair and Bush on trial without even mentioning their names. It enlightens the true meaning of ethics as a dynamic judgmental process rather than fixed moral guidelines (such as the Ten Commandments or the 1948 Human Right Declaration).
      • polski_francuz Re: Fajny film dzisiaj widzialem 02.01.10, 12:45
        Tez tak go odebralem. Wielki film antywojenny. I niech szlag tych jastrzebi
        trafi, tak jak trafil tego umiesnionego pulkownika...

        PF
        • hansgrubber Re: Fajny film dzisiaj widzialem 02.01.10, 12:48
          Nie widziałem. Mam zaległości.
    • amamit Avatar 02.01.10, 13:14
      za chwile sie wybieram. moj Mlody chce koniecznie zobaczyc. zaprosil mnie smile co mi tam, zrobie dziecku przyjemnosc i pojde.
      No, PF... Moj Mlody ma 13 lat smile))
      • ariadna-enta Re: Avatar 02.01.10, 15:41
        też mam 13-letniego młodego
        ale niech sobie z tatusiem ogląda ten film.)
        • andrzejg alescie młodzi 02.01.10, 17:25
          powiedziałby Hasz

          i ja też

          A.
          • ariadna-enta Re: alescie młodzi 02.01.10, 17:26
            oczywiście,że mlodzi.)
          • polski_francuz Re: alescie młodzi 02.01.10, 17:56
            Samym Wall Street Journal nie da rady zyc.

            PF
        • amamit Re: Avatar 02.01.10, 20:16
          matko kochana smile)))))))))))))
          i niech wystarczy za filmu recenzje.
          PS Mlody podziela moje zdanie, ale nie jest nam zal czasu spedzonego razem.
          Ale to co sie dzialo w kinie "w okolicznosciach" tego filmu... Dawno takich scen nie widzialam. To dopiero byla rozrywka smile)) Na szczescie Mlody zarezerwowal bilety juz jakis czas temu smile
    • amamit Młody... 05.01.10, 13:42
      był dzisiaj w Powszechnym (łódzkim oczywiście). Miał przyjemność pośmiania się z "NEXT-EX" (ja tę przyjemność miałam jakiś czas temu). Cytuję: "sto razy lepsze od Avatara". big_grinDD
      Jeśli będzie wam kiedyś "po drodze" - polecam. Przynajmniej rzecz mocno osadzona w rzeczywistości big_grinDD

      https://www.pora.pl/resources/n/56/208456/next_ex_poster-Q_big/next-ex.jpg

      www.powszechny.pl/repertuar.php?page=spektakl&id=1329&lang=pl&miesiac=0
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka