Dodaj do ulubionych

Inteligencja polityczna

23.10.20, 11:18
Polska wyglada na zatapiana przez druga fale Covidu. Liczba nowych zakazen przekroczyla 13,6 tys w porownaniu z Niemcami, gdzie liczba nowych zakazen jest okolo 10 tys. ale populacja Niemiec jest 2x wieksza. Polska jest na drodze do Czechii, gdzie jest o wiele gorzej i liczba zakazen jest podobna do tej w Polsce przy populacji ponad 3x mniejszej. W Czechii wprowadzono lockdown, ktory rozprzestrzenianie wirusa wstrzymuje ale jest morderczy dla ekonomii.

Mnie troche zadziwia jak Rzeczypospolita Prawnikow walczy z wirusem. Otoz 22 pazdziernika wprowadzono zaostrzenia prawa do aborcji i tak Polska ze swoim prawem antyaborcyjnym jest zestawiana z takimi krajami jak Algieria, Niger, Czad, Namibia czy Boliwii i Peru.

Ale po zastanoweniu latwo zrozumiec glebie rozwazan szefuncia. Otoz zmarli na Covid zostana zastapieni przez nowonarodzonych dzieki nowym przepisom antyaborcyjnym.

Inteligencji politycznej mozna pozazdroscic!

PF
Obserwuj wątek
  • xiazeluka Re: Inteligencja polityczna 23.10.20, 14:18
   "Algieria, Niger, Czad, Namibia czy Boliwii i Peru."

   No tak: w pełnej krasie islamofobia, rasizm, pochwała kolonializmu, pogarda dla narodów Pierwotnych. Od pół wieku tresują mieszkańców Zachodu politpoprawnością i nadal brak wyników. Trzeba wam przykręcić śrubę, aby oduczyć takiej kulturowej wyższości.
   • polski_francuz Wpierw cel potem pal 23.10.20, 16:51
    "Od pół wieku tresują mieszkańców Zachodu politpoprawnością i nadal brak wyników. Trzeba wam przykręcić śrubę, aby oduczyć takiej kulturowej wyższości."

    Artykul jest z polskiej Polityki , ktora pisze dla polskich czytelnikow i uzywa takich aluzji, ktore do nich przemawiaja. A wiec wyglada na to, ze tresują mieszkańców Polski w politpoprawnością i nadal brak wyników.

    PF
    • xiazeluka Re: Wpierw cel potem pal 23.10.20, 17:05
     Cytując islamofobiczne, rasistowskie, pochwalne dla kolonializmu, pogardliwe dla narodów Pierwotnych teksty współuczestniczysz w zbrodni. Historia madame Rowlings niczego nie nauczyła?
      • xiazeluka Re: Wpierw cel potem pal 23.10.20, 23:45
       Powołaliście się pochwalnie, profesorku, na artykuł, w którym dokonano niewłaściwych, poniżających porównań, że niby Polska znalazła się w jednym rzędzie z niektórymi państwami, co jest wyraźnym przejawem lekceważeni i pogardy dla tych krajów. Czyli przepisy aborcyjne w tychże państwach są złe, godne potępienia i co tam jeszcze w postawie na baczność recytujecie.
       Możecie więc się wytłumaczyć? Dlaczego uważacie, że francuskie przepisy dotyczące mordowania bardzo małych dzieci są lepsze od tych z Algierii, Nigru, Czadu, Namibii czy Boliwii i Peru?
       • polski_francuz Co poeta chcial przez to powiedziec? 24.10.20, 09:33
        ""Możecie więc się wytłumaczyć?"

        Oczywiscie, ze moge. Dobre administrowanie polega, w moich inzynierskich oczach, na skoncentrowaniu sie na najwazniejszym. W tym wypadku na pandemii, ktorej rozwoj jest z dnia na dzien bardziej alarmujacy. Wlasnie przeczytalem, ze prezydent Duda zostal zakazony.

        W takim wypadku odsuwa sie mniej pilne dla Narodu sprawy na pozniej. Narod musi wyzdrowiec to jest priorytet. A w Rzeczypospolitej prawnikow i histerykow (oh pardon historykow) kombinuje sie inaczej. Jak? Ano, jako, ze opinia publiczna jest zajeta Covidem mozemy przepchnac prawa dosc kontrowersyjne, takie jak to o zaostrzeniu aborcji.

        PF
        • xiazeluka Re: Co poeta chcial przez to powiedziec? 24.10.20, 10:22
         Mła dziękuje za odpowiedź nie na temat.

         Pandemię mamy co roku: grypy i zbliżonych infekcji, także wywoływanych przez kolanoświrusy. Rok w rok tylko w Polsce mamy od 3 do 5 milionów zachorowań - takich prawdziwych, objawowych, a nie tylko pozytywnych wyników testów. Zamiast podgrzewać bez końca histerię, wypadałoby się zainteresować mechanizmem działania najmodniejszego obecnie wirusa i dopiero wówczas dostosowywać ewentualne środki zaradcze. Śfecja właśnie rozluźnia restrykcje, a w reszcie Jewropy wielka panika.

         Naród nie jest chory. W szpitalach przebywa 10 000 kowidowców, z czego niecałe 10% w stanie bardzo ciężkim. Polska liczy 37 milionów mieszkańców. Nawet w okresie grypowym, kiedy żadnych zabezpieczeń, kagańców, dyustansu czy choćby leżenia w domu nie stosowano, zakażało się nie więcej niż 15% populacji. A więc bez paniki.

         Natomiast rację ma Profesor pisząc, że władze okupacyjne wywodzące się z gangu Przestępcy i Szubrawcy wykorzystują sytuację do brudnych celów, czyli ograniczania wolności, niszczenia rolnictwa, chronienia sobie tyłków prawem działającym wstecz. Tylko co z tego, że to zauważamy, skoro tresowana opozycja głosuje ramię w ramię z reżimem, a tylko biedna Konfederacja się opiera?
         • polski_francuz Polityka, koledzy i kobiety 27.10.20, 07:39
          "... że władze ... wywodzące się z ...P... i S... wykorzystują sytuację do brudnych celów, czyli ograniczania wolności"

          Moi uniwersyteccy koledzy mysla podobnie i uwazaja ze dycyzja TK to skrajny dowód braku odpowiedzialności

          „Ogłoszenie tego wyroku w momencie szczególnego zagrożenia zdrowia i życia Polek oraz Polaków przez gwałtowny rozwój pandemii covid-19, w chwili, gdy z dnia na dzień dramatycznie wzrasta liczba wykrytych przypadków infekcji i śmierci osób zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2, gdy w krytycznej sytuacji znalazła się służba zdrowia – jest skrajnym dowodem braku odpowiedzialności za losy ludzi” – czytamy.


          I jeszcze jedna uwaga: Bialorusinki wlasnie wywalaj oszusta u wladzy. Polki wywalaja manipulatorka i kombinatorka.

          I jak tu kobiet nie lubic?

          PF
          • xiazeluka Re: Polityka, koledzy i kobiety 27.10.20, 08:11
           Uniwersyteccy koledzy Profesora wyznaczają, jak widać, poziom intelektualny na wysokości tymotki. Po pierwsze dlatego, że żaden termin nie byłby uznany za właściwy, po drugie dlatego, że Mła bez wahania założy się, iż ci sami koledzy niedawno wrzeszczeli jak opętani "KON-STY-TU-CJA, KON-STY-TU-CJA, KON-STY-TU-CJA, ". A zgodnie z konstytucją innego wyroku być nie mogło. TK bada zgodność przepisów z ustawą zasadniczą, a nie aktualnymi bolączkami życia codziennego. Profesor i jego koledzy zusammen uważacie, że prawo jest dobre wówczas, gdy Wam pasuje, a złe, gdy nie mieści się w lewackiej agendzie ideologicznej.
           • polski_francuz Dostepnosc prezerwatyw 27.10.20, 09:19
            "Po pierwsze dlatego, że żaden termin nie byłby uznany za właściwy"

            Skad to mozna wiedziec?

            "...prawo jest dobre wówczas, gdy Wam pasuje, a złe, gdy nie mieści się w lewackiej agendzie ideologicznej. "

            Porozmawiajmy o prawie zatem. Z moich studenckich czasow (wczesne lata 70-te) zdarzyl sie w mojej Rodzinie wypadek. Jeden z moich krewnych, kilka lat mlodszy ode mnie, zrobil kolezance licealistce dziecko. Ani on nie byl gotow na bycie ojcem rodziny ani ona na bycie matka. I po wielu dyskusjach i rozmowach w rodzinnym gronie, zdecydowali na przerwanie ciazy.

            Dzisiaj byloby to niemozliwe. Ze wzgledu na panujace prawo. Czy prawo ma miec cos wspolnego z jakoscia, cena i dostepnoscia prezerwatyw?

            A tak to wyglada.

            PF
            • xiazeluka Re: Dostepnosc prezerwatyw 27.10.20, 11:30
             "Skad to mozna wiedziec?"

             Z doświadczenia. Czyli tych samych wulgarnych wrzasków sprzed paru lat, kiedy pojawiła się możliwość zmiany ustawy aborcyjnej.

             "Czy prawo ma miec cos wspolnego z jakoscia, cena i dostepnoscia prezerwatyw?"

             A powinno mieć coś wspólnego z ochroną życia?

             Po tym profesorskim pytaniu wyraźnie widać, kto ma jakie priorytety. Wy, koledzy naukowcy, jesteście mentalnie tożsami z pokoleniem płatków śniegu: ma być łatwo, wygodnie, gwarantowane przez państwo, bez żadnej własnej odpowiedzialności. Zadajesz pytanie o dostępność jednolitego jakościowo towaru, który można kupić praktycznie wszędzie za 6-15 PLN (czyli 2-3 euro), tworząc problem bez mała konstytucyjny (bo z tego poziomu wyszliśmy). Jeśli w takim drobiazgu widzisz tragedię, to jak nazwać - o mój Boże! - złamanie paznokcia? Bez interwencji pogotowia ratunkowego wówczas się nie obejdzie, prawda?

             Stosunek seksualny to akt dwojga ludzi, a nie wypełnionych powietrzem prezerwatyw. Każdy czyn ma swoje konsekwencje. Ty twierdzisz, że jeśli ktoś przypadkiem przejedzie przechodnia, to należy mu odpuścić, bo przecież spieszył się na odczyt na Sorbonie, a ten przejechany to tylko jakiś hydraulik, których jest przecież na pęczki.
             • polski_francuz Aborcja 27.10.20, 12:18
              wyraźnie widać, kto ma jakie priorytety. Wy, koledzy naukowcy, jesteście mentalnie tożsami z pokoleniem płatków śniegu: ma być łatwo, wygodnie, gwarantowane przez państwo, bez żadnej własnej odpowiedzialności.


              Jurnosc mi juz przeszla dobrych pare lat temu. Pozostaja inne priorytety. No wiec przerwe na chwile ten najwazniejszy z nich, pisanie ksiazki, by dac kilka uwag. Tym bardziej ze czas posilku nadszedl. Ale to sa moje i tylko moje priorytety.

              Popatrzmy sie na priorytety panstwa czy spoleczenstwa. Sadze, ze wazne jest by dzieci mialy swoja rodzine, ktora moze je wychowac. Nie dadam tu "czysta rasowa" bo to juz przerabiali sasiedzi w latach 40 i ich opcje nie przetrwaly. Rodzina i wychowanie dzieci wydaja mi sie najwazniejsza zasada od ktorej bym zaczal dyskusje. Kilka uwag o sposobie dyskutowania: ano sprawy trzeba przedstawiac w sposob zrozumialy dla kazdego w tym mniej wyksztalconego. I tu tez sasiedzi zachodni bryluja, dodam na marginesie.

              Po takiej kilkuletniej dyskusji zaczalbym sie zastanawiac nad tym jak powinno brzmiec prawo. Sadze, ze kosciol nie ma w tej sprawie wiele do powiedzenia. Ksieza nie maja rodzin ani doswiadczenia. Reprezentuja tylko wiare czy religijnosc ale nie odpowiadaja za spoleczenstwo.

              No wiec zanim dojdziemy do wnioskow dotyczacych prawa czy prioryteto roznych grup spolecznych porozmawiajmy i poznajmy swoje opinie.

              Bon appetit

              PF
              • xiazeluka Re: Aborcja 27.10.20, 13:22
               Aby rozmawiać o dzieciach w rodzinie należy zlikwidować aborcję na życzenie. To jest absolutny priorytet i punkt wyjścia.

               Prawo powinno być jednakowe dla wszystkich, a ten postulat jest nie do pogodzenia z legalną aborcją, ponieważ aborcja jest zezwoleniem na mordowanie - a więc pozbawianie praw - niektórych ludzi. Religia, wiara i kler nie mają tu nic do rzeczy. Mowa jest o biologii i jej konsekwencjach etycznych.
               • polski_francuz Re: Aborcja 27.10.20, 15:06
                "Aby rozmawiać o dzieciach w rodzinie należy zlikwidować aborcję na życzenie. To jest absolutny priorytet i punkt wyjścia."

                Niech bedzie. Dyskusja to dyskusja. Wazniejszy jest jej koniec niz poczatek.

                "Prawo powinno być jednakowe dla wszystkich, a ten postulat jest nie do pogodzenia z legalną aborcją, ponieważ aborcja jest zezwoleniem na mordowanie - a więc pozbawianie praw - niektórych ludzi."

                Znaczy sie ze zarodki to ludzie? Pojdzmy za ciosem, a zatem emigranci to tez ludzie? Tez po polsku ani ani. I tez z niektorych Polaki/Polacy urosna.

                PF
                 • polski_francuz Re: Aborcja 28.10.20, 08:26
                  "Profesor był kiedyś zarodkiem czy też od razu zmaterializował się za katedrą na Sorbonie?"

                  Wpisalem wczoraj odpowiedz ale sie zdematerializowala albo ktos ja nielegalnie usunal. Niekonstytucyjnie podkreslam! No wiec powtorze.

                  Nie pamietam kiedy bylem zarodkiem: stare czasy. Na Sorbonie nie wykladaja inzynierowie. Ja wspolpracowalem dydaktycznie z dwoma paryskimi instytutami, CNAM i ENSAM.

                  Wazna sprawa w moim zyciu jest bycie emigrantem. I z emigrantami sie utozsamiam. A rowniez walcze o to by kraj z ktorego wyemigrowalem byl godny szacunku.

                  Ta walka, prowadzona glownie na foach GW, jest bardzo trudna bo Polacy wybieraja nie po mojej mysli.

                  Taki, smutny, los emigranta.

                  PF
               • benek231 I w tych sprawach malo gramotny jestes, Kretyn :O) 27.10.20, 15:33
                kretynaluka napisała:

                Religia, wiara i kler nie mają tu nic do rzeczy. Mowa jest o biologii i jej konsekwencjach etycznych.

                **
                Czy chcesz nam wmowic, ze do swojego stanowiska, pogladu na temat aborcji doszedles sobie sam ty nasz samouczku?
                Wlasnie o to chodzi, ze to na zajeciach religii, w kosciele, poprzez kontakty ze swym zboczonym klerem, i swymi zwichrowanymi katolickimi rodzicami, mogles dojsc do swego swiatopogladu oraz pogladow na problem aborcji i legalizacji aborcji. "Konsekwencje etyczne" takze wklepano ci w pustak na tych samych zajeciach. A ty nawet nie wiesz dokladnie o czym mowisz bo nie ma czegos takiego jak "konsekwencje etyczne biologii", zabko kropielnicowa.

                Tak zawstydzony zrob przysiad i wetknij sobie glowe pomiedzy nogi. Gleboko. Oraz opowiedz co widzisz w srodku.
            • felusiak1 Do 10 dni roboczych po urodzeniu 28.10.20, 18:42
             polski_francuz napisał: Dzisiaj byloby to niemozliwe. Ze wzgledu na panujace prawo.

             Kolega zagalopowal się i niechcacy ujawnił stan umyslu proaborcynej, krzykliwej czesci polskiego spoleczeństwa. Przykład podany przez kolege propaguje aborcję jako formę antykoncepcji. Tego typu aborcje są w Polsce nielegalne od 1993 roku.
             Osobiście jestem za aborcją na życzenie do 10 dni po urodzeniu. Nie potrafie zrozumieć dlaczego niektórzy ludzie są przeciwnikami takiej koncepcji. Dziecko sie rodzi. On jest za młody aby być ojcem a ona za młoda aby być matką. Oboje byli za mlodzi pzred urodzeniem i po urodzeniu. To po co mają niszczyć sobie przyszlość?
           • benek231 W tych sprawach malo gramotny jestes, Kretyn :O) 27.10.20, 15:22
            kretynaluka napisała:

            > ". A zgodnie z konstytucją innego wyroku być nie mogło. TK bada zgodność przepi
            > sów z ustawą zasadniczą, a nie aktualnymi bolączkami życia codziennego. Profeso
            > r i jego koledzy zusammen uważacie, że prawo jest dobre wówczas, gdy Wam pasuje
            > , a złe, gdy nie mieści się w lewackiej agendzie ideologicznej.

            **
            Jakos glupio was ucza, w tej Polsce, a w szczegolnosci na UW, znajdujacym sie na 500 miejscu swiatowego rankingu uniwersytetow.

            W zwiazku z tym nie byles w stanie zrozmiec, ze cos jest zgodne z konstytucja, lub nie, wylacznie dlatego, ze tak wlasnie zdecydowal TK, czy tez inny sad uprawniony do orzekania o zgodnosci ustaw z konstytucja. Czyli, panie Matolek, TK mogl rownie dobrze orzec w druga strone, czyli uznac, ze te aborcje sa zgodne z konstytucja i musialoby zostac to zaakceptowane, wraz ze wszystkimi konsekwencjami. Uczyli was tam jak 10-latkow, Kretyn.
            • benek231 PS.W tych sprawach malo gramotny jestes, Kretyn:O) 27.10.20, 17:03
             benek231 napisał:

             > **
             > Jakos glupio was ucza, w tej Polsce, a w szczegolnosci na UW, znajdujacym sie n
             > a 500 miejscu swiatowego rankingu uniwersytetow.
             >
             > W zwiazku z tym nie byles w stanie zrozmiec, ze cos jest zgodne z konstytucja,
             > lub nie, wylacznie dlatego, ze tak wlasnie zdecydowal TK, czy tez inny sad upra
             > wniony do orzekania o zgodnosci ustaw z konstytucja. Czyli, panie Matolek, TK m
             > ogl rownie dobrze orzec w druga strone, czyli uznac, ze te aborcje sa zgodne z
             > konstytucja i musialoby zostac to zaakceptowane, wraz ze wszystkimi konsekwencj
             > ami. Uczyli was tam jak 10-latkow, Kretyn.

             *
             Orzeczenie TK Przylebskiej moze byc, i jest, akceptowane przez rzadzaca jaczejke, na czele z klerem, ale to moze sie zmienic gdy pisiory przegraja wybory. Wowczas, mam nadzieje, zakwestionowana zostanie legalnosc wszystkich orzeczen TK Przylebskiej z uwagi na niezgodny z prawem sposob powolania "poslow-dublerow" oraz jej samej. A ci dublerzy powolani zostali z razacym naruszeniem konstytucji i od tego nie wywina sie klero-faszysci. To byl "rozboj w bialy dzien", ktory pisiorom nie moze ujsc plazem, czyli takze i Przylebskiej, oraz samemu TK, ktory aktualnie jest "niby Trybunalem".
            • xiazeluka Re: W tych sprawach malo gramotny jestes, Kretyn 27.10.20, 19:56
             Drogi wszystko niewiedzący Kretynie52, TK orzeka o zgodności z konstytucją a jeśli w konstytucji jest zapis o ochronie życia - a jest - to inne orzeczenie nie może zapaść. Twoja postawa nikogo nie dziwi - jako antydemokratyczne pisowskie gowno lubisz gwałcić konstytucję i naruszać praworządność.
   • polski_francuz Re: Inteligencja polityczna 23.10.20, 18:20
    Za Polityka:

    "W Polsce, po wyroku Trybunału Julii Przyłębskiej, który zapadł 22 października, zakazano przerywania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne upośledzenie płodu albo nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu. Obowiązują już tylko dwa wyjątki od zakazu aborcji: kiedy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej oraz kiedy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku gwałtu."

    O tym pisze.

    PF
    • boomerang Re: Inteligencja polityczna 24.10.20, 01:57
     Kiedy pozwolono usuwać ciążę ze względu na ciężkie i nieodwracalne upośledzenie płodu albo nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu liczba wykonanych aborcji na skutek w/w powodów wzrosła w Polsce 13x. Stąd 22 X 2020 wprowadzono poprawkę. T.zw. lekarze utracili potężne źródło łapówek.
  • monalisa2016 Re: Inteligencja polityczna 24.10.20, 01:27
   Inteligencja czlowieka powinna rozroznic miedzy politycznymi cyframi a rzeczywistymi zachorowaniami na C-bakcyla. Klaus Pischel Direktor des Instituts für Rechtsmediziner w Hamburgu mimo ze w prawdzie bylo zabronione robienie sekcji zwlok na zmarlych wedlug twierdzen na c-bakcyla przeprowadzal je i stwierdzil ze zaden pacjent nie zmarl na niego tylko zmarl na powazne choroby jak rak, zawal, czy inne. Wiec wirtualny profesorku przestan przynajmniej ty wciskac ludziom miedzy uszy to o czym nie masz pojecia spijajac medialny, sterowany z wiadomych zrodel nektar ktory ci przed oczy podsuna. Zainteresuj sie czym jest WEF czyli Davos i co bylo tam ostatnio omawiane, kto steruje ta prawatna istytucja, jej powiazania i o co jej oraz Chinom & Co chodzi. Polacy sie na czas obudza, poniewaz juz ten okres przezyli z ktorego sie wyzwolili i nie maja zamiaru do niego wracac a wtedy pojda na barykady.
  • boomerang Re: Inteligencja polityczna 24.10.20, 02:07
   Od inżyniera i naukowca spodziewałbym się trochę więcej zdolności krytycznego myślenia. Powtarzasz medialne przekłamania na zamówienie prezentowane przez żurnalistów którzy z założenia nie powinni ci dorastać do pięt inteligencją i wykształceniem.
   • polski_francuz Nie ze mna takie numery Bumerang 24.10.20, 09:37
    " Powtarzasz medialne przekłamania na zamówienie prezentowane przez żurnalistów którzy z założenia nie powinni ci dorastać do pięt inteligencją i wykształceniem. "

    Raczej je wykorzystuje do pokazania na czym polega oszukiwancze granie na opinii publicznej.

    PF
  • boomerang Re: Inteligencja polityczna 24.10.20, 02:23
   Liberalna "Polityka" napisała: Poza Polską i Maltą w większości krajów UE aborcji można dokonać także w szczególnych przypadkach, z uwagi na sytuację medyczną lub społeczno-ekonomiczną, jak np. ubóstwo kobiety.

   Rozumiem że zamożnych krajów UE nie stać na poprawienie finansowego statusu kobiety. Morderstwo mniej kosztuje.
   • felusiak1 Re: Inteligencja polityczna 24.10.20, 05:09
    Dlatego, ze aborcja jest polityczna, przysparza głosów w wyborach. Młode panie są absolutnie przekonane o dobrociach plynacych z dostepności aborcji. Młodzi chlopcy też lubią. I nie oszukujmy się. W wiekszości przypadkow aborcja jest opóźnioną antykoncepcją. Kochali się na zabój a potem ten xuj Wiesiek ja rzucil dla tej qrwy Haliny i on już teraz tego bachora nie chce.
  • institoris2 tak to juz jest z roznymi zestawieniami 24.10.20, 09:24
   w jednych kategoriach wypadamy lepiej w innych gorzej, nie ma sensu nadmiernie sie stresowac.
   Prawdziwa tragedia byloby, gdyby przyrownywano nas do takiej Szwecji, albo, nie daj Bog, Francji.

   Ale wracajac do meritum, podobnie jak autor watku, uwazam, ze w dobie szalejacej pandemii wszelkie inne dzialania powinny byc odsuniete na na drugi plan, a jeszcze lepiej calkowicie zaniechane. Priorytetem musi byc walka ze zbrodniczym wirusem.
   Proponuje powolac do zycia szeroko zakrojona akcje pt. "A co Ty obywatelu zrobiles dla walki z corona wirusem?"

   polski_francuz napisał:

   > Polska wyglada na zatapiana przez druga fale Covidu. Liczba nowych zakazen prze
   > kroczyla 13,6 tys w porownaniu z Niemcami, gdzie liczba nowych zakazen jest oko
   > lo 10 tys. ale populacja Niemiec jest 2x wieksza. Polska jest na drodze do Czec
   > hii, gdzie jest o wiele gorzej i liczba zakazen jest podobna do tej w Polsce pr
   > zy populacji ponad 3x mniejszej. W Czechii wprowadzono lockdown, ktory r
   > ozprzestrzenianie wirusa wstrzymuje ale jest morderczy dla ekonomii.
   >
   > Mnie troche zadziwia jak Rzeczypospolita Prawnikow walczy z wirusem.
   • polski_francuz Re: tak to juz jest z roznymi zestawieniami 24.10.20, 09:48
    "Proponuje powolac do zycia szeroko zakrojona akcje pt. "A co Ty obywatelu zrobiles dla walki z corona wirusem?""

    Obywatele, a przynajmniej zgrubsza polowa z nich (dla ulatwienia ci co nie glosowali na PiS) sa inteligentni. I tym trzeba dac wystarczajacy i dobrze wytlumaczony stan wiedzy n/t Covidu. Obywatele beda potrafili wyciagnac duzo wnioskow sami i zastosowac w ich zyciu i w ich zachowaniu.

    Upraszczajac do bolu, cyrkulacja wirusa sie zwolni poprzez zmniejszenie sie liczny kontakow miedzyludzkich do niezbednego minimum. Noszenie masek tez pomaga w ograniczeniu cyrkulacji. W koncu wiek ludzi.

    Zacytuje to przyklad z Branderburgii chyba. W kwietniu chyba przyjechal jeden autobus wycieczkowy z Portugalii z uczniami a drugi z Wloch z rencistami. W obu autobusach stwierdzono obecnosc osob zakazonych wirusem. Po tygodniu czy dwoch sprawdzono co sie z wycieczkowiczami dzieje. Uczniowie wyzdrowieli i wirusa nie przekazali. Zas rencisci wszyscy zachorowali (caly autobus) i przekazali wirusa wielu innym.

    Wnioski? Ano zamykanie szkol czy przedszkoli nie ma duzego wplywu na rozpowszechnianie wirusa.

    PF
    • xiazeluka Re: tak to juz jest z roznymi zestawieniami 24.10.20, 10:27
     "Wnioski? Ano zamykanie szkol czy przedszkoli nie ma duzego wplywu na rozpowszechnianie wirusa."

     Polskojęzyczne władze okupacyjne doszły właśnie do przeciwnego wniosku. Co więcej, wniosek ów motywują wsparciem ze strony licznych, bezimiennych ekspertów od tego i tamtego. Dobrze, że wśród nich nie ma niejakiego Herr Doktora Sajmona, bo ów zarządziłby publiczne egzekucje bezmaseczkowców (czyli np. Mła, a to byłaby zauważalna strata dla świata).
  • polski_francuz Przewracanie stolika 29.10.20, 09:04
   Polityke przewracanego stolika analizuje Polityka

   Scenariusze
   Władza nie panuje nad tym, co się dzieje. To jeden możliwy scenariusz. Drugi jest taki, że Jarosław Kaczyński swoim zwyczajem przewraca stolik, gdy rozgrywka nie idzie po jego myśli. Trzeci scenariusz zakłada, że władza z premedytacją wywołuje kryzys. Wali prętem po klatce i pilnuje, żeby nastroje nie stygły. Żeby mieć pretekst do wprowadzenia stanu nadzwyczajnego. Albo żeby podzielić się odpowiedzialnością za stan, do jakiego doprowadziło państwo. Podobny scenariusz już raz przerobiliśmy.

   Dal nam przyklad Jaruzelski jak zwyciezac mamy

   Tak było w 1981 r. Polskę dotknął już wcześniej ciężki kryzys gospodarczy, a powstanie „Solidarności” dało władzy okazję do zrzucenia na nią za ten kryzys winy. W marcu odbyła się tzw. prowokacja bydgoska: milicja i SB usunęły przemocą z sali obrad Wojewódzkiej Rady Narodowej delegację „Solidarności” i pobiły trzech delegatów: Jana Rulewskiego, przewodniczącego Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego NSZZ „Solidarność”, Michała Bartoszcze i Mariusza Łabentowicza. „S” ogłosiła w całej Polsce pogotowie strajkowe.   Wow, to jest analiza. Pani Ewa Siedlecka dziennikarka z Polityki jest kreatywna. Znalazlem, ze miesa nie jada. Ale nie chce podac kiedy sie urodzila...

   PF
   • xiazeluka Re: Przewracanie stolika 29.10.20, 09:37
    Ależ analiza. W marcu i kwietniu totalna opozycja żądała kategorycznie wprowadzenia stanu wyjątkowego, a teraz obawia się, że zostanie on wprowadzony? Dlaczego Kaczyński miałby kopać w stolik, by zaspokoić oczekiwania swoich kompanów z Peło i Lewactwa od solidarnego głosowania przeciwko Polakom?
   • felusiak1 Re: Przewracanie stolika 29.10.20, 20:02
    To są pietrowe bzdury. Porównanie do 1981 roku jest naciagane i historycznie bledne.
    To nie jest kryzys wladzy. To jest zadyma napędzana przez tych samych, którzy organizuja marsze LGBT.
    Z drugiej strony widać glupote pisowskiego aktywu jak rownież felerność konstytucji i felerność prawa dopuszczajacego osoby nieposzkodowane bezpośrednio do złozenia wniosku w TK.
    Art.79.1 mówi "Każdy, czyje konstytucyjne wolności lub prawa zostały naruszone, ma prawo, na zasadach określonych w ustawie, wnieść skargę do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zgodności z Konstytucją ustawy lub innego aktu normatywnego, na podstawie którego sąd lub organ administracji publicznej orzekł ostatecznie o jego wolnościach lub prawach albo o jego obowiązkach określonych w Konstytucji."
    Żaden ze 119 poslow skladajacych wniosek nie spelnial tego warunku. Jednak Trybunal nie odrzucil felernego wniosku.
    • felusiak1 Re: Przewracanie stolika 29.10.20, 20:08
     I jeszcze jedno do myslenia. Jaki cel ma składanie wniosku do TK przez partie posiadajacą wiekszość w Sejmie? Przeciez moga zmienić ustawę na swoja modlę w kazdej chwili nie ogladajac sie na opozycję. Zatem mamy tu do czynienia z polityczna manipulacją. Wykorzystanie sadu do osiagniecia politycznego celu.
     Z pewnościa nie spodziewali sie tkiej reakcji. Ale to chwilowa sytuacja. Rozejdzie się po kościach.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka