26.08.21, 21:31
Kto czytał, czyta, pamięta, co mysli?

jeden z moich "trailer"

www.youtube.com/watch?v=aoEpf5Z-Sr8&t=25s
Obserwuj wątek
    • esteemiriam Re: Stachura 26.08.21, 21:33
      Udział wzięli Ryszard Stachura, Żano Stachura, Jadwiga Stachura, Michel Deguy, Ryszard Wójcik, ja i mój Tato, Monika Stachura. Głos z materiałów audio Edward Stachura rozmawia z ojcem. Niemy fragment filmu Papusza, Zyta Oryszyn (żona Edwarda) Edward Stachura
    • perla_roztocza Re: Stachura 26.08.21, 23:37
      esteemiriam napisała:

> Kto czytał, czyta, pamięta, co mysli?

no to ja napiszę co pamiętam i co myślę.
      Pamiętam, że zawiozłaś mnie gdzieś w kujawskie do tej jednoizbowej chałupki gdzie rodzina Edzia wyemigrowała z Francji.
      Zapowiadał, że tam będzie jego muzeum i autokary pełne jego wielbicieli przyjeżdżać będą.
      Nic takiego się nie zdarzyło bo był zwykłym ćwokiem.
      Szlajał się po Lublinie ciągle napruty i uprawiając hazard karciany myśląc, że się na tym dorobi.
      No napisał tą białą lokomotywę bo jak się zgrał w pokera to sypiał w wagonach na dworcu PKP w Lublinie.
      Nigdy go nie poznałaś bo się obwiesił z powodu niemocy twórczej.
      Pozostało ci tylko szukać śladów jego stóp.
      Gdzie Edziowi do np. Uniłowskiego, który padł na gruźlicę a nie na pętlę wisielczą, a który jednak napisał coś z sensem właśnie.

• esteemiriam Re: Stachura 27.08.21, 08:22
        Jak zwykle, nie Wiesz, a piszesz.
        Unilowski, można określić, jest aktorem jednej powieści i jest nią "Wspólny pokój"

Natomiast Edward Stachury, urodzony w Pont de Cheruy, w rodzinie polskich emigranów, przyjechał do Polski w wieku 13 lat. Do dziś odbywają się wydarzenia zwane Stachuriadami, choć odszedł w 1979 roku.
        Był u moich rodziców raz, w latach 70-tych z Ryszardem Wójcikiem właśnie i "mignął mi", byłam jeszcze dzieckiem, spytał czy zagram coś na wiolonczeli, ja odmówiłam i tyle. Stad nagranie rozmowy jego i moich rodziców, które Ci przedstawiałam ale nie pamietasz. Mam je do dziś.

Faktyczne ,w domku w Aleksandrowie Kujawskim jest muzeum, o czym nie Wiesz. I faktycznie nie warto było prezentować ci nagrania, na którym do rodziców o tym mówi.

Poza tytm, Srachura kompletnie nie myślał o "dorabianiu się". smile Taki sw Franciszek w dzinsach, jak go określano.

Wszystkich sądzisz po sobie lub moze po nieszczęsniku Swietlickim. Wszystko, co Wiesz, Wiesz ode mnie ale lubisz umniejszać, taki juz byłeś i pozostaniesz.

Uniłowski zmarł na zapalenie opon mózgowych.

• oleg3 Miriam. Chciałbym uściślić 27.08.21, 11:19
          Matka Edwarda Stachury była/nie była* żydówką? Zanim odegrasz wstrząsającą scenę o polskim antysemityzmie cytuję Twoją forumową wypowiedź:

Cytat
          esteemiriam
          Re: rzucali szlochem o ściane
          26.08.21, 11:40

gdyby Zydzi nie osiedlili się w Polsce, to do dziś bylibyście plemieniem Polan.
          Wszyscy wybitni Polacy maja pochodzenie żydowskie.

• esteemiriam Re: Stachura 27.08.21, 18:12
        > Kto czytał, czyta, pamięta, co mysli?

no to ja napiszę co pamiętam i co myślę.

Perła ty nie myslisz. Ty liczysz, "czytasz Internet" uzupełniając swoją lichutką wiedzę, trawisz, wydalasz i kierujesz się instynktem. Grupy dla oazowo-inne zminic powinieneś dawno na AA, tylko gdzieś dalej. Sądzisz, że kto napisał donos, ze jeździsz po alkoholu? Myślę, że sąsiedzi przez płot, wkurzeni wysiadywaniem w samochodzie i smrodem bo w zimne noce podgrzewasz sobie tyłek.
        • perla_roztocza Re: Stachura 27.08.21, 23:00
          no cóż Małgosiu, nie chciałem aż tak ci dopiec.
          Ale teraz nie mam wyboru.
          Otóż Stachura to pospolity pętak jest przy Andrzeju Bursie
          Stachura był nudny a "Zabicie ciotki" Bursy czytałem z upodobaniem właśnie.
          • esteemiriam Re: Stachura 28.08.21, 11:19
            Heh, "dopiec" mogleś mi wiele lat temu. Teraz już nie. smile
            Teraz będzie, co? James Clavell o ile pamiętasz nazwisko autora Króla Szczurów,
            Stendhal, Niziurski Sala wytrzeźwień i film Barańskiego III liga filmowa.

• qwardian Re: Stachura 27.08.21, 12:00
      Zadaj Miriam sobie pytanie, dlaczego ci którzy przeszli przez moje obozy pracy chcieli żyć i werbalnie to ogłaszali, a przez wasze mentalne getto popełniali samobójstwo..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka