Dodaj do ulubionych

Pytanie do kowidian

11.01.22, 20:21
W jakim celu okrywacie sobie twarze maseczkami chirurgicznymi?

"Maseczki ochronne – rodzaje

Maseczki ochronne stanowią element odzieży ochronnej, zmniejszającej ryzyko przeniesienia chorobotwórczych drobnoustrojów. Chronią one osoby, mające styczność z zakażonymi. Noszenie maseczek jest zatem wymagane podczas zabiegów, operacji czy nawet podczas samej profilaktyki chorób zakaźnych, przenoszonych drogą kropelkową.


Istnieje zatem kilka rodzajów maseczek:

maski chirurgiczne – przeznaczone są do ochrony przed kroplami lub cząstkami, których średnica nie przekracza 100 μm (dlatego nie stanowią one realnego zabezpieczenia przed koronawirusem, który ma kształt zasadniczo kulisty, o średnicy 60–140 nm – a zatem 100-krotnie mniejszej niż średnica porów). Norma europejska EN 14683 określa standardy w zakresie stopnia filtracji masek chirurgicznych (współczynnik BFE). Dzieli ona maski chirurgiczne na : Typ I, Typ IR, Typ II, Typ IIR. Lekarze, najczęściej stosują na salach operacyjnych jednorazowe maski chirurgiczne Typ II, charakteryzujące się trzema warstwami włókniny polipropylenowej i stopniem filtracji BFE = 98%. Jednorazowe maski chirurgiczne Typ IIR są z kolei dodatkowo odporne na przesiąkanie krwi lub innych zakaźnych substancji płynnych.

maski antywirusowe – wykonane ze sztywnych materiałów, szczelnie przylegają do twarzy, odznaczają się klasą bezpieczeństwa FFP3. Są najlepszą i najbardziej skuteczną metodą walki z rozprzestrzenianiem się chorób zakaźnych.

maski przeciwpyłowe – oznaczone symbolem N95, chroniące przed zanieczyszczeniami i pyłami. Zaliczamy do nich również maseczki antysmogowe FFP2. Takie maski ochronne potrafią filtrować przynajmniej 95% cząsteczek unoszących się w powietrzu, jednak według specjalistów – utrudniają one oddychanie, a przy długotrwałym stosowaniu mogą prowadzić do obniżenia odporności. Udowodniono także, że maseczki przeciwpyłowe nie chronią wcale lepiej niż maseczki chirurgiczne, a mimo tego są znacznie droższe."

higieniczny.pl/maseczki-antywirusowe-skuteczna-ochrona-drog-oddechowych.html
Obserwuj wątek
  • benek231 Uzywaj wazeliny, Kretyn, bo sie zatrzesz :O) 11.01.22, 20:55
   kretynaluka napisała:

   kretynizmy - jak to ona

   **

   A najlepiej usiadz sobie naprzeciwko Bosaka i obydwaj uzywajcie wazeliny. We dwojke zawsze razniej.

   Juz ci mowilem, ze swoje madrosci o ty mozesz sobie wrazic, debilu. Ja nawet tego nie czytam. Tak jak tych twoich "lekarzy", korych cytujesz. Jestescie banda idiotow i przyglupow, po prostu. A ty najwiekszym, z powaznymi zaburzeniami psychicznymi. No i historykiem jestes na dokladke - tak jak a Nowak, z twojego obozu. Czyli na szczepionkach, szczepieniach i epidemiach to juz zupelnie sie nie znasz. Choc duzo pyskujesz, nie znajac sie.

   Innymi slowy, Kretyn - badz uprzejmy wyp...

   .
   Zdecydowalem o niezamieszczaniu "kretynskiej sygnaturki" bo Kretyn i tak zalatwil sobie by zostala wykasowana. Wrazliwiec.
  • qwardian Re: Pytanie do kowidian 12.01.22, 11:33
   maski przeciwpyłowe – oznaczone symbolem N95, chroniące przed zanieczyszczeniami i pyłami.

   Te używam do szlifierki kątowej. Jedną mam ze specjalnym filtrem, pozostałe jednorazówki, przyciąłem taką i chowam w kieszeni na wypadek gdyby gestapo w sklepie było zbyt nachalne. Normalnie noszę szalik ze schyloną w pokorze głową. Te idiotyczne maseczki nosili niektórzy Azjaci na lotniskach już dekadę temu, nigdy bym wtedy nie przypuszczał, że to przyjdzie do nas..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka