28.02.22, 15:32
sie pogarsza dla Rosjan. Szwajcarskie kalkulatory jednoznacznie wykazaly, ze lepiej sie dolaczyc do tych co sankcjonuja bankowo Ruskich. Nacisk na Putina sie zwieksza. Oby mu tylko nie pozostala, jako wyjscie z "honorem", atomowka.

Na jakie miasto mialby walnac? Pewnie nie na Londyn, bo za duzo kumpli. Radiosluchacze RTL analizowali w poludnie, ze moze Paryz? A moze Berlin albo Warszawa?

A co po tym? Z kim bedzie mogl szczerze rozmawiac, jak palac na Polach Elizejskich zniknie? Gdzie bedzie wysylal FSB-skich szpiegow jak Berlina nie bedzie? Kiedy bedzie mozna podarowac nowy Palac Kultury i Nauki jak Warszawe zmiecie? Trudne wybory przywodcy Rosji...

PF
Obserwuj wątek
    • oleg3 Re: Bilans 28.02.22, 15:42
      Nie siej paniki. Jak Putin wyda rozkaz użycia atomu, to dostanie ataku serca przy pomocy pasa użytego przez własnych dworzan. Taka tradycja. Nie będę cytował Talleyranda, bo to wszyscy znamy.
        • oleg3 Re: Bilans 28.02.22, 16:04
          sz0k napisał:

> > Nie siej paniki.
          > Napisał oleg wybierając ostatnie pieniądze z bankomatu smile

Po pierwsze mam jeszcze spore środki "w bankomacie". Po drugie panika związana z cybernetycznym atakiem na system bankowy to inna jakość niż panika związana z bombą atomową.

Jak znasz sposób na uniknięcie skutków ataku jądrowego to daj znać. Ja znam tylko jeden. Owinąć się w prześcieradło i czołgać w kierunku cmentarza.
          • oleg3 Re: Bilans 28.02.22, 16:17
            Jeszcze jedno Szoku.

Utrzymywanie obrotu gotówkowego uznaję na fundament naszej wolności. Co może zrobić reżym widać w Kanadzie. Tak poza aktualną sytuacją tu i teraz.
          • perla_z_roztocza Re: Bilans 28.02.22, 16:26
            oleg3 napisał:

> Jak znasz sposób na uniknięcie skutków ataku jądrowego to daj znać. Ja znam tyl
            > ko jeden. Owinąć się w prześcieradło i czołgać w kierunku cmentarza.

no, można jeszcze zamieszkać na Roztoczu.
            Nikt tej zacofanej dziczy nie będzie bombardował bo i po co właśnie.
            • oleg3 Re: Bilans 28.02.22, 17:09
              Jesteś trochę młodszy ode mnie. Jednak pewnie wiesz, że to nie ja jestem autorem tej "instrukcji".

xiazeluka napisała:

> "Owinąć się w prześcieradło i czołgać w kierunku cmentarza."
              >
              > Czołgać powoli, aby nie wzniecać paniki.
              >
              • xiazeluka Re: Bilans 28.02.22, 18:43
                Oczywiście, że Mła wie. "Czołgać powoli" to ostatnie zdanie z tego kawału, który pojawił się bodaj już w "Vademecum dowcipów" Wittlina.
          • sz0k Re: Bilans 28.02.22, 17:27
            oleg3 napisał:

> sz0k napisał:
            >
            >
            > > > Nie siej paniki.
            > > Napisał oleg wybierając ostatnie pieniądze z bankomatu smile
            >
            > Po pierwsze mam jeszcze spore środki "w bankomacie".

Miałem na myśli pieniądze, które fizycznie znajdują się w bankomacie, nie na Twoim koncie. Wczoraj nie miałem nawet jak dać na tacę, bo 2 bankomaty na moim osiedlu były nieczynne.

> Po drugie panika związana
            > z cybernetycznym atakiem na system bankowy to inna jakość niż panika związana
            > z bombą atomową.

Jakość może i tak, ale co do realności to już nie jestem tak do końca przekonany...

> Jak znasz sposób na uniknięcie skutków ataku jądrowego to daj znać. Ja znam tyl
            > ko jeden. Owinąć się w prześcieradło i czołgać w kierunku cmentarza.

My w Warszawie mamy metro smile

> Jeszcze jedno Szoku.
            >
            > Utrzymywanie obrotu gotówkowego uznaję na fundament naszej wolności. Co może z
            > robić reżym widać w Kanadzie. Tak poza aktualną sytuacją tu i teraz.

Ano właśnie i tam nawet żadna woja nie była potrzebna... Czy to jednak powód żeby masowo transferować pieniądze z kont do dołu w ogródku?
            • oleg3 Re: Bilans 28.02.22, 17:46
              sz0k napisał:

> > Po drugie panika związana z cybernetycznym atakiem na system bankowy to inna jakość niż panika związana z bombą atomową.

> Jakość może i tak, ale co do realności to już nie jestem tak do końca przekonany...

Zagrożenia cybebezpieczeńtwa. „Były ataki”

Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa przyznają, że wojna w cyberprzestrzeni jest drugim z kolei zagrożeniem po ataku konwencjonalnych, którego dokonała Rosja.

– Jeżeli ktoś by powiedział, że jesteśmy stuprocentowo pewni, że wszystkie potencjalne tego typu zagrożenia jesteśmy w stanie od ręki wyeliminować, to należy wstać i wyjść, bo szkoda słuchać niepoważnych wypowiedzi – powiedział minister Janusz Cieszyński, w odpowiedzi na pytanie, czy Polska jest całkowicie bezpieczna. – W przypadku cyberbezpieczeństwa, kluczowe jest to, żeby mieć wypracowane odpowiednie procedury i być jak najlepiej przygotowanym na wszystkie możliwości. Natomiast wszystkich ewentualności nie da się wykluczyć – dodał.

Minister przyznał także, że Polska była celem ataków, ale zostały one odparte. – Doszło do ataków, które zostały odparte i ich efekty nie były widoczne na zewnątrz. Niedawno nasze kraje sojusznicze wskazały, że za atakami na Ukrainę stali Rosjanie. My przedstawiliśmy dowody, że tak samo było w przypadku na skrzynki mailowe polskich polityków – powiedział Cieszyński.
              • oleg3 Re: Bilans 28.02.22, 17:52
                Dodam, że decyzję o podjęciu sporej kwoty gotówki (nie likwidacji konta, które cały czas rośnie i mam nadzieję, że to proces stały) podjęliśmy po informacji o ogłoszeniu alarmu (nie znam się na stopniach) o zagrożeniu cybernetycznym.
                  • oleg3 Re: Bilans 28.02.22, 18:58
                    Technicznie oznacza to, że nasze bieżące przychody są wyższe niż bieżące wydatki. Nic więcej. Nie prowadzimy inwestycji, nie mamy kredytów. Przyrost gotówki neto jest skromny, ale stały.

Tyle.
                    • polski_francuz Until Russian withdraw 02.03.22, 08:22
                      oleg3 napisał:

" Nie prowadzimy inwestycji, nie mamy kredytów. "

Jakos trzeba wspomoc ukrainski narod. Za czasow naszej mlodosci, Sowieci zaatakowali Afganistan. Ci ktorzy byli temu przeciwni nie tankowali rosyjskich Lad (foto ponizej). Dzis, proponuje przestac pic rosyjskie wodki jak np. Stoliczna.

PF

• oleg3 Re: Bilans 28.02.22, 16:41
        perla_z_roztocza napisał:

> no ale jak walnie w Paryż to gdzie profesor będzie grał w tenisa właśnie?

Tak. Profesor wygłasza opinię francuskich elit, które musiały potępić Putina i - co ciekawe i niespodziewane - opowiedziały się po stronie ukraińskiej, ale po refleksji w postaci blefu Putina (opisanego już parę razy przed laty) będą namawiać Ukraińców do złożenia broni.

Francuzi mogliby chyba w odpowiedzi na zniszczenie Paryża zniszczyć Moskwę.

Francuskie czołgi mają tylko jeden bieg do przodu. Na wypadek gdyby wróg zaatakował od tyłu. smile
        • polski_francuz Ulga 28.02.22, 17:17
          oleg3 napisał:

" Tak. Profesor wygłasza opinię francuskich elit, które musiały potępić Putina i - co ciekawe i niespodziewane - opowiedziały się po stronie ukraińskiej,..."

Nareszcie nie jestem tylko czytelnikiem Spiegla. Co za ulga!

PF
          • oleg3 Re: Ulga 28.02.22, 17:36
            Jak grasz w tenisa to chyba gadasz? smile

polski_francuz napisał:

> oleg3 napisał:
            >
            >
            > " Tak. Profesor wygłasza opinię francuskich elit, które musiały potępić Puti
            > na i - co ciekawe i niespodziewane - opowiedziały się po stronie ukraińskiej,..
            > .
            "
            >
            > Nareszcie nie jestem tylko czytelnikiem Spiegla. Co za ulga!
            >
            > PF
    • boomerang Re: Bilans 28.02.22, 19:30
      Liczę na to że już wkrótce Kreml zostanie zrównany z ziemią i historia państwa zwanego niegdyś Rosją zacznie się od zera.
      • polski_francuz Co dalej? 28.02.22, 19:38
        boomerang napisał:

"Liczę na to że już wkrótce Kreml zostanie zrównany z ziemią i historia państwa zwanego niegdyś Rosją zacznie się od zera."

No coz. Mozliwym scenariuszem jest odsuniecie Putina od wladzy, jak sytuacja na Ukrainie nie pokaze zadnego ruskiego sukcesu. Pytanie jest kto przyjdzie i od czego zacznie rzadzic? Pewnie powie, ze Putin oszalal. Ale jaka polityke prowadzic? Jak zadowolic imperialnie myslace babuszki? Jak ludziom wytlumaczyc, ze ekonomia ma sie kiepsko?

I co z wasalami jak ci kasachscy, bialoruscy? To przeciez caly swiat, ktory sie kreci wokol Rosji. Nielatwo przewidziec co dalej.

PF
        • boomerang Re: Co dalej? 28.02.22, 19:54
          Zmiana władzy nic tu nie da. Trzeba zakwestionować samą zasadność istnienia takiego państwa jak Rosja. Rosja aspiruje do miana nowego Rzymu, podczas gdy jest nową Kartaginą i tak należy ją potraktować. Z prawnego punktu widzenia nie powinno być problemów, bo precedens już jest.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka