Dodaj do ulubionych

Mam taki pomysł...

IP: 80.51.168.* 09.01.05, 14:50
Nie znam sie na daktyloskopii, ale jeśli linie papilarne nie zmieniaja się od
urodzenia (powtarzam jeśli) to czy nie wskazanym by było pobierać odciski
palców - ja wiem np. od 10 roku życia każdego Polaka mieszkającego w Polsce w
celu utwożenia bazy danych obywateli. Oczywiście mam na myśli poźniejsze
ułatwienia przy ewentualnych przestepstwach, identyfikacjach odnalezionych
osób itp.
Obserwuj wątek
    • demokrata04 daktyloskopia 09.01.05, 14:53
      prosze pana, z definicji daktyloskopia to wziernikowanie owocu daktyla za
      pomoca specjalnego ukladu optycznego. teraz juz pan sie zna na daktyloskopii
      chociaz odrobine.
      • abprall Re: daktyloskopia 09.01.05, 15:02
        www.lka.niedersachsen.de/ktu/daktyloskopie/daktyloskopie.html
      • Gość: tomek Re: daktyloskopia IP: 80.51.168.* 09.01.05, 15:02
        Szanowny demokrato:
        daktyl owoc (jadalny) palmy daktylowej; lit. trójsylabowa stopa wierszowa o
        pierwszej sylabie długiej (a. akcentowanej) i pozostałych krótkich (a.
        nieakcentowanych): ľ Č Č.
        daktylografia miganie, chirologia, mowa głuchoniemych na palcach rąk.
        daktyloskopia metoda ustalania tożsamości osoby na podstawie badania
        odcisków (wzorów linii papilarnych naskórka) palców rąk.
        Etym. - gr. dáktylos 'palec; stopa wierszowa (trójdzielna jak palec, złożony
        z 1 długiej i 2 krótkich kości)'; por. pterodaktyl; zob. -graf-; -skop.

        • canaris.jr Re: daktyloskopia 09.01.05, 15:09
          (z greckiego."Daktylos" = palec, "skopein" = patrzeć)
    • Gość: pollak Re: Mam taki pomysł... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.05, 15:11
      Nie wskazanym, bo nie mam ochoty. Ty oczywiście mozesz figurować w bazie jakiej
      tam tylko chcesz.
      • Gość: tomek Re: Mam taki pomysł... IP: 80.51.168.* 09.01.05, 15:25
        To z założenia byłby obowiązek...
    • dokowski Zwyczajny uczciwy, wolny człowiek musiałby... 09.01.05, 17:01
      Gość portalu: tomek napisał(a):

      > wskazanym by było pobierać odciski
      > palców - ja wiem np. od 10 roku życia każdego Polaka mieszkającego w Polsce

      ... zakładać rękawiczki wszędzie tam, gdzie nie chce się przedstawiać, ani
      ujawniać swojej obecności

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka