Dodaj do ulubionych

www.irak.pl

IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 24.03.03, 21:51
Apel Inicjatywy "Stop Wojnie"

Inicjatywa "Stop Wojnie" urasta do rangi rzeczywistego ruchu społecznego.
Nigdy wcześniej ruch antywojenny w Polsce nie miał za sobą sympatii tak dużej
części społeczeństwa. Nigdy wcześniej nie mobilizował na ulicach tysięcy
ludzi. Tym razem już dwukrotnie (15 lutego i w dniu ataku na Irak)
demonstracje przeciw wojnie skupiły tysiące ludzi.

Kolejna ogólnokrajowa demonstracja, 29 marca, prawdopodobnie będzie następnym
liczebnym sukcesem. Szczególnie, jeśli znowu uda nam się zapewnić przyjazd do
Warszawy ludzi z innych miast.

W związku z tym musimy zakorzenić Inicjatywę "Stop Wojnie" we wszystkich
miastach, dzielnicach, szkołach, uczelniach czy miejscach pracy. Każdy może
być organizatorem w swoim środowisku. Nie trzeba przy tym czekać na
decyzje "centrali" - zakładajcie lokalne Inicjatywy "Stop Wojnie" grupujące
maksymalną liczbę antywojennych działaczy, szczególnie tzw. zwykłych ludzi.

Warto nie tylko brać udział w większych centralnych akcjach, jak 29 marca w
Warszawie, ale organizować spotkania, pikiety i demonstracje na "swoim
podwórku".

Inicjatywa "Stop Wojnie" jest szerokim ruchem ludzi i organizacji
zapraszającym do udziału wszystkich przeciwników wojny z Irakiem (oczywiście,
poza rasistowską, skrajną prawicą). W miastach, gdzie nie istnieją jeszcze
antywojenne koordynacje apelujemy o zakładanie tamtejszych I"SW" (np.
Inicjatywa "Stop Wojnie" - Szczecin, Inicjatywa "Stop Wojnie" - Olsztyn
itd.). Tam, gdzie już zawiązano koalicje (np. Poznań) apelujemy o
przyłączenie się do Inicjatywy "Stop Wojnie" i działanie w ramach tego
ogólnego "parasola" przy zachowaniu autonomii działań we własnym mieście.

Możemy zbudować ruch wykraczający poza granice wyobraźni. wielu z nas,
przyzwyczajonych do działań na mniejszą skalę.

Zależy to tylko od nas. Bądźmy realistami - żądajmy niemożliwego!

Filip Ilkowski
Inicjatywa "Stop Wojnie", koordynator
Obserwuj wątek
    • Gość: :) Re: www.irak.pl IP: *.acn.waw.pl 24.03.03, 21:53
      Gość portalu: www.irak.pl napisał(a):

      > Apel Inicjatywy "Stop Wojnie"
      >
      > Inicjatywa "Stop Wojnie" urasta do rangi rzeczywistego ruchu społecznego.
      > Nigdy wcześniej ruch antywojenny w Polsce nie miał za sobą sympatii tak
      dużej
      > części społeczeństwa. Nigdy wcześniej nie mobilizował na ulicach tysięcy
      > ludzi. Tym razem już dwukrotnie (15 lutego i w dniu ataku na Irak)
      > demonstracje przeciw wojnie skupiły tysiące ludzi.
      >
      > Kolejna ogólnokrajowa demonstracja, 29 marca, prawdopodobnie będzie
      następnym
      > liczebnym sukcesem. Szczególnie, jeśli znowu uda nam się zapewnić przyjazd
      do
      > Warszawy ludzi z innych miast.
      >
      > W związku z tym musimy zakorzenić Inicjatywę "Stop Wojnie" we wszystkich
      > miastach, dzielnicach, szkołach, uczelniach czy miejscach pracy. Każdy może
      > być organizatorem w swoim środowisku. Nie trzeba przy tym czekać na
      > decyzje "centrali" - zakładajcie lokalne Inicjatywy "Stop Wojnie" grupujące
      > maksymalną liczbę antywojennych działaczy, szczególnie tzw. zwykłych ludzi.
      >
      > Warto nie tylko brać udział w większych centralnych akcjach, jak 29 marca w
      > Warszawie, ale organizować spotkania, pikiety i demonstracje na "swoim
      > podwórku".
      >
      > Inicjatywa "Stop Wojnie" jest szerokim ruchem ludzi i organizacji
      > zapraszającym do udziału wszystkich przeciwników wojny z Irakiem
      (oczywiście,
      > poza rasistowską, skrajną prawicą). W miastach, gdzie nie istnieją jeszcze
      > antywojenne koordynacje apelujemy o zakładanie tamtejszych I"SW" (np.
      > Inicjatywa "Stop Wojnie" - Szczecin, Inicjatywa "Stop Wojnie" - Olsztyn
      > itd.). Tam, gdzie już zawiązano koalicje (np. Poznań) apelujemy o
      > przyłączenie się do Inicjatywy "Stop Wojnie" i działanie w ramach tego
      > ogólnego "parasola" przy zachowaniu autonomii działań we własnym mieście.
      >
      > Możemy zbudować ruch wykraczający poza granice wyobraźni. wielu z nas,
      > przyzwyczajonych do działań na mniejszą skalę.
      >
      > Zależy to tylko od nas. Bądźmy realistami - żądajmy niemożliwego!
      >
      > Filip Ilkowski
      > Inicjatywa "Stop Wojnie", koordynator

      Tylko nie zapomnij w zeznaniu podatkowym podać dochodzy z tytułu wynagrodzenia
      od Saddama Husseina. Takiemu poerdolonemu specjaliscie nie wypada okłamywac
      Urzędu Skarbowego.
    • frugo3 Re: www.irak.pl 24.03.03, 21:57
      kurde nie da se prsełożyć na 30.03?, w sobote pracuje... acha jak bym sie urwał
      to co mam przywieźć? czy podejdziemy dostatecznie blisko do ambasady by
      dorzucić czymś konkretntym?
      • Gość: Ja brawo, tak trzymac ! oszolom Bu$h do gnoju ! IP: *.ght.iadfw.net 24.03.03, 21:59
      • Gość: Pomidorem w USA Co przynieść IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 24.03.03, 22:02
        Wieź, co chcesz smile. Soczyste pomidorki mile widziane :>. W sobotę zaczynamy o
        13:00 na Placu Zamkowym, pod ambasadką będziemy gdzieś po 2 godzinach. W
        niedzielę jest akcja pod Pałacem Prezydenckim (Food not Bombs) o 14:00.
      • Gość: Gambit Re: www.irak.pl IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 24.03.03, 22:03
        Ludzie, róbcie na sobotni przemarsz transparenty, bierzcie polskie flagi, czy
        co tam dobrego macie. Niech cały świat o nas usłyszy. Pokażmy, że Polacy także
        są przeciwko tej wojnie i że nie boją się mówić o tym głośno.
        • frugo3 Re: www.irak.pl 24.03.03, 22:08
          ja wezme dwa granaty, mam - podobno sprawne , i pistolet na gaz i jeden na
          śrut, ale będzie wojna, już sie ciesze !!!
        • Gość: :) Re: www.irak.pl IP: *.acn.waw.pl 24.03.03, 22:31
          Gość portalu: Gambit napisał(a):

          > Ludzie, róbcie na sobotni przemarsz transparenty, bierzcie polskie flagi,
          czy
          > co tam dobrego macie. Niech cały świat o nas usłyszy. Pokażmy, że Polacy
          także
          > są przeciwko tej wojnie i że nie boją się mówić o tym głośno.

          nie zapominaj, ze są Polacy ktorzy są za wojną.
    • Gość: Sprawiedliwy STOP SADDAMOWEMU TERROROWI W IRAKU !! IP: *.ipt.aol.com 24.03.03, 22:38

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka