Gość: www.irak.pl
IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl
24.03.03, 21:51
Apel Inicjatywy "Stop Wojnie"
Inicjatywa "Stop Wojnie" urasta do rangi rzeczywistego ruchu społecznego.
Nigdy wcześniej ruch antywojenny w Polsce nie miał za sobą sympatii tak dużej
części społeczeństwa. Nigdy wcześniej nie mobilizował na ulicach tysięcy
ludzi. Tym razem już dwukrotnie (15 lutego i w dniu ataku na Irak)
demonstracje przeciw wojnie skupiły tysiące ludzi.
Kolejna ogólnokrajowa demonstracja, 29 marca, prawdopodobnie będzie następnym
liczebnym sukcesem. Szczególnie, jeśli znowu uda nam się zapewnić przyjazd do
Warszawy ludzi z innych miast.
W związku z tym musimy zakorzenić Inicjatywę "Stop Wojnie" we wszystkich
miastach, dzielnicach, szkołach, uczelniach czy miejscach pracy. Każdy może
być organizatorem w swoim środowisku. Nie trzeba przy tym czekać na
decyzje "centrali" - zakładajcie lokalne Inicjatywy "Stop Wojnie" grupujące
maksymalną liczbę antywojennych działaczy, szczególnie tzw. zwykłych ludzi.
Warto nie tylko brać udział w większych centralnych akcjach, jak 29 marca w
Warszawie, ale organizować spotkania, pikiety i demonstracje na "swoim
podwórku".
Inicjatywa "Stop Wojnie" jest szerokim ruchem ludzi i organizacji
zapraszającym do udziału wszystkich przeciwników wojny z Irakiem (oczywiście,
poza rasistowską, skrajną prawicą). W miastach, gdzie nie istnieją jeszcze
antywojenne koordynacje apelujemy o zakładanie tamtejszych I"SW" (np.
Inicjatywa "Stop Wojnie" - Szczecin, Inicjatywa "Stop Wojnie" - Olsztyn
itd.). Tam, gdzie już zawiązano koalicje (np. Poznań) apelujemy o
przyłączenie się do Inicjatywy "Stop Wojnie" i działanie w ramach tego
ogólnego "parasola" przy zachowaniu autonomii działań we własnym mieście.
Możemy zbudować ruch wykraczający poza granice wyobraźni. wielu z nas,
przyzwyczajonych do działań na mniejszą skalę.
Zależy to tylko od nas. Bądźmy realistami - żądajmy niemożliwego!
Filip Ilkowski
Inicjatywa "Stop Wojnie", koordynator