Dodaj do ulubionych

„Polacy, oddajcie miliardy”

04.06.09, 08:07
www.rp.pl/artykul/2,315135__Polacy__oddajcie_miliardy_.html

++++++++++++++++++++++
i znów żydowski rasizm wypełza.
Ale nic z tego. Polskie prawo kieruje się obywatelstwem a nie rasą właśnie.
Obserwuj wątek
    • pan.scan Z tej samej notatki: 04.06.09, 08:32
      "Pan Dawid Peleg jest osobą prywatną i może zgłaszać pomysły, jakie mu się
      żywnie podobają. Nawet najbardziej szalone. Polskie prawo stoi jednak na
      stanowisku, że własność osób nie mających spadkobierców przechodzi na rzecz
      Skarbu Państwa. I dotyczy to wszystkich obywateli, niezależnie od ich
      pochodzenia etnicznego czy wyznawanej przez nich religii".

      W.Bartoszewski

      I to właściwie zamyka dalsze bicie piany na temat takich jak ten
      księżycowych pomysłów.
      • perla jaka prywatna osoba niby? 04.06.09, 08:40
        z miesiąc zaledwie będzie jak go odwołano ze stanowiska ambasadora w Polsce. A
        teraz stoi na czele światowej organizacji żydowskiej. Więc prywatny to on nie
        jest właśnie.
        • andrzejg Re: jaka prywatna osoba niby? 04.06.09, 08:48
          jak najbardziej jest prywatny, choc gdzies tam działa.Czy ta
          organizacja jest jakąs agendą rządu Izraela? Niech z tympomysłem
          wyjdzie rząd Izraela... a tak mam nadzieje ,że nasze oszołomy będą
          trzymac się poglądu Bartoszewskiego i nie dadzą się oszołom z Izraela

          A.
          • perla Re: jaka prywatna osoba niby? 04.06.09, 09:02
            andrzejg napisał:

            > jak najbardziej jest prywatny, choc gdzies tam działa.Czy ta
            > organizacja jest jakąs agendą rządu Izraela?

            jeżeli to organizacja światowa jest, to raczej agendą rządu nie jest.
            Ale ciekawe jest, czy rząd Israela skomentuje wypowiedzi tego pana. smile))
            Bo przecież jeszcze w tym roku był przedstawicielem rządu Israela na Polskę. Ten
            pan Peleg jeszcze tym roku, Anno Domini 2009, chodził jako przedstawiciel
            israelskiego rządu na rauty, bankiety, spotkania, uroczystości, i mówił, że
            Polacy są git.
            A teraz ledwo wyjechał to zaraz wrzeszczy - złodzieje!!!
            To kiedy on był szczery właśnie?
        • pan.scan Rozumiem, musi być osobą publiczną 04.06.09, 08:56
          gdyż inaczej rozstrząsanie podobnych idiotyzmów straciłoby rację bytu. Od
          południa, kiedy pojawi się pierwsze okrąglactwo będziesz miał tego
          potwierdzenie, chyba że wcześniej rozpocznie to udowodniać pewien spamer z
          Wrocławia.
          • perla Re: Rozumiem, musi być osobą publiczną 04.06.09, 09:09
            ja Perła to sobie mogę mówić co chcę. Np. "niech Israel wypłaci odszkodowania za
            zbrodnie stalinowskie, gdyż części tych zbrodni dokonali ich późniejsi
            obywatele". I nikt takie absurdu by nie zauważył nawet. Bo jestem prywatną osobą.
            Ale gdybym przez 5 lat był ambasadorem w Israelu, który bym opuścił parę tygodni
            temu, a teraz stał na czele jakiejś organizacji światowej, to na pewno zauważono
            by taką wypowiedź.
            Prosta sprawa - niech rząd Israela wypowie się na ten temat i skomentuje słowa
            swojego niedawnego ambasadora, i będzie po sprawie. Ale spoko, rząd Israela
            głosu nie zabierze właśnie. smile))
            • pan.scan Napisz do rządu Izraela, 04.06.09, 09:30
              tyle mogę poradzić. Kaczyńskiego, również osoby publicznej nikt nie bierze
              poważnie zaś o jego akcjach wypowiadają się jedynie niemieccy publicyści.
          • rycho7 dla ustalenia uwagi 04.06.09, 09:12
            pan.scan napisał:

            > rozstrząsanie podobnych idiotyzmów straciłoby rację bytu.

            1. Odnosilem wrazenie, ze negowales istnienie tych idiotyzmow. Akcentuje wiec
            ten byt.

            2. Powtarzanie idiotyzmow wywola reakcje. Chocby idiotow z drugiej strony. Czuj
            sie ostrzezony dla realu. Ja przed dlugimi recamy Mossadu chronie sie z daleka
            od Ciebie. Nie bede sie czul winny, ze nie obronilem.

            3. Poniewaz wiecznie domagacie sie przeprosin wiec przepraszam. Przepraszam, ze
            osobicie nie wzialem udzialu w holocauscie ale za pozno sie urodzilem. Wyrazm
            wspolczucie, ze zajmowali sie tym paratcze.
            • perla Re: dla ustalenia uwagi 04.06.09, 09:18
              rycho7 napisał:

              > 2. Powtarzanie idiotyzmow wywola reakcje. Chocby idiotow z drugiej strony.

              nie z drugiej strony Rysiu, a na świecie, który nie zna szczegółów. Świat będzie
              rozumował jedno tylko - Polska jest winna Żydom miliardy właśnie.
              • rycho7 Re: dla ustalenia uwagi 04.06.09, 09:23
                perla napisał:

                > Świat będzie rozumował jedno tylko - Polska jest winna Żydom
                > miliardy właśnie.

                To budzi nadzieje, ze bin Laden uzna nas za sojusznikow i zaplaci nasze dlugi Al
                Kaidzie.

                Sadzisz swiat wedlug siebie. I wychodzi jak zwykle.
            • pan.scan Re: dla ustalenia uwagi 04.06.09, 09:27
              Musisz pozostać dalej ze swoim wrażeniem, czubie. I nie pisz do mnie o
              Mossadach, syjonistach i innych podobnych wytworach twojej chorej
              klawiatury. Jestem Polakiem i to lepszym od ciebie. O pokolenia.
              • rycho7 Re: dla ustalenia uwagi 04.06.09, 09:52
                pan.scan napisał:

                > Jestem Polakiem i to lepszym od ciebie.

                W to mi wygodniej nie watpic. Ja nigdy sie nie staralem o lepciejszosc mego
                polactwa. Bardziej sobie cenie ma europejskosc, wielokulturowosc,
                wielojezycznosc, wieloetnicznosc.

                > Musisz pozostać dalej ze swoim wrażeniem, czubie.

                To nienormalne psychicznie gdy ktos ma zbyt dobra pamiec czynow szabesgojow. Za
                to w lepszych czasach polactwo palilo na stosach. To se nevrati.

                > Mossadach, syjonistach i innych podobnych wytworach twojej chorej

                Alez ja doskonale znam zasade, ze Narod Wybrany jest niewidzialny, tajny. Nie ma
                Mossadu, nie ma syjonizmu, nie ma judzenia chama.srana.

                Jest samo dobro holocaustu.
              • dachs A syfilis jarkaczowy, najzacniejsze trafia głowy 04.06.09, 10:14
                pan.scan napisał:
                > Jestem Polakiem i to lepszym od ciebie. O pokolenia.

                A zaświadczenie od Gosiewskiego masz?
                • perla każdemu zdarza się poślizg 04.06.09, 10:20
                  tym bardziej, że z Rysiem trzeba łopatologicznie właśnie.
                  • dachs Re: każdemu zdarza się poślizg 04.06.09, 10:24
                    Ale żeby aż taki?
                    Ja rozumiałbym gdyby napisał, że jest od Rycha lepszym Żydem. Ale wypominać
                    Rychowi dziadka Obodrytę...?
                    smile
                    • rycho7 Re: każdemu zdarza się poślizg 04.06.09, 13:12
                      dachs napisał:

                      > Ale wypominać Rychowi dziadka Obodrytę...?

                      Ja unizenie prosze ale z konkretami. Chetnie bym uslyszal przynajmniej imie
                      przodka z okregu Bacs-Bodrog w serbskiej Wojewodinie. Nie da sie inaczej jak
                      przed rokiem 1597.

                      Nie obraze sie jak bedzie z Wehrmachtu lub nawet Gestapo. Une tam byli niezle
                      bandyty w wojennym rzemiosle.
                  • pan.scan Re: każdemu zdarza się poślizg 04.06.09, 10:25
                    Otóż to. Dla tego wała każdy, kto zna historię holocaustu nie mówiąc o
                    dotknięciu sprawy roszczeń mienia jest judkiem, syjonistą, agentem mossadu
                    itp. Abstrahuję od obraźliwej formy, w jakiej wielokrotnie do mnie pisał.
                    • rycho7 glos rozsadku w krakaniu wron 04.06.09, 13:21
                      pan.scan napisał:

                      > Dla tego wała każdy, kto zna historię holocaustu nie mówiąc o
                      > dotknięciu sprawy roszczeń mienia jest judkiem, syjonistą, agentem mossadu

                      Kraczesz w stadzie. Ja sie nabijam w Ciebie odnoszac sie do kakofonii krakania.
                      Nie zalapiesz sie u mnie na zaszczyt bycia agentem Mossadu. Co najwyzej
                      zalapujesz sie na przedszkolaka z piaskownicy straszacego dlugimi rekami
                      ziomali. Judzisz jak judki, to jest do sprawdzenia. Czy jestes judkiem jest mi
                      obojetne, mozesz byc nawet samym szabesgojem. A syjonista to zastanow sie sam
                      czy jestes czy masz jedynie takie ambicje jakie przejawiasz publicznie.

                      > Abstrahuję od obraźliwej formy, w jakiej wielokrotnie do mnie pisał.

                      Dostajesz to co Ci sie nalezy. Pilnie zapalasz swiece na stole szabesowym.
                      Obraza Cie to?
                    • rycho7 nobles obliz 04.06.09, 13:38
                      pan.scan napisał:

                      > kto zna historię holocaustu

                      Czy aby wlizc na te wyzsze polkie lowiectwa skor wystarczy opracowac
                      garbarnictwo zawszonego surowca?

                      Nigdy nie mialem ambicji propinacyjej stachanowszczyzny totez nie poswiacilem
                      sie wlasciwym studiom.
                  • rycho7 uwazaj aby lopata na pikelhaubie nie poszczerbila 04.06.09, 13:31
                    ... sie.

                    perla napisał:

                    > tym bardziej, że z Rysiem trzeba łopatologicznie właśnie.

                    Czy w tapicerstwie przydaje sie finezja? Wystarcza kafar?
              • cyniol Re: dla ustalenia uwagi 04.06.09, 12:43
                pan.scan napisał:

                Jestem Polakiem i to lepszym od ciebie. O pokolenia.

                smilesmilesmile
                >
              • cyniol Re: W Kanadzie tez przechodzi na skarb panstwa 04.06.09, 12:46
                oprocz wlasnosci Zydow, ale innych grup etnicznych jak najbardziej. Najpierw
                rzad sprawdza jednak dokladnie czy zmarly nie byl aby Zydemsmilesmilesmile
                • cyniol Re: W Kanadzie tez przechodzi na skarb panstwa 04.06.09, 12:49
                  cyniol napisał:

                  Najpierw
                  > rzad sprawdza jednak dokladnie czy zmarly nie byl aby Zydemsmilesmilesmile

                  Z mezczyznami to jest prosta sprawa. Troche dluzsza procedura z kobietami.
              • aaki scanik zalicza siebie pewnie do nadpolaków 04.06.09, 16:43
                on jest z tych lepszych big_grin
                mikrusie stuknij sie w łeb!!!!
                • marouder.eu Gigant sie odezwal, kurde:/ 04.06.09, 16:58
                  Scan jako jeden z nielicznych tu userow stara sie zawsze o to, by
                  tezy, jakie stawia mialy oparcie w faktach, nie zas obawach,
                  "intuicjach" czy innej mniemalogice dochtorku.
                  • rycho7 faktem jest przemilczenie faktow 04.06.09, 17:18
                    marouder.eu napisał:

                    > Scan jako jeden z nielicznych tu userow stara sie zawsze o to, by
                    > tezy, jakie stawia mialy oparcie w faktach, nie zas obawach,

                    Scan zostal przylapany na przemilczeniach.
                  • aaki Re: Gigant sie odezwal, kurde:/ 04.06.09, 19:53
                    piszesz to jeszcze tylko na klęczkach czy juz na leżąco?
                    ty też jestes jednym z tych "nielicznych"?
                    • marouder.eu Pacanie, jak moze zauwazyles, mnie nie bardzo chce 04.06.09, 21:55
                      ..sie Okraglactwu czegokolwiek dowodzic. Wysmiac, wkrecic was, pomanipulowac
                      wami, to tak, mialem z tego kiedys odrobine radochy, ale na Boga, nie z rozmowy
                      polegajacej na wysuwaniu i obronie hipotezuncertain ..wasze np. hipotezy maja ten
                      mankament, ze z zasady sa "samoobalajace sie", a argumentow merytorycznych za
                      przeciwnym punktem widzenia nie przyjmujecie..Scan zas, podejrzewam, pisze dla
                      anonimowego czytelnika Aquy i dla wlasnej satysfakcji, ze wykazuje wam wasze
                      nieuctwo oraz ordynarna niechec zywiona przez was dla prawdysmile
                      • aaki zauważyłem że... 04.06.09, 22:33
                        jestes podrzędnym szczekaczem. i tyle.
                      • cyniol Re: Pacanie, jak moze zauwazyles, mnie nie bardzo 05.06.09, 00:20
                        ..sie Erecowcom czegokolwiek dowodzic. Wysmiac, wkrecic was, pomanipulowac
                        wami, to tak, mialem z tego kiedys odrobine radochy, ale na Boga, nie z rozmowy
                        polegajacej na wysuwaniu i obronie hipotezuncertain ..wasze np. hipotezy maja ten
                        mankament, ze z zasady sa "samoobalajace sie", a argumentow merytorycznych za
                        przeciwnym punktem widzenia nie przyjmujecie..Okraglacy zas, podejrzewam, pisza dla
                        anonimowego czytelnika Aquy i dla wlasnej satysfakcji, ze wykazuje wam wasze
                        nieuctwo oraz ordynarna niechec zywiona przez was dla prawdysmile
                        • marouder.eu Samego siebie dystansujesz w glupocie, a to nie.. 05.06.09, 00:28
                          ..jest latwesmile
                          Brawka!
                          • cyniol Re: Samego siebie dystansujesz w glupocie, a to n 05.06.09, 05:35
                            Bog ukaral Zydow utrata zdolnosci rozpoznawania prawdy. Jest to kara za wyparcie
                            sie Mesjasza i zamordowanie go.
    • mirmilek bezczelnosc 04.06.09, 10:35
      polscy obywatele zydowskiego pochodzenia sa tak samo traktowani jak
      polscy obywatele polskiego pochodzenia, i kropka


      xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

      moze czuja, ze amerykanska krowa coraz mniej mleka daje?
      • falafel11 Re: bezczelnosc 04.06.09, 12:52
        mirmilek napisał:

        > polscy obywatele zydowskiego pochodzenia sa tak samo traktowani
        jak
        > polscy obywatele polskiego pochodzenia, i kropka

        E...tam specjalnie nie zwracja obywatelstwo P.R Zydom bylych
        obywateli..i ich potomstwu ..zeby potem mogli przywlaszczyc
        zydowskie majatki....twerdzac ze nie ma spadkobiercow....
        >
        >
        >
        >
        >
        >
        • snajper55 Re: bezczelnosc 04.06.09, 13:47
          falafel11 napisała:

          > mirmilek napisał:
          >
          > > polscy obywatele zydowskiego pochodzenia sa tak samo traktowani
          > jak
          > > polscy obywatele polskiego pochodzenia, i kropka
          >
          > E...tam specjalnie nie zwracja obywatelstwo P.R Zydom bylych
          > obywateli..i ich potomstwu ..zeby potem mogli przywlaszczyc
          > zydowskie majatki....twerdzac ze nie ma spadkobiercow....

          Obywatelstwo i narodowość w sprawach spadkowych nie ma znaczenia. A przynajmniej
          nie powinna mieć. Zawetowana ustawa reprywatyzacyjna pokazuje, że niektórzy
          takie kryteria mogą chcieć stosować.

          S.
    • cyniol Re: jeszcze nie tak dawno 04.06.09, 13:00
      forumowe judki i ich pietaszki w osobie pana.scana pialy na czesc Pelega, a
      teraz wyszlo zydlo z Pelegasmile
      • dana33 perliczkowaty...... 04.06.09, 14:21
        nudzi ci sie w czwartek?

        peleg moze mowic co chce.... dokladnie tak samo, jak ty....
        w polsce chyba istnieje prawo, tak samo jak w kazdym innym panstwie, nie? nie
        znam prawa polskiego dokladnie, tak samo jak nie znam prawa austriackiego czy
        israelskiego dokladnie... ale w kazdym z tych panstw prawo jest bardzo jasne,
        jesli chodzi o sprawy spadkowe...
        jesli mozesz udowodnic, ze masz prawo do spadku, to je dostaniesz...
        jesli ktos zmarl, zostal zamordowany, zginal w wypadku i nie pozostawil po sobie
        ani spadkobiercow, ani rodziny, ani zadnego testamentu mowiacego np o
        przekazaniu majatku na organizacje bezdomnych psow, to majatek ten przechodzi na
        wlasnosc panstwa....

        wg ciebie to co powiedzial peleg upowaznia ciebie do zwrotu:
        żydowski rasizm wypełza"?????? czy wobec tego moge napisac, ze
        "polska glupota wypelza"????
        czy jesli cyniol pisze: "forumowe judki i ich pietaszki", moge napisac o tobie,
        cyniolu i calej reszcie tej waszej grupki "forumowe
        polaczki i ich beznadziejnosc moralna"????

        w sumie, perliczkowaty, zal mi ciebie... zal mi kazdego upadlego moralnie homo
        ledwo sapiens...
        • rycho7 Misja ambasadorska 04.06.09, 16:19
          dana33 napisała:

          > peleg moze mowic co chce....
          > w polsce chyba istnieje prawo

          Peleg, ponoc, jest bylym ambasadorem Izraela w Polsce. Peleg wyraznie
          kwestionuje istniejace w Polsce prawo, analogiczne ponoc do prawa w Izraelu.
          Peleg jako byly ambasador moze jak chce reprezentowac izraelskie interesy. To
          jasne wiec, ze Izraelczycy lakna zaognienia stosunkow z Polakami. Misja
          ambasadorska.

          Po ch.j przysylaliscie takiego kretyna? Mamy za was sprawdzac funkcjonariuszy
          Narodu Wybranego?
    • pan.scan Przewidywalność. 04.06.09, 14:08
      Jest dokładnie tak, jak napisałem. Rysiu poszczekuje jak zawsze, ale za
      cholerę nikt normalny nie wie o co mu, oprócz wyzwisk, idzie. W nasze
      południe czyli amerykańskim świtem pokazał się na trawniku kanadyjski
      talmudysta, (którego "mądrość sobie cenisz")żeby zwyczajowo zostawić ślad
      swojego moczu. O 16 z minutami zagości strzyga17, potem margaryniarz z DE.
      Zapewne nawiedzi wątek feeelczer, może jeszcze basenowa44 z Auschwitz, na
      100 procent pokaże się spamer z Wrocławia.
      W odpowiedzi Izrael zrobi akcję "Płynny Ołów" i wszystko będzie jak co
      dzień.
      A kiedyś to fajne forum było.
      • rycho7 Re: Przewidywalność. 04.06.09, 16:14
        pan.scan napisał:

        > Jest dokładnie tak, jak napisałem. Rysiu poszczekuje jak zawsze, ale
        > za cholerę nikt normalny nie wie o co mu, oprócz wyzwisk, idzie.

        Wyjasnie powoli, glosno i wyraznie. Zawsze wystepujesz po stronie
        syjonistycznych prowokatorow. Popierasz takze bardzo szemrane akcyjki. W
        przypadku oszustwa 65 miliardow bagatelizowales, starales sie wmowic
        NIEISTNIENIE takiego zagadnienia. Twierdziles, ze to urojenia zoologicznych
        antysemitow. Teraz to "urojenie" firmuje byly ambasador Izraela w Polsce. Takie
        swolocze podsylaja nam Twoi mocodawcy. Pokazalem Twoja gola d.pe. A Ty jak
        zwykle judzisz, ze mam percepcje antysemity. Czekam na dalsze rzniecie glupa w
        temacie mojego zbyt trudnego przeslania.

        Krotko, matactwa syjonisty obnazone.
      • aaki Re: Przewidywalność. 04.06.09, 16:47
        lepszy-dalej szczekasz?
    • aaki peleg- łaskawca 04.06.09, 16:56
      "Polska nie powinna się jednak obawiać, że to zbyt obciąży jej budżet
      – płatność można rozłożyć na raty"

      jak widać całkiem ludzki pan i wcale nie polakożerca

      • vicky17 Re: peleg- łaskawca 04.06.09, 17:13
        aaki napisała:

        > "Polska nie powinna się jednak obawiać, że to zbyt obciąży jej budżet
        > – płatność można rozłożyć na raty"
        >
        > jak widać całkiem ludzki pan i wcale nie polakożerca
        >

        ludzki jak kazdy zydsmile e tam peleg nie jest pierwszym,ktory ma takie odloty..w
        koncu niejaki singer chcial tego samego,tylko bidaka wykopali bo sam okradal
        swoich i to na duza skale. jak widac te swiatowe organizacje potrzebuja mamony
        po zmarlych w holocauscie by nabija wlasna kase a jak sie krowe da doic na
        antysemityzmie to czemu niesmile
    • marksistowski przepijemy naszej babci domek mały..... 04.06.09, 22:01
      ..... aby zydowie go nie dostały. trala la la la la.
    • aaki peleg czasu w polsce nie zmarnował 04.06.09, 23:12
      choc wyglądał na faceta bez polotu

      blog.rp.pl/ziemkiewicz/2009/06/04/nieuzasadnione-zydowskie-roszczenia/
      • cyniol Re: peleg czasu w polsce nie zmarnował 05.06.09, 00:28
        Na pewno nie marnowal, ingerowal bezczelnie nawet w wewnetrzne sprawy panstwa
        polskiego.

        Chodzi o słynną wypowiedź ambasadora Davida Pelega o bojkocie polskiego
        ministra. Wziąwszy pod uwagę powyższe, nie sposób nie zadać sobie pytania, czy
        aby zarówno Polacy, jak Izraelczycy słowo „partnerstwo” pojmują w ten sam
        sposób. Z oczywistych względów warto dowiedzieć się, jak to pojęcie definiuje
        adresat mojego listu. Przypomnijmy jak wydarzenia sprzed roku skomentowali dwaj
        prominentni aktorzy naszej sceny politycznej.

        „Bojkotowanie jakichkolwiek ministrów obcego kraju jest całkowicie
        niedopuszczalne. Mam nadzieję, że nie jest to akcja zorganizowana przez
        kierownictwo państwa izraelskiego i przez rząd Izraela, tylko niemądra akcja
        lokalnego ambasadora. Izrael sam psuje sobie relacje z Polską, a relacje te
        miały bardzo duże szanse zrobić w najbliższych latach znacznie więcej dla
        Izraela niż dla Polski” (Jan Rokita)

        „Deklaracja ambasadora nie była potrzebna. Nie ułatwia ona realizacji stosunków
        polsko-izraelskich, które są bardzo dobre w wymiarze strategicznym i w wymiarze
        troski naszego państwa o dziedzictwo żydowskie, jako część naszej historii.
        Dobrze się stało, że Roman Giertych wziął udział w uroczystościach w Jedwabnem”
        (Marek Jurek).
        www.wiadomosci24.pl/artykul/polsko_zydowskie_watpliwosci_i_szanse_30070.html
      • sz0k Re: peleg czasu w polsce nie zmarnował 05.06.09, 10:17
        aaki napisała:

        > choc wyglądał na faceta bez polotu
        >
        > blog.rp.pl/ziemkiewicz/2009/06/04/nieuzasadnione-zydowskie-roszczenia/

        Cytat z linku:
        "To prawda, że w stosunkach z Żydami potrzeba dużej delikatności, (...)"

        A co oni, korwa ze szkła są?
        • rycho7 finezja pod chupa 05.06.09, 10:28
          sz0k napisał:

          > A co oni, korwa ze szkła są?

          Oni maja taka tradycje zeby w chusteczke i pod obcas. Bez gry wstepnej nielzia.
          Dlatego Adolf stworzyl getta dla gry wstepnej. Pelna finezja.
    • cyniol Re: Wlasciwie to nie ma co sie dziwic 05.06.09, 03:02
      skoro nawet o walizke sie procesujasmile



      Officials at Auschwitz also announced Thursday they have reached a settlement
      with the son of a Holocaust victim over a suitcase that had belonged to his
      father before he was murdered in the camp.

      Michel Levi-Leleu had demanded the return of the suitcase, which bears a tag
      with his father's name and former address: 86 Boul, Villette, Paris Pierre Levi.
      The Auschwitz museum, however, argued that the suitcase was a key part of its
      collection and belongs there.
    • cepekolodziej Re: „Polacy, oddajcie miliardy” 05.06.09, 07:24

      Tu o izraelskim prawie dot. własności i ograniczeniach możliwości
      odzyskiwania utraconych majątków przez właścicieli lub ich prawnych
      następców:

      en.wikipedia.org/wiki/Land_and_Property_laws_in_Israel
      Teksty ustawowych regulacji dot. majątków tzw. "nieobecnych
      właścicieli" (The 'Absentees Property Law') są dostępne w internecie,
      na rządowych stronach państwa Izrael.
      • szach0 Re: „Polacy, oddajcie miliardy” 05.06.09, 07:27
        ?
    • goldbaum Nie jest zle :-) 05.06.09, 10:35
      "Polska nie powinna się jednak obawiać, że to zbyt obciąży jej budżet – płatność
      można rozłożyć na raty." smile smile smile smile

      No i to jest swietne: "Wasz kraj stoi na stanowisku, że to byli polscy
      obywatele. Przypominam jednak, że ci ludzie nie zostali zamordowani przez
      Niemców jako Polacy, tylko właśnie jako Żydzi."

      Acha. Gdyby jacys Polacy zostali zabici przez np. Szwedow jako masoni i jacys
      masoni zalozyliby sobie pozniej panstwo masonskie to tez trzeba byloby im zaplacic.
    • tow.mittal a Niemcy? 05.06.09, 10:47
      no coz, Niemcy wyszli z II WS zwyciesko.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka