Dodaj do ulubionych

Chore jelita? Pomocy

01.06.14, 12:49
3 tygodnie temu skonczylam przyjmowac 2 antybiotyk (Roxithromycin) w przeciagu 2 m-cy. Od tego czasu mam codziennie böle brzucha, burczenie w jelitach, rozwolnienie i mdlosci. Co robic?
A.
Obserwuj wątek
    • delta661 Re: Chore jelita? Pomocy 30.06.14, 13:26
      To normalne, że przy antybiotykoterapii występują problemy z układem pokarmowym, ja też miewałam biegunki podczas leczenia. To jest związane z wybiciem przez antybiotyki również tych "dobrych" bakterii. Widocznie nie stosowałaś probiotyków, więc mikroflora jelit ucierpiała. Sprawdź czy nie masz grzybicy, bo to często efekt uboczny. Możesz zerknąć na te badanie www.genom.com.pl/grzybica-drozdzyca-kandydoza.html
    • tobi-sz5 Re: Chore jelita? Pomocy 01.08.14, 20:45
      Zawsze przy stosowaniu antybiotyków przez dłuższy czas mamy do czynienia z nadwyrężeniem mikroflory bakteryjnej jelit. Tak jak ktoś tutaj wcześniej wspomniał antybiotyki nie odróżniają złych i dobrych bakterii, wiec niszczą wszystkie, nawet te dobre, które odpowiedzialne są m.in za odporność organizmu. Zawsze po kuracji antybiotykowej lub w jej trakcie należy zażywać probiotyki naturalnego pochodzenia. Są to żywe kultury bakterii, te zdrowe i bezpieczne, które tworzą florę jelitową.

      Najlepsze w tym przypadku będzie zastosowanie nopalu, który pozwoli oczyścić jelita i odbudowanie flory za pomocą probiotyków: suplementyheleny.pl/nopalin/

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka