Dodaj do ulubionych

poezja na forum Jaslo!!!!

03.05.03, 17:27
Po doglebnym przeanalizowaniu kilku wersow (zainteresowanych odsylam do
zrodel - poezja wspolczesna w kilku watkach polityczno-spolecznych) autorstwa
ekscentryka podajacego sie za "Owce w Wielkim Miescie" musze dojsc do wniosku:

Podmiot liryczny (Owca) to:
-kobieta samotna, blisko czterdzistoletnia, wyemancypowana(wyrazne nawiazanie
w "nicku" do kultowego serialu tego przedzialu wiekowego; "Sex in The City"),

-obsesyjnie zainteresowana miloscia tzw."francuska" - "lizanie, ciagnianie" -
to wiadacy temat jej postow....

-bardzo higieniczna, z jej wierszy wieje nieuswiadomiony lek przed
zawladnieciem jej ciala przez pasozyty i ich formy neoteniczne (wszy, gnidy..)

Dalsza analiza po dostarczeniu wiekszej ilosci materialow.
Mysle, ze inni moga polemizowac z moimi odczuciami, gdyz jak na poezje
wysokich lotow przeystalo - interpretacji tyle, ile odbiorcow....
Obserwuj wątek
    • Gość: ciekawy czytelnik Re: poezja na forum Jaslo!!!! IP: *.krosno.cvx.ppp.tpnet.pl 03.05.03, 18:50
      Po czym poznać można, że to kobieta ?
      • owiec_w_wielkim_miescie Re: poezja na forum Jaslo!!!! 03.05.03, 20:14
        Gość portalu: ciekawy czytelnik napisał(a):

        > Po czym poznać można, że to kobieta ?

        czytelniku ciekawy, baaaa! włóż se ....do kawy baaaa!!!
        • duch_handzi dalsza interpretacja... 03.05.03, 21:52
          owiec_w_wielkim_miescie napisała:

          > czytelniku ciekawy, baaaa! włóż se ....do kawy baaaa!!!

          Nie tylko kobieta, ale i kobieta nerwowa (napady goraca okolomenopauzalne czy
          wahania hormonalne typowe dla nastolatek???):

          -nie odpowiada na pytanie, irytuje sie i "baaaczy" (moze chce byc tajemnicza?)
          -pojawia sie motyw kawy - byc moze to po wypiciu tego szatanskiego trunku z
          kofeina naszej Poetce zachcialo sie szalec i udawac Owieczke?

          Baaaa.......oto jest pytanie!!!!
      • duch_handzi zagadka podmiotu lirycznego 03.05.03, 21:39
        Gość portalu: ciekawy czytelnik napisał(a):

        > Po czym poznać można, że to kobieta ?

        Po pierwsze - po psychice: Owieczka wyjasniajac geneze swego powstania
        przyznala, ze jest tworem powstalym na "zgliszczach" forum Jaslo, wiec jest
        psychika slaba, ulomna, niezdecydowana...itd.Ktory facet placze widzac
        zniszczenia wojenne? Mezczyzni zabieraja sie za odbudowe, a kobiety tylko
        lamentuja, narzekaja i skamla ...No i kobietom czesciej "odbija"....

        Po drugie - po nicku: jest szalenie niemeski (no i ten dodatek..."w wielkim
        miescie" - zdradza wielbicielke seriali....)

        A zreszta....prawdziwa poezja krytyk sie nie boi!
        O ile sobie ktos przypomina, to Grzegorz Ciechowski(R.I.P) jako Ewa Omernik
        zebral wiele laurow za "niezwykle kobieca poezje".....(dziewczyna szamana i
        dobranoc za noc ...i tak dalej)

        ...wiec wlasciwie wszystko mi jedno....


        • Gość: lui Re: zagadka podmiotu lirycznego IP: *.gimsat.pl 03.05.03, 23:15
          ble
          • duch_handzi zagadka choroby LUI 04.05.03, 01:29
            Gość portalu: lui napisał(a):

            > ble

            Fajna jestes LUI...tylko lekko chorowita...

            "ble.." - zakrztusilas sie moze katarkiem splywajacym spod noska?????
            ...rozumiem: wiosna, pylki, katar sienny....

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka