lucja7
08.07.07, 08:34
I rozmawiajcie o tym co widzieliscie.
Wyrabia sie w ten sposob spojrzenie na swiat.
Ja w nocy z piatku na sobote widzialam ekspozycje Anselma Kiefera w paryskim
Grand Palais. Ci co znaja miejsce tej ogromnej przeszklonej hali moga sobie
wyobrazic trudnosc pokazania tam swej dzialalnosci malarskiej czy
rzezbiarskiej.
Myslalam tez o tym ze dzialalnosc tego faceta moze byc zrozumiala dla
Polakow. Podejscie i filozoficzne i forma jest dla mnie "typowo polska".
Brutalizm, ekspresjonizm, poezja, romantyzm, ruiny, kataklizm, smierc, sila
natury. Uzylabym takich rzeczownikow by okreslic dzialalnosc autora.
Wystawa ta byla dla mnie ogromnym przezyciem nocnym, z obecnoscia gwiezdnego
nieba widocznego przez szklany dach.
Anselm Kiefer jest artysta zydowskim urodzonym w Niemczech w roku 1945,
tworzacym we Francji.
Zna go ktos moze z tutejszego szanownego towarzystwa?