Dodaj do ulubionych

światła AR 156

25.06.07, 09:50
Mam następujący problem i proszę o pomoc.

Nie mam świateł długich (drogowych). Nie świecą te najbliżej środka samochodu.
Nie świeci kontrolka (ta o przepalonych żarówkach), bezpieczniki ok.
Po przełączeniu z mijania na długie, jest praktycznie bez zmian (może
minimalna różnica), ale pozostaje na świeceniu ze środkowego "okulara". Zegar
wskazuje, że świecą długie (niebieska kontrolka).
czemu nie przełącza mi na długie?
Obserwuj wątek
    • peeeteeer89 Re: światła AR 156 25.06.07, 16:24
      Stawiam na przełącznik zespolony... Padł mi kilka dni temu... Nowy 400zł,
      używany ~130zł... Jest jeszcze jedna możliwość... Naprawa w garażu... I już
      wszystko działa. Koszt... 4zł na piwko po skończonej robocie ;)
      • miczal_sz Re: światła AR 156 25.06.07, 16:27
        ło jezu, tylko nie kolejne 400PLN.
        Co to ten przełącznik zespolony i gdzie go szukać w samochodzie? Jak w garażu to
        zrobić?

Co mogę zweryfikować, tak aby diagnoza była szybsza? Proszę o podpowiedzi.
              • peeeteeer89 Re: światła AR 156 27.06.07, 10:07
                Jest troszkę zabawy. Ja dodatkowo odpinałem poduszkę, żeby wyciągnąć
                przełącznik. Odłączenie poduchy = błąd i czerwona kontrolka... Na razie tak
                jeżdżę i jest ok. Wszystko działa, mam nadzieję, że już tak zostanie :)
                • frogi_71 Re: światła AR 156 27.06.07, 11:04
                  Brawo!
                  Namówcie jeszcze kolegę na wymianę alternatora, koła pasowego i uszczelki pod
                  głowicą! Skoro kolega napisał że zapala mu się niebieska kontrolka długich to
                  przełącznik zespolony zapewne jest OK! należy raz jeszcze sprawdzić bezpieczniki
                  w skrzynce z lewej strony kierownicy z dołu, oraz posłuchać sobie czy słychać
                  cykanie przekaźnika świateł długich w momencie pociągania lewej manetki, nie
                  jestem pewien gdzie jest ten przekaźnik czy za skrzynką bezpieczników czy w
                  schowku (jest obok krótkich), gdy jest cisza to go wymień, gdy słychać to
                  sprawdź styki zamień z tym od krótkich, najlepiej to podjedź z problemem do
                  najbliższego elektryka samochodowego, diagnozę będziesz miał w 10 minut a
                  zapewne nie zbankrutujesz.
                  Kolego od zapalonej lampki airbagu, zapalenie tej kontrolki skutkuje ciężkimi
                  obrażeniami bądź śmiercią w razie wypadku bo poducha która spowodowała zapalenie
                  kontrolki nie zadziała. Aby nie narobić sobie kłopotów z kontrolką poduszek
                  wszelkie czynności przy obwodach poduch należy wykonywać przy odłączonym
                  akumulatorze!

Pozdrawiam
                  Grzegorz
                  • miczal_sz Re: światła AR 156 27.06.07, 13:06
                    Dzięki Frogi

Zdecydowanie zaniecham rozbierania połowy samochodu. Bezpieczniki sprawdzałem,
                    są ok. Poza tym, lewa i prawa jest chyba na odzielnym więc nie przewidywałem, że
                    nie działają jednocześnie - duży zbieg okoliczności.

Piotr, tak jak zauważył frogi, czy u ciebie też przełączało się (świeci lampka
                    od długich), a nie było efektu?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka