24.02.10, 15:52
W końcu wczoraj widziałem to 'dzieło'. Jak na przełom w rozrywce to ja sobie jeszcze poczekam na prawdziwy przełom/nową jakość. Efeky 3D fajne, ale bez przesady. Obywatel Kane to nie jest ;-)
Obserwuj wątek
    • plawski Re: Avatar 24.02.10, 16:05
      a ja wciąż do kina nie mogę dotrzeć...
    • kaqkaba Re: Avatar 24.02.10, 16:50
      Też widziałem.
      Efekty fajne, treść dla dzieci (no może nastolatków). Scenariusz
      przewidywalny aż do bólu.
      Oglądając miało się cały czas wrażenie, że scenariusz został
      napisany dla efektów a nie odwrotnie.
      Choć wychodząc z kina słyszałem opinie, że się niby ludziskom
      podobało. Ja to jednak wymagający jestem.

      > Obywatel Kane to nie jest ;-)
      Nie jest to nawet Forrest Gump (tam efekty też były epokowe).
      • franek-b Re: Avatar 24.02.10, 17:07

        > Oglądając miało się cały czas wrażenie, że scenariusz został
        > napisany dla efektów a nie odwrotnie.

        Bo tak było ewidentnie :-) Takie same wrażenie jak po seansie w Imaxie

        > Nie jest to nawet Forrest Gump (tam efekty też były epokowe).

        Forrest to jest Kino.

        Film może się podobać dla tych co liczy się forma a nie treść. Ja również lubię dobre komercyjne kino (jak ostatnie Bondy) więc nie jestem zboczonym snobem filmowym ;-)
    • edek40 Re: Avatar 24.02.10, 17:10
      Eeee. A co to byl za gosc ten Kane?

      Przyznam, ze mnie zniechecily do tego filmu juz reklamy. Ja jestem stary pryk i
      wole filmy za dusze lapiace, a nie po prostu oslepiajace oczy.
    • mariusz_d1 Re: Avatar 24.02.10, 17:46
      franek-b napisał:

      > W końcu wczoraj widziałem to 'dzieło'. Jak na przełom w rozrywce to ja sobie je
      > szcze poczekam na prawdziwy przełom/nową jakość. Efeky 3D fajne, ale bez przesa
      > dy. Obywatel Kane to nie jest ;-)
      >
      Też byłem, widziałem nawet mi sie podobał. Fakt nie nastawialem się Forresta
      Gumpa ani żadne inne ambitne kino. Może dlatego miałem inne podejście.
      A tak w ogóle to jak dla mnie Avatar jest wstępem do 3D w warunkach domowych.
      Akurat pracuje w firmie handlującej AGD i RTV i na półkach są już laptopy Acera
      3D, a w marcu mają być telewizory 3D.
      Tak więc Avatar, Alicja w Krainie czarów i inne tytuly to wstęp do kampanii
      marketingowej technologii 3D.
      • mariusz_d1 Re: Avatar 24.02.10, 17:48
        Acer Aspire 5738DG
        • mariusz_d1 Re: Avatar 24.02.10, 17:54
          Sony Bravia KDL-60LX900
          Obraz Full HD 3D – zupełnie nowy wymiar domowej rozrywki
          • plawski Re: Avatar 25.02.10, 09:19
            No to ja się wstrzymuję z kupnem TV...
      • franek-b Re: Avatar 24.02.10, 17:50

        > Tak więc Avatar, Alicja w Krainie czarów i inne tytuly to wstęp do kampanii
        > marketingowej technologii 3D.

        Ale widziałem zapowiedz Alicji i to zrobiło na mnie wrażenie! Efekty przewyższające te z avatara o niebo. Sceny komputerowe 'śmierdzą' na kilometr komputerem, i widać różnicę od scen kręconych z ludzmi i w prawdziwych dekoracjach.
    • winnix Re: Avatar 25.02.10, 08:58
      Ja tam się po Avatarze głębi nie spodziewałam, nie każdy film, musi
      zostawiać cię w stanie zadumy na dwa dni, z bólem duszy i rozterkami
      godnymi młodego Wertera. Oczekiwałam rozrywki i happy endu i
      dokładnie to dostałam, podobał mi się bardzo.

      Jedynie żałuję, że nie poszłam do Imaxa (biletów już nie było), bo w
      zwykłej sali trochę tracił według mnie. Dlatego jeszcze do Imaxa
      chcemy się wybrać.
      • franek-b Re: Avatar 25.02.10, 19:21
        > Ja tam się po Avatarze głębi nie spodziewałam, nie każdy film, musi
        > zostawiać cię w stanie zadumy na dwa dni, z bólem duszy i rozterkami
        > godnymi młodego Wertera. Oczekiwałam rozrywki i happy endu i
        > dokładnie to dostałam, podobał mi się bardzo.

        Ja się spodziewałem więcej po prostu. Niektórzy krytycy kipieli z zachwytu, opowieści o nowej erze kina rozrywkowego itd. Generalnie jako rozrywka jest ok i również nie narzekam.

        W kategorii nowa 'era rozrywki' to nowe Bondy, a w szczególności ostatni są dużo większym postępem w dziedzinie kina akcji.
        • winnix Re: Avatar 25.02.10, 21:38
          > Ja się spodziewałem więcej po prostu. Niektórzy krytycy kipieli z
          zachwytu, opo
          > wieści o nowej erze kina rozrywkowego itd.

          Wiesz, może to kwestia definicji? Ty myśląc o rozrywce myślałeś o
          wartkiej i ciekawej akcji, a ci co pieli, myśleli o efektach? Tak
          zgaduję, bo ja czytałam, że treść taka se, ale naprawdę zajebista
          robota grafików. I dokładnie tak było :)
    • sven_b Re: Avatar 25.02.10, 09:25
      Próbowałem zachęcić rodziców do pójścia. Długo bezskutecznie. W końcu im
      powiedziałem że temat jest na faktach. Zadziałało. Dostało mi się po uszach ale
      kupiłem im Baileys'a i ucichli.
      • franek-b Re: Avatar 25.02.10, 19:23
        Ja próbowałem namówić moją Matulę:-) ale jak usłyszała, że to fantastyka to podziękowała. Od lat toczę z nią spór (jako zagorzały zwolennik fantastyki), że M jak miłość to większa fantastyka niż Gwiezdne Wojny, ale nie daje się przekonać :-)
        • winnix Re: Avatar 25.02.10, 21:40
          > Ja próbowałem namówić moją Matulę:-) ale jak usłyszała, że to
          >fantastyka to podziękowała.

          Moja też nie przepada, ale uprzedziłam co i jak i stwierdziła, ze
          tyle się słyszy o tym filmie, że chciałaby zobaczyć, choćby po to,
          żeby być na bieżąco i mieć zdanie na temat. Zobaczyła, stwierdziła,
          że banalny, acz ładny i była zadowolona :)
    • wo_bi Re: Avatar 27.02.10, 21:43
      franek-b napisał:

      > W końcu wczoraj widziałem to 'dzieło'. Jak na przełom w rozrywce to ja sobie je
      > szcze poczekam na prawdziwy przełom/nową jakość. Efeky 3D fajne, ale bez przesa
      > dy.
      >

      Widzę, że mamy dokładnie takie samo zdanie na temat tego "dzieła". :)
    • tomek854 Re: Avatar 28.02.10, 01:39
      A ja właśnie obejrzałem Mikołajka. I nie mogę powiedzieć, ubawiłem się. A i
      klimat zachować im się udało :-)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka