Dodaj do ulubionych

Realia powyborcze.

21.11.14, 16:59
Myślę, że wszyscy są świadomi iż w drugiej turze wygra obecny burmistrz, ponieważ większość zwolenników PIS na Niego zagłosuję. Uważam, że już dzisiaj powinien "pierwszy garnitur" - przedstawicieli "Mieszkańców" i "Dla Zielonki" usiąść i rozmawiać na temat reformatorskich zmian w naszej Zielonce. Mają łącznie 10 radnych. Co o tym moi drodzy myślicie.
Obserwuj wątek
  • plooton Re: Realia powyborcze. 21.11.14, 19:12
   wsm54 napisał(a):

   Uważam, że już dzisiaj powinien "pierwszy garnitur" - przedstawicieli "Mieszkańców" i "Dla Zielonki" usiąść i rozmawiać na temat reformatorskich zmian w naszej Zielonce. Mają łącznie 10 radnych. Co o tym moi drodzy myślicie.

   ha ha ha. Ktoś ma parcie?
         • marek_k84 Re: Realia powyborcze. 22.11.14, 06:41
          nooo!
          Bo wiesz. Znów nie będą niczemu winni.
          Tak jak teraz. No bo co to 4 głosy...?
          Dawno powinni zmienić nazwę na:
          Dla Siebie, a jak przypadkiem coś "Dla Zielonki" to trudno....
          Takie Towarzystwo Wzajemnej Adoracji...
          • lech_zielenkiewicz Re: Realia powyborcze. 22.11.14, 09:07
           marek_k84 napisał:
           > nooo!
           > Bo wiesz. Znów nie będą niczemu winni.
           > Tak jak teraz. No bo co to 4 głosy...?
           > Dawno powinni zmienić nazwę na:
           > Dla Siebie, a jak przypadkiem coś "Dla Zielonki" to trudno....
           > Takie Towarzystwo Wzajemnej Adoracji...

           Już kiedyś napisałem, krytykowanie schowanym za ekranem komputerowym nie jest dużym wyzwaniem, a działanie w realu jest za razem zgodą na czyjąś ocenę, odpowiedz sobie z czego jest większy pożytek. Jeżeli nasz fundusz stypendialny jest takim przypadkiem, to życzę Ci również takiego Towarzystwa Wzajemnej Adoracji.
           • wsm54 Re: Realia powyborcze. 22.11.14, 10:24
            Powyższy fundusz choć w skali symbolicznej ( 10% od 2 radnych około 350 zł.) jest faktem.
            Dzisiaj mamy nowe realia i "Mieszkańcy" zaproponują obniżenie wysokich diet radnych o 30%.
            Pytanie - czy "Dla Zielonki" poprze tę uchwałę, która da 100 tyś. zł. oszczędności w skali roku ?.
           • marek_k84 Re: Realia powyborcze. 22.11.14, 19:35
            widzisz... ja ani nie kandyduję ani nie jestem niczyim pełnymnocnikiem ani nawet nikogo nie popieram. Tym samym nie odczuwam potrzeby poddawania się osądowi szanownej publiczności. W przeciwieństwie do nDZ i miłujących to TWA. Więc skończ na zarzuty i pytania reagować "a w Ameryce biją murzynów" bo tylko udowadniasz prawdziwość zarzutów o to, że nie o dobro wspólne wam biega, lecz o dobro wasze...
   • mariomarines Re: Realia powyborcze. 24.11.14, 10:23
    wsm54 napisał(a):

    > "Parcie" to jest takie,żeby tych co rządzili "wyrzucić na śmietnik historii".
    Tak, na śmietnik historii, tylko ty powinieneś być tam pierwszy, mącicieli i tzw. mądrali mamy w mieście dużo.
   • wsm54 Re: Realia powyborcze. 22.11.14, 19:34
    Poczekajmy do pierwszej sesji. Na sztandarach było - diety 30% w dół, pensja burmistrza - 25% w dół.
    Jeżeli to nie będzie zrealizowane to będzie oznaczało że "Mieszkańcy" oszukali mieszkańców i że to był swoisty "skok na kasę". Po czterech latach zostanie z nich "puch marny". Zielonka - niestety kolejne cztery lata uwstecznienia.
   • jakubczakmarek Re: Realia powyborcze. 22.11.14, 20:01
    Jeżeli to prawda, to oszukali mieszkańców. A Iwandowski juz pogrzebał swoją efektownie rozpoczetą karierę polityczną. I racja przez 4 lata bryndza, co widać juz w przygotowanym przez Dudzika budżecie na 2014. A szkoda, bo moim zdaniem jakby się skrzykneli razem Mieszkańcy i DZ i PiS i ci co nie weszli do rady, to by pogonili Dudzika.
    • po-wiatowy Re: Realia powyborcze. 22.11.14, 21:50
     jakubczakmarek napisał(a):

     > Jeżeli to prawda, to oszukali mieszkańców. A Iwandowski juz pogrzebał swoją efe
     > ktownie rozpoczetą karierę polityczną. I racja przez 4 lata bryndza, co widać j
     > uz w przygotowanym przez Dudzika budżecie na 2014. A szkoda, bo moim zdaniem ja
     > kby się skrzykneli razem Mieszkańcy i DZ i PiS i ci co nie weszli do rady, to b
     > y pogonili Dudzika.


     Niech by spróbowali !
     • lech_zielenkiewicz Re: Realia powyborcze. 22.11.14, 22:26
      "Powyższy fundusz choć w skali symbolicznej ( 10% od 2 radnych około 350 zł.) jest faktem.
      Dzisiaj mamy nowe realia i "Mieszkańcy" zaproponują obniżenie wysokich diet radnych o 30%.Pytanie - czy "Dla Zielonki" poprze tę uchwałę, która da 100 tyś. zł. oszczędności w skali roku ?."

      Panie Władysławie! Niestety nie docenił Pan nas, fundatorami stypendiów są również inni donatorzy i z tegorocznymi stypendiami ufundowaliśmy już 20 stypendiów po 1000zł. Co do innych dywagacji, nie będę się odnosił, forum jest raczej dobrą platformą do spekulacji i dyskusji niż do podejmowania istotnych decyzji. Pozdrawiam serdecznie!
  • dabrowa51 Re: Realia powyborcze. 23.11.14, 13:52
   A może by tak w Zielonce zamiast wyborów przeprowadzać takie turnieje "rycerskie" na głównym placu. Miejsce w Ratuszu zajmuje ten kto wygrywa taki turniej. Radę Miasta wybiera wówczas sobie sam, prawem silniejszego ? ...
  • jedynyjaku Re: Realia powyborcze. 24.11.14, 23:10
   Panowie, jak tak wygladaja nasze realia wyborcze, to kiepsko z nami, wyborcami, pax miedzy zielonkowianami. Moze bysmy sie na piwo w Cubanie spotkali jeszcze przed Swietami? Powolamy spoleczna Rade Kontroli Radnych i Burmistrza? ;))

   a tak serio: jak dawalem temu nieraz wyraz (:)) nie lubie dz, ale akurat fakt przeznaczania 100 zlotych (nie myle sie?) ze swojej diety przez dwojke radnych dz oceniam pozytywnie,

   jak pisalem w innym watku dotyczacym p. P.Wyszynskiego: obrzucasz goscia blotem, to wykaz, ze jestes lepszy spolecznik i zbierzesz na cel charytatywny nie 5 tys. zl jak on, tylko 10 albo 15 tys. zl, tutaj podobnie: jak radni przeznaczaja za malo, to przeznacz wiecej, wtedy krytykuj
   • lech_zielenkiewicz Re: Realia powyborcze. 24.11.14, 23:47
    Małe sprostowanie, należy rozróżnić działania okazjonalne od wieloletnich, fundusz stypendialny nie jest zasilany tylko z wpłat naszych radnych, do tej pory zostało ufundowanych 20 stypendiów po 1000zł. Każde działanie "Pro Publico Bono" jest godne pochwały i przebijanie się kto ile zebrał jest niestosowne. Lubić nas nie musisz, wystarczy uczciwa ocena, piwo jak najbardziej możliwe.
  • marek_k84 Re: Realia powyborcze. 25.11.14, 06:39
   i o czym to świadczy?
   O tym, że jesteś gotów na wszystko gdy coś nie po twojej myśli. Jakby dać ci władzę to przebiłbyś klasyków skoro już teraz chce ci się szperać i szukać. A wystarczyło na forum Zielonki. Na tym forum. Są tu wpisy z pełnym podpisem.
   Nie dość, że słoma to jeszcze ubeckie metody...
   Robis "niezły" PR swojemu TWA. Może brunatne koszule już pora byś wyjął?
   Szkoda tylko, że ramiona krzyża harcerskiego zaginasz...
  • lech_zielenkiewicz Re: Realia powyborcze. 25.11.14, 08:26
   marek_k84 25.11.14, 06:39
   napisał:
   i o czym to świadczy?
   O tym, że jesteś gotów na wszystko gdy coś nie po twojej myśli. Jakby dać ci władzę to przebiłbyś klasyków skoro już teraz chce ci się szperać i szukać. A wystarczyło na forum Zielonki. Na tym forum. Są tu wpisy z pełnym podpisem.
   Nie dość, że słoma to jeszcze ubeckie metody...
   Robis "niezły" PR swojemu TWA. Może brunatne koszule już pora byś wyjął?
   Szkoda tylko, że ramiona krzyża harcerskiego zaginasz...

   Próbuję ci uświadomić, że anonimowość nie może rodzić bezkarności, mogę się nie zgadzać z czym piszesz, ale nie mogę nie reagować kiedy po prostacku obrażasz, czego przykładem min. jest tekst powyżej. Mam nadzieję, że jako człowiek inteligentny wyciągniesz odpowiednie wnioski i doświadczenia. Ujawnieniem twojego imienia i nazwiska nie straszę, tylko przywołuję do elementarnego przyzwoitego zachowania, obiecuję również że nasze osobiste spotkanie nie będzie należało do przyjemnych. A teraz wątek osobisty dotyczący harcerstwa, twoja droga wiodła przez HSPS* moja od czerwonego ZHP do KIHAM**.

   * pl.wikipedia.org/wiki/Harcerska_S%C5%82u%C5%BCba_Polsce_Socjalistycznej
   **pl.wikipedia.org/wiki/Kr%C4%85g_Instruktor%C3%B3w_Harcerskich_im._Andrzeja_Ma%C5%82kowskiego
   • marek_k84 Re: Realia powyborcze. 25.11.14, 08:51
    ciągle straszysz. Ale mi to dynda. A to co ja piszę jest oparte na twoich tekstach. Sam spriwadzasz poetykę bojówkarsko-knajacką.
    Zapewniam cię, w twoich wypowiedziach jest tyle §§§, że moich nie trzeba.
    A co do osibistych. To skąd idziemy jest ważne, lecz to gdzie idziemy jest ważniejsze. Ty prosto tam gdzie palą książki i zamykają niepokornych...
    • marek_k84 Re: Realia powyborcze. 25.11.14, 09:00
     i kontynuując.
     Moje nazwisko nie wymaga ujawnienia bo wystarczy przejrzeć to forum jeśli się chce i się je znajdzie. Więc cała twa furia jest tylko dowodem zaćmienia, które dopadło cię w "powyborczych realiach". Znów was wykolegują. Mieszkańcy blatują się ze Wspólnotą, a nDZ będzie mogło się tylko oblizać.
     I znów pozostaniesz jedynie recenzentem wydarzeń, a ty marzysz o władzy. To w każdym twoim słowie przebija aż nazbyt dobitnie. Dać ci jednak władzę to właśnie pozwolić na to co pokazałeś w tym wątku. Próby straszenia, grzebanie w życiorysach, insynuacje, i zwykłe kłamstwa...
     A gdy coś się nie uda... to... "to nie my, nas było tylko 2/4"... Pamiętaj, ze Jaruzelskiego wybrano na urząd jednym głosem... Czasem JEDEN głos oznaczał życie lub śmierć.... A nDZ miał dwa a teraz cztery... To o PIĘĆ za dużo....


     Przerabialiśmy to już niejednokrotnie i tego nie potrzeba więcej.
     • 1234alex Re: Realia powyborcze. 25.11.14, 10:20
      Panowie, dajcie na luz. O władzy to marzą i Dudzik i Iwandowski, dlatego się dogadali. I razem sobie porządzą z Grodzkim.
      Pan Zielenkiewicz bardzo dużo zrobił i robi dla miasta i jakoś brak władzy mu w tym nie przeszkodził, i w tym mu marek_84 do pięt nie dorasta, bo jakby się miał czym pochwalić to by napisał. Dlatego nie rozumiem tych pyskówek marka-84 - jakiś kompleks czy co?

      • marek_k84 Re: Realia powyborcze. 25.11.14, 10:52
       1234alex napisała:


       > Pan Zielenkiewicz bardzo dużo zrobił i robi dla miasta i jakoś brak władzy mu w
       > tym nie przeszkodził

       i niech tak zostanie...
       , i w tym mu marek_84 do pięt nie dorasta, bo jakby się miał czym pochwalić to by napisał.


       a czy muszę dorastać? Czy ja muszę coś robić dla kogoś lub czegoś? Przecież nie startuję nigdzie. Owszem chlubnym jest działać dla dobra ogółu. I to jak. Nie oznacza to, że ma sie kwalifikacje do sprawowania jakiejkolwiek władzy. Czasem nawet wręcz przeciwnie. Gdyby DZ skupiło sie na działaniu, to ja bym słowa o nich nie napisał. Ale bardziej niestety skupia się na mąceniu dla władzy...

       Dlatego nie rozumiem tych pyskówek marka-84 - jakiś kompleks czy co?
       Widać mało rozumiesz... Ja po prostu nie chcę by wpływa na wladzę mieli ludzie, którym nie ufam. I mam ku temu powody. Na tym forum jest ich aż nadto. W dokonaniach "dwójki" nicniemogących też...
       >
  • orawa81 Re: Realia powyborcze. 25.11.14, 11:59
   Panowie basta! Wymieńcie się mailami, albo załóżcie wątek pt. "pyskówka" i tam piszcie swoje opinie nt. adwersarzy. Polityka gorący temat - wiem, ale prywatne wycieczki są słabe i tyle.
   • lech_zielenkiewicz Re: Realia powyborcze. 26.11.14, 09:11
    orawa81 napisał(a):
    > Panowie basta! Wymieńcie się mailami, albo załóżcie wątek pt. "pyskówka" i tam
    > piszcie swoje opinie nt. adwersarzy. Polityka gorący temat - wiem, ale prywatne
    > wycieczki są słabe i tyle.

    Wczytaj się głębiej w problem naszej sporu i wtedy oceń, jeżeli ktoś obrażą musi liczyć się z reakcją, zgadzam się z opinią, że czytanie tego nie jest estetyczne, ale jakoś nie oceniasz czy jest tam napisana prawda czy fałsz. Ciekaw jestem Twojej reakcji, jeżeli bo te posty dotyczyło Ciebie osobiście?
    • orawa81 Re: Realia powyborcze. 26.11.14, 10:54
     > Wczytaj się głębiej w problem naszej sporu i wtedy oceń, jeżeli ktoś obrażą mus
     > i liczyć się z reakcją, zgadzam się z opinią, że czytanie tego nie jest estetyc
     > zne, ale jakoś nie oceniasz czy jest tam napisana prawda czy fałsz. Ciekaw jest
     > em Twojej reakcji, jeżeli bo te posty dotyczyło Ciebie osobiście?

     Wczytałam i zgadzam się z Tobą, że zostałeś obrażony. I rozumiem Twoją wściekłość, ale o ile krótka wymiana zdań jest ok, o tyle jeśli widać, że nie prowadzi do niczego to należy ją przerwać i tyle. Wielokrotnie byłam w sytuacji gdy mnie niemerytorycznie krytykowano, czy wręcz obrażano. I co? I po jednej, dwóch odpowiedziach, olewałam sprawę bo w przedszkolu nr 4 w Zielonce ;) nauczyli mnie, że mądry głupiemu ustępuje i ja się tego trzymam.
     • po-wiatowy Re: Realia powyborcze. 26.11.14, 12:02
      A mnie zastanawia jedna rzecz. Jak nieraz, bywało, ostro polemizowałem z @#$%% typu karo czy sułtanek co cenzor automatycznie i prawe natychmiast wywalał moje posty w kosmos...

      Tu od kilku dni użytkownicy skaczą sobie do gardeł, mareczek przechodzi samego siebie i co.....i nic.
      Cenzura na urlopie...?

      No chyba, że nasz mareczek też jest adminem, o co już kiedyś zacząłem go podejrzewać ?i
      • maria512 Re: Realia powyborcze. 26.11.14, 14:11
       Marek 84 obraza wszystkich,mnie swego czasu tez krytykowal za chaos w pisaniu postow ,ze niby nie umiem.Pan Umie wszystko,lekcewazy przeciwnika i to forum,jest frustratem stracencem.Niby mu nie zalezy na wladzy a zalezy,ujada jak nie powiem kto . Nie obrazaj czlowieku i nie zabieraj miejsca na forum,radze .Albo startuj w wyborach i se ujawnij ktos zacz.
       • lech_zielenkiewicz Re: Realia powyborcze. 26.11.14, 15:41
        Proponuję zakończyć temat sporu "marek_k84" v "lech_zielenkiewicz", nastąpiła ugoda, "marek_k84" przestaje pisać pod tym nckiem na forum, a ja za niewyparzoną klawiaturę dostałem zakaz pisania przez cały grudzień. Info dla "orawa81" chodziłem do przedszkola przy ulicy Lipowej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka