Dodaj do ulubionych

Ulica Strachu część 1: 1994

08.07.21, 11:00
Jeśli chodzi o filmowe adaptacje powieści grozy, to niekwestionowanym liderem w tej kategorii zdaje się być Stephen King. Co roku mamy wysyp tytułów opartych na jego twórczości. W ostatnim czasie pojawiło się jednak sporo informacji dotyczących ekranizacji innego, mniej uznanego autora młodzieżowych horrorów. Na Netflix miała właśnie miejsce premiera pierwszej części trylogii Ulica Strachu, która oryginalnie wyszła spod pióra R. L. Stine’a.

Miasteczko Shadyside to amerykańska stolica zbrodni. Brutalne morderstwa są tutaj na porządku dziennym, co nie zmienia faktu, że wciąż mieszkają tam praworządni obywatele. Kompletnym przeciwieństwem tego miejsca jest sąsiadujące z nim miasteczko Sunnyvale, będące jednym z najpopularniejszych i najpogodniejszych miejsc w kraju. Gdy dochodzi do kolejnego mordu, z początku niewiele osób się tym przejmuje. Nie mija jednak wiele czasu, a my przekonujemy się, że nie było to zwykłe przestępstwo. Zaczynają się dziać dziwne i mocno zaskakujące rzeczy.

Sama historia zaczyna się właśnie od mocno brutalnego morderstwa, do którego dochodzi w centrum handlowym. Miejscowa młodzież niespecjalnie się tym przejmuje, a wręcz stroi sobie żarty, a niektórzy mówią o klątwie wiedźmy Sarah Fier. Jednak kto normalny uwierzyłby w istnienie klątwy? Tym bardziej w mieście, w którym zabójstwa przydarzają się zapewne częściej niż kichnięcie przeciętnej osoby. Nie oznacza to jednak braku napięcia między Sunnyvale a Shadyside.

Główni bohaterowie filmu to grupka uczniów ze szkoły we wspomnianym Shadyside. Deena, która przeżywa zerwanie z dziewczyną Sam, jej nerdowaty brat Josh, kradnący połączenie internetowe od sąsiada oraz dwójka jej przyjaciół – zwariowany Simon oraz prymuska Kate – którzy w wolnym czasie dorabiają rozprowadzając narkotyki. Nastolatkowie wplątują się w jedną, wielką masakrę związaną właśnie z klątwą wiedźmy, która okazuje się prawdziwa.

Cała recenzja na:

popkulturowykociolek.pl/recenzja-filmu-ulica-strachu-czesc-1-1994/
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka