clio100 Re: WSZYSTKO O JEANINE - pytajcie i radzcie 20.03.07, 22:30 Witam . Od pewnego czasu biorę tabletki Jeanine. Przepisał mi je lekarz na podstawie badania krwi. Bierze się je przez 21 dni potem robi się 7 dni przerwy podczas których występuje nie miesiączka a tzw \'krwawienie z odstawienia\'. Mam wątpliwości....Gdybym jednak z jakichś przyczyn mimo prawidłowego zazywania tabletek zaszła w ciążę ,to czy to krwawienie tez by wystapiło? Czy nie? Odpowiedz Link
zosiaczek25 Re: WSZYSTKO O JEANINE - pytajcie i radzcie 21.03.07, 12:12 Nigdy, przenigdy mimo PRAWIDLOWEGO zazywania pigulek anty nie zajdziesz w ciaze. Powod jest prosty, aby zajsc w ciaze, musisz miec owulacje. Jesli PRAWIDLOWO zazywasz pigulki, owulacja zostaje zatrzymana. Nie ma wiec jajeczka, z ktorym moglby sie polaczyc plemnik- ergo, nie ma najmniejszej szansy zajscia w ciaze. Ale, jeszcze raz, pod warunkiem, ze bierzesz pigulki PRAWIDLOWO. Czyli, m.in: zawsze o tej samej godzinie (chociaz godzina spoznienia a nawet dwie, nie robia roznicy, ale wolalabym nie robic z tego reguly), nie spozniasz sie z zazyciem pigulki wiecej niz 12 godzin (przynajmniej tak jest napisane na ulotce moich), nie wymiotujesz, nie masz biegunki (bo naturalnie, wymiotujac, pozbywasz sie pigulki), nie bierzesz lekow, ktore moga zaklocac dzialanie pigulki. A jesli zdarzy sie tak, ze zapomnisz o pigulce, zwymiotujesz, czy bierzesz leki, zawsze dodatkowo na wszelki wypadek nalezy sie zabezpieczyc prezerwatywa na przyklad. Jesli o tym wszytskim pamietasz, nie ma prawa do niczego dojsc. Slyszalam rozne wykrety mlodych dziewczyn, ktore zachodzily w ciaze, "pomimo" zazywania pigulek. Potem okazywalo sie, ze albo specjalnie nie braly, zeby zajsc w ciaze ze swoim facetem, z jakiegokolwiek powodu, lub braly pigulki niezgodnie ze sposobem zastosowania. Ja od 5 lat biore rozne pigulki. Moje siostry biora pigulki jeszcze dluzej i zadnej z nas nie zdazylo sie w tym czasie zajsc w ciaze. Odpowiedz Link
konsultantka11111 Re: WSZYSTKO O JEANINE - pytajcie i radzcie 12.08.07, 14:44 Biore 2 lata i jestem zadowolona. Odpowiedz Link
turzyca ku.kami 16.09.07, 14:26 recepte moze wypisac Ci dowolny lekarz, takze na ostrym dyzurze. Odpowiedz Link
ku.kami Re: ku.kami 16.09.07, 14:43 no właśnie lekarz pierwszego kontaktu nie może i w tym jest problem. Odpowiedz Link
domalka1710 Re: ku.kami 23.09.07, 15:07 Ja brałam tabsy jakieś ponad cztery lata w tyn 2 lata Jeanine.Czułam sie świetnie żadnych dolegliwości.Teraz gdzy chcemy juz mieć dziecko odstawiłam i mija dwa miesiące a ja nie mam okresu, wiec z tym jest lipa bo z ciąży nici aile czekać na naturalną miesiączke?Poza tym po odstawienu w ciągu miesiąca przytyłam 5 kg (straszne) cera sie pogorszyła czego nie było przed rozpoczeńciem ich brania, no i włosy wypadaja.Troche zaczynam sie niepokoić i zrażać do tabletek anty z zawsze byłam ich zwolenniczką.Gdyby nie to że chcemy mieć dziecko to wróciłabym z powrotem do nich bo jak brałam to sama siebie bardziej wolałam i mogłam patrzeć w lustro. Odpowiedz Link
turzyca Re: ku.kami 25.01.08, 11:52 Przegapilam odpowiedz ku.kami w swoim czasie, ale zeby byla jasnosc dopisze - kazdy lekarz ma prawo wystawic kazda recepte. Jesli wiec pacjentka bierze stale jakis lek i jej sie wlasnie konczy, a odwiedza okuliste, to moze go poprosic o ten lek, a nie musi dodatkowo na gwalt sie umawiac do laryngologa/ginekologa/hepatologa czy co tam. I mowie to na podstawie doswiadczen wlasnych i zgodnych oswiadczen lekarzy. Odpowiedz Link
maggiesl Re: WSZYSTKO O JEANINE - pytajcie i radzcie 25.01.08, 10:41 ja mialam po jeanine straszne przejscia. libido = 0, migreny, infekcja połączona z nadżerkami aż wkońcu krwawienie. wykupiłam już kolejne 2 opakowania ale postanowiłam je odstawić (za radą lekarza). potem przez 3 miesiące włosy wypadały mi garściami a i cerze lepiej nie mówić. minęło już pół roku a ja dalej mam burzę hormonów. Odpowiedz Link
mala_mujer Re: WSZYSTKO O JEANINE - Laktoza 19.02.08, 16:18 czy któraś z was ma może ulotkę pod ręką? czy tam jest napisane, że Jeanine zawiera laktozę? ja właśnie kończę Yasminelle, która mi bardzo nie służy i może to być wina laktozy, na którą jestem lekko uczulona, a Jeanine jeszcze nie wykupiłam Odpowiedz Link
ewik1976 Re: WSZYSTKO O JEANINE - Laktoza 18.03.08, 00:30 Mam ulotkę pod ręką Skład leku: Substancje czynne 0,03mg etynyloestradiolu i 2,00 mg zmikronizozowanego dienogestu Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, powidonn K 25, żelatyna, talk, stearynian magnezu, sacharoza, syrop glukozowy, makrogol 35 000, węglan wapnia, dwutlenek tytanu, wosk Carnauba. ............................................................. Filozofią zwykło się nazywać żałosne i śmieszne próby zrozumienia Natury, podejmowane przez ludzi.To tak jak gdyby burak dochodził przyczyn i skutków swojego istnienia, nazywając wynik przemyśleń odwiecznym i tajemniczym Konfliktem Bulwy i Naci, a deszcz uznał za Nieodgadnioną Moc Sprawczą. Odpowiedz Link
aniaosinskapiotrow Re: WSZYSTKO O JEANINE - Laktoza 21.03.16, 12:24 tak ona zawiera laktoze Odpowiedz Link
mala8866 Pytanie 05.04.08, 14:01 Mam pytanie, biorę Jeanine(21 tabletek w opakowaniu)jedna tabletka mi się pokruszyła, czyli w opakowaniu zostało mi 20 tabletek.Czy jeśli wezmę te 20 tabletek(oczywiście wiem,że wtedy szybciej muszę wziąć tabletkę z kolejnego opakowania i cykl mi się przesunie o 1 dzień)to nic się nie stanie?czy będzie to normalne dla organizmu i nie będę miała później kłopotów?Proszę o odpowiedź.dziekuję. Odpowiedz Link
turzyca Re: Pytanie 06.04.08, 01:29 Ginekolog, specjalista od antykoncepcji, zapytany w tej sprawie stwierdzil, ze lepiej nie brac mniej niz 21 tabletek. Mozna np zrezygnowac z przerwy albo przedluzyc opakowanie. Odpowiedz Link
kerry_weaver przejście z Yasmin na Jeanine 29.04.08, 00:37 Zmieniam tabletki - po 3 latach na Yasmin pogorszyła mi się cera a krwawienia stały się bardzo obfite (jakbym wcale nie brała tabletek). Ginekolog zapisała Jeanine. Pytanie, czy ktoś się przestawiał z Yasmin na Jeanine i z jakim skutkiem? Podobno to ta sama "generacja" i podobny skład, ja jak dotąd brałam też Cilest i Logest, na wszystkie z początku bardzo dobrze reaguję, problemy pojawiają się po paru latach. Odpowiedz Link
olka177k Re: WSZYSTKO O JEANINE - pytajcie i radzcie 15.09.08, 11:15 Od tygodnia zazywam Jeanine,musze przyznac,ze nie mam zadnych skutkow ubocznych.Czuje sie tak jakbym nie przyjmowala zadnych tabletek. To sa pierwsze tabletki aty.ktore postanowilam zaczac przyjmowac. Mam pytanie dziewczyny,czy podczas tych 7dni przerwy czyli odstawienia tabletek mozna szalec w lozku do woli? Bo mam jakies obawy jak pomysle o wspolzyciu wlasnie w tym czasie,w ktorym nalezy odstawic tabletki. DZiekuje WAM z gory za odpowiedz,bede wdzieczna.Pozdrawiam Odpowiedz Link
turzyca Re: WSZYSTKO O JEANINE - pytajcie i radzcie 15.09.08, 11:42 Efekt antykoncepcyjny jest zachowany, jesli po przerwie rozpoczniesz kolejne opakowanie i nie bedziesz przedluzac przerwy (skracac mozesz, byle nie za bardzo). Odpowiedz Link
karinthy Warszawa - apteka - Jeanine po 31,40!! 24.11.08, 21:59 Lejdis, znalazłam dziś Jeanine po 31,40zł! Apteka w budynku przychodni rejonowej na ul. Kochanowskiego 19 (Żoliborz). Zawsze kupowałam tam Yasmin (po ok. 30,00zł), potem zapomniałam o tej aptece, bo było mi nie po drodze, i dziś zdesperowana po poszukiwaniach Jeanine w jakiejś ludzkiej cenie, przypomniałam sobie o niej, bo przejeżdżałam obok. I taka miła niespodzianka Pani na moje zdziwienie powiedziała, że "leki z tej grupy zawsze mają w dobrych cenach", tak więc polecam!! Odpowiedz Link
olka981 Re: WSZYSTKO O JEANINE - pytajcie i radzcie 06.08.09, 08:15 zaczelam brac te tabletki po microgynon po ktorym mnie bolala glowa i teraz mi nie dobrze mdli mnie czy to przejdzie ? wzielam 4 tabletke musze brac ze wzgledu na endometrioze . glowa mnie nie boli czy czekac czy moze byc gorzej ? Odpowiedz Link
aniaosinskapiotrow Re: WSZYSTKO O JEANINE - pytajcie i radzcie 21.03.16, 12:31 wiem ze mego długo mnie tu nie było...kochana brałam microgynom i nic to nie dało jestem teraz po laparo endo mi się rozrosło wszędzie //lekarz mi powiedział ze on tego nie złagodzi obecnie biore jeanine Odpowiedz Link
madzia8028 Re: WSZYSTKO O JEANINE - pytajcie i radzcie 23.06.15, 23:32 Ja jeaniny biorę od 10 lat i jestem z nich zadowolona wątrobe mam w porządku nie puchnę i nie tyję nie odnowiły mi się cysty na jajnikach które przed ciążą miałam usuwane jedyny minus to suchość w pochwie przy stosunku Odpowiedz Link
jagga80 Re: WSZYSTKO O JEANINE - pytajcie i radzcie 06.03.16, 16:51 Cześć mam pytanie zaczęłam pierwszy raz brać tabletki antykoncepcyjne janine ,oczywiście zaczęła mi się miesiączką więc zaczęłam , jestem już po 7 tabletce i mam w dalszym ciągu plemienia gdyż jest to dla mnie dziwne ponieważ gdybym nie brała tabletek to w 5 ,6 dniu nic już bym nie miała. Czy tabletki mogą przesunąć miesiączke czy to normalne po tabletkach martwię się tym czy nie odstawić .Pomocy Odpowiedz Link